Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2015 12:36
Asik napisała:
Mroczne dziecię, takich zamiłowań się po Tobie spodziewałam :D Tolkien i HP :D też to lubię :D.

spodziewaj się również dobrych kryminałów... Tess Gerritsen :) im mroczniej i krwawiej tym lepiej. ;)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 05-06-2015 15:09
Lewicowy faszyzm - Jonah Goldberg

nie nuży, nie nudzi, nie męczy
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 05-06-2015 15:25
Ja korzystając z wolnego czasu skończyłam czytać "Mezopotamię" Serhija Żadana, która zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i sięgnęłam po "Białą Ofelię" Julii Fiedorczuk. To opowieść o intymnej relacji między dwoma kobietami, napisana ładnym, lekkim językiem, z bardzo ciekawie nakreślonymi postaciami kobiet.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 06-06-2015 21:05
Hej! Szukam czegoś do czytania na urlopie. Ma być lekkie, rozrywkowe, może z odrobiną tajemnicy, sensacji... Wciągające przede wszystkim. Ktoś, cos?
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-06-2015 12:07
"Kwiaty na poddaszu" i ich kontynuacje... jeśli nie czytałaś, to na urlop w sam raz ;)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2015 13:57
Ja właśnie czytam "Zapiski z Homs" Jonathana Littela. Francuski pisarz nielegalnie przedostał się do Syrii, skąd relacjonuje sytuację w przededniu masakry. Nie jest to przyjemna lektura.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-06-2015 17:44
"Salamandra" Stefana Grabińskiego, króla polskiej literatury grozy - polecam :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Asiola Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2015 12:51
Wychaczyłam w księgarni Matras ksiązkę Kinga "Znalezione nie kradzione" http://bit.ly/1femp8R jest za 26zl nie jest źle. Fabuła i klimat kryminału świetnie utrzymany, bardzo wciąga, dużo elementów psychopatycznych, takie lubię najbardziej, nie wiem czemu :D

www.matras.pl/media/catalog/product/cache/1/image/200x265/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/0/f/0f7b83577e64b8867bfabdf962a3ce9e_8.jpg
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2015 16:43
Ja już mam etap czytania Kinga dawno za sobą. Jego książek jest pełno w różnych tanich książkach, wydaniach kiesznkowych itp. za grosze, niektóre z jego pozycji nawet są fajne do poczytania w autobusie, ale wolę poświęcać czas i pieniądze na coś bardziej... stymulującego intelektualnie.
Tym bardziej, że np. w tym tygodniu udało mi się kupić książki Dukaja ładnie wydane przez Wydawnictwo Literackie, z okładkami Tomka Bagińskiego "Perfekcyjna niedoskonałość" i "Król bólu" w promocji za 15 zł.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-06-2015 21:46
Może nie tyle, co czytacie, a co słuchacie.
Audiobooka z opowiadaniami Hłaski, w wykonie Dziurmana, miodzio :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
kasia1234 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2015 12:41
Ja właśnie wzięłam się za czytanie ,,Władcy piasków" autorstwa Elizy Drogosz. Świetna książka!!! Zawiera w sobie magię, tajemniczość, a akcja dzieje się w Egipcie. Nie mogę doczekać się zakończenia. :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Leuname Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2015 16:17
W oryginale:

Robinson Crusoe, Daniel Defoe
The History of Tom Jones, a Foundling, Henry Fielding

Po naszemu:

Rękopis znaleziony w Saragossie, Jan Potocki
Carrie, Stephen King
Cesarz wszech chorób. Biografia raka, Siddhartha Mukherjee
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Kalemba Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Wieluń
Dodane dnia 20-06-2015 13:02
Ja zabrałem się za Koło Czasu - Roberta Jordana.
Super seria fantasy. Do tego kilkanaście tomów, więc jest co czytać :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-06-2015 13:31
Słownik Ortograficzny... bardzo ciekawa lektura, akurat ja mam autorów Stanisław Jodłowski i Witold Taszycki... wydanie trzynaste :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-06-2015 15:32
I co w tym słowniku jest?
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-06-2015 15:35
Wszystko, co jest potrzebne do poprawnego życia.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-06-2015 15:47
A więc to słownik zwany życiem...
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-06-2015 12:48
Właśnie zacząłem czytać "Złego chłopca" - niesamowity wywiad-rzeka, jaki przeprowadziła Magda Umer z Bogusiem Lindą.
Prawdziwa perełka :)
Kilka słów o książce: tania nie jest, ale wydana bardzo ekskluzywnie, zawiera ponad 200 fotografii Aktora, no i to, co wyjątkowo szczerze opowiada o swoim życiu.
Dla mnie jego gorącego fana "Zły chłopiec" będzie nie lada przeżyciem :)

Gorrrąco polecam!
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-06-2015 13:12
A ja się "dokształcam" :) jako że lubię norweskich autorów (Sagę o Ludziach Lodu, Sagę o Królestwie Światła i Sagę o Czarnoksiężniku pochłonęłam... kilka razy) tak wzięłam się za książkę pt: "Harry Potter. Filozoficzny Czarodziej." Jest to książka dla dużych dzieci... młodzież raczej nie będzie zachwycona tym,że musi czytać o filozofii :) nie każdego to kręci :) i nie każdy to zrozumie :)
Jak ktoś lubi filozofię, to polecam mu, z przymrużeniem oka :)
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/.../harry-potter-filozoficzny-czarodziej
:)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Asiola Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2015 12:51
To jest chyba ostatnio hit :)dla fanów eksperymentowania z własnym organizmem, snami i świadomym śnieniem. Ostatnio chyba jest jakies bum na ten temat, wszystkich nagle to interesuje, oczywiscie z ciekawosci przeczytałam ;p ksiązka jest TUTAJ


www.matras.pl/media/catalog/product/cache/1/image/200x265/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/4/a/4ae3c79d5a3dd98badf14a4aab109d91_4.jpg
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.