Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 04-07-2015 23:28
Tak, z ciekawości, a kto kontroluje me sny?
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2015 07:33
Ja właśnie czytam:
Henry Kissinger - "Diplomacy" - ze względu na moje zainteresowania zawodowo/akademickie, podziwiam inteligencję Kissingera, fascynuje mnie ona, chociaż mam bardzo mieszane uczucia, co do prowadzonej przez niego polityki.
A w torebce noszę dwa tomiki wierszy Julii Fiedorczuk - "Tuż, tuż", "Tlen" - całkiem przyjemne, ładne, zmysłowe.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-07-2015 18:08
Po raz kolejny "Kobiety" ukochanego Bukowskiego - śmiała powieść o rżnięciu, piciu i korzystaniu z życia, bez żadnych zahamowań.
Super jazda bez trzymanki.
W wykonaniu prawdziwego maga naturalizmu :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2015 23:14
W związku ze spotkaniem z autorką, zmieniłam plany czytelnicze i do kolejki wepchnęła się "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina". Zapowiada się bardzo interesująco: to proza inteligentna, dowcipna, świeża.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 21-07-2015 18:40
"Ty jesteś moje imię" - Katarzyna Zyskowska- Ignaciak
Genialnie napisana w formie powieści biografia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Książkę czyta się jednym tchem, polecam :)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
konstancja25 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2015 18:14
Ostatnio natrafiłam na książkę Piotra Milewskiego "Dzienniki Japońskie. Zapiski z roku królika i roku konia.". W rewelacyjny sposób obrazuje Kraj Kwitnącej Wiśni od zatłoczonego Tokio po spokojne i urocze prowincje. Sądzę że jest to książka godna uwagi
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2015 21:25
Ann Patchett: Stan zdumienia - jedna z tych książek, po których żal, że się skończyły.
Zygmunt Miłoszewski: Gniew. Świetny kryminał. Spodoba się nawet, jeśli nie czytało się poprzednich części trylogii, nabiera się ochoty na poprzednie, czyli Uwikłanie i Ziarno prawdy.
A teraz jestem w trakcie Widnokręgu Wiesława Myśliwskiego. Mimo że nie skończyłam, polecam, ponieważ jakość prozy Myśliwskiego sprawdziłam z powodzeniem na innych jego powieściach: Kamień na kamieniu oraz Traktat o łuskaniu fasoli. Polecam wszystko Myśliwskiego.
zo
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
konstancja25 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 07-08-2015 21:02
Teraz czytam "Szczygieł"- Donna Tartt i jestem nią zachwycona, piękna powieść
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-08-2015 16:54
Arthur Golden "Wyznania gejszy"... klasyka.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 09-08-2015 08:04
Orhan Pamuk "Nazywam się czerwień" - jak na razie przeciętna, lekko nużąca i płytka. Nie wiem czy całość pochłonę.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 09-08-2015 18:51
Ja aktualnie dalej czytam "Diplomacy" Kissingera i zaczęłam "Chłopczyce z Afganistanu" Jenny Nordberg. Reportaż o afgańskich dziewczynach, przebieranych za chłopców, by móc się cieszyć odrobiną wolności.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2015 20:12
"Kanały czasoprzestrzeni. Eseje i inne pisma" Johna Fowlesa, autora m.in. "Kochanicy Francuza" i "Maga" - to niezwykła podróż w głąb umysłu i wyobraźni jednego z najwybitniejszych powieściopisarzy współczesnych. I choć nie do końca zgadzam się z twierdzeniem pisarza, że "pisanie jest jak jedzenie czy uprawianie miłości: jest procesem naturalnym", to jego teksty pełne są tak intrygujących obserwacji i refleksji kulturowych, że przenicowują na wylot poprzednie założenia czytelnika, przynosząc głębokie przemyślenia o roli człowieka, pisarza i ich wpływie na kształt społeczeństwa, podane z punktu widzenia towarzyskiego outsidera żyjącego za pan brat z naturą - gorąco polecam! :)


[Dodano 21-08-2015 13:13]

"Stratygrafie" Joanny Mueller

Tytuł, łączący w sobie poetycką wymowność z krytycznoliteracką celnością opisu, dobrze określa styl całości. Zbiór esejów o tym wszystkim, co w poezji najbardziej mnie interesuje, czyli jej opcji (około)lingwistycznej, od Norwida i Chlebnikowa, przez Białoszewskiego, Karpowicza, po późnego Sendeckiego i współczesnych neolingwistów. Erudycja i balansujący na pograniczu poezji i nauki styl autorki zapiera dech w piersiach! :)
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2015 15:08
"Chemia śmierci" i "Szepty zmarłych" Simona Becketta - seria thrillerów o antropologu sądowym. Dobre czytadło.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
littleb Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2015 16:40
Beckett - super jest ta seria ^^ ja "Zbieracz Burz tom 1" i już żałuję,że to przeostatnia część,chyba się zżyłam z bohaterem ;c ale polecam bardzo całą serię ;)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2015 20:22
Za wesoło mi było w te upały i skryłem się w katakumbach Emila Ciorana "Na szczytach rozpaczy". Natchniona lektura. W sumie trudno powiedzieć, czy pesymistyczna. Autor wyciągnął ostateczne konsekwencje z postawy nihilistycznej i wyszło mu, logicznie, że śmierć jest tyle warta co życie, więc samobójstwo nie ma żadnej wartości ;)
Ot, żyć z powodu narodzin i tyle. Celne spostrzeżenia, ładny język.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 22-08-2015 11:15
alkestis napisała:
"Chemia śmierci" i "Szepty zmarłych" Simona Becketta
- z tej serii polecam jeszcze "Zapisane w kościach" i nieco słabsze uważam, ale też dobre "Wołanie grobu".

Ja teraz natomiast klasykę prozy - "Grona gniewu" J. Steinbecka
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 22-08-2015 16:14
zaczęłam "Szatańskie wersety" Rushdiego - czytałam 20 lat temu, sprawdzam jak teraz odbiorę. Mam w innym tłumaczeniu i trochę mnie drażni. Okazuje się, że mam świetną pamięć hehe

faith napisała:
z tej serii polecam jeszcze "Zapisane w kościach"
nooo, to druga część. Mam tylko te dwie, dostałam od znajomego, początkowo nie chciałam czytać "Szeptów", wiedząc, że to trzecia część, ale nie żałuję.

I przymierzam się do biografii (a nie przepadam za biografiami) Glenna Goulda.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-08-2015 19:19
A ja wróciłam do klasyki i czytam sobie "Faraona" tak do poduszki, bo mam kłopoty z zasypianiem.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
daisy1114 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 27-08-2015 14:13
Ja nabyłam ostatnio nowość " Czarna samica kruka " Dariusza Pawłowskiego i według mnie można ją określić 'książką jednego tchu', po prostu nie pozwoliła mi od siebie odejść, dopóki nie skończyłam. Thriller psychologiczny z dodatkiem horroru, granice wręcz nie do odnalezienia. Ciekawe motywy, opisane w bardzo tajemniczy sposób, pozwalający na odnalezienie się w opisywanej sytuacji. Okładka także idealnie pasuje do wnętrza książki, tajemnica i groza + świetna kolorystyka. Polecam każdemu kto poszukuje dobrej książki!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 27-08-2015 17:36
Daisy, dzięki za rekomendację, jak wybrnę z zaległości książkowych, na pewno pomyślę o jej przeczytaniu :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]