Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
celestka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 12-02-2018 08:48
ja teraz dla oderwania sie od moich ulubionych ksiażek przygodowych i fantastycznych, czytam reportaż biograficzny, znanego człowieka, bardzo okrutnego, ale nie chce wymieniać jego danych
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mozajka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2018 19:33
A ja Nieodnalezioną MROZA :) zdobyłam w miejskiej bibliotece :)


_______________
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-02-2018 20:39
"Opowieści niesamowite"Edgara Allana Poe.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-02-2018 22:20
Andre Chouraqui "Czasy biblijne". Fajnie się czyta, niby książka popularnonaukowa, niby historyczna, chyba najwięcej kulturoznawcza, jeśli tak można powiedzieć.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
DanielSz Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-05-2018 12:03
ecsmedia.pl/c/odmienne-stany-codziennosci-w-iext49939887.jpg

Odmienne Stany Codzienności przypadły mi bardzo do gustu. Dzięki takim opowiadaniom siedząc w domu podglądamy życie w innych społecznościach, bardzo ciekawe ujęcie ważnych tematów. :D
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 24-05-2018 14:55
Brandon Sanderson "Droga Królów", tom pierwszy sagi "archiwum burzowego światła". Bardzo polecam jeśli ktoś interesuje się fantastyką. Bardzo dobrze skomponowany świat, bohaterowie i wątki. Polecam bardzo.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Kanon24 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2018 15:02
Pantery nad Wisłą -Hans Schaufler . Dramatyczne epizody walki ostatnich oddziałów niemieckich w obronie Pomorza Gdańskiego , ewakuacja niemieckiej ludności cywilnej poprzez porty w Gdańsku, Gdyni i na Helu . http://kanon24.pl/45,pantery-nad-wisla-zolnierze-ostatniej-godziny.html
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
maryna Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2018 14:09
Aktualnie czytam 'To nie jest kraj dla starych ludzi" autorstwa Mccarthy Cormac
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
cukrowa002 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Opole
Dodane dnia 27-08-2018 11:47
W ostatnim czasie zaczęłam sporo czytać novelek chińskich i japońskich. Aktualnie jestem w trakcie czytania Release that Witch. Bardzo przyjemnie się czyta
Dla cnoty żadna droga nie jest bezdrożem.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Prat Bart Pao Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd: Kolno
Dodane dnia 27-08-2018 16:45
"cukrowa002"
Witaj,
Chciałbym zapytać o "dojścia" twoje do tych materiałów. Od dawna interesuje.... Ale To może na pw.

Ja aktualnie przetwarzam dziewiąty tom z serii o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej
- Czekaj. Stop. Ale chyba brzydka i niezawodna.ciotka.klementyna.ciągle.daje.czadu.co nie?- Klementyna Kopp
- Właśnie to zamierzałem napisać.
i co jeszcze powiesz ze pijesz bo cię zdradziłam
tak?
Nie!
Zdradziłam cię właśnie dlatego że pijesz!


Sąsiadka z bloku obok.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-08-2018 18:35
A czytam sobie tak z doskoku opowiadania Marka Hłaski - polecam.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
ClakierCat Użytkownik
  • Postów: 463
  • Skąd: Oslo
Dodane dnia 01-09-2018 17:27
Dzień dobry,

… a ja przeczytałem w sierpni br. artykuł Alberta Einsteina „On a Stationary System with Spherical Symmetry Consisting of many Greavitating Masses”, (1939), także w tłumaczeniu na rosyjski… w: Raboty po tieorii otnositielnosti, tom II (1921-1955), Izdatielstwo Nauka, 1966. Wiem, jestem jakoby... jakiś inny poetycko… ale czekam na zrozumienie. Jestem w normie, to pewne - jak wszyscy, ciekawi świata, co napisali powyżej.
https://www.facebook.com/andrzej.feret.56/
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Kasia92 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2018 15:11
W tej chwili jestem przy nowej powieści Joanny Jax - Zanim nadejdzie jutro. Powiem szczerze, że jestem pod wielkim wrażeniem :)

https://www.facebook.com/ZanimNadejdzieJutro
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
ewamyszka Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-10-2018 11:40
Ja czytam Księgę czarownic Deborah Harkness. Sięgnęłam pod wpływem serialu na HBO. Książka świetna, wciągająca, ale co ciekawe bardzo trudno ją było znaleźć. Ledwo na olx jedną ktoś sprzedawał. A o kolejnych częściach można pomarzyć. Będę musiała zamówić w języku angielskim.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
EmiliaTeofila Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2018 13:37
Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich autorstwa Anny Kowalczyk z ilustracjami Marty Frej. GENIALNE DZIEŁO. <3
Cytat:
Bądź jedynym, niepowtarzalnym rozbłyskiem. I jeśli masz być pierwszą miłością, bądź też jednocześnie tą drugą. Bądź pierwszym i ostatnim - nigdy niczym, a wszystkim. Bądź tak naprawdę.
- Piromani
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 12-11-2018 01:11
Skończyłam "Facet do poprawki" Joanny Sykat (milli) i "Dobra-noc" Sabiny Waszut (Jane E), a teraz biorę się za trylogię "Maddaddam" Margaret Atwood.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-11-2018 15:28
Teraz: Homo Deus: A Brief History of Tomorrow (Yuval Noah Harari), wcześniej Dreamland (Sam Quinones) i Sapiens: A Brief History of Humankind (też Harari).
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
DawidW Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2018 11:56
Ja po fatalnym serialu czytam Terror - Dan Simmons
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Ewa7 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 23-12-2018 17:33
Ja aktualnie czytam "Operacja War War" – Dariusza Laskowskiego. Książka jest na najwyższym poziomie. To niesamowicie wciągający thriller, który czyta się z zapartym tchem. Gra toczy się o odnalezienie małej bomby atomowej, która jest gdzieś w Polsce. Czasu nie ma za wiele. Informacji o położeniu ładunku praktycznie brak. Polecam Wam ją serdecznie.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
bertka Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2019 11:36
Lubuje się w powieściach kryminalnych Harlana Cobena ;)
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.