Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
damakier Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 30-03-2016 12:44
Ja od jakiegoś pół roku jestem całkiem pochłonięta przez książki Ricka Riordana ^^ na początku miesiąca ukazał się nowy zbiór opowiadań. Nareszcie mam wszystkie najlepsze opowieści w jednym miejscu, a do tego kilka nowych historii :D W sumie znajduje się tam dziewięć opowiadań. Riodan pisze o mitologicznych bohaterach w całkiem nowy sposób, ciekawie i z wielkim poczuciem humoru. Jak myślicie, że ta cała mitologia to jedna wielka nuda to musicie przeczytać chociaż jedną jego książkę. Szybko zmienicie zdanie, tak jak ja. A jeśli ktoś z Was się tym starożytnym światem mitologicznym fascynuje, to już w ogóle lektura obowiązkowa. A, zapomniałabym, tytuł to "Berło Serapisa i inne opowiadania".
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Sithori Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: Trójmiasto
Dodane dnia 30-03-2016 16:23
Przez ostatnie miesiące czytałam całą serię ''Czarne Kamienie'' Anne Bishop - i mogę polecić fanom fantasy. Według mnie autorka stworzyła ciekawy świat, który jednak odcina się od typowego obrazu klasycznego fantasy (średniowieczne klimaty, smoki, rycerze etc.) Bohaterowie wyraziści, dobrze wykreowani, no i historia ciekawa. Mimo, że napisała mnóstwo części, to przy żadnej nie czułam się znudzona, nie wydawała mi się pisaną na siłę kontynuacją. Teraz czytam ''Achaję'' Ziemiańskiego - dla mnie klasyka polskiego fantasy. ;)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
FranekK Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 19-04-2016 13:36
Czytam pakiet turystyczny ;) czyli http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/.../544 Uwielbiam książki podróżnicze, połykam je po kolei a tu w Bernardinum trochę ich jest w zapasie. Aktualnie jestem w Indiach, co prawda tylko w wyobraźni, ale zawsze : )
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Beata1977 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2016 13:12
Co sądzicie twórczości Murakami Haruki?
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-04-2016 19:01
"Salamandra" powieść grozy mistrza Stefana Grabińskiego, kto wie, ten wie.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
kamilsky Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2016 22:37
Aj ja czytam książki biznesowe, no ale czasem uda się dorwać jakieś perełki, które są ludzkim językiem pisane. Jedną z nich jest Zarządzanie biznesem i samym sobą Bienioka, no powiem tak czyta się fajnie, jak jednominutowego menedżera Blancharda, nie jest opasłym tomiskiem, albo pisane ekonomicznym językiem, gdzie po 5 stronach człowiek padnie ;) Czy warto? Myślę, że tak, jak ktoś chce mieć przerwynik w postaci przysłów. Ze zwykłych książek, no to standard z Forgotten Realms i przygody Drizzta, czy seria książek z Planescape :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
edoutedo Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-05-2016 15:24
Ja tam ostatnio czytać tylko i wyłącznie powieści Sci-Fi. Teraz: William Gibson „Trylogia Ciągu”. Ale polecam także: Frank Herbert „Diuna”, Philip K. Dick „Transmigracja Timothy’ego Archera”
____________________
Bardzo lubię pisać swoje własne wiersze. Niedługo zaprezentuję moje bazgroły. A na ta chwilę coś o sobie: 48 letnia księgowa Krakowska, 3 dzieci i 4 koty :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Arinas Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 20-07-2016 14:34
Mnie naszło na "Cicha fala"
Moje książki biore z bookmaster.com.pl
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-07-2016 19:21
A mnie na "Inferno"
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2016 16:22
Polecam polską prozę. Jest doskonała i ostatnio dzieje się w niej wiele dobrego. Polecam "Ostatnią wieczerzę" Pawła Huellego.
zo
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Aronia23 Użytkownik
  • Postów: 23
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-07-2016 17:31
Dla mnie jedną z najwspanialszych książek są "Noce i dnie" M. Dąbrowskiej. Pozdrawiam Aronia23
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Gorgiasz Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2016 22:29
Nigdy nie udało mi się przebrnąć. Ale w liceum dostałem czwórkę za opowiadanie treści. :p
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-07-2016 15:57
Witam serdecznie, ostatnio zakochana byłam w ,,Rozdrożach'' Mw. Paul Yung, a obecnie skończyłam ,,Wielki Północny ocean księga II:Kosmos'' Katarzyny Szelenbaum. I oby stypendium w przyszłym roku pozwoliło na zakup kolejnej części ;)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Igis Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Bydzia
Dodane dnia 01-08-2016 01:34
Ja aktualnie czytam dwie pozycję "Trafny wybór" autorki Harrego, całkiem przyjemna historia i "Zbrodniarze hitlerowscy przed NTN" druga może mniej przyjemna, ale nawet bardziej wciagajaca :p o czym świadczy porzucenie przeze mnie tej pierwszej na chwilę :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2016 11:20
Koran
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
rina02 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 01-08-2016 12:03
Ja właśnie po lekturze "Między prawami. Polowanie na Wilka" Very Eikon - polecam wszystkim fanom kryminałów. Historia konfliktu między policją i mafią narkotykową. Fajne dialogi i ciekawe postacie. Wygląda na to, że zapowiadają się kolejne części książki.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 11-08-2016 19:45
"TYLKO DLA TWOICH OCZU"
Autorem jest oczywiście Ian Fleming :)
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 12-08-2016 23:29
Konkwistador. Hernan Cortes, Montezuma i ostatnie dni Azteków
autor: Budy Levy

opis:

W 1519 roku Hernán Cortés – jeden z najbardziej podziwianych zarazem potępianych ludzi swoich czasów – przypłynął na wybrzeża dzisiejszego Meksyku, by wpoić mieszkańcom tych ziem wiarę katolicką i zagrabić jak najwięcej złota. W Tenochtitlanie – stolicy państwa Azteków – stanął twarzą w twarz z Montezumą, ich charyzmatycznym i tajemniczym władcą. Konkwistador, fascynująca i napisana z rozmachem historia, opowiada o starciu dwóch kultur dwóch religii i dwóch bohaterów, które ukształtowało przyszłość Nowego Świata. Wyraziście, przekonująco oddane ambicje i energia Cortesa, tragiczny los Montezumy, brutalność wojny i szok, jakim było dla obu stron zetknięcie z przedstawicielami zupełnie nieznanej im cywilizacji, pozwalają poczuć się świadkiem minionych zdarzeń.


POLECAM!
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
protas Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 14-08-2016 13:41
W tej chwili czytam drugą część powieści - Czas Honoru.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2016 21:50
alkestis napisała:
Koran

będzie recenzja? bo nie wiem, czy brać się za to
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.