Co czytacie?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Co czytacie?
Gramofon Użytkownik
  • Postów: 173
  • Skąd:
Dodane dnia 16-03-2017 17:55
Zabieram się do zaczęcia "i tak dalej" Orła ;]
https://www.facebook.com/geopoeta/
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-03-2017 18:31
"Notatki z podziemia" Dostojewskiego. Nie wiem, jak umknęła mi ta pozycja, która, pomimo skromnej objętości, urasta do mojej najulubieńszej książki tego autora. Do tego trudno dostpna. Jeden egzemplarz znalazłem na Allegro i od razu kupiłem, a w serwisie Lubimy Czytać w ogóle jej nie było. Zagadkowe, tymbardziej że dziełko przedstawia znienawidzony - moim zdaniem - w każdych czasach typ człowieka: niezależnego, inteligentnego indywidualistę, który żyje niejako na uboczu i samotnie.
To chyba najbardziej psychologiczna powieść Dostojewskiego, ponieważ bohater diagnozuje siebie i innych wprost, a nie autor za pomocą zawoalowanych chwytów literackich. Kompozycja od razu wskazuje na zacięcie psychologiczne, ponieważ najpierw są wyłożone tezy i osobowość bohatera, a potem fabuła (akcja) ukazująca wszystko w praktyce.

Diabelsko celne spostrzeżenia i tak realistyczny opis, że zaskoczył mnie kunsztem, jakbym nigdy Dostojewskiego nie czytał, a znam go na wylot. Rzecz kurewsko rozpierdalająca!
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
simonthebestwriter Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 21-03-2017 20:42
Bardzo polecam powieści kryminalne Remigiusza Mroza :-)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
zenekorzel Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 29-03-2017 10:22
Również polecam Pana Mroza, jego książki są bardzo wciągające. Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 29-03-2017 17:37
Przeczytałam niedawno po raz pierwszy w całości "Ucztę" Platona, teraz w posłowiu Władysława Witwickiego czytam: "Kobiety były wykluczone w Atenach z życia publicznego i towarzyskiego - Atenka była z reguły ptakiem mniej lub więcej pięknym i pożytecznym, ale nikt jej nie narzucał i nie wymagał od niej roli człowieka bliskiego, słabszego a subtelniejszego, roli, w której kobieta zawodowo występować zaczęła dopiero w wiekach średnich". Z jednej strony strach i opór budzą mizoginiczne prawa, z drugiej myślę sobie, że niewłączanie kobiet do systemu w starożytności pozostawiało mimo wszystko więcej miejsca na wybitne postaci kobiece jak Safona, Hypatia etc., niż np. chrześcijańskie średniowiecze, zaś przydzielenie "kobiecej" roli części mężczyzn zaskutkowało większą szczerością i spotęgowanym duchem dialogu w ich gronie.
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
zenno Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 20-04-2017 06:19
Ja uwielbiam wyciągać nie typowe tytuły i albo czytać co mi tylko w rękę wpadnie :) teraz przerabiam Małe wielkie rzeczy http://www.taniaksiazka.pl/male-wielkie-rzeczy-jodi-picoult-p-843351.html/ polecam zapoznać się
www.taniaksiazka.pl/images/large/4DA/9788380971127.jpg
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
lenorek Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 20-04-2017 21:26
Mam mało czasu na czytanie, jednak ostatnio w wolnej chwili przeczytałam „Piętno pielgrzyma. Zbuntowani”. Jest to książka z gatunku fantastyki naukowej. Na początku zastanawiałam się czy dam radę ja przeczytać, bowiem raczej mało kiedy sięgam po takie książki, jednak po pierwszym rozdziale stwierdziłam, że pytanie było nie na miejscu. Książka jest rewelacyjna i bardzo wciąga. Aktualnie czekam na jej kontynuację :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
arteMida85 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2017 21:43
Jeśli chodzi o mnie, to jestem fanką wszelkich tematów post apokaliptycznych. Chłonę wszystko w tym temacie, ale... perełką i najlepszą pozycją jest wg mnie Bastion Stephena Kinga. Cudowna i mega wciągająca książka. Długo zbierałam się z jej zakupem i szukałam najtańszej opcji, bo książka wyjściowo nie jest tania. Na szczęście na wysokości zadania stanął mój ulubiony dyskont książkowy. Ekspresowa wysyłka i dwa dni później pochłonęłam ponad 1000 stron lektury.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
sarita Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 08-05-2017 16:20
Teraz czytam Kroniki Shannary.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Ania91 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2017 10:58
Jakiś czas temu przeczytałam książkę "Zatrzymać Dzień".Opisuje historię chłopca z Rzeszowa. Jej treść oraz sposób wydania są inne niż wszystkie, wręcz zaskakujące. W dzisiejszych czasach wydawać by się mogło, że ludzie są oziębli i lekceważą potrzeby innych, a tu nagle czytasz tą książkę i podejście do otaczających ludzi zmienia Ci się diametralnie. Trudno się od niej oderwać :-)

Czytaliście ją?
Co myślicie?
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
chawendyk Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Polska
Dodane dnia 13-07-2017 23:09
Za czasów PRL wydano setki wartościowych pozycji które można kupić za grosze.
Polecam "Bołdyn" Jerzego Putramenta.
Ekranizacja też była.
Należy tylko /co jest często trudne/ odrzucić wątki propagandowe które mogą odrzucać i trzeba je traktować jako tło.
Same zasady współżycia ludzi i dramat samego Bołdyna jest naprawdę godny refleksji.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2017 22:29
"Lolita", pan Nabokov, jestem zachwycony.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2017 22:44
"Pypcie na języku" - Michał Rusinek, polecam ten zbiór felietonów.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-08-2017 12:19
Polecam kryminały Tess Gerritsen :)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2017 12:38
alkestis napisała:
Koran

Też.

Jestem mocno rozczarowany. Bóg Koranu zachowuje się jak sfrustrowany, prymitywny król. Nie czuję żadnej głębszej myśli, wręcz przeciwnie, pewne fragmenty zdradzają zupełną ignorancję wobec głębi myśli biblijnej, np. Bóg Koranu ma pretensje do ludzi, że zabili Jezusa. Absurd.
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2017 15:53
Gramofon napisał:
Zabieram się do zaczęcia "i tak dalej" Orła ;]


O proszę, i jak wrażenia po lekturze? ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-12-2017 21:28
Ano znowu wróciłem do "Lolity" :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Niczyja Użytkownik
  • Postów: 52
  • Skąd: Waterworld
Dodane dnia 10-12-2017 01:09
Ja dziś skończyłam "Komu bije dzwon" Hemingwaya. Wspaniała, cudowna, mądra książka, pełna wszystkiego...:)
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
elonmusk Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 11-12-2017 13:07
"Umarłem cztery razy" p. Julii Lachowicz. Dopiero zacząłem, ale zapowiada się naprawdę obiecująco :)


____________
stoiska wystawiennicze
Do góry
Autor
RE: Co czytacie?
Jundi Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-12-2017 19:09
Ja polecam: Karzeł - Pär Lagerkvist.
/Sukces/____
__________|___
_____________|___
________________|___/Ja/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.