Słuchowisko po raz drugi.
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 12:48
Robimy?:) jeśli będzie paru chętnych to ja mam takie myśli :-)
1. Tym razem proponuję zinterpretować jakiś utwór dramaturgiczny, żeby uniknąć przepasanej narracji, same dialogi. ;)
2. Co do wyboru tekstu jest kilka opcji i uwag:
- nagrywamy znowu coś śmiesznego, czy tym razem jakieś poważniejsze rzeczy?
- możemy zorganizować coś na wzór "konkursu" - niech autorzy napiszą dramat/komedię, albo zaproponują już napisany/ą, nieważne czy był już gdzieś publikowany, czy nie;
- możemy również zaprezentować jakiś utwór dramaturgiczny od lat do kupienia w księgarniach, czyli mówiąc krótko - sięgnąć do utworów pierwszej ligi. Mi się osobiście ten pomysł bardzo nie podoba, ale napisałem na wszelki wypadek. Fajnie jakby Użytkownicy PP byli słuchowiska panami i władcami. Poza tym słuchowisko może być dla autorem prestiżową nagrodą, perełką w karierze :) :D
3. Poprzednio zdecydowaną większość chętnych stanowiły kobiety (w odwodzie była jeszcze Miladora, która zgłosiła się później), Ryśku musiał zagrać mój kolega ze stancji, a męską rolę Purtka - Hyper (notabene - świetnie jej wyszło :) ). Wypadałoby uwzględnić to przy wyborze tekstu, no chyba, że się jakiś nowy chętny znajdzie.

Reasumując - proszę niżej pisać, kto jest chętny do zagrania w słuchowisku, jednocześnie ustosunkować się do pomysłu dramatu oraz wybrania formy: poważna czy śmieszna (nie wykluczam, że coś może być śmieszne i mówić o poważnych rzeczach). Autorzy dzieł pisanych też mogą się zgłaszać. :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 12:52
Jestem za oczywiście i już się zgłaszam :) jak dla mnie nie jest tyle ważne czy tekst będzie poważny czy nie, wazny żeby był na odpowiednim poziomie :) Choć może odmiana by nam się przydała.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-11-2008 13:00
Hmpf... Ja też jestem za, i też się zgłaszam :D Bo to świetna zabawa była... Co do tekstu... Sama nie wiem, trzeba poszukać czegoś przyjemnego. Albo może komuś się napisać uda ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 13:01
A z tego co jest na portalu potrafilibyście coś wytypować? Coś godnego uwagi i nadające się do formy słuchowiska?
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 13:48
Ha, jestem dwa razy za, dwa, bo pierwszy pomysl mnie ominal. Tylko nie wiem, jak by sie to mialo odbywac.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 14:13
To i ja się zgłaszam skoro brakuje głosów płci brzydszej ;)
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-11-2008 14:49
Jak mi ktoś powie jak mam się nagrać na komputer, to też wstępnie się zgłaszam.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-11-2008 17:31
Gdybym się mogła przydać - to oczywiście się zgłaszam :shy:
Pomysł z "konkursem" na utwór dramaturgiczny jest bardzo fajny - popieram :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 17:59
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Jak mi ktoś powie jak mam się nagrać na komputer, to też wstępnie się zgłaszam.

Jak masz mikrofon to Ci powiem :D Jest jeszcze opcja dyktafonu, może masz jakiejś dobrej klasy telefon komórkowy, na nich też można nagrywać :)
Cytat:
Ha, jestem dwa razy za, dwa, bo pierwszy pomysl mnie ominal. Tylko nie wiem, jak by sie to mialo odbywac.

Ale niby co? Tak jak przy pierwszym podejściu :D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 18:31
ZGŁASZAM SIĘ NATYCHMIAST!!!!!!!!
Co do charakteru słuchowiska... Hm... Wydaje mi się, że utwory prześmiewcze i bajkowe maja większą siłę wyrazu. Dają więcej możliwości do wykorzystania np dźwięków naśladowczych itp. Może być nawet satyra na zwierzęta o cechach ludzkich, pisze o tym, bo jestem w stanie naśladować prawie wszystkie gatunki, poza patyczakiem :) No, z pianiem mam kłopoty. Kura zawsze wychodziła mi przednio :) Tak czy siak zgłaszam się. Grobowym głosem tez mogę nadawać, a teraz się ośmieliłam :) więc postaram się dać z siebie wszystko, bez wstydu :)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 18:50
Cytat:
Wydaje mi się, że utwory prześmiewcze i bajkowe maja większą siłę wyrazu.
No niewątpliwie, w dodatku są atrakcyjniejsze w formie. Możemy pójść za słowami LRR
Cytat:
jak dla mnie nie jest tyle ważne czy tekst będzie poważny czy nie, ważne żeby był na odpowiednim poziomie
Jeśli znajdzie się jakiś poważny, świetny tekst to go zrobimy, jeśli lepszy będzie jakiś satyryczny, ironiczny, komediowy, bajkowy - to zrobimy ten i tyle :) Czekam więc na tekst, propozycje, zapewnienia i obietnice :D Jeśli portalowym dramaturgom chodzi coś po głowie to śmiało. Ewentualnie jeśli jakiś prozaik ma coś co można przerobić na utwór dramaturgiczny to też jesteśmy otwarci :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 19:17
jak mi powiecie jak nagrywać, to ja też mogę się pobawić

:)



*jak nagrywać się

(na mp4? np?)
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 19:18
Już podpowiadam. Bierzesz w dłoń co tam masz, do rejestracji dźwięku i gadasz do pudełka :) mikrofonu, dyktafonu, innego fonu), robiąc przy tym miny, gesty, podskoki, w zależności od tekstu. A potem odsłuchujesz i konasz ze śmiechu. Przynajmniej tak to u mnie wyglądało :)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 19:21
jeszcze jedno pytanie. czy nagrywa się każdy tekścik/fragment dialogu jako osobny plik, czy wszystko razem jako jeden długi, a pw sobie dzieli wg uznania?
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-11-2008 19:22
ja nagrywałam każdy oddzielnie :)


a co zrobić, żeby ten fon nie rejestrował takich różnych huhnięć i nie psykał? no przyznaję, że mikrofon był nie najlepszej jakości - ale skoro na dyktafonach się tak nie ponagrywało - to może jest jakiś patent?
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 19:23
załóż na coś rajstopę i przez to gadaj
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-11-2008 19:25
dzięki Hyper - pomysł genialny w swojej prostocie :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 19:25
dzięki :)
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 19:36
A nie zamaco :) Kiedyś po zespolikach wyłam do mikrofonu, sprzęt był lichy, to się na różne obręcze pończochy nizało :)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Słuchowisko po raz drugi.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-11-2008 19:42
serio? też wywam do różnorakich sprzętów - zdarzył się mikrofon owinięty gąbką z materaca przytrzymywaną przez gumki-recepturki - ale patentu z pończochą nie znam :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.
  • TakaJedna
  • 05/03/2024 23:43
  • Nie poezją ja, a prozaiczną prozą teraz, bo precyzję lubię: nie komentarzem, a wpisem w/na shoutboxie zaczęłam, a jak skończę, to nie potomni, a los lub inna siła zdecyduje/oceni.
  • Zbigniew Szczypek
  • 05/03/2024 23:32
  • Pliszko - nie! Dość milczenia! Dopóki żyjemy! A po nas krzyczeć będą "słowa", na karcie, na murze...
  • Zbigniew Szczypek
  • 05/03/2024 23:28
  • To, jak skończysz pozwól, że ocenią potomni. Zaczęłaś komentarzem... pozwól/daj nam możliwość byśmy i Ciebie komentowali - jedno "słowo", póżniej strofy...
  • TakaJedna
  • 05/03/2024 23:20
  • ech, Zbigniew Szczypek, fajnie wszystko, wróżba jest, choć niedokończona, ale z tego, co pamiętam, to Makbet dobrze nie kończy ;)
  • pliszka
  • 05/03/2024 22:58
  • A reszta jest milczeniem...