Gdzie drukujecie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Gdzie drukujecie?
turpizm Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 15:35
Wielu z portalowiczów z pewnością ma już za sobą debiut na łamach
e-czasopism, znajdą się pewnie i poważne debiuty prasowe.
Gdzie drukujecie, gdzie ukazują się wasze teksty?
Może polecicie innym jakieś czasopismo kulturalne, może jakiś adres intenetowy.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2008 16:47
Ja drukowałam moje opowiadania w gazetce szkolnej w szkole podstawowej. Nazywała się "Jupiter", polecam. :D
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 28-11-2008 16:54
Moje teksty o robalach miały swą premierę tutaj:
http://www.nlt.media.pl. Nadal można je tam znaleźć :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 19:26
Niestety jestem absolutną debiutantką i najwyżej mogę polecić -
www.portal-pisarski.pl :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-11-2008 20:12
ja tutaj:
http://www.borussia.pl/strony/.../kwartalnik_borussia.html

"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-11-2008 23:49
Ja najczęściej przyciskam [on] na drukarce, [drukuj] na kompie, wstaję i odwracam kartki :D
Ale epizody z drukowaniem poza domem też miałem. W "Kozimrynku" na przykład i "Cegle" dwa razy. Karol Graczyk z "PKPzin" też coś mi pisał o drukowaniu mojej "Ewangelii Wolności", ale nie wiem na czym to stanęło. Jerzy Reuter proponował mi druk w "Szafie", ale podobnie jak z "PKPzinem" nie wiem, o co mu chodziło. I to by było na tyle.



Aha, Ty pytałeś też o e-publikacje. A skoro tak, to Action Magazine jeszcze, który się ponoć ukazuje na płycie CD dołączonej do miesięcznika "CD Action". Byłem tam dwa razy ku mojemu zaskoczeniu, dosyć bezwiednie. Nasza koleżanka dwa_warkocze wie o tym coś więcej, Jest adminką storytellers.pl. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2008 00:04
ja zaczynałam tutaj i do tego miejsca mam największy sentyment :D choć przewinęłam się przez kilka serwisów internetowych, ale nadal uważam, że nie ma to jak nasze PP :)

prócz internetu na mojej liście znalazły się jeszcze:

Kozirynek www.rasil.home.pl/kozirynek/index.html ,
krakowski miesięcznik Vis a vis http://pl.wikipedia.org/wiki/Vis-%C3%A0-vis_(bar)
i Rzeczpospolita Kulturalna www.brandbook.co.uk/miesiecznik.php
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 29-11-2008 00:20
Cytat:
do tego miejsca mam największy sentyment

PP ma w sobie jakąś magię. Ja odwiedzam je częściej niż google i to od zawsze, a nie od momentu, gdy zostałem adminem.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-11-2008 01:42
Karol Graczyk to moim zdaniem osoba z zaburzeniami osobowości. Kiedyś skrytykowałem kiczowate i zwyczajnie durne fotki jego ulubieńca, na których przedstawione były plastykowe panienki na tle motorów. Stwierdziłem, że taka sztuka nie zasługuje na miano "kulturalnego podziemia". W odpowiedzi wywalił mnie z forum i groził mi sądem. Ocenę faktów pozostawiam już wam ;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-11-2008 11:37
MNie się udało, póki co, po raziku, w Kozim i PKPzin. Wczesniej była lokalna gazeta, ale tam szybko zakończyłam karierę. Tyz po raziku:yes:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2009 17:13
u mnie doszło jeszcze L'Esperance "naszych" chłopców z PP :)
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Mark Użytkownik
  • Postów: 201
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 04-06-2009 17:33
Papierowo:
Dwa razy Cegła i dwa razy jakieś Artykuły Literackie świętej pamięci STW.

E-publikacje:
Magazyn Materiałów Literackich "Cegła" http://magazyn-cegla.net/index.php?p=4&rodzaj=&autor=315&szukaj=
Poema.art.pl http://www.poema.art.pl/show.php3?what=user&ID=18827
Portal Pisarski ;)
'This is my road from hell'
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-06-2009 17:49
Pierwszy i ostatni raz w Harkorporacji nr.3 http://hardkorporacja.org w październiku 2008. Komiks do mojego scenara, 4 strony bodajże. Z rysunkami NemoFisha :D

No i zapowiada się na to, że niedługo, pewnie jeszcze w tym miesiącu będę gościł na łamach pewnej radomskiej gazety z dwoma opowiadaniami :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2009 18:14
.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-06-2009 18:33
Dokładam L'esperance i szafę
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 04-06-2009 19:08
Cytat:
Malgorzata Poludniak napisał/a:
Dobrze mi u Was i mam nadzieję, że nie cierpicie ucisków z powodu mojego marudzenia.

ja tam bardzo lubię twoje marudzenie - czasem masz odwagę napisać coś, czym ja bałabym się złamać serce początkującego.

publikowałam na nieszuflada.pl, udzielałam się na wiersze.bej.pl [odkąd jest to kobieta.pl/wiersze, zrezygnowałam.

z papierowych - pisałam do dziennika zachodniego, kiedy jeszcze istniał "hyde park". podobno jakiś mój wiersz znalazł się w jednym z pierwszych tomików wydanych przez grupę "nieregularni", ale nie wiem, kontakt mi się całkiem urwał, więc nawet nie wiem, czy rzeczywiście został wydany.

teraz jestem tutaj - i bardzo mi u się podoba, no i oczywiście piszę no blogu historiehisterie. zresztą, kolejnym, przeznaczonym do "fantazjowania". jak na razie żadnego nie udało mi się poprowadzić na tyle daleko, żeby ktokolwiek mnie zauważył. zresztą - to, co lubię najbardziej to krótkie spostrzeżenia na temat życia.

na konkursy nie wysyłam, a jeśli już, to rzadko - nie umiem pisać "na czas", czy "na temat"...
nie umiem się w ogóle do niczego zmuszać.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-06-2009 19:18
Małgosiu - drukujesz się w Akancie? Czyżby bydgoszczanka...?

Piszę na PP, na Fopie od czasu do czasu - chociaż mnie tam wycieczki osobiste wnerwiają i po stwierdzeniu, że nigdy w życiu nic nie osiągnęłam, nieco przystopowałam. Ostatnio też odkryłam Mirriel - ale za duży nacisk tam kładą na fanfiki, i nie do końca potrafię się tam odnelźć.
Założyłam też blog - ale to dopiero początki początków, więc nie ma się czym chwalić ;)

Na papierze mnie jeszcze nie było, ale być może niedługo ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2009 19:38
Cytat:
ginger napisał/a:
Małgosiu - drukujesz się w Akancie? Czyżby bydgoszczanka...?



Nie jestem bydgoszczanką, tak w ogóle to trudno powiedzieć skąd jestem, moje korzenie tkwią w Beskidzie Sądeckim :)<br><br><br><br>
Cytat:
soczewica napisał/a:
Cytat:
Malgorzata Poludniak napisał/a:
Dobrze mi u Was i mam nadzieję, że nie cierpicie ucisków z powodu mojego marudzenia.

ja tam bardzo lubię twoje marudzenie - czasem masz odwagę napisać coś, czym ja bałabym się złamać serce początkującego.


teraz jestem tutaj - i bardzo mi u się podoba, no i oczywiście piszę no blogu historiehisterie. zresztą, kolejnym, przeznaczonym do "fantazjowania". jak na razie żadnego nie udało mi się poprowadzić na tyle daleko, żeby ktokolwiek mnie zauważył. zresztą - to, co lubię najbardziej to krótkie spostrzeżenia na temat życia.

.


Nie ma kogoś takiego jak początkujący, codziennie wstaję rano i zaczynam, jeżeli ktoś ma pisać, to uwagi przyjmuje z pokorą i przygląda się im bacznie jak w lusterku. Mam grono czytelników, którzy suszą mi w podobny sposób łepetynę, to tylko na plus... wracam tak długo i dzióbię w wierszach aż mogę spokojnie zasnąć. Wstaję rano i dalej jestem niezadowolona, hehe, ale uśmiecham się do nich bo moje.

Blog pisze od 2004 roku, na brak czytelników nie narzekam, kocham ich miłością wzajemną, z niektórymi zdążyłam się zaprzyjaźnić, poznać osobiście i to jest właśnie piękne, że ludzie o podobnych zamiłowaniach mogą sobie wzajemnie pomarudzić. Dużo mnie nauczyli :>

ach publikuję na Parnasie biblioteki kieleckiej w sieci, to tyle jeżeli chodzi o ścisłość.

http://wirtualnyparnas.blogspot.com/

Miłego drogie Panie :)
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 07:41
oj dzieci dzieci...

1) Publikacja internetowa nie jest i zapewne jeszcze dłuuuugo nie będzie debiutem. Wyjątek można zrobić ewentualnie dla farenheita gdzie teksty oceniają zawodowi redaktorzy i jest ostra selekcja na wejściu. I miejcie świadmość że tekst opublikowany w necie NIGDY nie ukaże się na papierze.

2) publikacja w fanzinie nie jest debiutem.

3) Publikacji w dotowanych czasopismach "literackich" należy się raczej wstydzić...

4) nie myślcie o tym "gdzie". Najpierw to napiszcie. Nie myślcie w kategoriach "debiut" - pracujcie od razu nad cyklem opowiadań.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-06-2009 07:49
A z ciekawości; dlaczego to, co się puszcza w necie nie pójdzie na papierze? czy są względem tego obostrzenia wydawnictw, czy chodzi o coś inngo?
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.