Gdzie drukujecie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 08:21
Jeśli jest opublikowane w necie i można bez problemu przeczytać nie wydając złotówki to po co publikować? Nikt potem tego nie kupi...:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
loco Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 10:18
Cytat:
3) Publikacji w dotowanych czasopismach "literackich" należy się raczej wstydzić...


Czyli wstydzić też należałoby się publikacji w magazynie, który nie płaci swoim autorom i niejako jest przez nich "dotowany"? Ciekawe czy po zmianie rednacza w SF coś się zmieni :)

Cytat:
1) Publikacja internetowa nie jest i zapewne jeszcze dłuuuugo nie będzie debiutem. Wyjątek można zrobić ewentualnie dla farenheita gdzie teksty oceniają zawodowi redaktorzy i jest ostra selekcja na wejściu. I miejcie świadmość że tekst opublikowany w necie NIGDY nie ukaże się na papierze.


Ja bym zrobił w tym przypadku wyjątek tylko dla "Zakużonej planety" ale skoro dla całego farenheita to myślę, że można i dla paru innych. Co do "zawodowych redaktorów" to różnie to bywa o czym sam Pan z nutką sentymentu wspominał w swoich artykułach.

Cytat:
4) nie myślcie o tym "gdzie". Najpierw to napiszcie. Nie myślcie w kategoriach "debiut" - pracujcie od razu nad cyklem opowiadań.


I tu nie wypada się po prostu nie zgodzić. Co jak co ale cykle cieszą się dużą popularnością, no i zawsze można zebrać wydrukowane opowiadania i wydać w postaci książki.

I żeby nie było to nie jest atak, jedynie obrona. W ogóle wydaje się, że pisanie opowiadań jest stratą czasu bo z tego punktu widzenia można je wydać co najwyżej w "Nowej Fantastyce" albo "Lampie". Czyli co, piszemy książkę? :)
każdy pisarz to wariat, nie każdy wariat to pisarz ...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Marcin Sierszynski Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 10-06-2009 11:13
Jeżeli tekst ukazany w internecie nie miałby szansy ukazać się na papierze - nie powstałaby zacna książka Pasewicza Henry Berryman Pięśni. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że zostały one usunięte z nieszuflady, ale były już czytane!
I też nie pochwalam publikowania wszystkiego, co się da na portalach, ogromnego parcia na papier. Ale to już indywidualna sprawa każdego. Najważniejsze zdać sobie sprawę, że nie warto publikować czegoś, czego można wstydzić się za lat kilka-kilkanaście. Dojrzały debiut to jest coś niebywale pożądanego.

A teraz ja podbuduję swoje ego. :D Moje szkice literackie i głosy w dyskusjach pojawiają się na stronie Biura Literackiego www.biuroliterackie.pl
nie będziemy królami nie będziemy królami
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 11:17
To gratuluję Marcinie :) A z tym internetem to jest tak, że w żadną stronę nie należy przesadzać, tzn. nie mówić nigdy się nie ukaże itd. Jak widać dowodzą temu fakty.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 11:23
masz Marcinq rację z tym parciem... Poza tym, spaliłbym się ze wstydu gdybym miał kiedyś czytać to co tutaj opublikowałem.

:yes:
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Marcin Sierszynski Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 10-06-2009 11:28
LittleRedRose - to prawda, radykalizm w jakimkolwiek kierunku nie sprzyja rozwojowi.

al_qubain - ja też bym się zapadł pod ziemię, gdyby moje chociażby zeszłoroczne teksty były gdzieś drukowane... A przecież na różnych turniejach udawało mi się czytać takie gnioty... :smilewinkgrin: Od teraz siedemdziesiąt siedem razy się zastanawiam, nim wyjdę gdzieś z jakimś tekstem. :)
nie będziemy królami nie będziemy królami
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 10-06-2009 13:54
Cytat:
Marcin Sierszynski napisał/a:

al_qubain - ja też bym się zapadł pod ziemię, gdyby moje chociażby zeszłoroczne teksty były gdzieś drukowane... A przecież na różnych turniejach udawało mi się czytać takie gnioty... :smilewinkgrin: Od teraz siedemdziesiąt siedem razy się zastanawiam, nim wyjdę gdzieś z jakimś tekstem. :)


Każdy się rozwija i to co dziś wydaje się dobre, za kilka lat już takim nie będzie. Skąd wiesz kiedy nadejdzie czas na dojrzały debiut? Jestem przekonana, że większość pisarzy, sięgając po swoje starsze utwory ma do nich wiele zastrzeżeń.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 10-06-2009 14:23
Cytat:
Marcin Sierszynski napisał/a:
Od teraz siedemdziesiąt siedem razy się zastanawiam, nim wyjdę gdzieś z jakimś tekstem. :)

co nie zmieni faktu, że jak za dziesięć lat na to spojrzysz, to też uznasz, że napisałbyś to sto razy lepiej.

ale to chyba dobry znak, bo to znaczy, że się rozwijasz, że jest lepiej, niż było.



Cytat:
al_qubain napisał/a:
Jeśli jest opublikowane w necie i można bez problemu przeczytać nie wydając złotówki to po co publikować? Nikt potem tego nie kupi...:smilewinkgrin:

czytanie z ekranu nie zastąpi czytania z papieru. musiałabym wszystko drukować, co byłoby niewygodne i nie wiem, czy nie tańsze jest jednak kupno książek [czy wypożyczanie z biblioteki], niż kupno drukarki i inwestowanie w papier :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 15:01
Cytat:

czytanie z ekranu nie zastąpi czytania z papieru. musiałabym wszystko drukować, co byłoby niewygodne i nie wiem, czy nie tańsze jest jednak kupno książek [czy wypożyczanie z biblioteki], niż kupno drukarki i inwestowanie w papier :)


zgadzam się, ale na pewno znalazłoby się wielu takich, którzy wolą czytać z ekranu i nie zapłacą za książkę 30- 40-paru złotych...:yes:
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 10-06-2009 15:05
Cytat:
al_qubain napisał/a:
zgadzam się, ale na pewno znalazłoby się wielu takich, którzy wolą czytać z ekranu i nie zapłacą za książkę 30- 40-paru złotych...:yes:

jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie wolę wydać kasę na gotową książkę...
nie należę do przesadnie oszczędnych, za to dbam o wzrok :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Marcin Sierszynski Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 10-06-2009 17:08
Cytat:
JaneE napisał/a:

Każdy się rozwija i to co dziś wydaje się dobre, za kilka lat już takim nie będzie. Skąd wiesz kiedy nadejdzie czas na dojrzały debiut? Jestem przekonana, że większość pisarzy, sięgając po swoje starsze utwory ma do nich wiele zastrzeżeń.



Jestem przekonany, że poczuję nadchodzący czas; ważne to być go pewnym. :)
nie będziemy królami nie będziemy królami
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2009 21:51
Cytat:
loco napisał/a:
W ogóle wydaje się, że pisanie opowiadań jest stratą czasu bo z tego punktu widzenia można je wydać co najwyżej w "Nowej Fantastyce" albo "Lampie". Czyli co, piszemy książkę? :)


opowiadania to Twoja reklama.
publikujesz - ktoś czyta i gdy wydasz pierwszą ksiązkę jest szansa że ktoś po nią sięgnie.

dlatego ich publikowanie ma sens. nawet jesli z ekonomicznego punktu widzenia takiego sensu nie ma, lub jest on trudnodostrzegalny :lol:



Cytat:
JaneE napisał/a:
Jestem przekonana, że większość pisarzy, sięgając po swoje starsze utwory ma do nich wiele zastrzeżeń.


i słusznie.

możliwości są dwie: zacisnąc zęby i pisać nowe lepsze książki jak ja lub tworzyć nowe wersje dawnych powieści jak Feliks W. Kres



Cytat:
soczewica napisał/a:
musiałabym wszystko drukować, co byłoby niewygodne i nie wiem, czy nie tańsze jest jednak kupno książek [czy wypożyczanie z biblioteki], niż kupno drukarki i inwestowanie w papier :)


kupa ludzi pracujących w urzędach nie ma takich skrupułów i drukuje na państwowych/firmowych urządzeniach

a potem się okazuje że administracja (pozapłacami) kosztuje nas 240 miliardów rocznie...
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
loco Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 18:09
Cytat:
opowiadania to Twoja reklama.
publikujesz - ktoś czyta i gdy wydasz pierwszą ksiązkę jest szansa że ktoś po nią sięgnie.


Dokładnie tak. I do tego piłem w sumie w poprzednim poście. Jeżeli ktoś, coś, gdzieś wydrukuje to nie sądzę, żeby się tego należało wstydzić. Przynajmniej nie autor co najwyżej redaktor :)
każdy pisarz to wariat, nie każdy wariat to pisarz ...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-08-2009 18:46
Tak mi przyszło do głowy po ostatniej dyskusji, że gdyby sie zebrało kilka osób, to moglibysmy wydac samodzielnie jakąs broszurę z opowiadaniami.
Koszta znikome a publikacja jest.
Pozostaje tylko kwestia dystrybucji i reklamy jeśli ma sie to dobrze sprzedawć i zwrócić kosztami przynajmnie na zero.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 12-08-2009 18:56
Pomysł dobry, tylko ktoś musiałby się zająć organizacją. Wybór Autorów, tekstów na poziomie, połączenie to jakoś tematycznie, może ktoś by coś namalował na okładkę. Speców od reklamy też na pewno na PP mamy. A może i dystrybucja jakoś mogłaby przez PP funkcjonować?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 12-08-2009 19:16
Jasne, że pomysł świetny, mi też chodził od jakiegoś czasu po głowie. Myślę, że ważne jest właśnie obranie jakiegoś tematu. I wtedy można pod tym kątem selekcjonować teksty kultury... Wiersze, opowiadania, ilustracje... i co tam jeszcze tu mamy:)
Na pewno znajdują się tutaj ludzie potrafiący załatwić sprawy formalne i organizacyjne (ja jestem w tym temacie zielony), Leskos ma niezwykły talent do rysunku (oczywiście nie wiadomo czy by się zgodził). Pozostaje sprawa kosztu, jednak tak jak pisał Zadysta, nie byłby za pewne duży, tym bardziej rozłożony na większą liczbę autorów. Jeśliby się zadbało dodatkowo o reklamę i dystrybucję mogłaby być to wizytówka zarówno portalu jak i jego autorów. Całkiem dobra wizytówka.



Jasne, że pomysł świetny, mi też chodził od jakiegoś czasu po głowie. Myślę, że ważne jest właśnie obranie jakiegoś tematu. I wtedy można pod tym kątem selekcjonować teksty kultury... Wiersze, opowiadania, ilustracje... i co tam jeszcze tu mamy:)
Na pewno znajdują się tutaj ludzie potrafiący załatwić sprawy formalne i organizacyjne (ja jestem w tym temacie zielony), Leskos ma niezwykły talent do rysunku (oczywiście nie wiadomo czy by się zgodził). Pozostaje sprawa kosztu, jednak tak jak pisał Zadysta, nie byłby za pewne duży, tym bardziej rozłożony na większą liczbę autorów. Jeśliby się zadbało dodatkowo o reklamę i dystrybucję mogłaby być to wizytówka zarówno portalu jak i jego autorów. Całkiem dobra wizytówka.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 12-08-2009 19:32
Czytając post kabanosa miałem wrażenie "deja vu".

Może warto by było napisać coś specjalnego na taką okazję. Nowe teksty, niepublikowane na łamach portalu, pisane w okół obranego tematu.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 12-08-2009 19:35
Teksty stare (wyselekcjonowane) + tekst nowe, specjalnie na tę okazję (również selekcjonowane, może w formie konkursu?). To luźne myśli... może trzeba do tego oddzielnego tematu na forum?
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 12-08-2009 20:47
A jakieś propozycje tematu, który mógłby chwycić? I co to by miało być, poezja, proza, antologia mieszana?

Ktoś ma znajomości gdzie trzeba i mógłby się dowiedzieć o koszta ewentualnego druku?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukujecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-08-2009 21:34
Cytat:
może trzeba do tego oddzielnego tematu na forum?
- mam wrażenie, że taki temat już gdzieś jest, bo podobne rozmowy już nie raz tutaj były :)
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]