Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 18-12-2008 16:32
uwaga prawie socjologiczna ;) wiecie, jak robi się dobre oceny utwórów na wszelkich portalach? To bardzo proste i trudne jednocześnie. Otóż szuka się ludzi, którzy są najpopularniejsi i najwyżej cenieni. "Wchodzi im się w tyłek", i tym samym staję się także osobą lubianą. Później wystarczy pisać z ogólnie przyjętą przez dane forum wizją i forumowicze, potrafią dużo słabych tekstów wybaczyć - z prozą jest trudniej. --- oczywiście jest to odrobinę bardziej skomplikowane ,ale zasada działa. Nie łapią się kompletne beztalencia, bardzo utalentowani mogą olać taką zabawę. --- czy mam rację?
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 16:38
Cytat:
Spontan i euforia?
- Cóż zatem Sim69 byś proponował? jakie wg Ciebie powinniśmy mieć aspiracje?
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-12-2008 18:18
Celem portalu jest przede wszystkim krytyka dzieł literackich, oraz możliwość promowania dobrze zapowiadających się autorów. Komercjalizacja jest narazie nie potrzebna. Myślę, że dajemy jeszcze radę bez podatków ;p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-12-2008 18:31
No więc, na czym stanęliśmy?
Robimy Czyściec? :D
Jeszcze jedno - weszłam przed chwilą na buglist i przeczytałam propozycję de Nippera, żeby tabelkę "Najlepiej ocenianych" zamieścić w dwóch wersjach - dla prozy i poezji.
Jest to bardzo słuszna propozycja i Wysoka Porta powinna się wypowiedzieć w tej sprawie. W każdym razie czekam na głosy Adminów, bo z technicznego punktu widzenia chyba nie byłoby z tym problemów.
De Nipper zauważa, nie bez racji, że znacznie częściej w tabelce tej figuruje poezja i że wiersze z zasady są lepiej oceniane.
Ja dodaję, że bynajmniej utwory prozatorskie nie są gorsze, więc powinny mieć szansę na własny ranking.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-12-2008 19:08
Jak obiecałem tak zrobię, do świąt napisze dezyderatę na temat usprawnień itp. Pewnie tez jakaś strategia się pojawi bo przecież po to się reorganizacje ewentualna robi.

Nagryzając po kawałku poszczególnych problemów to można co najwyżej nieźle naśmiecić ale na pewno się nie najemy. ;)
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-12-2008 21:55
[quote]TomaszObluda napisał/a:
"...wiecie, jak robi się dobre oceny utwórów na wszelkich portalach? Otóż szuka się ludzi, którzy są najpopularniejsi i najwyżej cenieni. "Wchodzi im się w tyłek", i tym samym staję się także osobą lubianą. Później wystarczy pisać z ogólnie przyjętą przez dane forum wizją i forumowicze, potrafią dużo słabych tekstów wybaczyć..."

Tomaszku, może jestem naiwna i łatwowierna, ale nie wpadło mi zupełnie coś takiego do głowy, gdy tu zaistniałam.
Na wszelki jednak wypadek rozglądnęłam się uważnie i stwierdziłam, że ani ja nikomu "w tyłku" nie siedzę, ani u siebie też nie zauważyłam "w tyłku" nikogo. :lol: Lecz mimo tego jestem poważnie zaniepokojona. :D
Tak poważnie, że obiecuję codziennie sprawdzać sobie "tyłek", czy ktoś tam nie siedzi. Innych też uczulam na sprawdzanie "tyłka" na obecność obcych ciał... :smilewinkgrin:
Sprawa oceniania - bo o to tu chodzi... Przebywa się na pp jakiś czas, poznaje ludzi poprzez ich teksty i komentarze i nabiera zaufania, zwłaszcza do tych, którzy potrafią oceniać rzeczowo i logicznie.
Wiele osób publikujących tutaj nie bierze żadnego udziału w życiu portalu, oczekując na oceny, ale jakby niczego nie dając w zamian. Słowem, ocenia się ich tekst wiedząc, że oni nie ocenią twojego, a może nawet go nie przeczytają. Uważam, że wzajemność oceniania się jest dobrą sprawą - im więcej komentarzy, tym więcej wiesz. Jeżeli mam mało czasu, to sięgnę w pierwszej kolejności po tekst np. de Nippera, :D wiedząc, że z kolei on też na mnie suchej nitki nie zostawi, niż po tekst kogoś zupełnie obcego, kto mojego tekstu pewnie na oczy nie zobaczy. To normalne chyba. Staram się czytać tyle, ile się da, ale nie zawsze ma się nastrój, sami pewnie też to wiecie.
Czy to jest to "wchodzenie w tyłek"?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 22:00
Miladora - nigdy nie będzie tak, że zadowolimy wszystkich pod każdym względem, bądźmy realistami

a ja jako tutejsza Inkwizycja, proponuję wszystkim trzymać się tematu /Czyściec/ i nie prawić off-topowych herezji :)

Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-12-2008 22:07
Szanowna Inkwizycjo, ale ocenianie wiąże się jak najbardziej z Czyśćcem, ponieważ przedłuży czas na spokojne czytanie tych tekstów i ocenę.
Ja jestem od początku za tym. :yes:
Natomiast powiedz proszę, jako Admin, czy możliwa i sensowna jest propozycja podziału "Najlepiej ocenianych" na dwie rubryki - prozy i poezji?
To, co zaproponował de Nipper jakiś czas temu.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2008 22:11
Cytat:
Natomiast powiedz proszę, jako Admin, czy możliwa i sensowna jest propozycja podziału "Najlepiej ocenianych" na dwie rubryki - prozy i poezji?


Nie mam nic przeciwko, choć na kwestii technicznej się nie znam
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-12-2008 22:14
No to poczekamy na Valdensa i Sagitariusa... :yes:
Może de Nipper się zjawi, bo dałam mu cynk, że jego propozycja wypłynęła.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-12-2008 22:16
Wracając do tematu "czyściec" i tematu "cele" - uważam, że PP ma realne szanse stać się najważniejszą i najlepszą (pod każdym względem) literacką stroną w necie. Wierzę, że osiągniemy to prędzej czy później, ale wolałbym prędzej, a żeby tak się stało, to czyściec jest niezbędny.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 18-12-2008 22:17
Widziałem, nadal się popieram. Miejsce chyba jest, żeby dac osobną kolumne dla 10 najlepiej ocenionych dzieł prozy.

Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-12-2008 22:21
No to nie ma chyba na co czekać.
Czyściec wydaje się być przegłosowany na tak.
Kolumna osobna dla prozy też wydaje mi się niezbędna.
Czyli ja jestem - 2xtak! :yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 18-12-2008 22:31
Z tymi najlepiej ocenianymi dla prozy zdecydowanie się zgadzam. Natomiast czyściec jakoś do mnie nie przemawia. Choć sama idea jest godna uwagi, to wydaje mi się, że mało kto będzie tam zaglądał i czytał takie "zabrudzone" teksty. W końcu tych prac będzie strasznie dużo (i pewnie będą dłuuugie). Na porządną ocenę wraz z dobitnym komentarzem trzeba trochę czasu. Tak więc opiniować będziemy rzadziej.. A strona będzie zarzucona dużą ilością słabszych tekstów. Czy warto?
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-12-2008 22:51
Cytat:
A strona będzie zarzucona dużą ilością słabszych tekstów.


Przeciwnie. Te słabsze teksty dziś oglądamy w ramce "ostatnie artykuły", pomieszane razem z dobrymi. Ludzie spoza PP, często losowo klikając w tytuł, mogą natrafić właśnie na taką słabiznę i jeśli są to ludzie wymagający, to więcej na PP nie zajrzą. (do czyścca ich wzrok nie będzie sięgać) Nie rozumiem zarzutu, że "czyściec" mógłby osłabić poziom.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-12-2008 00:38
Jeszcze jedno - wydaje mi się, że poziom może się podnieść, bo wszyscy będą starali się dostać do Nieba, więc pewnie bardziej starannie zaczną przeglądać i opracowywać swoje teksty, nie mówiąc o tym, że w Czyśćcu mogą je jeszcze zapewne edytować i poprawiać także, korzystając ze wskazówek oceniających.
Natomiast chętnie usłyszałabym opinię Sagitariusa na temat rozdzielenia prozy i poezji, bo on zdaje się jest głównodowodzącym magikiem od takich spraw ekstra komputerowych, prawda?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-12-2008 00:46
Ufff, już się obawiałem że sie nie dogadacie ... a tu taka piękna zgoda ...
Portal ma naprawdę duże szanse. Szczere gratulacje :)
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-12-2008 12:48
No to może by teraz Sagitarius się zjawił, jak dobry wujaszek i dał swoje błogosławieństwo? :D
Czekamy...
Mam nadzieję, że to nie będzie czekanie na Godota... :D
Uważam, że dobrze byłoby tę sprawę załatwić na bieżąco, zanim się rozmyje w powodzi innych spraw. :yes:

Czekamy na odpowiedź w sprawie Czyśćca i w sprawie zainstalowania dodatkowej rubryki - "Najlepiej oceniana proza".
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 20-12-2008 13:21
jestem za czyśćcem, byle się nie zamienił w piekło :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-12-2008 13:34
zapomin, kształt czyścca musielibyśmy jeszcze przedyskutować (albo kształtować już w praktyce) chodzi mi o wysokość poprzeczki. mógłby on przecież być miejscem, gdzie nikomu nie byłoby wstyd znaleźć się na chwilę (teksty mało wybrakowane b. szybko szybowałyby do nieba, słabe leżały do skutku - wniebowzięcia lub usunięcia). Albo może on być "śmietnikiem", gdzie - jakby nie było - wstyd. To zależy od nas.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]