Propozycje bieżące
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-02-2009 01:16
uważasz, że raz wpadnie policja i nas zamknie? :uhoh:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-02-2009 01:18
Kogo "nas"? <podejrzliwe spojrzenie spod rzęs>
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-02-2009 01:25
Jakby co, to powiem, że nic nie wiem. Ginger wszystkie teksty dodawała. :shy:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-02-2009 01:30
Nieprawda. Nie wszystkie. Te sprośne dodał Valdens.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-02-2009 01:34
Te sprośne nie uzależniają! Policja sprawdzi ilość czytań i sama się przekonasz. :mad:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-02-2009 01:35
To w takim razie ja dostanę medal za propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży młodszej, i tej starszej też :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2009 01:35
Wysoka Porto - z całym szacunkiem zgłaszam propozycję zmiany punktacji tekstów i komentarzy do nich na odwrotną - 20 pkt. za dodany tekst, 10 pkt. za komentarz. :D
Myślę, że mimo wszystko 20 pkt. za recenzję to za dużo, bo przecież to praca autorska powinna być bardziej promowana przede wszystkim.
Skomentowałam dzisiaj kilka utworów, które i tak bym oceniła, a punkty skoczyły mi pod sufit niemalże. Po co nam tyle punktów na dobrą sprawę?
W tej sytuacji będziemy zmieniać rangi tak szybko, ze niedługo na portalu zostaną sami zawodowcy. Z jednej strony - dobrze. Ale z innej - za łatwo. Nie wiem na jakiej randze kończy się awansowanie, chyba na zawodowcu, więc proponuję ustanowić jeszcze jedną - super-zawodowca.
Odnośnie punktowania - propozycje -
1. dodawać punkty za wygrane konkursy (np.50)
2. dodawać punkty za udział w konkursach (np.20)
3. rzeczywiście odżałować te parę książek (mogą być pokryte z funduszu portalowego) i za przekroczenie jakiejś granicy punktowej - na przykład przy awansie na Zawodowca, czy Super-zawodowca obdarować danego użytkownika prezentem.

Odnośnie konkursów - jeżeli nadal trwa konkurs na komentatora, to dobrze byłoby ogłosić, że jest obecnie edycja lutowa i dodać te wszystkie punkty, jakie wyszczególniłam niedawno w jednym z tematów.
Ale mogę powtórzyć. Proszę też o określenie, czy jeżeli ktoś komentuje i poezję i prozę, to ma prawo do wszystkich zebranych punktów, czy też nie. A może w tym przypadku należy ustalić rangę - Ogólny?

Pozwalam sobie zacytować:
Jeżeli można, to parę uwag technicznych do konkursów (wszelakich) -
1. powinno się podać za jaki miesiąc.
2. czas głosowania.
3. termin zakończenia.
4. warunki konkursu - ile kandydatur można zgłosić.
5. określić, czy liczą się wszystkie głosy na przykład - i te za poezję i te za prozę, bo są tacy co komentują tu i tam.
6. podliczyć oficjalnie i ogłosić wyniki.

A co do funduszu portalowego, to zwracam się z apelem do wszystkich o wpłacanie chociażby przysłowiowych paru groszy co miesiąc. :yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2009 11:01
Szczególne znaczenie mają dla mnie uwagi odnośnie informacji o konkursach. Często brakuje terminu oraz uściślenia zasad. Miladoro, skąd bierzesz czas na te wszystkie przemyślenia? :) Na dodatek trafne. Podpisuję się pod tym.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2009 11:11
Hypcia - ja zorganizowałam już tyle konkursów i różnych zawodów, zwłaszcza dla dzieci, że mi to skrzywienie zostanie do końca życia... :D
Stąd wiem jak ważna jest dbałość o takie szczegóły. ;)
Jak to się mówi - wszystko musi mieć i ręce i nogi. Głowę też. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 10-02-2009 13:51
Tak Pani Miladoro, konkursy się organizuje, a ja w ciągu tygodnia dwa razy w Krakowie byłem i jakoś nikt nie chciał mnie przywitać (nie mówię o chlebie i soli nawet )... Nawet mojego kolegę Smoka zamknęliście Koleżanko i nie wiem gdzie...:mad:



:smilewinkgrin::smilewinkgrin::D
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2009 13:54
Arkady, zabiję Cię (propozycja bieżąca, nie off-top) :D
Dlaczego nie dałeś wcześniej znać nam na portalu? Albo mailem?
Masz mojego maila przecież, Ty Gapo!
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 10-02-2009 14:05
Gdybyś musiała przeżyć 2 lata w tydzień, też straciłabyś głowę... A nowy pseudonim to mi się podoba "Gapcio"... Fajnie brzmi.. A gdzie się podziała nasza strona top-off?...:smilewinkgrin:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2009 14:07
Wejdź, Gapcio, na Dowcipne wypowiedzi, a poza tym teraz, po zmianach, to karierę szybciej zrobisz na komentowaniu utworów, bo Wysoka Porta stawkę podniosła pod sufit... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 10-02-2009 14:12
Będę musiał nowego avadara poszukać... Co Ty ?! Ja i komentarze? Widziałaś coś takiego? Chcesz, żebym wszystkich zagłaskał na śmierć?
Przecież życie jest takie piękne i teraz wszystko mi się podoba ( oczywiście szczególnie to, czego sam nie napisałem)... Ale... :smilewinkgrin::D
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2009 18:28
A ja się chyba buldog jakiś zrobiłam - nikt z adminów nie odpowiada na propozycję, to wklejam ponownie... :D

Wysoka Porto - z całym szacunkiem zgłaszam propozycję zmiany punktacji tekstów i komentarzy do nich na odwrotną - 20 pkt. za dodany tekst, 10 pkt. za komentarz. smiley
Myślę, że mimo wszystko 20 pkt. za recenzję to za dużo, bo przecież to praca autorska powinna być bardziej promowana przede wszystkim.
Skomentowałam dzisiaj kilka utworów, które i tak bym oceniła, a punkty skoczyły mi pod sufit niemalże. Po co nam tyle punktów na dobrą sprawę?
W tej sytuacji będziemy zmieniać rangi tak szybko, ze niedługo na portalu zostaną sami zawodowcy. Z jednej strony - dobrze. Ale z innej - za łatwo. Nie wiem na jakiej randze kończy się awansowanie, chyba na zawodowcu, więc proponuję ustanowić jeszcze jedną - super-zawodowca.
Odnośnie punktowania - propozycje -
1. dodawać punkty za wygrane konkursy (np.50)
2. dodawać punkty za udział w konkursach (np.20)
3. rzeczywiście odżałować te parę książek (mogą być pokryte z funduszu portalowego) i za przekroczenie jakiejś granicy punktowej - na przykład przy awansie na Zawodowca, czy Super-zawodowca obdarować danego użytkownika prezentem.

Odnośnie konkursów - jeżeli nadal trwa konkurs na komentatora, to dobrze byłoby ogłosić, że jest obecnie edycja lutowa i dodać te wszystkie punkty, jakie wyszczególniłam niedawno w jednym z tematów.
Ale mogę powtórzyć. Proszę też o określenie, czy jeżeli ktoś komentuje i poezję i prozę, to ma prawo do wszystkich zebranych punktów, czy też nie. A może w tym przypadku należy ustalić rangę - Ogólny?

Pozwalam sobie zacytować:
Jeżeli można, to parę uwag technicznych do konkursów (wszelakich) -
1. powinno się podać za jaki miesiąc.
2. czas głosowania.
3. termin zakończenia.
4. warunki konkursu - ile kandydatur można zgłosić.
5. określić, czy liczą się wszystkie głosy na przykład - i te za poezję i te za prozę, bo są tacy co komentują tu i tam.
6. podliczyć oficjalnie i ogłosić wyniki.

A co do funduszu portalowego, to zwracam się z apelem do wszystkich o wpłacanie chociażby przysłowiowych paru groszy co miesiąc. [Yes]
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2009 21:28
Miladoro, porta już na ten temat między sobą rozmawiała i jak tylko coś ustalimy i postanowimy wcielić to w życie na pewno Was powiadomimy. Na razie jest się nad czym zastanawiać, ale mam nadzieję, że rozwiążemy to niebawem.

Cytat:
Odnośnie konkursów - jeżeli nadal trwa konkurs na komentatora, to dobrze byłoby ogłosić, że jest obecnie edycja lutowa i dodać te wszystkie punkty, jakie wyszczególniłam niedawno w jednym z tematów


Co do tego to chciałabym mieć nad kolejnym tego typu konkursem nadzór, dlatego, aby nie nagradzać autora za "całokształt", ale właśnie za dany miesiąc, a żeby to zrealizować jak trzeba należy się porządek i pewne ustalenia, które na pewno poczynię. Czy prozaicy się dołączą, czy zrobią to swoim trybem, zostawiam im do wyboru.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2009 21:48
Różyczko, nie zrozumiałaś - mówiąc o punktach miałam na myśli dokładne podanie do wiadomości zasad i warunków konkursu, czego zabrakło w styczniu - to są te właśnie punkty od 1 do 6 powyżej.
Jeżeli chodzi o sumowanie punktów za prozę i poezję, to też powinno być ustalone i podane, czy tak, czy nie.
Jeżeli potrzebna byłaby jakaś rada, to służę swoim doświadczeniem w tym zakresie.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2009 21:59
Cytat:
Jeżeli można, to parę uwag technicznych do konkursów (wszelakich) -
1. powinno się podać za jaki miesiąc.
2. czas głosowania.
3. termin zakończenia.
4. warunki konkursu - ile kandydatur można zgłosić.
5. określić, czy liczą się wszystkie głosy na przykład - i te za poezję i te za prozę, bo są tacy co komentują tu i tam.
6. podliczyć oficjalnie i ogłosić wyniki.


wszystko zrozumiałam i zamierzam się za to zabrać, gdyż przyznam ja osobiście uznaję konkursy, gdzie zasady są klarowne a wszelkie sytuacje przewidziane z góry, a nie rozwiązywane w trakcie przeprowadzania konkursu. Gdy będzie odbywała się kolejna odsłona konkursu na komentatora poezji danego miesiąca reguły będą wcześniej ustalone przeze mnie i będziemy się ich stricte trzymać.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2009 22:03
Dziękuję, Różyczko, mam nadzieję, że takie samo podejście do tego tematu będą mieli adminowie od prozy - czego nam życzę... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 10-02-2009 23:09
No właśnie...nadzór jest konieczny, proponuję tez, a to już łatwe, aby potem z 12 m-cy wybrać komentatora roku i nagrodzić, nadal potrzymuję, że włączę się z nagrodą :)
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]