Propozycje bieżące
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2009 18:30
coś cienko z tymi dotacjami :|
szkoda
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-01-2009 18:38
Ja właśnie wpłaciłam i będę systematycznie tyle ile mogę... :yes:
Przypominam, że na początku tematu są także inne propozycje i można zgłaszać do nich uwagi, bądź zgłaszać się do pomocy, czy sponsoringu konkursików wewnętrznych, takich jak Dowcipne wypowiedzi.
Czekamy na oferty... :yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2009 20:13
to przecież nieważne ile, Miladora, ważne, żeby każdy.

ostatni raz wyciągnęłam ten temat na wierzch i niech się dzieje wola nieba :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-01-2009 20:22
No to ja będę go wyciągać i kłuć w oczy każdego, kto tu wejdzie... :D
Mogę jeszcze z puszką po portalu chodzić i mówić - daj złotówkę, kochaneczku/neczko, daj, nie żałuj... ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2009 20:24
no dobra, będę Ci towarzyszyć, żeby Ci smutno nie było ;)
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2009 21:05
Cytat:
Miladora napisał/a:
No to ja będę go wyciągać i kłuć w oczy każdego, kto tu wejdzie... :D
Mogę jeszcze z puszką po portalu chodzić i mówić - daj złotówkę, kochaneczku/neczko, daj, nie żałuj... ;)


I tak do końca świata i o jeden dzień dłużej :D
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-01-2009 21:28
Ok. Zacznę od podstaw.
1. Co mamy?
Potencjał i mnóstwo dobrych tekstów (tak poezji jak i krótki tekstów), które dodatkowo można wymiernie ocenić pod względem "brania" - czyli ich jakości i chęci ewentualnego czytania.

2. Czego potrzebujemy i czego nie mamy?
Kasy, kasy, kasy ... nie tylko na utrzymanie portalu ale i na promocję, nagrody itp.
Brak nam tez solidnej marki (logo, rozpoznawalność na "szerokich wodach" internetu) - mimo dość dużej ilości użytkowników.
3. Co możemy zrobić?
Zarabiać pieniądze - fuj ;-) - wiem brzmi brzydko ale takie są fakty i lajf brutalny.
Kilka propozycji (tak z głowy i z wykorzystaniem naszych zalet):
1. Zacząć wydawać e-booki z najlepszymi utworami i umieścić je za niewielką cenę w sklepach internetowych (bez płacenia praw autorskich - przecież promocja kosztuje). Można je zrobić dość estetycznie jeśli połączymy siły (tekst i grafika a i jakiś informatyk się znajdzie:-) )
2. Uruchomienie serwisu dla stałych użytkowników z najlepszymi "tworami" w formie czegoś w rodzaju newslettera jednak za symboliczną opłatę np. 5 zł miesięcznie.

Może ktoś ma jeszcze pomysły co zrobić z potencjałem zamiast żebrać ?
;)
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-01-2009 21:59
Niestety nie, dlatego na razie będę żebrać... :D
Ale bez żartów, to nie znam się na tych sprawach i dlatego własnym sumptem zamierzamy ładnie wydrukować Kopciuszka i RYBĘ, oprawić i przeznaczyć na nagrody za dowcipną wypowiedź.
Szalona Matka SzalonejJulki przymierza się do ilustracji właśnie... :lol:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-01-2009 22:00
Odpowiadając na twój post Sim69:

Cytat:
2. Czego potrzebujemy i czego nie mamy?
Kasy, kasy, kasy ...


zdajemy sobie doskonale z tego sprawę, niemniej zarabianie pieniędzy w sposób jaki zaproponowałeś uważam za nierentowny, ponieważ:

wydanie e-booka w formie jaką opisujesz będzie wymagało z naszej strony sporo pracy (tekst i grafika a i jakiś informatyk - swoją drogą nie wiem kto by się podjął, bo ciężko mi było znaleźć chętnego do pomocy przy zrobieniu dyplomu PP), a ceny e-booków są jakie są i niewiele osób decyduje się na taki wydatek, większość nadal /i nie dziwie się im/ preferuje książki - zapewne kupowaliby nas krewni i znajomi portalowiczów, aby poczytać wiersze/opowiadania swoich znajomych wydane, ale to nie wystarczy, trzeba byłoby znaleźć więcej odbiorców /a to wydatki związane z reklamą/

co do punktu nr. 2 to sama od jakiegoś czasu o tym myślę, ale jak by to miało wyglądać jeszcze nie wiem, to nie może być niewypał, przede wszystkim wszystkie decyzje musimy podejmować z głową, a czasem trzeba liczyć się z brutalną rzeczywistością i odpowiedzieć sobie na pytanie jakie formy nam się opłacą

jak macie pomysły na konkret, to czekam :)


Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-01-2009 22:28
Rózyczko, jakież przez Ciebie bije zwątpienie. Jestem w jakiejś tam części informatykiem, robię zdjęcia www.picasaweb.com/rwegrzyn (to takie małe portfolio). Jeśłi zechcecie mi pomóc chętnie się zajme stworzeniem pierwszego e-booka.
Jełsi chodzi o ZINA (newsletter) to trzeba też pomyśleć.
Teraz kwestia podstawowa. Forma prawna. pasowałoby załozyć stowarzyszenie lub coś podobnego, inaczej będzie problem z jakąkolwiek gotówką .... a w tym wam niestety nie pomogę.
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 13-01-2009 22:46
My się z Tequilą na razie zabawiamy w promowanie PP wśród studentów WSG w Bydgoszczy (odpukać w niemalowane). Niestety - gotówki z tego nie będzie... ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2009 08:53
Rzepusiu.
Oczywiście miałem na myśli szeroką rzeszę publiki. To oni chcą mieć dostęp do newslettera by płacili. Autorzy mieliby dostęp bezpłatny.
Jełsi chodzi o kwestie prawne to masz dużo racji. Jest jednak druga strona medalu. Wiele utworów nigdy nie trafi do publikacji i wydawnictw.
Autorzy musieli by się zgadzać na publikację swych prac w e-booku. Z własnego doświadczenia wiem, że nie od razu się na wszystkim zarabia, szczególnie na twórczości. Takie e-booki czy newslettery mogłyby być testem własnej twórczości, możliwością pokazania się nieco szerzej a może nawet czymś w rodzaju wizytówki autorów dla ewentualnych wydawców.
Pomyśl ile dobrych tekstów leży na portalu i nie ma szans zobaczyć światła dziennego, gdy już niknie z ramki "dodane ...". Nie przez przypadek powstawały grupy twórcze. Razem mozna dużo więcej.
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-01-2009 09:49
Cytat:
Najlepsze z listy - dobrze, ale chyba nie do końca.
To zły pomysł, każdy utwór można wtedy utrącić, dwoma ocenami-beznadziejny, nie wierzyłbym w uczciwość ludzi. Wg mnie najlepiej jakby była wybrana w jakiś sposób, grupa która by decydowała co ma być publikowane, a co nie. Jakieś jury złożone z najbardziej kumatych osób na PP. Taki Jack np, Valdens ... To lepsze niż jakieś oceny wszystkich.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-01-2009 10:00
To może zrobić głosowanie, kto będzie w jury. Damsko męskie jak najbardziej.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 10:14
Cytat:
Oczywiście miałem na myśli szeroką rzeszę publiki. To oni chcą mieć dostęp do newslettera by płacili. Autorzy mieliby dostęp bezpłatny.


W życiu nie widziałam jeszcze portalu literackiego, który kazałby płacić za swój newsletter. Bardzo wątpię w zainteresowanie osób nie będących zarejestrowanymi na pp i piszącymi, aby taki newsletter nabyć. Jeśli uważasz, że znajdą się takie osoby, to kto to będzie. Mam pytanie do Was wszystkich: czy płacilibyście za newsletter jakiejś strony internetowej /pisarskiej czy innej/? Jeśli dostęp do newslettera byłby bezpłatny dla użytkowników to zapewne nawet osoby potencjalnie zainteresowane ich nabyciem po prostu by się zarejestrowały na PP, aby mieć bezpłatny dostęp.

Co do e-booka, jeśli dany autor zdecyduje się na taką formę publikacji, to jak ktoś zauważył zamknie mu się droga z tym tekstem w innym miejscu. A na chwilę obecną nie stać nas nawet aby pomarzyć o promocji tego e-booka. Jako przykład podam inny serwis - knowacz.pl który wydaje wiersze w formie e-booków /zdaje się do zaciągnięcia na ich stronie, nie wiem dokładnie na jakich warunkach/. Czy ktoś z Was kupował/zaciągał podobnego typu publikacje na tamtej stronie lub jakiejkolwiek innej /pytam z ciekawości, aby zorientować się czy byliby potencjalni nabywcy/. Moim zdaniem nie tędy droga, choć oczywiście do funkcjonowania kasa jest potrzebna. Nikt temu nie zaprzeczy i sama uważam, że powinniśmy coś zrobić. Jednak e-book to posunięcie ryzykowne i moim zdaniem przynajmniej, nierentowne. Ile jesteśmy w stanie na tym zarobić? Dla autorów najlepszych tekstów dodatkowo, nie będzie to zapewne większa frajda, ponieważ niektórzy mają już za sobą publikacje w prasie lokalnej czy ogólnopolskiej. Ponadto, aby liczyć naprawdę na sprzedaż takiego e-booka potrzebna jest wyrobiona marka.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-01-2009 10:15
Bardzo mi się podoba Wasz pomysł Rzepusiowo - Tomaszowy i jeżeli miałoby do czegoś dojść, to oferuję swoją pomoc w jego realizacji. :yes:

A nie moglibyśmy pomyśleć o wydaniu normalnym?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 10:19
Cytat:
A nie moglibyśmy pomyśleć o wydaniu normalnym?


Ludzie zapominacie o kosztach, a my przecież zarobić chcemy. :)
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 10:30
Cytat:
Różyczko, wyrabianie marki trzeba od czegoś zacząć. Nie można usiąść i jęczeć, że jej nie mamy.


e-bookiem marki sobie na pewno nie wyrobimy :) powiedzmy sobie szczerze, wydania w formie e-booków nie cieszą się zbytnim "poważaniem" w światku, a ja mam inne zapędy niż wynosić was na witryny wydawnictw elektronicznych, ich jedyna zaleta to chyba tyle, że się nie kurzą =)

a zresztą przeczytajcie sobie, co jedno z takich wydawnictw podaje na swojej stronie:

Ile w sumie mogę zarobić?
Wszystko zależy od tematyki ebooka. Nie oczekuj, że zbiór opowiadań lub tomik poezji, sprzeda się w milionowym nakładzie. Ludzie najchętniej czytają dobre poradniki życiowe i biznesowe.


Ponadto nie zastanowiliście się nad tym, o co wcześniej pytałam, czyli:

KTO TO KUPI? Gdzie widzicie potencjalnych nabywców?
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 14-01-2009 10:34
Mama :D

A tak poważnie, to nie wiem... Nie znam się na tym. Nie jestem pewna, czy stać nas na odpowiednią promocję. Nie, żebym była bardzo sceptyczna... Po prostu nie do końca pewna ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2009 10:34
Kochani.
Zaproponowałem rozwiązanie, które wydaje mi się sensowne. Wymaga trochę pracy i zrezygnowania z kawałka "własnego ego".
Jełsi chodzi o to kto kupi to napisze tylko tyle, że są witryny i księgarnie które sprzedają e-booki. Pewnie na początek trzeba by wydać kilka za darmo (choć biorąc pod uwagę promocje portalu i autorów to już jest jakiś zysk) w ramach promocji PP i ludzi. Wielu ludzi, którzy tu piszą nigdy nie zaistnieje w formie papierowej.
Nadrzędną myślą jaka mi przyświeca to wypromowanie marki PP. Tylko to pozwoli na zarabianie.
A może któraś z księgarni zechce się promować przy okazji na PP i będzie w stanie za to co nieco zapłacić. Różo to już publikujesz ale daj szansę tym, którzy dopiero "walczą".
Autor zrezygnuje z honorarium na rzecz PP - za promocje siebie w jego publikacjach elektronicznych.
Zastanówcie się nad tym. Ze swej strony mogę zaoferować pomoc w złożeni całości elektronicznie i wykorzystanie moich zdjęć ewentualnie ich "zmiksowanie".
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]