Propozycje bieżące
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 10:39
Cytat:
Wielu ludzi, którzy tu piszą nigdy nie zaistnieje w formie papierowej.


owszem, nie ma się co czarować, ale czy uważasz, że w takim razie mamy do e-booka wysyłać teksty, które będą nieco słabsze niż słane do prasy? I w taki sposób wyrobimy sobie markę? Jeśli miałoby w ogóle coś takiego powstać to najlepiej byłoby publikować tylko najlepsze teksty. Nie mam zamiaru odbierać nikomu szansy, ale przy wyrabianiu marki liczy się poziom. Przede wszystkim musimy brać pod uwagę dobro portalu, czy taki e-book mu się przysłuży?

I kolejny raz pytam: Kto Twoim zdaniem będzie tego nabywcą? czy mamy po prostu zrobić coś, a potem - sprzeda się, albo nie?
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2009 10:48
Z tego co wiem, poezja kiepsko się sprzedaje. Opowiadania już lepiej.
Zwykle podstawą jest nazwisko. Lub jakaś marka. Z tego względu myślę, że powinniśmy spróbować wydać 2-3 e-booki z tekstami pod publikę (nie żartuję) i sprawdzić jak będą schodzić (według mnie to powinny byc publikacje darmowe z donate lub czymś podobnym). Wtedy będziemy wiedzieć czy jest szansa na zarabianie na e-bookach.
Myślę, że warto spróbować.
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 10:55
Sim69, widzę, że wierzysz w powodzenie tego projektu, więc nie będę Ci tej wiary odbierać. Ale pamiętajcie: trzeba znaleźć i wyselekcjonować teksty, skontaktować się z autorami i zdobyć zgody. Znaleźć wydawnictwo elektroniczne i ustalić z nimi wszelkie warunki. Wydać. Rozreklamować e-booka. I kto się tym zajmie? :)
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2009 11:13
Kilka rad na początek:
1. Osobowość prawna aby mieć ISBN. Może zarejestrować stowarzyszenie. Lub wykorzystać czyjąś firmę.
2. Stworzenie e-booka nie wymaga wydawnictwa. PDFa jestem w stanie stworzyć samodzielnie na bazie materiałów otrzymanych z PP.
3. Jak księgarnia dostanie coś za darmo to nie będzie marudzić, szczególnie jak się jej powie że to w szczytnym celu promowania młodych zdolnych.
Pozostaje kwestia redakcji, wyboru itp. Myślę jednak że jest nas na tyle, że damy radę.
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-01-2009 11:41
Podtrzymuję ofertę współpracy. Rzepusia dobrze mówi. Od czegoś trzeba zacząć. Czyli wsiada się na kucyka najpierw, a dopiero potem na wysokiego konia. Rozważcie ilustracje - to podniesie także atrakcyjność oferty.
A spróbować można, bo to nie boli faktycznie. A ileś tam osób dodatkowo zwróci uwagę na portal. :yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-01-2009 11:54
Przygnębia mnie przewijający się tutuj pesymizm :( Ale nie pękaj Sim69, do końca stycznia będzie komplecik tekstów i polecimy z materiałem. :yes: Już się tym zająłem, a zbigniew_n mi w tym pomaga.

Reasumując: teoretycznie e-book jest już gotowy od A do Z. Będzie prezentować wysoki poziom literacki, będzie dość obszerny (około 100 str. maszynopisu), będzie dobrze wykonany. Tym wszystkim nie musicie się już martwić.

Byłoby mi miło, gdybyście martwili się o całą resztę Czyli o ten ISBN, reklamę i ogólnie cały marketing, ewentualnie też o okładkę. Sim69 i pozostali optymiści PP liczy na WAS! :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 12:04
Cytat:
Reasumując: teoretycznie e-book jest już gotowy od A do Z.


Nie trzeba było tak od razu? :)
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2009 12:52
To miło, że już coś jest ... tylko zapewne to co powstało ma zaistnieć komercyjnie ... a ja zaproponowałem na początek calkiem cos innego .. :)
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 12:55
Cytat:
Sim69 napisał/a:
To miło, że już coś jest ... tylko zapewne to co powstało ma zaistnieć komercyjnie ... a ja zaproponowałem na początek calkiem cos innego .. :)


tzn? bo już się gubię :D
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2009 13:23
Myślę, że w pierwszej kolejnosci nalezy stworzyć kilka e-booków darmowych. Spróbować się rozpropagować. darmowe rzeczy w dobrym gatunku ktoś weźmie na swój portal. Dopiero gdy będziemy mieli marke mozna zacząć zarabiać. Tak to widzę ....
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 13:33
Jak sami swoich prac nie uszanujemy to nikt ich nie uszanuje :)
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2009 13:41
ok. Zapomniałem o pomyśle. Robię swoje. Nie przeszkadzam. Powodzenia .... ;)
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-01-2009 14:03
Cytat:
trzeba znaleźć i wyselekcjonować teksty, skontaktować się z autorami i zdobyć zgody. Znaleźć wydawnictwo elektroniczne i ustalić z nimi wszelkie warunki. Wydać. Rozreklamować e-booka. I kto się tym zajmie?


Jeśli chodzi o wyselekcjonowanie tekstów, to już mówiłem, jak się rzeczy mają. Tutaj demokracja nie jest wskazana, bo większością głosów wybieralibyśmy teksty do wakacji przyszłego roku.

Cytat:
skontaktować się z autorami i zdobyć zgody.

kilka zgód już mam i przypadku najsilniejszych (wg mnie autorów) są to zgody wspaniałomyślnie bezinteresowne (w zasadzie nasz e-book świetnie poradzi sobie bez tych autorów, którzy pytają o pieniądze)

Cytat:
Znaleźć wydawnictwo elektroniczne i ustalić z nimi wszelkie warunki. Wydać. Rozreklamować e-booka. I kto się tym zajmie?

zastanawiałem się, czy nie dalibyśmy rady własnymi siłami. wydawnictwo elektroniczne zagarnia około 50% ceny każdego e-booka, a na ich stronę wcale nie zagląda więcej osób na PP. (mamy ostatnio ponad 200 000 wizyt na miesiąc przecież)

P. S.
Pieniądze nie są złe. Bardzo przydadzą się portalowi na rozwój, a ja nie chcę z nich ani grosza (jeśli przypadkiem komuś coś tu "śmierdzi" )
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 14:12
khm... ja wtrącę 3 grosze.

wydaje mi się że to pomysł błędny żeby nie powiedzieć idiotyczny.

prosty biznesplan:

1) ilu macie użytkowników. Ilu jest odwiedzających.

2) Jaki procent kupi tego e-booka. 1%? 2%? 5%?

3) Ile na tym da sie zarobić i jaka forma płatności.

4) jakie będą koszta (np przy płatności przez SMS)

5) co na to urząd skarbowy.

6) co najważniejsze czym skusicie potencjalnego klienta? podpowiem że najlepiej sie to robi nazwiskiem autora/autorki.



Cytat:
valdens napisał/a:

(mamy ostatnio ponad 200 000 wizyt na miesiąc przecież)


A ile w tym jest "oryginalnych" wizyt (tzn. pojedynczych użytkowników) i ile przypadkowych wizyt. Bo jesli macie np 200 stałych gości i każdy loguje się po kilka razy dziennie to kuso - bo nabiją miesiecznie i połowę ruchu.

Cytat:
valdens napisał/a:
Pieniądze nie są złe. Bardzo przydadzą się portalowi na rozwój,


raczej trzeba by oglosić zrzutkę.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-01-2009 14:15
No właśnie. Właśnie dlatego prosiłem o pomoc w temacie "marketing", a nie w temacie "jak zrobić e-booka", bo to potrafię zrobić w 30 minut (kiedy mam już pod ręką dopieszczone teksty).

Dzięki za te 3 grosze. Poznaliśmy 6 wrogów. Teraz czas pomyśleć, jak ich pokonać.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 14:17
Cytat:
2) Jaki procent kupi tego e-booka. 1%? 2%? 5%?

3) Ile na tym da sie zarobić i jaka forma płatności.


Przecież ja od początku o tym wręcz krzyczę. A Urząd Skarbowy to swoją drogą.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-01-2009 14:39
Little, a dlaczego krzyczysz? :rol: I dlaczego próbujesz mi wmówić, że 1400 pisaczy nie jest w stanie napisać i sprzedać jednego e-booka? Wiary Ci brak koleżanko, wiary, która góry przenosi :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 14:57
Krzyczę ponieważ od początku nikt nie odpowiedział na pytanie, komu to zamierzacie sprzedać i kto będzie to kupował, bo jak przeglądałam strony z e-bookami to opowiadania są dostępne za free, o wierszach w ogóle nie wspominając :)

Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 15:03
Taka reklama to nie jest pikuś. Można by stworzyć jakiś program partnerski, to jest teraz na czasie. Nie zajmowałam się wcześniej reklamą internetową, mam jako takie pojęcie o tradycyjnej, ale na to potrzeba bardzo dużo czasu :( Jak na wszystko zresztą.
A z Różyczką się zgadzam. Osobiście wolę tradycyjny papier i normalne wydania, na ebooki nawet nie spoglądam. Co do wizyt na stronie, również byłabym ostrożna. Jak jestem zajęta i nie filuję non stop na PP, potrafię się logować 5 razy dziennie, lub też bez logowania sprawdzać, czy coś nowego wyszło.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-01-2009 16:22
Cytat:
komu to zamierzacie sprzedać i kto będzie to kupował, bo jak przeglądałam strony z e-bookami to opowiadania są dostępne za free, o wierszach w ogóle nie wspominając smiley
w sumie ja bym złotówki nie dał,za autorów których nie znam,skoro tyle portali gdzie to samo jest za darmo.
Jakby pomyśleć, i chcemy promować ludzi z PP, to może lepiej reklamować portal. Jak ludzie będą tu wchodzić ,aby nas czytać za darmo, to będą gotowi zapłacić,może kiedyś. Tak sobie teraz pomyślałem czytając to.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]