Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 06-01-2009 11:55
Pod jednym ze swoich tekstów bury_wilk napisał, że magia w życiu szkodzi. Ale jaka magia, co miał na myśli? Czy odrobina magii w życiu może zaszkodzić? Czy mówiąc magia myślimy tylko o czarach? Złych lub dobrych? Co o tym myślicie?
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 06-01-2009 12:03
Jest czarna magia i magia różowa. Czarna magia jest niegroźna, bo każdy wie, że jest bardzo groźna.
A jeśli chodzi o różową magię - nie ma z nią żartów. Uderza nie wiadomo skąd, nie wiadomo po co i nie wiadomo... jak to wszystko się skończy.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2009 12:14
Magia? Czy magiczne momenty?
Zresztą wszystko jedno. Ja wierzę, tak jak napisałam w swoim opowiadaniu o złotej rybce, że jeżeli traktujemy życie jako coś cudownego, to świat jest pełen magii... :yes:
I mnie się to sprawdza :D mimo, że Białego Królika sobie tylko wyobrażam czasami... a białych myszek na szczęście nie widzę... :lol:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2009 12:21
Magia? To wypadkowa mysli, uczuc, slow i przypadku. Czasami dobra, czasami zla.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2009 12:34
Jest magia czarna, biała i "maggi" do zupy (którą nazywam "magią do zupy";)). Przy czym ta ostatnią jest tą, którą najczęściej spotykam w życiu. :yes:
Do góry
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-01-2009 12:38
Cytat:
gabstone napisał/a:
Pod jednym ze swoich tekstów bury_wilk napisał (...) co miał na myśli?


Świetne pytanie :D Rzekłbym, że ono samo nadaje się na temat pracy doktorskiej, już z pominięciej tej całej magii...


No, ale jeśli już o magię idzie, to jak wszystko inne potrafi i szkodzić i pomagać. A że napisałem iż szkodzi, to patrz temat powyżej ;)
Zorzo Polarna, a o jakiej właściwie magii chcesz rozmawiać? O czary mary, czy o tym, że słońce wstaje i zachodzi a Piękno jest wszędzie? Czy o uczuciach, czy o złudzeniach, czy o urokach? Czy o prawdzie, czy o oszustwie? Czy jeszcze o czymś zupełnie innym, bo pod magię można podciągnąć doprawdy wiele...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-01-2009 12:50
Cytat:
o jakiej właściwie magii chcesz rozmawiać? O czary mary, czy o tym, że słońce wstaje i zachodzi a Piękno jest wszędzie? Czy o uczuciach, czy o złudzeniach, czy o urokach? Czy o prawdzie, czy o oszustwie? Czy jeszcze o czymś zupełnie innym, bo pod magię można podciągnąć doprawdy wiele...
Racja.
Cytat:
Pod jednym ze swoich tekstów bury_wilk napisał, że magia w życiu szkodzi. Ale jaka magia, co miał na myśli?
To do Ciebie pytanie. O jaką magię chodziło Tobie?
Do góry
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 06-01-2009 13:21
Zorza, słonko, zadała proste pytanie i oczekuje odpowiedzi. Jaka magię uważasz za szkodliwą? Czy mówisz o czarnej magii, w tzw. potocznym znaczeniu, czy jeszcze o czymś innym? Różne są tajemnice we wszechświecie, i ta pewnie jest jedną z nich. Zakładając, że magia w ogóle istnieje....
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-01-2009 13:24
Istnieje cała masa różnych rodzajów magii jedne są szkodliwe inne nie. Np magia alkoholu jest szkodliwa, a magia miłości trochę mniej. ;)
Do góry
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-01-2009 14:03
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Pod jednym ze swoich tekstów bury_wilk napisał, że magia w życiu szkodzi. Ale jaka magia, co miał na myśli?
To do Ciebie pytanie. O jaką magię chodziło Tobie?


Do mnie by brzmiało tak "Pod jednym ze swoich tekstów bury_wilku napisałeś, że magia w życiu szkodzi. Ale jaka magia, co miałeś na myśli?" ...


Cytat:
gabstone napisał/a:
Czy mówisz o czarnej magii, w tzw. potocznym znaczeniu, czy jeszcze o czymś innym? Różne są tajemnice we wszechświecie, i ta pewnie jest jedną z nich


Mówię i o takiej magii i o takiej. A co do tajemnic, to dobrze, że one wciąż są... i niech zostaną...


Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Istnieje cała masa różnych rodzajów magii jedne są szkodliwe inne nie. Np magia alkoholu jest szkodliwa, a magia miłości trochę mniej.


śmiem sie nie zgodzić; magia alkoholu potrafi dać pozytywne efekty, tak samo jak magia miłości fatalne...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2009 14:06
Kazdy patyk ma dwie dupy :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-01-2009 14:17
Cytat:

Do mnie by brzmiało tak "Pod jednym ze swoich tekstów bury_wilku napisałeś, że magia w życiu szkodzi. Ale jaka magia, co miałeś na myśli?" ...
Racja :)
Cytat:
A co do tajemnic, to dobrze, że one wciąż są... i niech zostaną...
Właśnie mi się wydaję,że magia to tajemniczość i wyrwanie się logice, nauce.
Tak jak mówimy magia miłości, magiczna siła alkoholu, magia zachodu słońca,a ktoś nazwie magią telepatię,czy sztuczki iluzjonistów. Tylko w tych wyżej wymienionych przykładach, znajdą się naukowcy, lekarze, badacze, którzy zaraz wytłumaczą, że to żadna magia.
Alkohol, wiadomo; miłość rekacje chemiczne,uwarunkowania kulturowe, wychowanie itd; zachód słońca astronomowie; sztuczki iluzjonistów, wiemy że to nie magia; telepatia także wytłumaczalna ;)
Do góry
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 06-01-2009 14:20
I zaraz wszystko sprowadzicie do teorii naukowych, i będzie po magii:) A dla mnie zachód słońca to magia, wschód tym bardziej, niechby miał jak najbardziej logiczne wytłumaczenie:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2009 14:23
Tak samo jak to, ze ziemia sie kreci, a my nie spadamy sobie na glowy ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-01-2009 14:24
Cytat:
gabstone napisał/a:
I zaraz wszystko sprowadzicie do teorii naukowych, i będzie po magii:) A dla mnie zachód słońca to magia, wschód tym bardziej, niechby miał jak najbardziej logiczne wytłumaczenie:)


tym razem zgodzę się bez szemrania... no dobra, nie byłbym sobą :D dla mnei najardziej magiczne jest to od zmierzchu do świtu ;)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 06-01-2009 14:26
Jak nie logika, to prostota:) oj bury:( chyba, że Ty o wampirach znów nawijasz:) Ale tak już jest, faceci potrafią zabić każdą magię...
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2009 14:39
ja nie zabijam, a chętnie bym wskrzesił. Nie od dzisiaj wiadomo, że są na tym świecie rzeczy o których nie śniło się ............... (i tutaj dowolna grupa /badaczy/naukowców/myślicieli itp.)
...........
Dla mnie magią jest w ogóle życie. Jak to się dzieje, że komórka się dzieli, tworząc nową komórkę, która tworzy nową komórkę i tak dalej? :yes: Istna magia.

school.discoveryeducation.com/clipart/images/wizhat.gif
Do góry
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-01-2009 14:42
Magia jest. Wszędzie. Taka, jaką chcemy, żeby była. Bo to my ją tworzymy.

Ale to tylko ja tak myślę... ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 06-01-2009 14:48
nic nie chciałem zabijać, a przynajmniej nie tym razem... prostota też może być magią, a że miałem na myśli wiele podtekstów, to inna sprawa :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 06-01-2009 14:55
No tak, temat rzeka. Rzeka?! Też coś. Magia jest tak rozlazła jak cały Wszechświat.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]