Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 06-01-2009 17:25
Życie jest wartością bezwzględną z różnicy elementów magicznych i oraz nie-magicznych wziętych do kwadratu ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 06-01-2009 17:42
nadal nie rozumiem, gdzie magia w życiu, jeśli chodzi o to, że wiem wcześniej o czymś, co może się zdarzyć [a nawet, jak wiem, o nie robię nic, żeby uniknąć, bo wszelkie tego typu "proroctwa" od lat trakuję z przymrużeniem oka - o, raz mi się sprawdzi, raz nie], ale nazywam o instynktem albo intuicją. nie wierzę w czarne koy, jedyny czarny kot, jakiego dobrze znałam, miał otalnie psi charakter.

hehe, czytam jedną z definicji magii "niezwykła siła oddziaływania" - kto to wymyślił? co to znaczy "niezwykła"? niezywkłą siłę oddziaływania ma na przykład mój mąż. to znaczy, że co? jest magiczny? ON?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 06-01-2009 17:47
Magia - ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, których opanowanie jest rzekomo osiągalne dzieki stosowaniu odpowiednich zaklęć i czynności wykonywanych w określony sposób i przez określone osoby.

To prawda. Jestem w stanie sprowadzić deszcz na każdy koncert plenerowy na jaki pojadę. Chyba się jeszcze nie zdarzyło, żebym był na festiwalu open-air, gdzie by nie padało.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2009 17:54
Magik de Nipper - a co jeszcze potrafisz, co mogłoby nam się przydać?
Powinieneś jeździć na koncerty plenerowe na Saharę. Za darmo :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
grigor Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Nie wiadomo gdzie
Dodane dnia 06-01-2009 18:10
Cytat:
soczewica napisał/a:

hehe, czytam jedną z definicji magii "niezwykła siła oddziaływania" - kto to wymyślił? co to znaczy "niezwykła"? niezywkłą siłę oddziaływania ma na przykład mój mąż. to znaczy, że co? jest magiczny? ON?


...widzę że lubisz męża ...bardzo...:D
Staram sie nie biec za szybko przez zycie by kogos nie przeoczyc! :)


Kiedy chcesz o czymś zapomnieć... To znaczy, że wciąż o tym myślisz..
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 06-01-2009 18:25
Jestem chodzącym sceptycyzmem, uciekam od wszelkich "przeczuć", a one dranie jak już mnie dopadną, to amen, muszę się poddać.
Czuję się jak idiotka, kiedy np. wpadam spanikowana do mojej zaprzyjaźnionej pani weterynarz i mamrotom:
- khem... no... mój pies jest chory...
- A co mu jest?
- no... nie wiem... jeszcze nie ma objawów...
Pani doktór bada psa i nie stwierdza żadnych odchyleń od normy. Oczywiście jest mi strasznie głupio, a psina z kolei cieszy się jak głupia, bo uwielbia wizyty u p. Basi. Zostaję jeszcze chwilę, żeby pogadać o sprawach nie związanych z moim pupilkiem.
Po upływie kwadransa pies zupełnie znienacka dostaje silnego ataku tężyczki.

(Myślę, że to kwestia umiejętności podświadomego wychwycenia jakiś sygnałów ze strony zwierzęcia - ale robi wrażenie magicznych zdolności, nie?)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2009 18:29
Rany, Szalonka, napisz opowiadanie o tym, dobrze? :yes::D:yes:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 06-01-2009 18:41
Takie (i gorsze) historie zdarzają mi się często - choć bardzo tego nie chcę. Kiedyś może napiszę - jak będę miała więcej dystansu do sprawy. :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2009 19:29
Poczekam cierpliwie, nawet bardzo. Jestem z rodziny długowiecznej... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 06-01-2009 19:34
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Takie (i gorsze) historie zdarzają mi się często - choć bardzo tego nie chcę. Kiedyś może napiszę - jak będę miała więcej dystansu do sprawy. :)

no, właśnie - mi się też zdarza coś wyczuć w powierzu, ale zwykle to są złe wydarzenia...
więc wolę wierzyć, że to zbieg okoliczności. albo że jestem pesymistką.

a męża lubię. hehe... tylko on jest taki... przyziemny i prosty. w żaden sposób nie magiczny. nawet poderwać się go subtelnie nie dało :/
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2009 19:49
Kiedyś dojdziesz do tego etapu samoświadomości uczuciowej, która zwie się - miłością bezwarunkową. :D
Albo... zresztą, co Cię będę demoralizować... ;)
Życie pokaże co i jak...
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 06-01-2009 20:10
milu, ja już jestem na tym etapie od siedmiu lat :) miłość jest zawsze bezwarunkowa. nie kocha się ani za wszystko, ani pomimo wszystko. przede wszystkim się kocha. i ja to wiem od dawna, a on mi tylko potwierdził, że nie tylko ja tak uważam...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 06-01-2009 20:10
Cytat:
soczewica napisał/a:
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Takie (i gorsze) historie zdarzają mi się często - choć bardzo tego nie chcę. Kiedyś może napiszę - jak będę miała więcej dystansu do sprawy. :)

no, właśnie - mi się też zdarza coś wyczuć w powierzu, ale zwykle to są złe wydarzenia...
więc wolę wierzyć, że to zbieg okoliczności. albo że jestem pesymistką.

w moim przypadku to nie zawsze są złe zdarzenia - nie znoszę tylko presji psychicznej, która pojawia się "znikąd" i zmusza mnie do reakcji na coś, co dopiero ma się stać, wtedy kiedy nie wierzę, że mogę wiedzieć, że to ma się stać - to dość skomplikowane :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-01-2009 21:44
Cytat:
ginger napisał/a:
Magia jest. Wszędzie. Taka, jaką chcemy, żeby była. Bo to my ją tworzymy.

Ale to tylko ja tak myślę... ;)


Jest, jest. Czary-mary-Groszek :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 07-01-2009 00:41
Magia słów, magia miłości, magia czasu, magia przestrzeni, na koniec magia portalu, że już nie wspomnę, o magicznym osiołku... hui hi hi... Wszystko jest magiczne... Jeżeli sie tylko tego chce... Uświadomiła mi to dzisiaj moja najlepsza koleżanka (8lat) ale mamy roztropne dzieci... :smilewinkgrin:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-01-2009 01:29
Podoba mi się pomysł magicznego Osiołka, chociaż on potrafi wyskoczyć znienacka czasem nie jak osiołek, tylko diabeł z pudełka i to w dodatku zupełnie nie magiczny... (Bosskiego nie mam na myśli, absolutnie) :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-01-2009 07:22
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
nie znoszę tylko presji psychicznej, która pojawia się "znikąd" i zmusza mnie do reakcji na coś, co dopiero ma się stać, wtedy kiedy nie wierzę, że mogę wiedzieć, że to ma się stać - to dość skomplikowane :)

dokładnie. ale nadal nie mam potwierdzenia, że to magia, a nie insynkt - taki, jak ten, który mówi psom o przechodzącej śmierci obok...
dobre zdarzenia jakoś mi się nie objawiają. może dlaego więcej mam miłych niespodziewanek...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 07-01-2009 08:14
soczewica, ja wcale nie twierdzę, że to magia - staram się szukać zdroworozsądkowych wyjaśnień, ale czasem trudno ;)
swoją drogą, jako biolog nie wierzę w instynkt, który daje zwierzętom gotowe rozwiązania - co najwyżej determinuje pewne reakcje (wiele zachowań, które uważamy za instynktowne są tak naprwde wyuczone), a to "wyczówanie śmierci" przez psy to trochę przesąd a trochę "magicznie" odmienna budowa i czułośc narządów zmysłów
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-01-2009 08:17
Cytat:
a to "wyczówanie śmierci" przez psy to trochę przesąd a trochę "magicznie" odmienna budowa i czułośc narządów zmysłów
Czytałem o tym, przy zbieraniu materiałów do mgrki ;)
Do góry
Autor
RE: Magia w zyciu. Szkodzi, czy pomaga?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 07-01-2009 08:21
wow kolega po fachu? :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]