Sport
Autor
RE: Sport
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-07-2011 20:58
Zależy od odniesienia. Sport wyczynowy można nazwać głupim, bo jest niezdrowy, i jest często czystym biznesem. Tu są dyscypliny jak tenis stołowy, które będą mniej głupie, od boksu, bo mniej komercyjne i mniej szkodliwe dla zawodników.
Można też patrzeć na skomplikowanie, elementy taktyczne, techniczne. Wtedy piłka nożna, rugby, będą sportami mądrzejszymi niż np jogging, czy wszelkie biegi krótkodystansowe.
Najczęściej głupimi sportami są uznawane sporty, które się oceniającemu nie podobają. Znam ludzi, którzy twierdzą, ze skoki narciarskie są głupie, bo co skaczą, i co to ma być? :smilewinkgrin: Albo 22 facetów walczących o powietrze zamknięte w piłce, czyli noga, też bywa głupia. Słyszałem, że siatkówka jest głupia, boks, karling. Często rozmawiam o sporcie, więc znam wiele opinii.

Wg mnie sport nigdy nie jest głupi, czasem głupi są zawodnicy, głupi trenerzy, czy głupi kibice. Z każdej dycypliny można wyciągnąć coś dobrego. A ja osobiście kocham współzawodnictwo, nie tylko oglądać :)





Jakubie, wiesz, że nie utożsamiam się z odgórnie narzuconymi podziałami. Nie mam nic do Lecha, a Legii nie kocham, mimo kibicowaniu Pogoni. Co mnie obchodzi, że ktoś to tak ustalił, że mam nie lubić Wisły, Lecha, a lubić Legię.

Powiem jednak, tak - Arka Gdynia, k..., świnia! B)
Do góry
Autor
RE: Sport
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 15-07-2011 13:24
Masz coś przeciwko Arce, zadzierasz z Lechem :p ale będąc ze Szczecina i nie mieć nic przeciwko gdyńskiej ekipie, no racja, to by było już zupełnym szczytem niezależności kibicowskiej :D

Ale głupie sporty istnieją, tylko że są to sporty nieolimpijskie. Na przykład jedzenie pączków na czas. To jest głupie. Bo nie należy się spieszyć jedząc. Picie wódki na czas też jest głupie bo szkodzi organizmowi i może zabić nawet. Ale raczej niewielu traktuje to w kategorii rywalizacji sportowej.

I dziwna, może nie głupia, ale dziwna na pewno jest kulturystyka. Sport podobno powinien być czysty od wszelkiej maści dopingu (nasz rząd niestety źle zrozumiał to sformułowanie i walczy, ale nie z tym z którym powinien) a kulturyści faszerują się tym do granic możliwości. A nawet dobrze nie wyglądają bo wszystko ma swoje granice a taka rzeźba jak ich jest już przesadą. Ale co kto lubi ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sport
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-08-2011 19:40
Gustaw Holoubek
Cytat:
Musi być więc coś, co ją, jeśli można tak powiedzieć wyróżnia. I myślę sobie, że tym czymś jest fakt równie oczywisty, co fantastyczny. Piłkarski mecz daje nam okazję do oglądania z bliska bitwy, bitwy w pełnym znaczeniu tego słowa, bo rządzącej się zasadami strategi wojennej. Wszystko w niej jest. Wstępne harce służące do zbadania możliwości bojowych przeciwnika, próby ataków małymi siłami, wypady w głąb linii obronnej wroga, generalne ofensywy podjęte z pewności przewagi albo determinacji w obliczu klęski, dbałość o zabezpieczenie własnych tyłów, od krycia poszczegołnych napastników do skomasowanej defensywy. I broń zasadnicza - strzały - tak właśnie się nazywają i mają miejsce po wypracowaniu najdogodniejszej pozycji dla ich celności. (...)
Można by podważyć tę moją wojenną teoryjkę argumentem, że wiele innych gier zbiorowych rządzi się taką samą strategią. Będę się jednak upierał przy wyjątkowości futbolu. Rzut do kosza czy ścięcie piłką siatkową mają miejsce w ciągu meczu tyle razy, że natura gry przestaje być trudem walki rozciągniętej w czasie, umożliwiającej zbudowanie dramaturgii, a staje się tylko popisem szybkości, grą i tylko grą, jak dziesiątki innych gier sportowych, w których fizyczna sprawność zawodników staje się głównym przedmiotem naszego zachwytu. A właśnie dramaturgia, o której mówię, mieszcząca się w klasycznej formule poetyki Arystotelesa, z ekspozycją, kulminacją i katastrofą, trwająca w trzech jednościach, czasu, miejsca i akcji, dramaturgia, która ma niewątpliwie miejsce na meczu piłkarskim, nam, widzom, daje szansę wyjścia wyobraźnią poza sportowe widowisko.
Czy nie piękne i prawdziwe?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]