Polityka
Autor
RE: Polityka
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 31-01-2009 17:06
Cytat:
Każdą porażkę można przekuć w sukces. "Energii geotermalnej nie trzeba używać do ciepłownictwa, można stworzyć nowoczesną infrastrukturę do budowy... chłodni" - przekonywał na antenie Radia Maryja prof. Ryszard H. Kozłowski. To odpowiedź na publikację DZIENNIKA na temat poszukiwań gorących źródeł w Toruniu - geolodzy ich nie znaleźli.

http://www.dziennik.pl/polityka/.../Radio_Maryja_Chlodnie_zamiast_cieplowni.html

może mi ktoś wytłumaczyć, jak można ochłodzić piwko gorącą wodą? czuję, że polityk Rydzyk znów próbuje ze mnie zrobić wała :mad:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 17:43
Cytat:
Cytat:
Joachim napisał/a:


z tym bym się nie zgodził. Ideologizacja najczęściej jest wynikiem poglądów konkretnych nauczycieli, a nie "rozkazem z góry".


weźmy przykład: ZNP wydaje członkom rozkaz stawienie sie na zadymie w warszawie, a szkola daje im na ten cel jednodniowe urlopy.

90-95% nauczycieli to socjaliści.
co najwyżej róznych odmian.


miałem na myśli indoktrynowanie uczniów w duchu konkretnej ideologii, co jest manifestacją własnych poglądów nauczyciela :) wydaje mi się, że nie ma już miejsca w szkołach na to, co działo się przed 89. rokiem.

zastanawiam się też jaki procent nauczycieli należy do znp. ktokolwiek posiada informacje na ten temat? :)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 19:20
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
jako współautor podręcznika do tego przedmiotu lepiej widzę kto przygotowywał podstawę programową i jakimi kryteriami się posługiwał<br><br><br><br>


Jeśli jest to prawda, że autor książek fantasy i archeolog jest w tym kraju współautorem podręczników do WOS-u, to sam poprzez swoją postawę jesteś dowodem na słabość podręczników w tym kraju :p

Bardzo mnie ciekawi na podstawie jakiego kryterium takowym współautorem zostałeś wybrany. Podziel się tą wiedzą, dużo to pokaże.

Bo ja też bym se chciał podręćznik napisać, przecież każdy "zna się" na polityce :p
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 19:29
Cytat:
Joachim napisał/a:

miałem na myśli indoktrynowanie uczniów w duchu konkretnej ideologii, co jest manifestacją własnych poglądów nauczyciela :) wydaje mi się, że nie ma już miejsca w szkołach na to, co działo się przed 89. rokiem.


mysle że to nadal jest wszechobecne.
zmieniła sie tylko forma.

Obesrwowałem to trochę od srodka - raz pracując w szkole w okresie przedakcesyjnym, po drugie majac kontakty z nauczycielami.



Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:

Jeśli jest to prawda, że autor książek fantasy i archeolog jest w tym kraju współautorem podręczników do WOS-u,


http://merlin.pl/Wiedza-o-spoleczenstwie-Blizej-swiata-program-nauczania-gimnazjum_Maria/.../1,463534.html

1) nie zarzucaj mi że piszę nieprawdę - bo zważywszy na to jak łatwo to sprawdzić jest to niemal obraźliwe. :rol:

2) napisałem w życiu jedno opowiadanie fantasy czyli można powiedzieć że ten podgatunek stanowi może jeden promil mojej
tfu!rczości :rol:

3) ok. jestem z wykształcenia archeologiem. wirzysz w magię papierka z pieczątką, odrzucasz mysl że mogę zanać się jeszcze na czymś innym... :lol:



Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:

Bardzo mnie ciekawi na podstawie jakiego kryterium takowym współautorem zostałeś wybrany. Podziel się tą wiedzą, dużo to pokaże.



tajemnica zawodowa :lol:
i nie bylo to po linii partyjno płciowej :lol:



Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Bo ja też bym se chciał podręćznik napisać, przecież każdy "zna się" na polityce :p


nie mów o tym rób to. Poidstawę programową dowolnego przedmiotu dostaniesz w MEN. Napisz podręcznik, zanieś do wydawnictwa, jak przejdzie 3 recenzje mrytoryczne i uzyska wysoką ocenę może ktoś go wyda.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 20:04
No widzisz. Wieszczysz wszędzie o socjaliźmie i poprawności politycznej, a Twój podręcznik "przeszedł".

Co do "słabości" - nie chciałem napisać, że piszesz bzdury. Chciałem dowieść, że osoby nie mające odpowiedniego wykształcenia mogą pisać podręczniki, czego jesteś przykładem. Ja wolałbym uczyć się z "Zielonej Biblii" czyli podręcznika WOS-u napisanego przez profesorów prawa UJ, niż z tego, w którego tworzeniu brał udział autor książek Jakubowo-norweskodziennikowych (jak to nie fantasy, to co?) i archeolog z magistra.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 21:06
jak dorośniesz, nie raz się przekonasz że tytuł naukowy maskuje czasem wielką pustkę w głowie...
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 21:14
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
jak dorośniesz, nie raz się przekonasz że tytuł naukowy maskuje czasem wielką pustkę w głowie...


dobrze, że nie maskuje rzekomej dojrzałości i faktycznego przemądrzalstwa niektórych osób :lol:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 31-01-2009 21:19
akurat profesorowie prawa potrafią być bardzo ciekawym elementem fauny akademickiej.

mój kolega prawie na kolejny rok nie przeszedł, bo jeden z profesorów uparł się, by nie zaliczyć egzaminu za rzekome "PiSowskie poglądy". kolega nie uważał, że donald tusk to kolejny mesjasz i miał trochę mniej liberalne poglądy od profesora.

a z własnych przykładów dam pewną panią doktor, która pomaga czasem wydziałowi religioznawstwa na uj i prowadzi ćwiczenia w zastępstwie jednego wykładowcy. takiego obrazu niekompetencji i prostej głupoty dawno nie widziałem i do dziś wszyscy w grupie zastanawiamy się, jak ona w ogóle dostałą tytuł doktora.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 31-01-2009 21:20
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
jak dorośniesz, nie raz się przekonasz że tytuł naukowy maskuje czasem wielką pustkę w głowie...


dobrze, że nie maskuje rzekomej dojrzałości i faktycznego przemądrzalstwa niektórych osób :lol:


No, Samuel, zaimponowałeś mi ta samokrytyką :)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 21:39
Cytat:
bo jakie cyniczne ścierwa były przed nim i po nim chyba każdy widzi.


I po co ten język agresji i pogardy? Polityczne warcholstwo, lubujące się w takim języku, jest jedną z przyczyn niskiego poziomu polityki w naszym kraju. Pieniactwo.


Cytat:
jak dorośniesz, nie raz się przekonasz że tytuł naukowy maskuje czasem wielką pustkę w głowie...


Kolejny argument ad personam. Niestety, znowu nietrafiony - niektórym kilka(naście) lat więcej nie pomogło dojrzeć. Przynajmniej do prowadzenia kulturalnej rozmowy.


A reformę edukacji (to nawiązanie do wcześniejszego posta A. Pilipiuka) wprowadził, bynajmniej nie postkomunistyczny, rząd Buzka.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Polityka
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 31-01-2009 21:44
Cytat:
A reformę edukacji (to nawiązanie do wcześniejszego posta A. Pilipiuka) wprowadził, bynajmniej nie postkomunistyczny, rząd Buzka.


Rząd Buzka, oparty na politycznej sile związku zawodowego Solidarność, może nie był "postkomusnistyczny" (w rozumieniu, że nie wywodził się bezpośrednio z PRL-u) ale socjalistyczny to na pewno.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 21:47
Cytat:
Rząd Buzka, oparty na politycznej sile związku zawodowego Solidarność, może nie był "postkomusnistyczny" (w rozumieniu, że nie wywodził się bezpośrednio z PRL-u) ale socjalistyczny to na pewno.


Napisałam wyraźnie: nie był postkomunistyczny. A jeśli nie pamiętasz, skąd się wziął i kto w nim był, to sobie przypomnij.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Polityka
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 31-01-2009 21:50
Pamiętam kto w nim był. A nawet gdybym nie pamiętał, móglbym powiedzieć - byli socjaliści i bym sie nie pomylił. W Polsce po 1991 roku wszystkie rządy były socjalistyczne, a różniły sie tylko stosunkiem do kościoła.

Choć nie wiem co Ty rozumiesz pod pojeciem "postkomunistyczny"?
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 22:00
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Joachim napisał/a:

miałem na myśli indoktrynowanie uczniów w duchu konkretnej ideologii, co jest manifestacją własnych poglądów nauczyciela :) wydaje mi się, że nie ma już miejsca w szkołach na to, co działo się przed 89. rokiem.


mysle że to nadal jest wszechobecne.
zmieniła sie tylko forma.

Obesrwowałem to trochę od srodka - raz pracując w szkole w okresie przedakcesyjnym, po drugie majac kontakty z nauczycielami.


represje za "nieprawomyślność" są obecne w dzisiejszym systemie edukacyjnym?
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 22:25
E, bez przesady, aż tak to nie jest, żeby masowo stosowano jakieś represje za "nieprawomyślność". Nie należy popadać w przesadę.
Czasem zdarzy się, że w wypowiedziach jakiegoś nauczyciela czy wykładowcy czuć sympatię do określonej partii politycznej, ale zazwyczaj nie przekłada się to na represjonowanie myślących inaczej.
Najbardziej bałam się o kształt polskiego systemu edukacji za czasów gdy ministrem był Giertych. Szczerze obawiałam się, że to idzie w naprawdę niebezpiecznym kierunku. Na szczęście jednak to się zmieniło. Tyle, że nawet wtedy nie było to - dla mniej, przynajmniej - jakieś szczególnie uciążliwe - bo chodziłam do porządnego liceum, gdzie nauczyciele byli nastawieniraczej liberalnie i śmiali się z tragikomicznych pomysłów ówczesnego rządu.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 23:52
Cytat:
Joachim napisał/a:
represje za "nieprawomyślność" są obecne w dzisiejszym systemie edukacyjnym?


oczywiście.



Cytat:
dwa_warkocze napisał/a:
I po co ten język agresji i pogardy?


boi życzę im jak najgorzej i do tego totalnie nimi gardzę?



Cytat:
dwa_warkocze napisał/a:
A reformę edukacji (to nawiązanie do wcześniejszego posta A. Pilipiuka) wprowadził, bynajmniej nie postkomunistyczny, rząd Buzka.


wszystkie partie u żłoba to sieroty po marksie wiec wszyscy od LPR po SLD są postkomunistami. Nawet jeśli nie mależeli do PZPR to mentalnie się nie różnią.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 23:54
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
wszystkie partie u żłoba to sieroty po marksie wiec wszyscy od LPR po SLD są postkomunistami. Nawet jeśli nie mależeli do PZPR to mentalnie się nie różnią.


Tylko Jedyna Prawdziwa Ideologia wyzwoli nas od socjalizmu! :D

definicja socjalizmu wg. A.P: socjalizm to wszystko, co nie jest tym, co uważam.

Amen.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:01
naprawdę tego nie widzicie?

WSZYSTKIE PARTIE REALIZUJĄ TEN SAM PROGRAM GOSPODARCZY.

Nie ma systemu wielopartyjnego.
Jest monopartia dzieląca się na zawalczające się frakcje ktore Wam przedstaiwane są jako odrębne partie.

Różnice są trzeciorzędne.



Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:

Tylko Jedyna Prawdziwa Ideologia wyzwoli nas od socjalizmu! :D


jest wiele możliwych dróg odrzucenia socjalizmu.

konserwatywna,
liberalna,
monarchistyczna,
neofeudalna,
solidarystyczna,
anarchistyczna,
paleokapitalistyczna,
etc.



Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
definicja socjalizmu wg. A.P: socjalizm to wszystko, co nie jest tym, co uważam.
Amen.


poniekąd masz rację.

powinieneś przeczytać marksa, hitlera i co najmnije dwutomowe wydanie lenina - nauczyłbyś się rozoznawać socjalistów.

znalazłem elementy socjalistycznego myślenia nawet w programie UPR.

marksizm był nowotworem mysli ludzkiej...
i nadal zaraża
Do góry
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:02
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:

wszystkie partie u żłoba to sieroty po marksie wiec wszyscy od LPR po SLD są postkomunistami. Nawet jeśli nie mależeli do PZPR to mentalnie się nie różnią.


Myślę, że to bardzo odważna opinia. Czy Pan aby nie przesadza? Owszem, wielu polityków lewicy cały czas daży sentymentem czasy PRLu i mioniony ustrój. W programach wielu polskich partii dużą rolę odgrywają elementy socjalne. Ale takie uogólnienie to myślę przegięcie. Jest dzisiaj wielu znaczących polityków, którzy swoją młodość poświęcili właśnie walce z komunizmem. Często nie popieram ich bierzącej polityki, ale myślę, że nazwać ich "sierotami Marksa" nie można.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-02-2009 00:04
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
WSZYSTKIE PARTIE REALIZUJĄ TEN SAM PROGRAM GOSPODARCZY.


Nieprawda.
One nie realizują żadnego programu.

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:powinieneś przeczytać marksa, hitlera i co najmnije dwutomowe wydanie lenina - nauczyłbyś się rozoznawać socjalistów.

znalazłem elementy socjalistycznego myślenia nawet w programie UPR.

marksizm był nowotworem mysli ludzkiej...
i nadal zaraża


Problem w tym, że jestem socjalistą. Tylko takim XIX-wiecznym.

:p
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?