Polityka
Autor
Polityka
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-01-2009 19:14
Tu rozmawiamy o polityce i wszystkim, co z nią związane, czyli - kasie, narkotykach i dziwkach ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2009 19:16
Cytat:
Tu rozmawiamy o polityce i wszystkim, co z nią związane, czyli - kasie, narkotykach i dziwkach


Ponieważ gros polityków to mężczyźni, rozumiem, że rozmawiamy o męskich dziwkach?
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Polityka
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-01-2009 19:18
Też :yes: Ale proszę nie brać moich wytycznych aż tak serio, oki? :p
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2009 19:20
Polityczny akcent muzyczny:
"...polityka, wielka polityka - mali ludzie nią manipulują..."
D.M.
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Polityka
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 30-01-2009 19:36
polityka... mało mnie interesuje. chyba, że chodzi o zmiany w ustawach dotyczących edukacji w naszym kraju :p jakieś przedłużanie wakacji czy coś w tym stylu :p
ogólnie wolę rozmawiać o podtematach zawartch w temacie :p :D
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2009 20:00
myślę że gdyby rodzice mieli broń to nasza tfu! pani ministerka od edukacji odwaliła by się od naszych dzieci.
Do góry
Autor
RE: Polityka
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 30-01-2009 20:17
Cytat:
Nie polityka powinna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką.
Napoleon Bonaparte

to najmądrzejsze, co w zyciu słyszałam na temat polityki. Szkoda, że w realnym świecie nie do wykonania.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2009 20:37
Cytat:
gabstone napisał/a:
Cytat:
Nie polityka powinna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką.
Napoleon Bonaparte

to najmądrzejsze, co w zyciu słyszałam na temat polityki. Szkoda, że w realnym świecie nie do wykonania.


Ależ to jest wykonywane cały czas. Sęk w tym, że władzę w kraju o takim ustroju jak nasz sprawuje się niebezpośrednio.
Poza tym wielu ludzi od polityki ucieka - ich wybór - poprzez na przykład niechodzenie na wybory. A polityka (czytaj: inni ludzie) i tak się nimi zajmą. Stronienie od polityki jest iluzoryczne, nie da się od niej uciec.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Polityka
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 30-01-2009 20:38
akurat system edukacji w naszym kraju jest idealny.... dla tych co rządzą.
takiej fabryki idiotów to w tym w kraju jeszcze nie mieliśmy.

a wiadomo. wtórnym debilem łatwiej kierować, kiedy nie wie nawet co jest źle, a co dopiero jak to naprawić.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
dwa_warkocze Użytkownik
  • Postów: 353
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2009 20:39
Cytat:
akurat system edukacji w naszym kraju jest idealny.... dla tych co rządzą.
takiej fabryki idiotów to w tym w kraju jeszcze nie mieliśmy.


To ja poproszę o szczegółowe uzasadnienie tych tez.
"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Do góry
Autor
RE: Polityka
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 30-01-2009 20:55
Cytat:
To ja poproszę o szczegółowe uzasadnienie tych tez.


wiele nie napiszę, bo muszę wreszcie zacząć potyczkować się z religijnością greków, rzymian i etrusków....

po pierwsze: gimnazja i licea. kretyńskie rozdzielenie i zburzenie ciągłości nauki, co owocuje gorszym przygotowaniem do matury i generalnie bledszym pojęciem o tym, co się chce robić w życiu.

po drugie: nowa matura. debilny, unormowany test, który zamyka wszelkie furtki dla indywidualnej myśli [głównie piję do matury z polskiego i wosu]. trudność polega bardziej na tym, by zgadnąć jaki jest klucz, niż jaka jest właściwa odpowiedź. nie pozwala ona nauczycielom skupić się na indywidualnych umiejętnościach uczniów. na koniec ogranicza możliwości rekrutacyjne uniwerkom, które muszą stawać na głowie i szukać luki w prawie jak żydzi w trakcie szabatu, by znaleźć porządny system rekrutacji.

w ogóle jak słucham mojej siostry, albo mojej dziewczyny, które uchowały się przed tymi reformami, to mnie krew zalewa, bo wtedy nie było bajecznie, ale wciąż było lepiej.



ale oczywiście mogę się mylić. świętuję już czwarty rok prawie od uwolnienia się od przymusowego systemu edukacji, więc możliwe, że coś się na lepsze zmieniło.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 00:03
"Polityka" powinna być raczej działem w forum, a w nim wątki: edukacja, broń, homoseksualizm itd... bo czuję, że będzie tu paplanina o wszystkim i niczym jednocześnie ;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 00:03
Cytat:
amoryt napisał/a:
po drugie: nowa matura. debilny, unormowany test, który zamyka wszelkie furtki dla indywidualnej myśli [głównie piję do matury z polskiego i wosu] trudność polega bardziej na tym, by zgadnąć jaki jest klucz, niż jaka jest właściwa odpowiedź.


Jako że zdaję maturę z wymienionych wyżej przedmiotów postanowiłem coś napisać :) wos - faktycznie, nieraz o przyznaniu punktu decyduje dobór konkretnych słów, a nie sens wypowiedzi. Ale jeśli chodzi o polski - trzeba być nie lada... hmhm... "geniuszem" :smilewinkgrin: żeby nie trafić w to co jest w kluczu. Szczególnie na poziomie podstawowym, gdzie wymaga się niemal jedynie analizy tekstu.
Dużo razy już słyszałem o "zabijającym myślenie kluczu", ale zwykle od osób, który wydawały się pokrzywdzone przez system. Zresztą przy ocenianiu większość punktów otrzymuje się za stwierdzenie, że "jest metafora", a klucz przy interpretacji jest na tyle ogólnikowy, że można rozwinąć skrzydła i nie jest to piętnowane, a oceniane pozytywnie ;) jeśli chodzi o to czego w kluczu nie ma, a zauważył uczeń - punkty za walory dodatkowe, po które nauczyciele, widzący sprawnie napisaną i wybijającą się jakkolwiek pracę, chętnie sięgają :) Jeśli uczeń jest w stanie udowodnić w pracy, że to o czym pisze jest zawarte w tekście to otrzyma za to punkt.
"Zgadywanie klucza" w przypadku polskiego może chyba polegać wyłącznie na wnikliwej analizie i interpretacji podanego tekstu ;)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 08:07
zacznijmy od tego ze szkoła realizuje zamówienia polityczne. Realizje natychmiast, kompletnie bezrefleksyjnie.

Kazali walczyć ze spekulacją? Chłopak z mojej klasy miał grube nieprzyjemnosci za to że w wekendy handował na Skrze ciuchami. A rok był nie 1949 tylko bodaj 1987-88

Kazali uczyć miłości do ZSRR to uczono. Każą uczyć miłości do UE to się uczy. Moj rocznik śpiewał jeszcze "rozkwitają drzewa, na łąkach trawa zielona, tego wszystkiego byś nie miał gdyby nie armia czerwona".

Mój rocznik idąc do liceum musial jeszcze w papierach podać informacje o pochodzeniu społecznym rodziców.

Zmienila się treść - ale nawet forma pozostała. Były szkolne kluby przyjaźni polsko radzieckiej teraz są szkolne kluby europejskie. Były konskursy wiedzy o ZSRR w których można było wygrać wycieczkę, teraz też są konkursy tylko wycieczki za granicę stały się czymś bardziej naturalnym... Pranie mózgu uzupełnia sie szkolnymi klubami ekologicznymi.

Ale co się dziwić jak ZNP jest de facto frakcją w ramach SLD.

A więc po pierwsze ideologizacja do bólu. Krótkie wytchnienie było za Giertycha - głownie dla tego że wiedział że mu patrzą na ręce i bał się przy tym dłubać.

Po drugie debilna reforma gimnazjalna - reforma ktorą należało przetestwać najpierw w 2-3 powiatach a potem ewentualnie wprowadzać w całym kraju.

Po trzecie jakość samej edukacji. Z jednej strony program skrajnie przeładowany, z drugiej strony uczy się PIERDÓŁ, z trzeciej strony powinieno być przydsłówie "łże jak autor podręcznika", z czwartej strony przekazywana wiedza nijak sie ma do życia...

Nasza szkoła ogłupia lepiej niż brazylijski serial.

Problem kolejny to przemoc. Wszystko co wywalczył Giertych klejna ekipa natychmiast rozwaliła.

do tego długosć samej edukacji. dlaczego we Francji maturę robi sie w wieku 17 lat? U nas za cara zdawało się ją w wieku 16 lat. Dlaczego do tego nie wrócić? Czemu nie uwolnić potencjału młodych ludzi?

i wreszcie ostatni problem: matury. Przed wojną ten świstek nie był do niczego potrzebny. (tzn przydawał się jak ktoś chciał być urzędnikiem na koleji). Chciałeś studiować proszę bardzo 47 zł zapłacić w kasie i na egzamin. Zdałeś - byłeś przyjęty na studia. Nie ważne czy miałes maturę czy nie. Czy miałeś 12 lat czy 80.

W dzisiejszym świecie Stefan Banach czy Albert Eistein nie mieiby szans chocby otrzeć się o środowisko akademickie.
Do góry
Autor
RE: Polityka
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 11:48
Żeby było śmieszniej - sam w liceum chodziłem do klasy o profilu teoretycznie "językowo-europejskim" :D Ta europejskość, fakt, polegała tylko na tym, że miałem więcej wosu i historii w pierwszych dwóch klasach, ale i tak najśmieszniejsze jest to, że wyrosłem na największego eurosceptyka chyba w całej szkole :D A teraz, jako student, stwierdzam, że jest tylko trochę lepiej :) Niestety dużo wykładowców jest zakochanych w ideologiach i student nie może prezentować swojego punktu widzenia, tylko wykładowcy. Sam na własnej skórze przekonałem się, bo uwaliła mnie pani dr na etyce. Na wykładzie mówiła jaka to aborcja jest etyczna, czego nie śmiałem napisać na egzaminie no i stało się ;) Niestety, gdy państwo reguluje prawie wszystko w życiu jednostki ciężko od polityki uciec.
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 12:06
Macie dużo racji, ale Wasza racja nie może się sprowadzać do gloryfikacji Giertycha, bo to też jest niezły oszołom.

Po drugie - z jednej strony ideologizacja, z drugiej - w wieku licealnym, gimnazjalnym jest coś takiego jak WOS i teoretycznie ludzie powinni wiedzieć "co tam słychać w polityce". Jeśli to, co jest teraz uważasz za indoktrynację, zaproponuj swoją wersję WOS-u.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 12:10
Cytat:
Wasza racja nie może się sprowadzać do gloryfikacji Giertycha

Jaka nasza?:D a gdzie ja napisałem, że Giertych jest "fajny"?:-) Jak widać, mamy z A. Pilipiukiem poglądy zbliżone, ale to nie znaczy, żeby automatycznie przypisywać nam wypowiedzi jako "nasze"!:D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 12:16
Cytat:
pw napisał/a:
Cytat:
Wasza racja nie może się sprowadzać do gloryfikacji Giertycha

Jaka nasza?:D a gdzie ja napisałem, że Giertych jest "fajny"?:-) Jak widać, mamy z A. Pilipiukiem poglądy zbliżone, ale to nie znaczy, żeby automatycznie przypisywać nam wypowiedzi jako "nasze"!:D


Powiedzmy, że stanowicie tutaj określoną frakcję.
Przepraszam :*

;-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 15:14
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
zacznijmy od tego ze szkoła realizuje zamówienia polityczne. Realizje natychmiast, kompletnie bezrefleksyjnie.

Kazali walczyć ze spekulacją? Chłopak z mojej klasy miał grube nieprzyjemnosci za to że w wekendy handował na Skrze ciuchami. A rok był nie 1949 tylko bodaj 1987-88

Kazali uczyć miłości do ZSRR to uczono. Każą uczyć miłości do UE to się uczy. Moj rocznik śpiewał jeszcze "rozkwitają drzewa, na łąkach trawa zielona, tego wszystkiego byś nie miał gdyby nie armia czerwona".

Mój rocznik idąc do liceum musial jeszcze w papierach podać informacje o pochodzeniu społecznym rodziców.


w pierwszym zdaniu bardziej według mnie pasowałoby "realizowała" :)

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Zmienila się treść - ale nawet forma pozostała. Były szkolne kluby przyjaźni polsko radzieckiej teraz są szkolne kluby europejskie. Były konskursy wiedzy o ZSRR w których można było wygrać wycieczkę, teraz też są konkursy tylko wycieczki za granicę stały się czymś bardziej naturalnym... Pranie mózgu uzupełnia sie szkolnymi klubami ekologicznymi.

Ale co się dziwić jak ZNP jest de facto frakcją w ramach SLD.

A więc po pierwsze ideologizacja do bólu. Krótkie wytchnienie było za Giertycha - głownie dla tego że wiedział że mu patrzą na ręce i bał się przy tym dłubać.


z tym bym się nie zgodził. Ideologizacja najczęściej jest wynikiem poglądów konkretnych nauczycieli, a nie "rozkazem z góry". Wszystko zależy od nauczyciela... zdarzają się eurosceptycy, zdarzają się postkomuniści, zdarzają się eee... chadecy? w każdym razie osoby mocno osadzone w myśli KK i inni. Na innym gruncie: zdarzają się feministki, zdarzają się mizogoini, zdarzają się po prostu osoby niekulturalne, niewłaściwie wykształcone, cholerycy...

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Po trzecie jakość samej edukacji. Z jednej strony program skrajnie przeładowany, z drugiej strony uczy się PIERDÓŁ, z trzeciej strony powinieno być przydsłówie "łże jak autor podręcznika", z czwartej strony przekazywana wiedza nijak sie ma do życia...


faktycznie, w części podręczników znajdują się informacje, hm, wątpliwego pochodzenia. Zdarza się, że nauczyciel rezygnuje z korzystania z nakazanego podręcznika. Taka "cicha umowa" z uczniami ;)


Moim zdaniem najpoważniejszym problemem jest zaangażowanie polityczne i ideologiczne kadry nauczycielskiej. Nie powinno zdarzać się, że nauczyciel prezentuje swoje poglądy, wdaje się w dysputy z uczniem (jeszcze, gdy rozmawiać nie potrafi, bo jest kretynem :sourgrapes: i potem mści się na uczniu...). Moim zdaniem nauczyciel powinien zadawać pytania i w jakiś sposób prowadzić dyskusję, ale uczniowską. Zadawać pytania, skłaniać do samodzielnego myślenia. Gdy tak nie jest automatycznie dochodzą argumenta ad verecundiam i ad baculum, "bo nauczyciel jest nauczycielem", może uciąć dyskusję, może forsować swoje zdanie, może nawet używać chwytów erystycznych i popełniać błędy w argumentacji, a wytknąć tego nauczycielowi nie sposób, bo funckja narzuca autorytet, władzę i środki represji (nie zawsze stosowane zgodnie z właściwym przeznaczeniem).

Tragiczne jest też to, że nauczyciele mający problemy z dyscypilną w swoich klasach lubią sięgać do odpowiedzialności zbiorowej...
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2009 15:22
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Macie dużo racji, ale Wasza racja nie może się sprowadzać do gloryfikacji Giertycha, bo to też jest niezły oszołom.
.


prosze o jeden jedyny przykład jak to oszołomstwow płynęło negatywnie na wykonywanie przez niego obowiazków ministra edukacji.

bo jakie cyniczne ścierwa były przed nim i po nim chyba każdy widzi.



Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Jeśli to, co jest teraz uważasz za indoktrynację, zaproponuj swoją wersję WOS-u.


jako współautor podręcznika do tego przedmiotu lepiej widzę kto przygotowywał podstawę programową i jakimi kryteriami się posługiwał



Cytat:
Joachim napisał/a:


z tym bym się nie zgodził. Ideologizacja najczęściej jest wynikiem poglądów konkretnych nauczycieli, a nie "rozkazem z góry".


weźmy przykład: ZNP wydaje członkom rozkaz stawienie sie na zadymie w warszawie, a szkola daje im na ten cel jednodniowe urlopy.

90-95% nauczycieli to socjaliści.
co najwyżej róznych odmian.



socjalistą łatwo kierować bo socjalista organicznie nie jest zdolny do samodzielnego myślenia.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.