Polityka
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:25
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
wszystkie partie u żłoba to sieroty po marksie wiec wszyscy od LPR po SLD są postkomunistami. Nawet jeśli nie mależeli do PZPR to mentalnie się nie różnią.


Tylko Jedyna Prawdziwa Ideologia wyzwoli nas od socjalizmu! :D

definicja socjalizmu wg. A.P: socjalizm to wszystko, co nie jest tym, co uważam.

Amen.

Tak samo sobie pomyślałam po przeczytaniu tej wypowiedzi...


Cytat:
naprawdę tego nie widzicie?

WSZYSTKIE PARTIE REALIZUJĄ TEN SAM PROGRAM GOSPODARCZY.

Nie ma systemu wielopartyjnego.
Jest monopartia dzieląca się na zawalczające się frakcje ktore Wam przedstaiwane są jako odrębne partie.

Różnice są trzeciorzędne.


Nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych, a ta wydaje się być wyjątkowo nieprzekonująca. Monopartia? Ten sam program gospodarczy? Że niby jak? Wystarczy przyjrzeć się chociażby wydarzeniom ostatnich miesięcy, by zrozumieć, że to nie prawda.
Doskonale obrazuje to chociażby spory o radzenie sobie z kryzysem, emerytury pomostowe czy reformę słuzby zdrowia.
Ja rozumiem, że żadna z partii nie jest rozwinięta wysarczająco w kierunku, który pan Pilipiuk uważa za słuszny, ale to nie znaczy, że one się niczym nie różnią.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:28
"My jako prawica!" - grzmiał ze związkowej trybuny niejaki Marian Krzaklewski (któż dziś pamięta kim był..?), podówczas przewodniczący największego w kraju związku zawodowego. Wtedy zrozumiałem że mistrz Bareja umarł zdecydowanie przedwcześnie!
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:29
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
WSZYSTKIE PARTIE REALIZUJĄ TEN SAM PROGRAM GOSPODARCZY.


Nieprawda.
One nie realizują żadnego programu.



Jakieś tam programy starają się realizować, tyle, że nie idzie im to zbyt sprawnie...
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:30
Realizują dokładnie dwa programy: 1) być jak najbliżej półki z konfiturami; 2) jak najdłużej nie dać się od niej odepchnąć
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Polityka
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 01-02-2009 00:36
Cytat:
Doskonale obrazuje to chociażby spory o radzenie sobie z kryzysem

Doskonale, bo wszyscy Parlamentarzyści kłócą się o to jak sobie z nim poradzić, podczas gdy poza Parlamentem są ludzie, którzy twierdzą, że żadnego kryzysu nie ma! :) Tylko to doskonale obrazuje tezy AP.
Cytat:
Ja rozumiem, że żadna z partii nie jest rozwinięta wysarczająco w kierunku, który pan Pilipiuk uważa za słuszny, ale to nie znaczy, że one się niczym nie różnią.
Przejrzyj jakieś informacje o skrajnie lewicowych partiach jak np. PPP. Oni mówią twierdzą podobnie jak inne partie poza parlamentem - w Sejmie jest jedna partia, która ma monopol. Różnica polega tylko na kierunku zmian. Pilipiuk i UPR chcą iść na prawo, a takie partie jak PPP na lewo, aż do ściany.
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:41
Cytat:
Cytat:
[quote]pw napisał/a:
[quote]Doskonale obrazuje to chociażby spory o radzenie sobie z kryzysem

Doskonale, bo wszyscy Parlamentarzyści kłócą się o to jak sobie z nim poradzić, podczas gdy poza Parlamentem są ludzie, którzy twierdzą, że żadnego kryzysu nie ma! :) Tylko to doskonale obrazuje tezy AP.
Cytat:
Ja rozumiem, że żadna z partii nie jest rozwinięta wysarczająco w kierunku, który pan Pilipiuk uważa za słuszny, ale to nie znaczy, że one się niczym nie różnią

Akurat zdania na ten temat są podzielone zarówno w parlamencie, jak i poza nim.



Cytat:
Przejrzyj jakieś informacje o skrajnie lewicowych partiach jak np. PPP. Oni mówią twierdzą podobnie jak inne partie poza parlamentem - w Sejmie jest jedna partia, która ma monopol. Różnica polega tylko na kierunku zmian. Pilipiuk i UPR chcą iść na prawo, a takie partie jak PPP na lewo, aż do ściany.

Może po prostu skrajny punkt widzenia uniemożliwia obiektywne spojrzenie na problem?
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 01-02-2009 00:46
Ale skąd przeświadczenie, że ta grupa w TV i parlamencie obiektywnie patrzy na jakikolwiek problem?
Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś z Parlamentu zaprzeczył o istnieniu kryzysu. Idioci się tylko kłócą czy to przez kapitalizm czy przez socjalizm. Skoro kłócą się o przyczyny to chyba jasne jest, że jednak uważają kryzys za fakt?:)
Matko, to jest mój 666 post!:D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:51
wszystkiego naj... z okazji jubileuszu
o który kryzys się kłócą - o ten który zaczął się wskutek nadmiernego fiskalizmu 18 lat temu?
wtedy właśnie zdławiono w Polsce raczkujący wolny rynek i zaczęły się wszelkie patologie
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-02-2009 00:51
Otóż to. Jedyny program naszych mord z TV to być przy korycie. Mistrzem pasożytnictwa jest niejaki Waldemar Pawlak ze swoimi kumplami z PSL.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:54
trudno się nie zgodzić - w otoczeniu pasożytów deklarujących przywiązanie do pewnych barw, ta wyjątkowo bezbarwna postać i jego partia zostają mistrzami mimikry
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:55
Cytat:
pw napisał/a:
Ale skąd przeświadczenie, że ta grupa w TV i parlamencie obiektywnie patrzy na jakikolwiek problem?

A kto tu pisał o takim przeświadczeniu?

A co do parlamentu - to skoro wszyscy uważają, że tam są sami idioci, to dlaczego na nich głosują?
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:58
ja na nich nie głosuję - śpię spokojnie
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Polityka
vimba Użytkownik
  • Postów: 150
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 01-02-2009 00:59
Połowa naszego społeczeństwa (plus - minus_) nie głosuje. Wez to łaskawie pod uwagę. Najczęściej to właśnie ci narzekający przekonani, że nic nie mogą zmienić. Wnioski pozostawiam czytaczom.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 00:59
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Otóż to. Jedyny program naszych mord z TV to być przy korycie. Mistrzem pasożytnictwa jest niejaki Waldemar Pawlak ze swoimi kumplami z PSL.

Co do Pawlaka to się zgodzę, że jest to akurat wyjątkowo bezideowa postać, natomiast wielu polityków - z różnych opcji - jest szczerze przekonana o tym, że ma do wypełnienia dziejową misję.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 01-02-2009 00:59
Cytat:
A kto tu pisał o takim przeświadczeniu?

Implikowało ono z Twojej wypowiedzi o radykalizmie ;-)
Cytat:
A co do parlamentu - to skoro wszyscy uważają, że tam są sami idioci, to dlaczego na nich głosują?

Jak widzisz PP jest pewnym fenomenem i tutaj zebrali się ludzie, którzy nie głosują na mainstream polskiej polityki (w skrócie też PP) :D
Uf, 667 ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 01:01
głosuję zawsze, ale od pewnego czasu moi kandydaci nie znajdują reprezentacji w parlamencie - nie dziwi mnie to, w kinie zawsze milczę gdy inni rechoczą, a gdy sala milczy, śmieję się tylko ja i nieliczni.... ech, demokracja....
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Polityka
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 01:02
Cytat:
vimba napisał/a:
Połowa naszego społeczeństwa (plus - minus_) nie głosuje. Wez to łaskawie pod uwagę. Najczęściej to właśnie ci narzekający przekonani, że nic nie mogą zmienić. Wnioski pozostawiam czytaczom.


Ale jak ktoś nie głosuje, nie angażuje się w ogóle w politykę, to o co w ogóle może mieć pretensje? W ten sposób daje swoje ciche przyzwolenie na to, żeby było jak jest.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-02-2009 01:02
Cytat:
Vanillivi napisał/a:
natomiast wielu polityków - z różnych opcji - jest szczerze przekonana o tym, że ma do wypełnienia dziejową misję.


Albo dane było Ci poznać osobiście takich rodzynków, albo jesteś bardzo naiwna.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-02-2009 01:03
Ja ciągle się zastanawiam jak można schłodzić piwo w gorącej wodzie. :p
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2009 01:03
Cytat:
[b]Vanillivi napisał/a:
Co do Pawlaka to się zgodzę, że jest to akurat wyjątkowo bezideowa postać, natomiast wielu polityków - z różnych opcji - jest szczerze przekonana o tym, że ma do wypełnienia dziejową misję.


tak, myślę że ok. 40% polityków PIS-u żywi przeświadczenie, iż wypełnia misję - i takich boję się bardziej niż bezideowców, tacy potrafią zaskoczyć
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]