Teksty do oceny - proza
Autor
Teksty do oceny - proza
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 06-02-2009 10:28
Witam.

Nie zauważyłem takiego tematu, a jak mi się wydaje może się przydać. Są teksty na portalu zupełnie niezauważane, bądź przemilczane. Są z pewnością autorzy, których prośbą byłoby przyjrzenie się przez konkretną osobę/ lub rzeszę osób, swoim tekstom - przygotowują się dajmy na to do wydania czegoś, ćwiczą warsztat i chcieliby, by możliwie jak najbardziej szczegółowo wytknąć im błędy i pomóc w doszlifowaniu tekstów. Myślę, że ten temat mógłby wypełnić lukę, która powstaje w wyniku braku pewnych funkcji na portalu.

W tym temacie zatem, ludzie zgłaszaliby teksty do oceny, z krótką prośbą/motywacją/uwagą. Zgłaszać się mogliby się także gotowi do współpracy "profesjonalni" oceniający.


Co redakcja myśli o tym pomyśle?

P.S. Dodam jednak, że temat nie miałby za zadanie zdeklasować reszty tekstów, które pojawiają się w "Ostatnio dodanych", a jedynie być miejscem propozycji, których komentujący mogą wedle woli wysłuchać, lub nie.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2009 10:39
nie jestem co prawda redakcja ale pomysł mi się podoba. :yes:
Moje teksty też jakoś bez echa przechodzą...:rol:
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 06-02-2009 10:39
Przecież wystarczy zwrócić się prywatnie do kogoś do kogo mamy zaufanie i poprosić i korektę. Tak się robi na wielu portalach. Nazywają to "beta" i nie wiem dlaczego.
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 06-02-2009 10:50
Oczywiście, lecz nie każdy zna na tyle kogoś prywatnie, by się do niego zwrócić. Nie każdy ma odwagę. Zresztą, moim zdaniem taka forma jest lepsza, a z pewnością, nie jest zła ;).

Osobiście jednak uważam, że PW służy do prywatnych pogaduszek i że sam pomysł ma racje bytu i byłby pewnym usprawnieniem. I to jak widać, dość oryginalnym, skoro na innych portalach załatwia się takie sprawy pocztą :)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-02-2009 10:55
ja przykładowo nie zwróciłbym się przez PW do kogoś o korektę. W moim odczuciu byłoby to trochę jak narzucanie się.:yes: (Chociaż gdyby ktoś mnie poprosił to nie byłoby w ogóle problemu). A tak gdybym poprosił o ocenę tekstu niezobowiązująco, może kilka chętnych osób by się znalazło.:yes:
sam nie wiem... ciekawe co na to inni?
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 06-02-2009 11:11
Cytat:
al_qubain napisał/a:
ja przykładowo nie zwróciłbym się przez PW do kogoś o korektę. W moim odczuciu byłoby to trochę jak narzucanie się.:yes: (Chociaż gdyby ktoś mnie poprosił to nie byłoby w ogóle problemu). A tak gdybym poprosił o ocenę tekstu niezobowiązująco, może kilka chętnych osób by się znalazło.:yes:
sam nie wiem... ciekawe co na to inni?

ja na przykład chętnie udzieliłabym pomocy komuś, chociaż oczywiście sama mam świadomość, że jeszcze wiele pracy przede mną, jeśli idzie o warsztat...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-02-2009 11:13
Jest jedna różnica - wiadomość na pw zawsze (o ile nie jest pełna skrzynka) dociera do adresata, a w tym temacie może nie dotrzeć, bo ktoś nie zdąży przeczytać na czas, zanim temat spadnie z forum.
Ale to nie jest zły pomysł - można zamieszczać takie ogłoszenia i patrzeć, czy skutkują.
Co do mnie, każdy, kto nie boi się moich komentarzy :D może pisać na pw, bo zdarza się, że mam mniej czasu i nie zdążę zapoznać się z tekstem.
Mogę ogłosić Pogotowie całodobowe i "ścinać" teksty na wyraźne życzenie delikwenta (żartuję). :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 06-02-2009 11:18
Jak widać z wyżej wymienionych wypowiedzi, zgłaszać by się mogli także gotowi do współpracy oceniający ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 06-02-2009 11:47
Istnieje podobny temat:
http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=19&thread_id=561

A poza tym, jeśli ktoś widzi, że jego tekst bardzo niedomaga, może wysłać go samodzielnie do kategorii "Czyściec".
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 06-02-2009 11:54
Faktycznie, nie zauważyłem tego tematu. Jednakże to o czym mówię, ma troszkę szerszy "zakres działania" niż samo komentowanie niezauważonych tekstów, dodatkowo w prozie tylko.
Z góry mówię, że zakładam, iż pomysł nie ma odnosić się do słabych i bardzo niedomagających tekstów, bo od tego, jak sam sugerujesz Valdensie, jest czyściec. To raczej dla tych ambitnych, co chcieliby, żeby ich teksty były jeszcze lepsze, świetne.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 06-02-2009 12:25
Aha, czyli o tych, co bardzo lubią ból. :p Ok, temat może istnieć, masz me błogosławieństwo ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-02-2009 12:36
Hmpf... Jak coś napiszę, to bezpardonowo co niektórych molestuję o komentarze i na pw, i na gg... I nie dlatego, że jestem spragniona "ścinania" tudzież pochwał, ale zależy mi na ich opinii. Bo się znają na rzeczy. I wiem, że mnie "nie spuszczą po brzytwie" (jak mawia Tatuś :D). A znamy się na tyle dobrze, że nie wydaje mi się to narzucaniem ani żadną formą nacisku ;) Poza tym zdarza się, że dostaję prywatnie jakieś kawałki do oceny. Chętnie służę, jeśli komuś zależy :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 06-02-2009 12:38
<klęka na kolano i skłania głowę>

- Dziękuję wasza świątobliwość.

Proszę zatem, aby wszyscy chętni zamieszczali tu swoje propozycje, zgodnie z tym co napisałem w pierwszym poście.

Na pierwszy ogień, moja mała prośba o skomentowanie utworu "Wiersze o niczym" - po części ze względu na chęć poprawy poziomu mojej "białej" poezji, a po części ze względu, na niewielką ilość opinii.

P.S. Może ktoś przypnie ten temat... :shy:
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 06-02-2009 12:46
Łałałiła!!! wreszcie nieocenieni poeci mają się gdzie zgłosić :D
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 06-02-2009 14:36
Jak najbardziej mi pasi, dodawać tekst do "obróbki, czasem brakuje tego właściwego słowa do układanki, czasem jest się za bardzo hermetyczny, każdy ma jakieś czasem, a jeżeli włączą się eksperymenty które dopiero co się klują w głowie - np dla piszących biało nagle wzbierze ochota na rymowanie i na odwrót, wtedy warto zastanowić się nieco dłużej nad tekstem bez skrótowego kiepski albo synku gdzie byłeś jak Bozia rozum rozdawała.

Acha, jest jeszcze coś, najgorsze komentarze są lepsze od żadnych komentarzy, taka myśl się budzi w głowie,
takie słabe, że żaden Portalowicz nie chciał komentować

valdens - w czyścu same opowiadania, zdarza mi się tam zajrzeć i raczej swoich "wypocin" tam nie wkleję, prędzej zdechną nim je ktoś przeczyta i skomentuje
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-02-2009 14:42
Bo Czyściec jest tylko dla prozy :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 07-02-2009 14:54
A więc, wczoraj napisałem opowiadanie, a właściwie odświeżyłem dawny pomysł na opowiadanie. Zanim zamieszczę to na PP, chciałbym to porządnie podszlifować. Czy ktoś chciałby zgłosić się do szczegółowej oceny i pomocy [szczególnie zależy mi na osobach obeznanych i tworzących fantastykę i SF]?
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-02-2009 15:55
Jak ma wyglądać takie szlifowanie? Będziecie wysyłać sobie teksty mailami, czy portal ma wymyślić jakieś bardziej wygodne rozwiązanie?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 07-02-2009 16:00
W tym konkretnym przypadku mogę wysyłać mailem, ponieważ chciałbym wstawić już [powiedzmy] wersję finalną. Oczywiście innych możliwości jest wiele :) Nie chcę adminom głowy zawracać jakimiś sprytnymi rozwiązaniami ;)

Już motywuję dlaczego. Otóż do czyśćca nie dam, bo trafiają tam teksty które mocno niedomagają. A ja jestem po prostu z tych, co szczególnie lubią ból :) Na portal nie wrzucą, bo od razu zlecą się ludzie do oceny, jako już gotowego tekstu, a nie na tym mi zależy. Więc ogłaszam się tutaj.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Teksty do oceny - proza
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-02-2009 16:01
Mógłbym otworzyć coś podobnego do "Czyśćca" i nazwać to np. "Siódme poty"... Kto będzie gotowy na ekstremalną masakrę, ten samodzielnie umieści tam swoją pracę i tyle. :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]