Islam w Europie, ale też na świecie.
Autor
Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-02-2009 08:47
Temat homoseksualizm się zmienił w temat muzułmanie w Europie. Postanowiłem pomóc porządkowym i też zarejestrowanym.
Czy myślicie,że nam grozi cenzura obyczajowa, ograniczenie praw człowieka, totalitaryzm religijny? Czytajcie - zalew Islamu w Europie.

We Francji palą przedmieścia Marsylii, w Niemczech rozgrywa się mecze tureckiej drużyny, która wcale nie gra z niemiecką. Południe Hiszpanii czarne od Marokańczyków.
łuuuuuu :upset: ;) no
a może rzeczywiście trzeba się bać
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 21-02-2009 11:55
Islam to religia jak każda inna. Ma swoje plusy i minusy. Owszem, słyszy się w radiu/telewizji, co się dzieje i co też ONI wyprawiają. Ale prawde powiedziawszy, czy chrześcijanie są inny? Jesteśmy bez winy? A może my też prześladujemy innowierców, tyle że na inne sposoby?
Szczerze mówiąc nie rozumiem tego krytycznego podejścia do Islamu.. Ale to moze tylko ja tak mam.
Pozdro
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 13:03
Islam terroryzuje tych, którzy go nie akceptują. Chrześcijanie za to nie robią nic (zazwyczaj), kiedy obraża się ich religię. Są obojętni. I to nie tylko chrześcijanie.

Z jednej strony mord w imię religii, z drugiej obojętność. Nie wiem, co gorsze. :rol:
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 13:09
Cytat:
Nathien napisał/a:
czy chrześcijanie są inny? Jesteśmy bez winy?


tak, jasne chrześcijanie to najbardziej krwiożercza banda. Zapomnialaś tylko napisać ilu inżynierom-geologom obcięli ostatnio głowy
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 21-02-2009 13:14
Tyle, że to mogłoby się zdarzyć wszędzie. A że zrobili to akurat wyznawcy Islamu, to zostało nagłośnione.. Ciekawi mnie, czy gdyby była to wina chrześcijan, to też były by aż takie afery.
Nie chce, żebyście źle mnie zrozumieli. Nie mam zamiaru bronić Islamu, bo niewinne owieczki to oni nie są. Wydaje mi się jednak, że dużo dzieje się przez nasze uprzedzenia.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 13:16
Cytat:
Nathien napisał/a:

Nie chce, żebyście źle mnie zrozumieli. Nie mam zamiaru bronić Islamu, bo niewinne owieczki to oni nie są. Wydaje mi się jednak, że dużo dzieje się przez nasze uprzedzenia.


Prawie wszystko dzieje się przez uprzedzenia. Holocausty, wojny i te inne. Nietolerancyjny ten dzisiejszy świat, nie ma co... :(
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Natasha Użytkownik
  • Postów: 116
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 15:12
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Nathien napisał/a:
czy chrześcijanie są inny? Jesteśmy bez winy?


tak, jasne chrześcijanie to najbardziej krwiożercza banda. Zapomnialaś tylko napisać ilu inżynierom-geologom obcięli ostatnio głowy


To nie muzułmanie ścinają głowy, tylko talibowie. Dopóki ludzie będą równać islam z terrorystami, dopóty uprzedzenia będą brały górę. Nie każdy arab jest terrorystą. Nawet nie każdy arab jest muzułmaninem. Ale dopóki będą wyróżniać się z tłumu białych europejczyków, dopóty za takich będą postrzegani.
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-02-2009 17:09
Trzeba odróżnić islamskich fundamentalistów od zwykłych wyznawców tej religii. Islam jest właśnie w fazie ekspansji i istnieje możliwość że w niektórych krajach europejskich stanie się wyznaniem dominującym.
Nie wierze natomiast w jakiś zbrojny najazd muzułmanów, zresztą to już było (imperium otomańskie).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 20:52
Cytat:
Natasha napisał/a:

To nie muzułmanie ścinają głowy, tylko talibowie. .


a Żydów w Birkenau mordowali nie niemcy tylko naziści?
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2009 21:19
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Natasha napisał/a:

To nie muzułmanie ścinają głowy, tylko talibowie. .


a Żydów w Birkenau mordowali nie niemcy tylko naziści?


TAK.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-02-2009 22:23
Kojarzenie Islamu tylko z terrorystami jest bardzo krzywdzące, tak samo, jak kojarzenie katolicyzmu tylko z inkwizycją (nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji...).
Ja osobiście z muzeumanami miałem kontakty tylko turystyczne i przypadkowe, dlatego autorytarnie wypowiadać się nie będę. Według moich opinii i spostrzeżeń, to trudna i wymagająca religia, ale na pewno nie jest zła z definicji.
Cenię Islam i świat arabski, za ogromny wkład w kulturę i w naukę(żeby nie było, tak własnego regionu, jak i Europy). Mam też wielki szacunek za konsekwencję i mniejsze niż w innych religiach uleganie pokusom, ludzkim słabościom i pseudo nowoczesnym tendencjom.
Natomiast mimo tego, że mógłbym mieć harem :p na Islam nie przejdę :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-02-2009 23:12
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Natasha napisał/a:

To nie muzułmanie ścinają głowy, tylko talibowie. .


a Żydów w Birkenau mordowali nie niemcy tylko naziści?


TAK.


Niemcy będący nazistami i tak samo terorystami są muzułmanie będący fundamentalistami.



Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
Nathien napisał/a:
czy chrześcijanie są inny? Jesteśmy bez winy?


tak, jasne chrześcijanie to najbardziej krwiożercza banda. Zapomnialaś tylko napisać ilu inżynierom-geologom obcięli ostatnio głowy


A ilu ludzi zamordowali, zgwałcili, porwali chrześcijanie w dniu dzisiejszym?
Chrześcijan jest na świecie 2,1 mld (33%) i wśród nich znajdują się mordercy, gwałciciele, porywacze; a ilu jest terrorystów? I kto dokonał dzisiaj większej liczby zbrodni? To kto jest bardziej krwiożerczy?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 21-02-2009 23:13
To stereotypy, niestety. Nie każdy Niemiec był nazistą, nie każdy wyznawca islamu terrorystą będzie. Przecież tam żyją normalni ludzie, tylko warunki do życia mają marniusie.
Harem rzecz cudna, ale islam? Bury, załóż w Wa-wie:)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
nayenn Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: wrocław
Dodane dnia 22-02-2009 01:22
My kojarzymy muzłuman z terrorystami, ostatnio jednak wakacje spędzone w Egipcie przybliżyły mi jak innowiercy postrzegają NASZĄ kulturę. Otóż, kiedy patrzą przez pryzmat uprzedzeń żywią do nas jawną pogardę, każda kobieta jest zawsze chętna i łatwa do zdobycia, a "chrześcijanie" są pozbawieni zasad, moralności i głębszych zdolności odczuwania. Stajemy się dla nich dziećmi Lilith, esencją zepsucia i konsumpcjonizmu.
Nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością z jaką się stykam na co dzień, więc było to dla mnie trudne do pojęcia. Po dwóch tygodniach spędzonych tam dotarło do mnie, że tamtejsi ludzie mogą wyciągać wnioski tylko z tego co sami widzą. A widzą szczęśliwych, wypasionych turystów korzystających z uroków życia, którzy nie praktykują żadnej wiary (bo gdzie niby Kościoły w Egipcie? chyba tylko desperat by szukał^^).
Ludzie szczęśliwi od zawsze budzili zazdrość. Zwłaszcza jeżeli musisz dla nich pracować non stop za 30 dolarów miesięcznie a ceny w hotelu wynoszą .. powiedzmy 1000 dolarów.
Możliwe, że ich pogląd na nas jest też naszą winą. Jedziemy po ciężkiej harówie na zasłużone wakacje i sobie odpuszczamy w każdym aspekcie - w końcu należy się nam. I tak naprawdę mało który innowierca pozna europejczyka z innej strony, bo też mało który jest na tyle ambitny by nas zrozumieć.
oczywiście ludzka natura wszędzie będzie taka sama i kończy się na tym, że oni nie znają nas a my nie znamy ich. czy powinno się wymusić to poznanie? nie, jest to niemożliwe i pewnie zostałoby przyjęte z niechęcią.
;) przepraszam, że się tak rozpisałam, chyba późne godziny utrudniły mi krótkie formułowanie myśli :p
Może pod płaszczem rzeczywistości istnieje pustka?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 22-02-2009 05:21
Cytat:
nayenn napisał/a:
My kojarzymy muzłuman z terrorystami, ostatnio jednak wakacje spędzone w Egipcie przybliżyły mi jak innowiercy postrzegają NASZĄ kulturę. Otóż, kiedy patrzą przez pryzmat uprzedzeń żywią do nas jawną pogardę, każda kobieta jest zawsze chętna i łatwa do zdobycia, a "chrześcijanie" są pozbawieni zasad, moralności i głębszych zdolności odczuwania. Stajemy się dla nich dziećmi Lilith, esencją zepsucia i konsumpcjonizmu.
Nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością z jaką się stykam na co dzień, więc było to dla mnie trudne do pojęcia. Po dwóch tygodniach spędzonych tam dotarło do mnie, że tamtejsi ludzie mogą wyciągać wnioski tylko z tego co sami widzą. A widzą szczęśliwych, wypasionych turystów korzystających z uroków życia, którzy nie praktykują żadnej wiary (bo gdzie niby Kościoły w Egipcie? chyba tylko desperat by szukał^^).
Ludzie szczęśliwi od zawsze budzili zazdrość. Zwłaszcza jeżeli musisz dla nich pracować non stop za 30 dolarów miesięcznie a ceny w hotelu wynoszą .. powiedzmy 1000 dolarów.
Możliwe, że ich pogląd na nas jest też naszą winą. Jedziemy po ciężkiej harówie na zasłużone wakacje i sobie odpuszczamy w każdym aspekcie - w końcu należy się nam. I tak naprawdę mało który innowierca pozna europejczyka z innej strony, bo też mało który jest na tyle ambitny by nas zrozumieć.
oczywiście ludzka natura wszędzie będzie taka sama i kończy się na tym, że oni nie znają nas a my nie znamy ich. czy powinno się wymusić to poznanie? nie, jest to niemożliwe i pewnie zostałoby przyjęte z niechęcią.
;) przepraszam, że się tak rozpisałam, chyba późne godziny utrudniły mi krótkie formułowanie myśli :p


O przepraszam ja muzułmanów kojarzę z wyznawcami religii a terrorystów z terrorystami.Myślisz że zarabiając 30 dolarów miesięcznie nie można być szczęśliwym. Szczęście to nie tylko zasobność portfela. Oni nas dobrze znają, naszą arogancje, chamstwo, turyści w Egipcie traktują miejscowych jak bandę bezmózgich obdartusów którym wystarczy pomachać dolarem przed nosem a zrobią dla nich wszystko.
My się nie mamy poznać tylko zaakceptować.
I na koniec z jakiego lamusa wytrzasnęłaś to słówko innowierca, dobrze że nie poganin!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-02-2009 09:41
ale co was obchodzi Afganistan,albo Afryka. popatrzcie na Europe. islam nie jest zły.Źli są muzułmanie w Europie. nie wiem czy przez islam,ale podejrzewam że nie prze kolor skóry. Nie chcą się asymilować, Jesteśmy kurczę Europejczykami , niech tu u nas żyją, ale niech nie starają się wprowadzać nam swoich porządków.
Wy o kojarzeniu, a ja o zamieszkach we Francji, o problemie tureckim w Niemczech.
patrzcie, że chrześcijanie nie muszą mieć krzyży w urzędach i szkołach, żydzi też.muzułmanie się buntują, muszą nosić chusty.
Ich sprawa, ale są u nas.Nikt ich tu nie prosił.
Tolerancja, ale nie poddawanie się.
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 22-02-2009 15:34
Tolerancja, owszem. Tylko biorąc pod uwagę tendencje wyznawców obu religii dojdzie do wojny :/
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Volver Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2009 15:44
ja uważam, że każda religia, nieważne jak się nazywa, jest głupia.
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-02-2009 16:18
Cytat:
Tolerancja, owszem. Tylko biorąc pod uwagę tendencje wyznawców obu religii dojdzie do wojny :
zgadzam się, powinno się zdusić ich radykalizm w zarodku. i nie tyle to będzie wojna chrześcijan z islamem, ale świeckiej Europy z fundamentalizmem. Jacy z Europejczyków są chrześcijanie, kto dziś słucha przywódców religijnych protestanckich czy papieża. coraz mniej ludzi chodzi do kościołów. ludzie śmieją się z Jezusa i nikt nie protestuje, z Boga ojca też się naśmiewają. islam tego nie toleruje. Chrześcijaństwo mogło by współistnieć z Islamem, świeckość nie.

[quote][ja uważam, że każda religia, nieważne jak się nazywa, jest głupia./quote]ja też nie wierze, ale religie są wrogiem największej głupoty świata, więc wychodząc z zasady wróg mojego wroga, jest moim przyjacielem, warto wspierać religie. Oczywiście bez przesady.
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-02-2009 16:32
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
patrzcie, że chrześcijanie nie muszą mieć krzyży w urzędach i szkołach, żydzi też.muzułmanie się buntują, muszą nosić chusty.
Tolerancja, ale nie poddawanie się.


Nie. Robisz wielkii błąd.

Krzyż w szkole powinien być zdjęty, ponieważ państwo powinno być laickie. Szkoła to instytucja państwowa.

Muzułmańska dziewczyna powinna mieć takie samo prawo nosić chustę na głowie, tak samo jak chrześcijanin powinien mieć prawo np. nosić krzyżyk na piersiach, czy różaniec w kieszeni.

Tak jak wszystkim krzykaczom, pomieszała Ci się sfera publicznoprawna z prywatnością.

To nie jest problem.

Problemem jest to, że muzułmanie mordują swoje kobiety lub dokonują mordów "honorowych", np. jeśli dziewczyna nie okazała się dziewicą.
Potem rodzina zabitej się mści lub nie.
I są jakieś strzelaniny i inne takie kryminalne historie.

I to jest problem. A nie noszenie chustek przez dziewczyny - to, że noszą chusty, to coś pięknego, bo podtrzymują swoją tradycję.

Mężczyźni mordujący "honorowo" podtrzymują te elementy ichniej tradycji, które są nie do zaakceptowania w istniejącym porządku prawnym. I albo powinni tego nie robić, albo - jeśli chcą robić - wyjechać z kraju, w którym jest to nieakceptowane.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]