Islam w Europie, ale też na świecie.
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 22-02-2009 16:52
Cytat:
Krzyż w szkole powinien być zdjęty, ponieważ państwo powinno być laickie. Szkoła to instytucja państwowa.

Muzułmańska dziewczyna powinna mieć takie samo prawo nosić chustę na głowie, tak samo jak chrześcijanin powinien mieć prawo np. nosić krzyżyk na piersiach, czy różaniec w kieszeni.


Zgadzam się. Krzyż w szkole to lekka przesada. Tak samo jak wszelkiego rodzaju zastępstwa z księdzem, na których trzeba być obecnym mimo tego, że nie uczęszcza się na religię. Toż to absurd!
Jak będę chciała nosić krzyżyk, czy chodzić na religię to pójdę. Nie mają prawa mnie do tego zmuszać, nawet jeśli jest to zastępstwo np za geografie. Bo siłą rzeczy ksiaż gada o religii, bo nie potrafi przeprowadzić lekcji z tejże geografii..

Cytat:
I to jest problem. A nie noszenie chustek przez dziewczyny - to, że noszą chusty, to coś pięknego, bo podtrzymują swoją tradycję.

Każda tradycja jest piękna. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę, że utrzymuje się już od pokoleń.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-02-2009 17:05
Samuelu moja wina,że nie potrafię się wypowiadać jasno. W 100% się zgadza. z Twoją wypowiedzią. miałem na myśli, to że oni, nie potrafią się poddać świeckości tak jak chrześcijanie, buddyści, czy inni. To był tylko przykład. Nie mam nic, przeciw temu, że ktoś nosi krzyż, chustę na głowie, czy nawet garnek, zgadzam się ,że to nie zagraża laickości Europejskich rządów.
Jednak to pokazuję, jak bardzo są niezdolni do kompromisów. Chrześcijanie potrafią pracować nawet w swe największe święta, nie tylko w policji czy szpitalach, ale w sklepach nawet. Oni nie potrafią się nagiąć, aż tak. a może bardziej nie chcą.

Sama religia nie jest zła, zła jest kultura tych narodów, które islam wyznają. Zła oczywiście z naszego punktu widzenia, te np maltretowanie kobiet, jeśli damy im palec zabiorą nie tylko jedną rękę. Nie obawiacie się, że zaczną zaraz żądać dopuszczenia kar cielesnych i tych dziwnych obrzędów w swoich domach? No tak prywatnie, nie szkodząc nikomu. Musimy im pokazać, że jeśli chcą tu żyć, muszą przestrzegać prawa i naszych zasad. wierzę, że Europa nie jest tak miękka, jak się zdaje, i damy sobie z nimi radę. Mam nadzieję, że to tylko obawy rozdmuchane przez media, bo bardzo bliska jest mi wolność, którą posiadam.

Cytat:

Każda tradycja jest piękna. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę, że utrzymuje się już od pokoleń.
corrida podobno nie jest piękna. wszystko rzecz gustu. ale lubię ludzi dbających o tradycję/
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-02-2009 17:34
Cytat:
TomaszObluda napisał/a: W 100% się zgadza. z Twoją wypowiedzią. miałem na myśli, to że oni, nie potrafią się poddać świeckości tak jak chrześcijanie, buddyści, czy inni. To był tylko przykład. Nie mam nic, przeciw temu, że ktoś nosi krzyż, chustę na głowie, czy nawet garnek, zgadzam się ,że to nie zagraża laickości Europejskich rządów.


Aha. No to już mamy jasno wytłumaczone o co nam chodzi :)

Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Jednak to pokazuję, jak bardzo są niezdolni do kompromisów. Chrześcijanie potrafią pracować nawet w swe największe święta, nie tylko w policji czy szpitalach, ale w sklepach nawet. Oni nie potrafią się nagiąć, aż tak. a może bardziej nie chcą.


Po pierwsze - myślę, że są niezdolni do kompromisów z wielu różnych czynników.

Oglądałem kiedyś film dokumentalny, w którym pokazane było jak na przestrzeni zmieniał się Koran. Poszczególni kapłani dopisywali "na bezczela" różne wątki , których nie było w oryginale, który był przecież napisany innym arabskim niż współczesny. Np. dopisywano do końca zdania "... i tych przeklętych Żydów" i takie tam.. ;)

Monopol na interpretację Koranu mają namaszczone osoby, oni zajmują się tzw. nauczaniem. I radykalizują treść Koranu. To tak jakby monopol na interpretację Biblii miał w Polsce tylko Rydzyk, Jankowski i Sławoj-Głódź... Aż strach pomyśleć co by głosili.

Po drugie - i to chyba ważniejsze - oni się czują mniejszością, więc muszą mieć reakcję antyasymilacyjną. Trafili do obcej im cywilizacji i heroicznie próbują bronić porządku przodków. A to prowadzi do radykalizmów. Muzułmanie europejscy są czasem o wiele bardziej niebezpieczni od tych z Arabii czy Egiptu. Po prostu czują się zagrożeni.

Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Zła oczywiście z naszego punktu widzenia, te np maltretowanie kobiet, jeśli damy im palec zabiorą nie tylko jedną rękę. Nie obawiacie się, że zaczną zaraz żądać dopuszczenia kar cielesnych i tych dziwnych obrzędów w swoich domach? No tak prywatnie, nie szkodząc nikomu. Musimy im pokazać, że jeśli chcą tu żyć, muszą przestrzegać prawa i naszych zasad. wierzę, że Europa nie jest tak miękka, jak się zdaje, i damy sobie z nimi radę. Mam nadzieję, że to tylko obawy rozdmuchane przez media, bo bardzo bliska jest mi wolność, którą posiadam.


Przeczytaj Monteskiusza "O duchu praw".

To najsłynniejsze jego dzieło, wbrew pozorom nie traktuje o trójpodziale władz, tylko o tym, że każdy naród ma swój system wartości.

Amerykanie postępują idiotycznie wprowadzając na siłę, dla zaspokojenia - oczywiście, swoich interesów, liberalną demokrację. Arabowie, ludy tureckie, Irak, Afganistan - to nie są ludzie, którzy wyznają nasze wartości.

My, Europejczycy, mieliśmy jednak Kanta i przez to czujemy swoją wyższość wobec plemiennej, semickiej aksjologii Islamu.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 22-02-2009 17:43
jeśli chodzi o wyznawców islamu szanuję ich jak każdego innego człowieka, to są zwyczajni ludzie którzy żyją identycznie jak my nieraz nie idzie odróżnić czy dany człowiek jest innego wyznania bo niczym się nie różni ;) co do fundamentalistów, wszyscy mówią jaki to islam jest zły, a pamięta ktoś krucjaty? ;) wydaje mi się że chrześcijanie zabili więcej ludzi wtedy niż wyznawcy islamu obecnie ;) i chrześcijanie też prowadzili "święte wojny", wprawdzie w innych czasach ale dla islamistów obecnie jest XIV wiek wg ich kalendarza ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-02-2009 18:06
Cytat:
Po drugie - i to chyba ważniejsze - oni się czują mniejszością, więc muszą mieć reakcję antyasymilacyjną. Trafili do obcej im cywilizacji i heroicznie próbują bronić porządku przodków. A to prowadzi do radykalizmów. Muzułmanie europejscy są czasem o wiele bardziej niebezpieczni od tych z Arabii czy Egiptu. Po prostu czują się zagrożeni.
Prawda. Trzeba się nimi zająć na wielu płaszczyznach. Musimy im pokazać, że nie ma zgody na radykalizm, Że zareagujemy siłą, gdy będzie to konieczne. i jednocześnie powinniśmy starać się ich przekonać, że mogą żyć obok nas i nikt nie zabroni im się modlić, po swojemu. Że Europa pozwala na wolność religii.

Cytat:
Amerykanie postępują idiotycznie wprowadzając na siłę, dla zaspokojenia - oczywiście, swoich interesów, liberalną demokrację. Arabowie, ludy tureckie, Irak, Afganistan - to nie są ludzie, którzy wyznają nasze wartości.
Zgadzam się. czym innym jest interwencja zbrojna w celu, obalenie dyktatora, kóry zagraża interesom Europy i USA, a czym innym zmuszanie ich do demokracji. Niech się rządzą, jak chcą gdy są u siebie.

Cytat:
a pamięta ktoś krucjaty? smiley wydaje mi się że chrześcijanie zabili więcej ludzi wtedy niż wyznawcy islamu obecnie smiley i chrześcijanie też prowadzili "święte wojny", wprawdzie w innych czasach ale dla islamistów obecnie jest XIV wiek wg ich kalendarza smiley
pamietamy, pamiętamy też holocaust, zbrodnie komunizmu i inne błędy Europejczyków. Tym bardziej powinniśmy pilnować, aby takie coś się nie powtórzyło. Należy działaś prewencyjnie. Bo albo oni, nam coś zrobią, albo różne Hajdery, Lepeny i Rydzyki zrobią im coś złego. Kiedy w jakiś kraju ludzie poczują zagrożenie ze strony Islamistów w swoim kraju, dadzą władzę radykałom. Warto o tym mówić, bo to jeden z większych problemów Europy, realne zagrożenie.
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 22-02-2009 18:36
tylko jak działać żeby radykalne odłamy islamu nie robiły tego co robią? Też widzę zagrożenie z tym związane i groźba wojny jest wielka ale nie potrafię znaleźć złotego środka na to, wiadome jest że w każdej rodzinie znajdą się czarne owce, jednak nikt nie ma sposobu na ich wyeliminowania lub przynajmniej unieszkodliwienie
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-02-2009 18:42
no od tego są mądrzy ludzie. Akademicy i praktycy. Nie wierzę,że w Europie brakuje ludzi, którzy by byli wstanie przygotować program, pozwalający ucywilizować niebezpieczne jednostki. Tylko trzeba rządy przekonać, by się tym zajęły, no a to jest problem. :(
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-02-2009 18:57
Problem polega na tym, że oni mają pistolety i rakiety, a my nie.
Taki sam jest problem, kiedy spotykasz dresa. On ma mięśnie, pięści i nie ma skrupułów. I cały Twój humanizm, renesans, Kanta i inne takie możesz sobie wtedy o kant d. potłuc...

;)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-02-2009 19:05
Cytat:
Taki sam jest problem, kiedy spotykasz dresa. On ma mięśnie, pięści i nie ma skrupułów. I cały Twój humanizm, renesans, Kanta i inne takie możesz sobie wtedy o kant d. potłuc...
wiem odebrali mi siłą telefon. dlatego jestem gotów poświęcić część swojej wolności, aby organy ścigania chroniły mnie przed tymi agresywnymi troglodytami. Tego samego wymagam od władzy względem zagrożeń bardziej globalnych.
Niestety, jest demokracja i muszę się liczyć też ze zdaniem ogółu społeczeństwa, które czasem wg mnie jest dość nieracjonalne
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-02-2009 19:13
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:wiem odebrali mi siłą telefon. dlatego jestem gotów poświęcić część swojej wolności, aby organy ścigania chroniły mnie przed tymi agresywnymi troglodytami. Tego samego wymagam od władzy względem zagrożeń bardziej globalnych.
Niestety, jest demokracja i muszę się liczyć też ze zdaniem ogółu społeczeństwa, które czasem wg mnie jest dość nieracjonalne


Moim zdaniem błąd.
Ja jeszcze nie byłem w takiej sytuacji, łatwo więc gadać, ale prawdopodobnie nie oddałbym nic dresom. Wolałbym dostać, albo nie wiem, może bym uciekał?

Organy ścigania to zbyt słaba gwarancja, aby oddawać swoją wolność.

Dlatego zamiast globalnej wojny z terroryzmem, która jest farsą pod publikę, wolę, żebyśmy byli silni. Nie militarnie, bo się tym brzydzę, Ale po to Zachód sprowadził Turków, Hindusów, Polaków i innych ludzi, żeby za nich pracowali. Są takie prace, że biały się jej nie podejmie. Więc póki co, Europa sama sobie strzela w stopy. Więcej pracy, więcej samodzielności, a nie taki kołchoz bezsensowny :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-02-2009 19:28
raz uciekałem po mnie chcieli okopać, ale tak po prostu, nie okraść. Jacyś pijani chyba byli. Szczecin ;) W życiu biłem się kila razy, ostatni raz w liceum, ostatni raz dostałem w po ryju na pierwszym roku studiów. W sytuacji, tej zaskoczyli mnie, nie miałem wyboru, albo zęby telefon, albo tylko telefon. Czasem trzeba schować dumę w buty. Niestety.

No tak, wojna z terroryzmem to jedno, niech sobie robią, jak będzie skuteczna. A to co mamy w Europie to inna sprawa. Przecież nikt nie będzie bombardował Berlina aby opanować Turków. Tu trzeba myśleć.
No wiesz z tymi pracami, to chyba wina państwa opiekuńczego, im wyższe i bardziej dostępne zasiłki, tym mniej chętnych do pracy. co zrobić?
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 22-02-2009 21:56
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Taki sam jest problem, kiedy spotykasz dresa. On ma mięśnie, pięści i nie ma skrupułów. I cały Twój humanizm, renesans, Kanta i inne takie możesz sobie wtedy o kant d. potłuc...
wiem odebrali mi siłą telefon. dlatego jestem gotów poświęcić część swojej wolności, aby organy ścigania chroniły mnie przed tymi agresywnymi troglodytami. Tego samego wymagam od władzy względem zagrożeń bardziej globalnych.
Niestety, jest demokracja i muszę się liczyć też ze zdaniem ogółu społeczeństwa, które czasem wg mnie jest dość nieracjonalne


Nie mam zamiaru rezygnować ze swojej wolności, policja ma dostateczne uprawnienia tylko nie potrafi ich wykorzystać i to najczęściej z powodów finansowo - biurokratycznych. Dalsze rozszerzanie uprawnień organów ścigani prowadzi do państwa sądowo - policyjnego. Jeżeli żądzą politycy umiarkowani to jest to do zniesienia, ale gdy do władzy dochodzą różnej maści radykałowie....
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2009 22:31
Wierszokleto, co do bilansu wolność/bezpieczeństwo to masz tu 100& racji. Nei potrzebuję policjanta który będzie mi stał cały dzień przed domem, potrzebuję tylko takiego, który szybko przyjedzie jak poń zadzwonię.
Cytat:
Amerykanie postępują idiotycznie wprowadzając na siłę, dla zaspokojenia - oczywiście, swoich interesów, liberalną demokrację.

To jest akurat tylko głupie, puste hasełko. To samo mówili Sowieci wkraczając do Czechosłowacji, z tym że wtedy ludzie byli trochę mądrzejsi i im nie wierzyli.
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-02-2009 09:18
Cytat:
Nei potrzebuję policjanta który będzie mi stał cały dzień przed domem, potrzebuję tylko takiego, który szybko przyjedzie jak poń zadzwonię.
Zgadzam się. Powinni być w pobliżu, ale przede wszystkim powinni być wtedy kiedy są potrzebni. to też zależy od miejsca, jedne są bardziej niebezpieczne od innych. prawdą jest,że uprawnienia mają wystarczające, ale nie chcę też aby je zmniejszano. Pieniądze i wyszkolenie. Chcę mieć powód,aby szanować policjanta, nawet czuć respekt. nie chcę się z nich śmiać, nie chcę się ich bać.

Cytat:

To jest akurat tylko głupie, puste hasełko. To samo mówili Sowieci wkraczając do Czechosłowacji, z tym że wtedy ludzie byli trochę mądrzejsi i im nie wierzyli.
Coś w tym, jest. Lepiej jak się mówi wprost. Sadam, wpuść obserwatorów, obiecaj,że będziesz grzeczny, bo inaczej cię rozwalimy. Wspierasz terrorystów człowieku, nie będziemy tego tolerować, bo zagrażasz naszym obywatelom. No, ale co zrobić dyplomacja. Napoleon też wyzwalał ludy Europy. A caryca Katarzyna, została zaproszona ;) do Polski.
W kwestii Islamu, w Polsce żyło trochę Tatarów, i nikomu nie szkodzili, walczyli nawet w naszych szeregach, więc muzułmanie mogą żyć normalnie. To tylko religia, więc jest możliwość ich ucywilizować, ale kiedy zaczynają się buntować, reakcja jest konieczna. Już w Europie styka rewolucji
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-02-2009 11:04
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Coś w tym, jest. Lepiej jak się mówi wprost. Sadam, wpuść obserwatorów, obiecaj,że będziesz grzeczny, bo inaczej cię rozwalimy. Wspierasz terrorystów człowieku, nie będziemy tego tolerować, bo zagrażasz naszym obywatelom. No, ale co zrobić dyplomacja.


Przecież to nie o żadnych terrorystów wojna, tylko o ropę. Obserwatorzy byli, ale USA i tak swoje.

:/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-02-2009 15:10
Saddam, wiemy że masz broń masowego rażenia. Zatrzymaliśmy faktury. :)
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-02-2009 21:14
To trochę głupie, że identyfikuje się terroyzm z Islamem. A co to oni jedni? A IRA, a ETA? Świetlisty Szlak? Ale... ale jeśli już o terroryźmie, to tenże terroryzm jest mi bardzo łatwo zrozumieć. Zaakceptować - raczej nie, ale zrozumieć... w jednej chwili.
Miałem o tym napisać opowiadanie, ale zanim się zbiorę to lata miną, więc może zaproponuję do przemyślenia czysto hipotetyczną sytuację:
historia alternatywna
Hitler nie dał dupy i wygrał Bitwę o Anglię, więc alianci nie mieli gdzie sie zbierać, żeby lądować w Normadii. Amerykanie stracili też swego rodzaju przyczułek, więc rachunek zysków i strat wykazał, że bardziej opłaca im się wymiana technologii lotniskowców na technologię ubotów, niż szukanie z Niemcami awantury. Zostali Ruscy, ale jeden front, to nie dwa i sobie Szwaboszczaki poradzili. Rok 2009 Unia Europejska Narodu Niemieckiego...
w Berlinie wybucha bomba zdetonowana przez samobójcę. Do zamachu przyznaje się Armia Krajowa. Światowa, czyli głównie Niemiecka i Amerykańska prasa potempia ludobójstwo...
Aż takie nierealne i trudne do pojęcia?
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-02-2009 22:26
Mnie, ilekroć robi się w mediach rejwach i wołanie o pomstę, że w Afganistanie zabili naszego żołnierza czy ostrzelali naszą bazę, przypomina się stary, żydowski dowcip.
Cytat:

- Icek, ty naprawdę chcesz iść na wojnę?
- A pójdę sobie, zabiję kilku i wrócę.
- A jak ciebie zabiją?
- Mnie? Za co?!
Do góry
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-02-2009 22:29
Nie znałem tego,a dobre... bardzo dobre...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Islam w Europie, ale też na świecie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-02-2009 08:53
bury wilku czym się różni IRA od Al kaidy? IRA robiła zamachy głównie u siebie, głównie na przedstawicieli władz, wojsko ,policje itd, w imię wolności swojego kraju. Al kaida atakuje Hiszpanię, w imię niby czego? Mszczą się za konkwistę? Oni nie walczą o obrone własnej suwerenności. Jeśli by zabijali przedstawicieli władz w Arabii Saudyjskiej to by walczyli. Poza tym, najwięcej zabijają innych muzułmanów. Rozumiem ataki na USA i inne wojska w Iraku, czy w Afganistanie, ale ataki na mieszkańców wolnego Egiptu? Al kaida to zbrodniarze...
Cytat:
Przecież to nie o żadnych terrorystów wojna, tylko o ropę. Obserwatorzy byli, ale USA i tak swoje
wiesz zdaje mi się,że nie do końca. Gdyby chodziło tylko o to, Sadam by się z nimi dogadał, przecież i tak USA nie przejęła całkowicie rurociągów. taniej by było wspierać dyktatora, za wpływy w tym kraju. Z Saudyjczykami się dogadują, Battista i Pinochet też byli ok, kiedy chcieli rozmawiać, Sadam był krnąbrny i zbyt pewny siebie.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]