Global Eden
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Grafika
Autor
Global Eden
Misiael Pierwszy Użytkownik
  • Postów: 49
  • Skąd:
Dodane dnia 03-03-2009 20:07
Nie wiem, czy to odpowiedni dział na ten temat, ale...

Nieważne. Chciałbym przedstawić Wam komiks, jaki tworzę wraz z rysownikiem Kamilem "Lupusem" Boettcherem.

Wiem, co niektórzy z Was zapewne w tej chwili myślą: "Komiks internetowy? No nie...". Błąd! Ten webkomiks jest inny, niż wszystkie. Nie uświadczycie w nim pisanych na siłę żartów, nieprzemyślanej, szczątkowej fabuły, prymitywnej oprawy graficznej, słowem - nie jest to kolejne poronione antydzieło nudzącego się nastolatka.

Czym więc jest Global Eden? To komiks osadzony w ponurej alternatywnej rzeczywistości, gdzie potężne aglomeracje miejskie rządzone są przez rozmaite, konkurujące ze sobą korporacje. Główny bohater, osierocony nastolatek o imieniu Andrew, mieszka wraz z grupą przyjaciół w jednym ze zrujnowanych bloków w dzielnicy Starego Miasta. By utrzymać przy życiu siebie i swoich bliskich, handluje narkotykami. Sytuacja zmienia się, gdy wplątany zostaje w tajemniczą sprawę eksperymentów przeprowadzanych na ludziach, a konkretniej - na espach, czyli osobach, które odkryły u siebie specyficzne zdolności parapsychiczne.

W tym samym czasie doktor Hugo Vincent, założyciel Instytutu Badań Czynnika ESP, w którym zajmuje się badaniem umiejętności espów, dostrzega u swoich podopiecznych dziwne zaburzenia w używaniu ich umiejętności. Jest wyraźnie zaniepokojony, gdyż espowie stają się przez to potencjalnym zagrożeniem zarówno dla siebie, jak i innych.

Komiks - pierwszy numer - możecie pobrać stąd. Oczywiście legalnie i za darmo: http://www.4shared.com/file/.../GlobalEden01POLISHeBOOK-byMISIAELLUPUS.html

Zapraszam do czytania i komentowania...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]