Bo z kobietami...
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Bo z kobietami...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-03-2009 07:33
Witam wszystkie kobiety portalowe i może nie tylko i zapraszam do dyskusji na temat kobiet w przeddzień ,,ponoć'' ich święta.
A rozpocznę tym o to zapisem, owszem zapożyczonym ale bardzo przypadłym mi do gustu i wydaje się prawdziwym być.:)

,,Od grzechu zaczął się jej świat ,a że Bóg ja stworzył ,a Szatan opętał-
jest więc odtąd po dziś dzień raz grzeszna a raz święta,
zdradliwa ,wierna dobra i zła;
daje rozkosz i rozpacz, przez nią uśmiech i łza;
jest jak gołąb i żmija, jest jak piołun i miód,
jest jak anioł i demon, jest jak upiór i cud;
i szczyt nad chmurami i przepaść bez dna;
jest początkiem i końcem
KOBIETA -aha
:);):)
No i co Wy na to kobiety i nie tylko ?;)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-03-2009 08:09
jestem nieoprawnym zwolennikiem równouprawnienia - jako nie tylko, muszę stwierdzić, że mimo tak wielu różnic tak bardzo się nie różnimy ;)
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-03-2009 08:29
To chyba dobrze ,bo gdyby kobiety były podobne do mężczyzn to nie byłoby ciekawie(broń Boże, nie ujmuję nic drugiej stronie):);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 08:32
ja tak jak Tomasz, jestem zwolennikiem równouprawnienia czasem aż nieprzyzwoicie. :D
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 09:05
Kobiety są bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Dlatego są... no, bardziej ludzkie. Lepiej rozumieją ludzkie cierpienie, bardziej stronią od drastycznych rozwiązań, mają wiele empatii i ciepła. Żaden męczyzna nie umie być tak czuły jak kobiety. No i są piękne. Brzydkich kobiet nie ma, są tylko mężczyźni, którzy nie umieją patrzeć. To prawda, że często kobiety martwią się na zapas, tracą dystans do problemu i potrzebują kogoś, kto by je uspokoił i sprowadził na ziemię. Ale to wszystko sprawia, że jesteście nam potrzebne, drogie panie. Bez was świat straci całe swoje ciepło - bo my, mężczyźni, potrafimy tylko walczyć.

Nie słuchajcie liberałów. Nie zmieniajcie się. Nie dajcie sobie wmówić, że praca jest wszystkim, że kto nie pracuje, ten automatycznie nic nie jest wart. Nieprawda. Kiedy wracam z pracy i zastaję pusty dom - oddałbym absolutnie wszystko za ciepłą obecność kogoś, kogo kocham i dla kogo co dzień męczę się w pracy. Bez tego dni wloką się niemiłosiernie i nic nie ma sensu. Na takie rzeczy - w przeciwieństwie do wartości pracy - jeszcze ceny nie wymyślono. Bo przecież nie chodzi mi o to, że brakuje mi pokojówki.
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-03-2009 09:15
przejęzyczenie, chodzi mi oto, że mimo tak wielu różnic jesteśmy tak do siebie podobni. Tak samo kochamy piękno, dobro, miłość, pieniądze, władzę i sławę. Tu nie ma różnic. Dlatego nie mam nic przeciwko kobietom w polityce i wojsku, czy mężczyzną pielęgniarzom, albo kurom domowym. Indywidualne predyspozycje. Grunt, by spełniali swoje zadania.

racja lunar - ja też bym wolał siedzieć w domu i czekać, aż kobieta wróci z pracy i pochwali obiad, który ugotowałem. :)

Tak drogie panie nie słuchajcie liberałów.

Moja siostra na szczęście słucha liberałów, i nie da się zmusić żadnemu konserwatywnemu facetowi przywiązać do zlewu. :) Kobiety, których nie znam, mogą rodzić nawet 12 dzieci, viva'la ISLAM :D
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-03-2009 09:17
Pięknie i nic nie dodam ,bo chyba bym tą wypowiedź zepsuła - tylko szepnę cichutko i delikatnie:Dziękuję!:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 09:34
Cytat:
Dlatego są... no, bardziej ludzkie.


Az miło przeczytać coś takiego od Ciebie, Lunar :)

Z drugiej strony, kobiety są też bardziej złośliwe, zawistne i częściej knują intrygi... :|
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-03-2009 09:43
I tak się zdarza ,ale to wtedy kiedy Szatan je opęta -tylko w tej danej chwili.
Właściwie tu nie powinnam zabierać głosu ,bo nigdy nie dane mi było poczuć zazdrości ,nie znam tego uczucia.Jeśli któreś kobiecie lepiej żyje się ode mnie ,jeśli jest piękniejsza i ma większy iloraz inteligencji niż ja, to tylko się cieszę,że obok mnie mogą takie fantastyczne istoty być ,a ja mogę się nimi zachwycać i obcować.Może to nie jest normalne?:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 09:53
Jeśli nawet nie jest normalne, to powinno być :D

Znam osobiście kilka takich aniołów jak Ty i wiem, że gdyby było ich więcej, to na pewno żyłoby się nam lepiej.

Ja niestety mam bardzo dużo szatańskich momentów i wnerwianie ludzi po prostu mnie bawi...
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-03-2009 09:58
A może to wnerwianie to ucieczka przed czymś?:)

Ps.Do anioła jeszcze mi daleko ,skrzydła mam za ciężkie:);)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 10:02

Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, niezbędne jest wesprzeć je odrobiną fizycznej antypatii.
Fryderyk Nietzsche (1844-1900)

Kobieta lepiej rozumie dziecko niż mężczyzna, ale psychicznie mężczyzna jest bardziej podobny do dziecka.
Fryderyk Nietzsche (1844-1900)

Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Pablo Ruiz Picasso

Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
Joseph Conrad

Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć.
Oscar Wilde (1854-1900)

Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie.
Julian Tuwim

Są trzy rzeczy, które kobieta potrafi stworzyć z niczego: kapelusz, sałatę i scenę małżeńską.
Mark Twain (1835-1910)


W Bożym dziele mężczyzna jest prozą, a kobieta poezją.
Napoleon Bonaparte (1769-1821)

Kiedy kobieta nie ma racji, pierwsza rzecz, którą należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.
Oscar Wilde (1854-1900)

Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła.
Mikołaj Gogol

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.
George Bernard Shaw

Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.
Alfons Allais

Kobieta jest jak róża; na to ma kolce, aby je owijać płatkami.
Julian Tuwim

Kochająca kobieta wybacza wszystko, lecz nie zapomina niczego.
Khalil Gibran

Mężczyzna umiera ze zmęczenia, kobieta - ze zmartwienia.
Henry Francois Becque

Różnica między mężczyzną i kobietą: z biegiem lat kobieta coraz bardziej zagłębia się w babskie sprawy; mężczyzna z biegiem lat coraz bardziej oddala się od babskich spraw.
Antoni Czechow

To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze.
Paul Géraldy

Kobieta istnieje na to, by ją kochać, mężczyzna zaś, aby ponosił ciężary tego kochania.
Leszek Szeligowski

My mężczyźni jesteśmy biednymi niewolnikami przesądów - powiedział jej przy jakiejś okazji. - Za to kiedy kobieta postanawia przespać się z jakimś mężczyzną, nie ma takiego parkanu, którego by nie przeskoczyła, fortecy, której by nie zdobyła, ani jakiejkolwiek normy moralnej, której nie byłaby gotowa złamać: i nie ma takiego Boga, który by ją powstrzymał.
Gabriel García Márquez
"Miłość w czasach zarazy"


Kobiety posiadają więcej zalet duszy, niż mężczyźni; lecz mężczyźni mają za to mniej wad.
Alfred Aleksander Konar

Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.
Stanisław Jerzy Lec (1909-1966)

Ci, którzy kochają wszystkie kobiety zmierzają ku abstrakcji.
Albert Camus (1913-1960)


:smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-03-2009 10:06
Tak tego tu brakowało i ciekawe co będzie dalej?:yes::yes::O
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 10:11
Tylka dlaczego wszystkie te sentencje z punktu widzenia mężczyzny?
Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-03-2009 10:16
Bo chyba dlatego ,że to nie tylko dla kobiet:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-03-2009 10:31
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Z drugiej strony, kobiety są też bardziej złośliwe, zawistne i częściej knują intrygi... :|

ale też - wbrew pozorom, podobno - trudniej im się mścić, bo szybciej zaczynają współczuć ofierze, nawet jeśli zemsta była słuszna.

oczywiście - równouprawnienie to głupota, owszem, może i mamy te same możliwości, że teraz możemy pracować, uczyć się, ale i tak to zależy głównie od tego, czy nie trafimy na męża tradycjonalistę. bo są jeszcze tacy, dla których kobieta ma przede wszystkim rodzić i wychowywać dzieci i utrzymywać dom.
gadałam kiedyś z ciotką, która stwierdziła, że cholernie jej się to podoba, że teraz faceci potrafią sami z siebie gary umyć [chłopak jej córki potrafił JĄ odciążyć, bo młoda jest taka sama cholera jak ja...], czy zająć się dzieckiem, że teraz mało kto odmówi matce swojego dziecka towarzyszenia przy porodzie [aczkolwiek słyszałam scenę zza ściany, jak babka dzwoniła do męża, rodząc, a on jej powiedział, że się boi i że nie przyjedzie...]...
mężczyźni są wrażliwi. potrafią łagodzić konflikty, nie wściekają się na osobiste przytyki. przynajmniej ci, którzy mnie otaczają. inni odpadli już dawno z grona moich znajomych.
ale generalnie na przykład w pracy wolę kobiety - są dokładniejsze, bardziej pracowite, mniej kombinują, mniej wykorzystują innych, są bardziej wielofunkcyjne i szybciej się uczą. oczywiście może to być dlatego, że w zarobkach nie ma równouprawnienia - a podobno - człowiek, który ma mniej korzyści w pracy, bardziej ją sobie ceni, według zasady redukcji dysonansu poznawczego :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
monikaha Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: sosnowiec
Dodane dnia 07-03-2009 10:38
Ja krótko: Lunar powiedział chyba wszystko. Konkretnie ale z uczuciem. Pozdrawiam.
Absolutnie rozumiejąca Cię Kobieta.
Do innych komentarzy:
PS: Nie wiem, skąd te skrajności :confused: tj. liberalizm, konserwatyzm, zlew, dwanaścioro dzieci. A nie można po prostu zrobić płci męskiej smacznej kolacji z dobrym winem? Nikt z nas nie jest reproduktorem i nie trzeba od razu rodzić przedszkola- mnie wystarczyłaby dwójka :) I też wiele bym oddała za fajnego, dobrego, pomysłowego i troche zwariowanego Mężczyznę ;)
monika
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Bo z kobietami...
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-03-2009 10:44
ale kto mówił o dwanaściorgu dzieci?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 10:52
przypadek ;) a może nie? hihih

cd.


Kobiety nie lubią może ostateczności w życiu zewnętrznym - ale wewnętrznie każdą sytuację potrafią wyczerpać do dna, jeżeli chcą.
Witold Gombrowicz

Kobiety są bardziej zapamiętałe w miłości aniżeli większość mężczyzn, ale mężczyźni górują nad nimi trwałością przyjaźni.
Jean de La Bruyére

Kobiety są cudownie praktyczne. O wiele praktyczniejsze od nas. W pewnego rodzaju sytuacjach często zapominamy wspomnieć o małżeństwie, a one zawsze nam o tym przypomną.
Oscar Wilde (1854-1900)

Mężczyźni polują, kobiety łowią.
Victor Marie Hugo

Dlaczego przyjemne kobiety wychodzą za mąż za nudnych mężczyzn? Ponieważ inteligentni mężczyźni nie żenią się nigdy z przyjemnymi kobietami.
William Somerset Maugham

Kobiety nie lubią bohaterów, lubią zwycięzców.
Jean Baptiste de Beauvais

Kobiety są obrazami, mężczyźni problemami.
Oscar Wilde (1854-1900)

Kultu dziewictwa nie wprowadziły kobiety - ponieważ są w tych sprawach znacznie mądrzejsze od mężczyzn.
Lorenzo Valla

Mężczyzna bez kobiety jest jak tama bez wody.
Fiodor Gladkow

Ogłupiony przez kobiety - erotuman.
Hugo Dionizy Steinhaus

Kobiety to kamienie, których używa się do budowy domu, mężczyźni to patyki, którymi roznieca się ogień i opala dom.
Jonathan Carroll (ur. 1949)
"Zaślubiny patyków"


...posiadanie kobiety nie jest czymś specjalnym, a dopiero jej brak staje się męczarnią.
Henryk Pająk
"Posłuchaj Moniko"


Mężczyźni są szalenie nielogiczni. Twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same, lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać.
Sidonie Gabrielle Colette

Gra miłosna jest jak jazda samochodem: kobiety wolą objazdy, mężczyźni - skróty.
Jeanne Moreau

Gdyby mężczyźni o tym wiedzieli, co myślą kobiety, byliby dwadzieścia razy natrętniejszymi; gdyby zaś kobiety o tym wiedziały, co mężczyźni myślą, byłyby dwadzieścia razy większymi kokietkami.
Alfons Karr

Kobiety obdarzone są niezawodnym instynktem, dzięki któremu natychmiast wiedzą, kiedy dany mężczyzna traci dla nich głowę.
Carlos Ruíz Zafón
"Cień wiatru"

Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
Antoni Czechow

Kobiety w miłości są praktyczniejsze od mężczyzn. Miłość u mężczyzny ledwo cząstkę życia wypełnia, dla kobiety jest treścią życia.
Michał Bałucki

Kobiety noszą swoje twarze w torebkach, mężczyźni chodzą z pustymi rękami.
Louise de Vilmorin

Dobre kobiety są lepsze niż dobrzy mężczyźni. Złe kobiety są gorsze niż źli mężczyźni.
Marcel Achard

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.
Pierre de Brantome

Do góry
Autor
RE: Bo z kobietami...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-03-2009 10:56
Mi się wydaje, że z tym całym równouprawnieniem, to chodzi właśnie o to, że teraz mamy wybór. Chcę, to idę do pracy, chcę, to siedzę w domu z dziećmi i gotuję dla męża.

I nie koniecznie chodzi tu o wychowanie. Je jestem wychowana w tradycyjnej rodzinie, gdzie mama siedziała w domu i pilnowała, żeby cała rodzina była najedzona, czysta, itp. i było bardzo sympatycznie, a jednak nie poszłam za jej przykładem, ale znam dziewczyny, w moim wieku, które bardzo cieszą się z tego, że mogą siedzieć w domu z dziećmi i dbać o rodzinę i z ulga myślą o tym, że nie muszą pracować. Pochodzą z różnych rodzin i odebrały różne wychowanie, ale to jest ICH wybór.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]