Alkohol
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Alkohol
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-03-2009 13:57
Białe, półwytrawne wino z gatunku reńskich... ;)
Czerwone do tatara...
"Krupnik" - stara polska wódka na miodzie do kawy...
Jeżeli coś innego, to tylko chyba w chwilach zaćmienia, czy kompletnej rezygnacji... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-03-2009 14:01
Cztery piwka w piątkowy wieczór. To już mi weszło w krew i stało się tradycją. :) Czasem tylko zmieniam piątek na sobotę.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 11-03-2009 14:23
Ja tam grzańca lubię sobie wypić;D (okazyjnie):D
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 11-03-2009 16:34
valdens, taki nawyk świadczy o alkoholizmie : d

voice... grzaniec mówisz? nie warto chociaż parę lat poczekać z takimi używkami?



damn it... teraz na chorernego moralizatora wyjdę :D
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 11-03-2009 16:36
Amoryt - ktoś musi :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 11-03-2009 16:39
Wiśniówka - własnej roboty, ostatecznie zwykła, polska - pyszna sama i w herbacie :D
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 16:42
Mmmm...Wiśniówka... Ale mi się pić zachciało...
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Bruno Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 17:39
czerwone wino
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 17:41
ja ostatniej jesieni zrobiłem malinówkę, Dżizas, jaka dobra była. Teraz czekam na arbuzy, żeby sobie arbuzówkę zrobić... :lol:
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 18:27
Gąsior 10 litrów wiśni zasypujemy na tydzień 3 kg cukru
a po tygodniu dolewamy 2 litry spirytusu.
Odstawiamy na 2 tygodnie
i mamy potem ubawu na 1 miesiąco-osobę.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 11-03-2009 18:32
To długo trwa. Przepis studencki: spirytus od ormian - 1,5 litra, butelka mineralnej - 1 litr.

Przelewamy jedno i drugie do butelki po 2,5 litrowym Pepsi. Zapalamy papierosa, bełtamy zawartość butelki. Jak skończymy palić - wódka jest gotowa.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-03-2009 18:51
:mad: oj oj! nie demoralizować młodzieży.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 11-03-2009 18:54
To jak wam tak dobrze idzie z tym alkoholem -to ja poproszę o przepis na nalewkę z dzikiej róży ,bo ponoć lecznicza to może mi pomóc:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Alkohol
Ren Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 19:16
[/quote]
Miałem na myśli, że czasem używam go jako przyprawy, a co by nie mówić ocet zawiera alkohol :) Tak więc gdybym powiedział, że alkoholu nie piję w ogóle, to bym skłamał, a ja nie kłamię. :) Co najwyżej nie mówię całej prawdy :p[/quote]

A jednak nie pijesz alkoholu bo ocet ( wodny roztwór kwasu octowego) nie zawiera alkoholu , on z niego powstał. sprostowałam bo nie lubię herezji ;)

Z wiekiem zmieniały mi się smaki, zaczynając od przecukrzonych nalewek Babuni, potem piwo w plastiku, potem w szkle, potem w kieliszkach, zawartośc kieliszka zmieniła sie na wino. Z winem bywało różnie - od tych co barwia język na bordowo aż po takie gdzie głupio nie zachwycić się bukietem...i splunąć za ramię. Vódka tez się zdarzyła, ale Wsciełego Psa nigdy nie wypiję ( przeraża mnie voda solo a potem tabasco...brrr).
A teraz : coctaile świeże z miętą, trochę gorzkawe, cytrynowe w typie Mojito, Campari. Przepadam za tradycyjną zubrówka z sokiem jabłowym oraz winami białymi robionymi z przeleżałych winogron typu "spatlese" - wyrób lokalny, najlepsze w Dojczlandii.
Do góry
Autor
RE: Alkohol
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 11-03-2009 19:26
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Czy lubicie się czasem napić, czy też jesteście abstynentami? A jeśli lubicie to co? al_qubain napisał, że nie lubi Okocimia, ja np lubię.
Od piwa jednak wolę czystą, może być z kolą, ale fajnie sobie kielonka strzelić i zagryźć kiszonym.
Hm... a może ktoś zna przepisz na jakiegoś dobrego drinka?

mój ulubiony drink to likier kokosowy z dodatkiem pomarańczowego lub orzechowego. lubię słodkie alkohole. nawet do czystej sypię cukier.
piwo? tyskie, żywiec. ale tylko, jak mam głęboką potrzebę. poza tym uwielbiałam kiedyś tanie wina. te po 3,50zł. picie ich to pewien rytuał. ławeczka, rozmowy, potem seks. zwłaszcza, że potrafiłam pić na równi z moim mężem, kóry teoretycznie ma lepszą głowę, ale nigdy przy akim napoju.
ostatnio piję mniej - najpierw ciąża, potem dochodzenie do siebie, a nie lubię mieć kaca.
po jednorazowym kacu jest minimum pół roku absynencji.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Alkohol
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-03-2009 19:43
PORTALOWCY ! Więc pijmy... i do pracy.
www.portal-pisarski.pl/images/photoalbum/album_1/polskab_t2.jpg
Do góry
Autor
RE: Alkohol
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 11-03-2009 20:30
lubię piwo ale nie każde, najlepsza jest Warka Jasna Pełna :p reszty raczej nie piję bo nie sponsoruje Lecha :p poza piwem alkoholu nie pijam raczej, czasem szampan z Biedronki :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-03-2009 21:00
Czysta. Piwo raczej okazyjnie. Ostatnio stałem się burżujem i piję tylko Desperadosy (taka smaczna oranżadka).

P.S Pił ktoś spirytus + dwie paczki cukierków ICE :)? Słodkie, kopie i przepijać nie trzeba :D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Alkohol
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-03-2009 21:07
Chryste, aż mi głupio super-admina upominać :bigrazz: ale muszę, no muszę... Sagit, dzieci czytają! Wystarczy już tych przepisów. Spirytus+cukierki= autostrada do poprawczaka :shy:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Alkohol
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 11-03-2009 21:09
Cytat:
Zadysta napisał/a:
Gąsior 10 litrów wiśni zasypujemy na tydzień 3 kg cukru
a po tygodniu dolewamy 2 litry spirytusu.
Odstawiamy na 2 tygodnie
i mamy potem ubawu na 1 miesiąco-osobę.


No popatrz, a ja nie daję cukru...
wiśnie (połowa drylowanych, połowa z pestkami) + spirytus (w praktyce zwykle bimber) tak, żeby zakrył wiśnie i odstawiam na pół roku...
słodkie to to nie jest, ale ma dużo witamin :smilewinkgrin:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.