Zabawa na... 100 słów
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Proza
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
kamyczek Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd:
Dodane dnia 30-06-2010 18:45
"Na sto słów"

Swoją drogą interesująca ta zabawa z opowiadaniem na sto słów, którą wymyślił paniscus (ciekawy nick, a jeszcze ciekawszy awatarek). Przestrzega potencjalnych uczestników (paniscus, ma się rozumieć), że teksty zawierające błędy ortograficzne będzie tępił w zarodku.
- I co i co?
- Jajco. He, he pewnie coś mu się pomieszało, albo słownik ortograficzny myszy mu zjadły. Albo założył okulary ze szkłami grubymi jak, nie przymierzając, denko butelki po piwie „Lech” i nie dojrzał, że spojrzał to „spojżał”.
- Nie ciskam się przecież, tylko mówię.
- No dobra, już się zamykam, tylko policzę czy jest równo stówka… Raz, dwa… Yes! Yes! Jabadabaduuuuuuuuu!
Trudno uchwycić właściwy czas, lecz łatwo go przegapić. (Sima Qian)
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
MANDRIK Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 06-09-2010 17:01
REQUIEM DLA REKINA


Echo dzwonków i łkanie organów, kilku księży i między ławami przepych ubrany w czarne garnitury. Zapach świec przesunął się po nozdrzach zgromadzonych, osiadł potem na otwartej trumnie, tuż obok leżącej w niej bladej i milczącej postaci. Zgromadzeni stali z pochylonymi głowami, wielu z nich trzymało wielkie bukiety kwiatów owinięte czarnymi szarfami. Dyskretnie, w oddali czaili się ochroniarze, z czarnymi słuchawkami w uszach.
- Odmówmy „ Wieczne odpoczywanie” – odezwał się jeden z księży w kierunku zebranych. Jego głos uderzył w ceglane ściany i odbity powędrował w kierunku sufitu.
- Wieczny odpoczynek… - rozpoczął.
- Racz mu dać Panie – tłum podjął zaproszenie, chociaż nierówno. Czuć było u mówiących brak wiary w to, co wypowiadają.
- Czy zostawił testament ?- szepnął wysoki i chudy do korpulentnej damy.
- To była sknera – szepnęła zapytana.
- Czy wszystko odziedziczy synek? – włączył się szeptem niski jegomość.
- A światłość wiekuista .. – kontynuował ksiądz starając się skupić uwagę zebranych.
- Co on z tym zrobi? – zainteresowała się szczupła kobieta – Czy ma już dziewczynę?-
- Modlimy się za niego, a on nas wszystkich wykupił – machnęła ręką korpulentna.
- Nie dziwota, że nazywali go rekinem. Zżerał wszystko, co miało szansę na zysk – szepnął chudy.
Zapach świec tymczasem przeniósł się bliżej leżącej postaci i dotknął jego nozdrzy, które drgnęły ..


KONIEC

Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 22:57
Sen durnej baby

Śniło mi się, że szłam polaną i spotkałam dziewczynę. To Eska! Wciąż powtarzała: GROT! GROT! GROT! Nie rozumiałam, więc poszłam dalej. Wtedy moim oczom ukazał się wspaniały artefakt. Miał moc nadawania wszystkiemu sensu. Był to kwiat, a konkretnie bez, więc nazwałam go „bez sensu”. I nagle do mnie dotarło. To była groteska.
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 23:43
:D
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 23:46
Grot! Grot! Grot!:D
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-05-2011 00:23
Jest nasza żabeczka :bigrazz:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2011 13:55
Esy Floresy napisał/a:[code]Grot! Grot! Grot![/code]

a nie mówiłam! ;D
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2011 14:14
Też masz prorocze sny ;)

Ok, koniec z offtopem ;)
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Aronia23 Użytkownik
  • Postów: 23
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 13-09-2016 21:58
zabawa na 100 słów jeszcze funkcjonuje, bo widzę tylko sprzed lat. Jeśli można (a jeśli nawet nie bardzo można, to napiszę 100 słów. ) ARONIA23
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
trawa1965 Użytkownik
  • Postów: 155
  • Skąd: Mogilno k. Nowy Sącz
Dodane dnia 06-01-2017 07:37
Tak oczywiście można robić. Tylko aby napisać dobrą prozę na 100 słów, trzeba dużych umiejętności technicznych oraz nietypowej tematyki- inaczej jest to przeciętny wiersz. Zresztą, przykład ten jest potwierdzeniem mojej tezy o sztuczności wszelkich klasyfikacji.
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
vanhi Użytkownik
  • Postów: 126
  • Skąd:
Dodane dnia 13-03-2017 11:19
Najlepsza jest zabawa na 102.;)
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
Yash Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 09-06-2018 13:01
Zobaczyłem ja przez okno
Po szybie spływały krople pamiętające niedawny deszcz. W lustrach kałuż odbijały się mury kamienic. Stała blisko. Jej drobna dłoń trzymała rączkę parasola. Przez otwarte drzwi słychać było odgłosy ulicy. Marta - takie imię pasuje do takiej zgrabnej rączki. Niech będzie Martą. Z nią mógłbym żyć, mieć dom z ogrodem i psa - labradora, dom oczywiście stary jak z przedwojennej pocztówki. Może wejdzie ? Usiądzie obok, miejsc przecież jest. Zobaczę jej oczy, na pewno zielone, a włosy spięte i blond. Albo ja wyjdę do niej. Podejdę, zapytam gdzie teatr lub cukiernia. Tramwaj gwałtownie szarpnął i ruszył. Bilety do kontroli ! Cholera...
-
Z upływem lat wszystko po za patrzeniem przez okno wydaje mi się stratą czasu.
Do góry
Autor
RE: Zabawa na... 100 słów
solu Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 24-10-2019 21:08
Siemanko wszystkim.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]