LUC czyli Kraina Witu
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
LUC czyli Kraina Witu
Rebeliant Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd:
Dodane dnia 18-03-2009 20:14
Pytanie - czy ktos kojarzy twórczość Kanału Audytywnego. Tak, właśnie w tym zespole wokalnie wykazywał się L.U.C. Tak się składa że tydzień temu kupiłem jego nową solową płytę "Planet LUC". Jej założeniem było połączenie 4 galaktyk: tekst, muzyka, grafika, film.
Co sądzicie o LUCu? Być może warto go podziwiać, być może trzeba go traktowac jak pozera, ale na pewno powinno się o nim podyskutować.
Do góry
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
Misiael Pierwszy Użytkownik
  • Postów: 49
  • Skąd:
Dodane dnia 18-03-2009 21:45
Luc jest dla mnie oryginalnym, nietuzinkowym twórcą... Jego teksty oparte są na zaskakujących kombinacjach skojarzeń i podobieństw słów... Bardzo inspirujący, szczególnie jego solowa płyta "Haelucenogenoklektyzm, Czyli Przypowieść o Zagubieniu w Czasoprzestrzeni".
Do góry
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 19-03-2009 06:51
jej jak on mnie irytuje, to przeintelektualizowanie, te nazwy utworów są tak przekombinowane, że wzbudzają odruchy wymiotne. Przerost treści nad formą.

Jeśli chodzi o rap znam dużo bardziej wartościowych artystów z ambitniejszą treścią, a przy tym prostszą ( prosta to nie prostacka )

jedyny jego plus to kreatywność no i pomysł na płyte ( książka i film z tego co kojarzę także )

Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-03-2009 08:15
Mi się jego styl podoba. Jak go słucham to straaasznie przypomina mi Ś.P. Magika (trochę głosem, trochę stylem).
L.U.C. jest teraz tam gdzie x-lat temu był Fisz. Ten ostatni zmienił się bardzo od pierwszej płyty "Polepione dźwięki" (skądinąd świetna płyta, dla mnie najlepsza w dorobku Fisza). Słowem, wróżę L.U.C.'owi szacunek i karierę jeśli tylko się w jakieś guano nie wplącze.
:lol::lol:
Do góry
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-03-2009 10:41
Mam podobne odczucia co al_qubain - skojarzenie z Ś.P Magikiem, którego uwielbiałam i nadal uwielbiam. Może to niekoniecznie dobrze, że artysta jest lubiany przez podobieństwo do innego, ale dzięki temu właśnie zwróciłam uwagę na L.U.C-a.

Teraz, w miarę rozwoju artystycznego L.U.C. pracuje na swoją własną markę i zdobywa u mnie szacunek tym, co prezentuje aktualnie, a nie tym, że z kimś mi się kojarzy.:smilewinkgrin:
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
Rebeliant Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 13:01
Ludzie ludzie.
W piątek byłem na koncercie LUC na wydziale prawa uni wroc.
Koncert odbył sie na sali wykładowej, pojawił się nawet sobowtór Chacka Norrisa. Przez prawie dwie godziny uśmiech nie znikał z mojej twarzy.
Żeby docenić LUC trzeba zobaczyć co sobą reprezentuje na żywo, bo jego słowa to tylko 1/3 tego co się dzieje na występie.
Polecam
Do góry
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 22-03-2009 13:13
Po tym co oglądałem na yt z nim to sądzę, że musiałbym najeść się jakiś piguł dla technomanów czy coś takiego, żeby wytrzymać;)
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
Rebeliant Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 13:23
tentyp, jeżeli sugerujesz że ja piguły biorę lub inne tabsy albo jadę na thc to się mylisz.
Wchodząc na salę, na jakiś czas odrywasz się od tej szarej rzeczywistości.
Czasem dobrze jest zapomnieć o bożym świecie. I wcale nie trzeba aplikować sobie jakichkolwiek substancji.
Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 22-03-2009 16:26
Cytat:
Rebeliant napisał/a:
tentyp, jeżeli sugerujesz że ja piguły biorę lub inne tabsy albo jadę na thc to się mylisz.
Wchodząc na salę, na jakiś czas odrywasz się od tej szarej rzeczywistości.
Czasem dobrze jest zapomnieć o bożym świecie. I wcale nie trzeba aplikować sobie jakichkolwiek substancji.
Pozdrawiam


Nic takiego nie sugeruje, nawet mi przez myśl nie przyszło:)
po prostu tak to określiłem jak w moim odczuciu musiałbym się na tego typu spektakl przygotować:)
ja w pełni rozumiem i akceptuje wasze gusta bo jednak LUC ma poziom, ale to poziom którego ja nie rozumiem, nie rozumiem tego typa i nie chodzi ze ja jakiś nie rozgarnięty czy coś, po prostu dla mojego gustu to przerost formy nad treścią:)
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: LUC czyli Kraina Witu
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 03-06-2009 11:35
tentyp - w sumie to masz całkiem dobre odczucia, bo przecież trip-hop to tyle co "hip-hop na kwasie" :D:D
LUCa bardzo chętnie mogę posłuchać, ale pod warunkiem, że nie muszę czytać tytułów ani jego wypowiedzi :D Ogólnie mam duży sentyment do jego twórczości w Kanale Audytywnym, piękne czasy liceum i "Spalony" lecący w nocy :) swojego czasu "2 pokoje" mi się strasznie wkręciły, duże brawa za klip. Przesadza czasami z awangardą, ale Planet LUC bardzo fajna płyta.
Nie za bardzo wiem skąd te skojarzenia z Magikiem, chyba z kosmosu, ale to już takie zboczenie słuchaczy, że muszą sobie na siłę porównać. Jak już czytałem, że Tetris przypomina Pezeta to mnie nic chyba nie zdziwi ;)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]