Seks (+18)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Seks (+18)
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-03-2009 07:59
Cytat:
No dobra, ale co z tą rewolucyjnością tabletki antykoncepcyjnej?
pytanie Samuela, na temacie chrześcijaństwo. Zresztą temat chyba poruszył Jerzy. Jako dobry obywatel PP, aby uchronić tamten temat przed zaśmiecaniem innymi wątkami, zakładam nowy wątek.

Wszystko o seksie. Może zacznijmy właśnie od rewolucji seksualnej i antykoncepcyjnej tabletki. Moim zdaniem, dała kobietom wolność, a przynajmniej więcej wolności. mhm co wy na to?
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 08:19
Zmniejszy lęk przed niechcianą ciążą. Ludzie zaczną (o ile już nie zaczęli) chętniej uprawiać seks (bez strachu o ciążę). Tłumiony przez tysiące lat (i potępiony przez kościół) popęd wreszcie znajdzie swoje ujście. Zniknie frustracja a ludzie będą weselsi.:yes:
Kurczę, ale mnie fantazja z rana poniosła.
:yes:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 08:24
Z tymi tabletkami to rzeczywiście fajnie... Z tym, że mają też dużo efektów ubocznych, między innymi zmniejszenie popędu płciowego :lol:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-03-2009 08:28
To prawda. Teraz czytam "Sklepik z marzeniami' Kinga. Jest tam para batystów. Młodych nauczycieli. I King pisze, że koleś wraca do domu po pieszczotach, z seksowną narzeczoną. I czuję, że jądra mu eksplodują z bólu. Ona odda mu swe ciało, dopiero po ślubie. Masturbacja bowiem dla prawdziwych chrześcijan jest grzechem. Nauczyciel ten także gra często w futbol, energii mu nie brak ;)

No to nie jest śmieszne, ale od takiego czegoś może paść na mózg ... - grzech
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-03-2009 08:43
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
To prawda. Teraz czytam "Sklepik z marzeniami' Kinga. Jest tam para batystów. Młodych nauczycieli. I King pisze, że koleś wraca do domu po pieszczotach, z seksowną narzeczoną. I czuję, że jądra mu eksplodują z bólu. Ona odda mu swe ciało, dopiero po ślubie. Masturbacja bowiem dla prawdziwych chrześcijan jest grzechem. Nauczyciel ten także gra często w futbol, energii mu nie brak ;)

No to nie jest śmieszne, ale od takiego czegoś może paść na mózg ... - grzech


Nie tylko może ale i pada. Znałem faceta o takich poglądach, agresywny był strasznie, wiecznie niezadowolony. Później, po ślubie odbiło mu w drugą stronę, najpierw się nie sprawdził (dość logiczne miał 23 lata a doświadczenie jak piętnastolatek) z żoną. Zaczął trenować w domach publicznych, małżeństwo rozpadło się w przeciągu roku a on popadł w katastrofalne długi.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 20-03-2009 08:48
Cytat:
al_qubain napisał/a:
Zmniejszy lęk przed niechcianą ciążą. Ludzie zaczną (o ile już nie zaczęli) chętniej uprawiać seks (bez strachu o ciążę). Tłumiony przez tysiące lat (i potępiony przez kościół) popęd wreszcie znajdzie swoje ujście. Zniknie frustracja a ludzie będą weselsi.:yes:
Kurczę, ale mnie fantazja z rana poniosła.
:yes:


podpisuje sie pod wszystkim, ale jednak tez jest i druga strona medalu. Choroby weneryczne. Duża część kobiet używając tabletek uważa kondomy za zbędne
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 08:53
Cytat:
tentyp napisał/a:
podpisuje sie pod wszystkim, ale jednak tez jest i druga strona medalu. Choroby weneryczne. Duża część kobiet używając tabletek uważa kondomy za zbędne


I tu plusem jest stały związek, w którym partnerzy są sobie wierni. Wtedy można naprawdę szaleć bez żadnych obaw.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-03-2009 08:59
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Cytat:
tentyp napisał/a:
podpisuje sie pod wszystkim, ale jednak tez jest i druga strona medalu. Choroby weneryczne. Duża część kobiet używając tabletek uważa kondomy za zbędne


I tu plusem jest stały związek, w którym partnerzy są sobie wierni. Wtedy można naprawdę szaleć bez żadnych obaw.


Rewolucja seksualna to była w latach 60 i 70. Tabletka anty jak każdy wynalazek ma swoje plusy i minusy. Ja bym uogólnił to upowrzechnienie środków antykoncepcyjnych jest rewolucją (Znanych już zresztą w starożytnym Egipcie), seks nie musi się skończyć ciążą i można go uprawiać tylko dla przyjemności.
Stały związek to najlepsze antidotum i na choroby weneryczne i na "wpadki".
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 20-03-2009 09:59
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Wszystko o seksie. Może zacznijmy właśnie od rewolucji seksualnej i antykoncepcyjnej tabletki. Moim zdaniem, dała kobietom wolność, a przynajmniej więcej wolności. mhm co wy na to?

wolność?
wolność, kiedy musiałabym pamiętać o codziennym braniu tabletki. prawdziwym przełom dały zastrzyki, które się bierze raz w tygodniu.

poza tym - wolność tylko w przypadku, gdy się ma sałego partnera. bo przy przypadkowych, to nie zmienia faktu, że trzeba by pytać o zaświadczenie o zdrowiu...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:00
no albo rybki albo akwarium... :lol:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 20-03-2009 10:02
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Z tymi tabletkami to rzeczywiście fajnie... Z tym, że mają też dużo efektów ubocznych, między innymi zmniejszenie popędu płciowego :lol:

dobrze dobrane podobno nie mają.
poza tym też słyszałam, że po odstawieniu może się podobno kobiecie mniej "podobać" partner, którego dotychczas miała, jako że zmienia się poziom hormonów.
no i jeszcze można łatwiej zajść w ciążę. z tym, że nie wiem nic na własnym doświadczeniu, jako jedna z trzech znanych mi przykładów nigdy nie brałam.



Cytat:
al_qubain napisał/a:
no albo rybki albo akwarium... :lol:

to się odnosi do której części?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:08
Co do tego podobania się to ciekawa sprawa. Kobieta przyjmująca doustne środki antykoncepcyjne, biologicznie jest w stanie "trwałej" ciąży (zahamowanie jajeczkowania itp.). Wtedy szuka mężczyzny, który jest opiekuńczy, odpowiedzialny. W momencie kiedy przerywa przyjmowanie tabletek, wraca jajeczkowanie, zmienia się ilość hormonów i zaczyna szukać reproduktora:smilewinkgrin: Czyli zwraca uwagę na cechy takie jak wygląd, warunki fizyczne, czyli wszystko to, co warto przekazać genetycznie dziecku:bigrazz:

Bójcie się mężczyźni, których kobiety zaczynają lub przerywają branie tabletek:p
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:15
Cytat:
soczewica napisał/a:
dobrze dobrane podobno nie mają.


Wszystkie mają efekty uboczne, tylko różne i niektóre mają ich mniej a inne więcej.

No i fakt, że wpływają na psychikę.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:25
Kiedyś usłyszałam takie stwierdzenie, że kobiety nigdy nie pozwolą, żeby to mężczyźni przyjmowali tabletki antykoncepcyjne - bo które kobieta zaufa pamięci mężczyzny?


Rzepusia - rozumiem, że wypisałaś możliwe skutki przyjmowania takiej formy antykoncepcji. W moim przypadku nie było właściwie żadnych skutków ubocznych, nawet tego tycia (którego najbardziej się bałam). Wydaje mi się, że te najnowsze tabletki mają zminimalizowane jakiekolwiek skutki uboczne.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:27
Cytat:
seks nie musi się skończyć ciążą i można go uprawiać tylko dla przyjemności.

Gnanie setką po mieście nie musi się skończyć wypadkiem, a jednak jest ograniczenie prędkości...
Cytat:
I King pisze, że koleś wraca do domu po pieszczotach, z seksowną narzeczoną. I czuję, że jądra mu eksplodują z bólu. Ona odda mu swe ciało, dopiero po ślubie. Masturbacja bowiem dla prawdziwych chrześcijan jest grzechem.

Tomaszu, nie ma ludzi ze stali. Nie ma, rozumiesz? Inaczej spowiedź byłaby zbędna. Nie chodzi o brak grzechów, tylko o dążenie do ich eliminacji. Czyli chociażby unikanie okazji. Czułości z ukochaną osobą nie muszą przecież mieć zabarwienia erotycznego. Chodzi o unikanie ślizgawek, a nie o to, żeby nigdy się nie poślizgnąć.
Cytat:
I tu plusem jest stały związek, w którym partnerzy są sobie wierni. Wtedy można naprawdę szaleć bez żadnych obaw.

Stały związek ma bardzo wiele plusów, imo znacznie więcej niż skakanie z kwiatka na kwiatek. Chyba nie chciałoby mi się poznawać ciała i reakcji każdej kobiety od nowa. W stałym związku mogę się skupić na studiowaniu tek jedynej osoby, a to dla mnie duży plus :)
Cytat:
Kobieta przyjmująca doustne środki antykoncepcyjne, biologicznie jest w stanie "trwałej" ciąży (zahamowanie jajeczkowania itp.). Wtedy szuka mężczyzny, który jest opiekuńczy, odpowiedzialny.

A ja znam takie kobiety, co i bez tabletek szukają takiego, co jest opiekuńczy i odpowiedzialny:D
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:32
Lunar oczywiście, że tak:p Tylko chodziło mi o wskazanie priorytetów w szukaniu partnera. Poza tym zawsze od wszystkiego są wyjątki.:)
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:33
1) spokój psychiczny kosztem zdrowia fizycznego(w przypadku zażywania tabletek) albo,
2) niepewność i ostrożność, ale zdrowie fizyczne (w przypadku nie brania tabletek)


:yes::yes:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 10:35
al_qubain nie zgodzę się z takim postawieniem sprawy. Przyjmowanie tabletek nie oznacza pogorszenia się zdrowia fizycznego. Nie w tych czasach.
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:37
jakiekolwiek przyjmowanie chemii do organizmu wiąże się z pogorszeniem zdrowia fizycznego, nawet jeśli widać to dopiero po wielu latach.
tabletki antykoncepcyjne na drzewach nie rosną...
A to, że "w tych czasach" - powiedziałbym, że "właśnie w tych czasach". :yes::yes:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-03-2009 10:37
Cytat:
waikhru napisał/a:
al_qubain nie zgodzę się z takim postawieniem sprawy. Przyjmowanie tabletek nie oznacza pogorszenia się zdrowia fizycznego. Nie w tych czasach.


Pogorszenie, czy nie, wpływ na organizm mają bo to w końcu hormony.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]