Seks (+18)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 11:01
W naturze też są niezłe trucizny! Można się zastanawiać, czy bardziej truje konserwant czy coś podpsutego (całkiem naturalnie).
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:03
no jasne, przecież człowiek podpatruje naturę teraz i od zawsze:yes:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 11:04
Oke_Mani nigdy tak nie traktowałam tabletek. Dla mnie to po prostu kapitalne udogodnienie i spokój. Poza tym uregulowanie okresu, zmniejszenie objawów PMS itd.:p


Agit - widzę, że też jesteś biol-chemiczna?;)

"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Kwestia dawki."
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:07
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Kwestia dawki."

amen... :lol:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:08
Cytat:
waikhru napisał/a:
Oke_Mani nigdy tak nie traktowałam tabletek. Dla mnie to po prostu kapitalne udogodnienie i spokój. Poza tym uregulowanie okresu, zmniejszenie objawów PMS itd.:p


I o to mi chodziło. Teraz jest udogodnienie, a za kilka lat guzy na piersi, mięśniaki i inne paskudztwa...
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 11:11
Nie, jestem humanistką, ale brat to pasjonat, a ja sama uwielbiałam kiedyś biologię. Teraz zaczytuję się w historii medycyny :)

Nie wiemy do końca, jaki tabletki mają wpływ na kobiety, chociaż były już długoterminowe badania, tabletki mają dość długą historię. Tak w ogóle, to pierwsze tabletki anty robiono z roślin :) Zasadniczo wciąż się nad nimi pracuje i udoskonala, a fakt, że przyjmuje je dużo kobiet i to przez wiele lat, także pozwala na dobre obserwacje ich wpływu.
Pożyjemy zobaczymy, jeśli ma się świadomość, że to nie cukierki, można jeszcze bardziej zmniejszyć złe oddziaływanie na organizm (częste cytologie, badania krwi, regularnie sprawdzana praca wątroby).
Na rynku pojawiły się plastry, a niedawno także Nuvaring - oddciążające wątrobę.
Co do zmniejszania ryzyka zachorowania na raka jajników - to fakt, zmniejszają ryzyko nawet o 50%. Głównym problemem zdrowotnym (ryzykiem) jest powstawanie zakrzepów, i to też jest fakt. Tabletki nie są dla palaczek i dla pań zbliżających się do czterdziestki, no i dla osób o zwiąkszonym ryzyku zakrzepicy (niestety, nie mozna wiedzieć na pewno czy się nie ma tendencji).

Z facetami nie będzie łatwo - "powstrzymanie" jednej komórki raz na miesiąc jest jednak łatwiejsze, niż ubicie całego stada, które ciągle uzupełnia szyki (a przynajmniej ubicie odwracalne). Naukowcy starają się mimo tego coś wykombinować.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 11:12
Cytat:
zresztą kto się żeni przed dwudziestką, kiedy jest się najbardziej pobudzonym seksualnie?


łatwo było uniknąć seksu przedmałżeńskiego w czasach, gdy biblia powstawała. maria zaszła w ciążę w wieku 12-13 lat (według większości badaczy)
myślę, że żydzi nie pisnęliby słówkiem o wstrzemięźliwości, gdyby przyszło im na "to" czekać do trzydziestki - aż ukończą studia i się "ustawią". :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-03-2009 11:17
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
Cytat:
waikhru napisał/a:
Ale czy to oznacza, że mamy nie przyjmować ich w ogóle? Ryzyko jest zawsze. Ale wolę ryzyko związane z przyjmowaniem tabletek, które jest małe, od ryzyka niechcianej ciąży. Przynajmniej na ten moment.


Ryzyko jest małe dziś, co będzie później - nie wiesz. Teraz środki są bezpieczniejsze, fakt, ale to nie znaczy, że bezpieczne. Wybierając musisz się z tym liczyć.

Cytat:
rzepusia, kościół zabrania przesadnej fantazji w życiu seksualnym, bo to objaw rozpusty. seks ma służyć reprodukcji i tyle. zresztą kto się żeni przed dwudziestką, kiedy jest się najbardziej pobudzonym seksualnie?

Bardzo ciekawa teoria. Za brak orgazmu u większości kobiet odpowiada Kościół. Przestań!!! Nie prawda. Ksiądz nie wnika w to, co małżeństwo robi w łóżku i co sprawia im przyjemność. Zabrania antykoncepcji i seksu przed ślubem.


To akurat nie prawda, kościół zabrania dużej części zachowań seksualnych także małżeństwom, seks owszem po bożemu i ogólnie ma być prokreacja, nie tak jak w średniowieczu tylko po to by spłodzić dziecko ale w dalszym ciągu więcej zakazów niż przyzwoleń.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:21
Cytat:
seks owszem po bożemu i ogólnie ma być prokreacja,


A jeszcze najlepiej przez kocyk z otworem...
Monthy Python w "Sensie życia" fajnie się na ten temat wypowiedzieli:

"Every sperm is sacred, every sperm is saint"
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 11:28
Rzepusiu, samo istnienie zlepka słów "seks po bożemu" jest bardzo wymowne. To nie wzięło się przecież z powietrza.

Cytat:
A jeszcze najlepiej przez kocyk z otworem...


Oke, myślisz, ze to jest wymysł Monty Pythona? Wrong.
Był taki czas (w średniowieczu) kiedy tak się kochano. Mówię całkiem poważnie, są na to dowody na piśmie.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:28
Cytat:
Nie chodziło mi o to, że zle fabryki trują roślinki - w naturze jest masa związków chemicznych, na nich opiera się życie. Chemia to jedna z najbliższych naturze nauk - cała chemia organiczna przecież.

Cytat:
W naturze roi się od chemii

Tak, a wśród ptaków pełno samolotów...
Poza tym jakoś nie zauwazyłem żeby ptaki wymagały przeglądu technicznego przed startem.
Cytat:
Pewnie każdy kojarzy "aromat identyczny z naturalnym" - to odtworzona w laboratorium cząsteczka, którą wytwarza cytrynka/pomarańczka itd. Jest identycznie zbudowana i nie do odróżnienia. Podstępne cytryny były zatem nafaszerowane chemią odkąd powstały.

Dziwnym trafem żywnośc nafaszerowana "aromatami identycznymi z naturalnymi" źle wpływa na samopoczucie. Jak mówił qubain - człowiek nie Bóg, tworzenie kiepsko mu wychodzi.
Cytat:
rzepusia, kościół zabrania przesadnej fantazji w życiu seksualnym, bo to objaw rozpusty. seks ma służyć reprodukcji i tyle.

Brednie.
Cytat:
Chodziło mi o to, żeby nie rozpatrywać tabletki, jako największego odkrycia ludzkości, bo niesie ze sobą tyle dobrego, co złego.

Powiedziałbym nawet, że więcej złego niż dobrego. Niebezpiecznie jest igrać z czymś, o czym niewiele wiemy. A o ludzkim organizmie jako całości tak naprawdę figę całą wiemy.
Cytat:
Można się zastanawiać, czy bardziej truje konserwant czy coś podpsutego (całkiem naturalnie).

Z żywnością popsutą organizm potrafi walczyć sam. Nie zawsze w 100% skutecznie, ale potrafi rozpoznać zagrożenie i walczyć. Z chemią zawartą w żywności organizm nie walczy, a nawet nie rozpoznaje zagrożenia.
Cytat:
seks owszem po bożemu

Ale wiesz oczywiście że pozycja po bożemu najogólniej rzecz biorąc cieszy się uznaniem seksuologów i tylko kilka jest równie korzystnych dla kobiety?B) (do najczęściej wymienianych obok klasycznej należą pozycje "na jeźdźca" oraz od tyłu - przy czym dwie ostatnie bywają dla kobiet krępujące)
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-03-2009 11:30
wiedziałem że wniosę burzę tym tematem :D jestem zły :D
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 11:33
Cytat:
Ale wiesz oczywiście że pozycja po bożemu najogólniej rzecz biorąc cieszy się uznaniem seksuologów i tylko kilka jest równie korzystnych dla kobiety?


Lunar, litości! W tym temacie też będziesz zgrywał eksperta? :O
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 11:36
No przepraszam, ale najprostsze procesy życiowe to nic innego, jak reakcje chemiczne związków chemicznych... Białka to związki chemiczne... Mrówki wydzielają kwas mrówkowy i - o kurde! - ma on nawet wzór chemiczny!
No chyba że kupują w markecie i wlewają do odwłoka.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:37
Agit, spoko, wszyscy to rozumiemy :yes:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 11:37
Cytat:
Nie wpisujcie w Pismo Święte czegoś, czego w nim nie ma.


Rzepusiu, ja nic nie wpisuję w Pismo Święte. Ono w temacie "seks" jest całkiem znośne, to Tradycja katolicka wyprodukowała wariactwa.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 11:38
Ja nie rozumiem, kto im wydał w takim razie karty kredytowe.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:41
jak to się dzieje, że wszystkie tematy schodzą na kościół i sprawy religii? :lol:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-03-2009 11:46
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
Cytat:
To akurat nie prawda, kościół zabrania dużej części zachowań seksualnych także małżeństwom, seks owszem po bożemu i ogólnie ma być prokreacja, nie tak jak w średniowieczu tylko po to by spłodzić dziecko ale w dalszym ciągu więcej zakazów niż przyzwoleń.

Jakieś konkretne wskazówki? Gdzie szukać, na podstawie czego przytaczasz? Na pewno Nie KKK.


''Gdyby ludzie mogli dostrzec to, co kryje się pod skórą… oglądanie kobiety powodowałoby tylko wymioty… Skoro sami nawet koniuszkami palców nie chcemy dotykać śluzu i łajna, dlaczego tak gorliwie pożądamy objęcia naczynia z nieczystościami'', św. Odo ( 878-942)

'Kobieta ma się do mężczyzny tak jak rzecz niedoskonała i ułomna do doskonałej'', Tomasz z Akwinu

,,skalanie swego ducha, tak samo jak ten, kto idzie przez ogień, naraża się na poparzenie stóp''. św. Franciszek

to trzy cytaty które oddają stosunek kościoła do sex i kobiety.

Jest taka słynna wypowiedź Glempa o marksistowskim i zezwierzęconym erotyźmie.
Pogadaj z kimś kto był na naukach przedmałżeńskich.

Jeśli małżonkowie zamiast współżycia angażują się w intensywne pieszczoty z zamiarem osiągnięcia orgazmu lub gdy tylko świadomie i dobrowolnie dopuszczają taką możliwość, to popełniają grzech określany jako onanizm małżeński albo wzajemna masturbacja i nie usprawiedliwia niczego fakt, że dzieje się to w małżeństwie. Jest to grzechem. Sakrament ten nie oznacza bowiem przyzwolenie na wszelkie zachowania seksualne. www.kościół.pl

Jaki jest pogląd Kościoła na seks oralny? Taki sposób zbliżenia zakończony spełnieniem zaprzecza obydwu znaczeniom aktu małżeńskiego — małżonkowie nie przeżywają takiego aktu wspólnie, zamykają się na dar życia. Akt ten nie będzie pełny, bowiem nie jest zgodny z naturą — powinien kończyć się złożeniem nasienia w pochwie kobiety. www.kościół.pl - komentarza podkreślenie chyba nie wymaga?

Dwie książeczki do poczytania:
M.B.Bonacci "Sex, miłość, Kościół"
ojciec K.Maissner i prof.dr.B.Suszka "A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało"



Cytat:
valdens napisał/a:
Rzepusiu, samo istnienie zlepka słów "seks po bożemu" jest bardzo wymowne. To nie wzięło się przecież z powietrza.

Cytat:
A jeszcze najlepiej przez kocyk z otworem...


Oke, myślisz, ze to jest wymysł Monty Pythona? Wrong.
Był taki czas (w średniowieczu) kiedy tak się kochano. Mówię całkiem poważnie, są na to dowody na piśmie.


To fakt, takie było zalecenie kościoła gdy para nie mogła mieć potomka.Były przypadki robienia tego na posadzce kościoła w kręgu mnichów zawodzących psalmy!
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 11:50
Cytat:
Lunar, litości! W tym temacie też będziesz zgrywał eksperta?

NIe zgrywam eksperta. CYTUJĘ ekspertów. To różnica. Mogę ci nawet powtórzyć uzasadnienie, z jakiego powodu każda z wymienionych trzech pozycji jest dla kobiety korzystna.
Cytat:
No przepraszam, ale najprostsze procesy życiowe to nic innego, jak reakcje chemiczne związków chemicznych... Białka to związki chemiczne... Mrówki wydzielają kwas mrówkowy i - o kurde! - ma on nawet wzór chemiczny!

Tak. Ale to nie zmienia faktu, że natura działa lepiej niż chemiczne naśladownictwo natury.
Cytat:
''Gdyby ludzie mogli dostrzec to, co kryje się pod skórąr30; oglądanie kobiety powodowałoby tylko wymiotyr30; Skoro sami nawet koniuszkami palców nie chcemy dotykać śluzu i łajna, dlaczego tak gorliwie pożądamy objęcia naczynia z nieczystościami'', św. Odo ( 878-942)

'Kobieta ma się do mężczyzny tak jak rzecz niedoskonała i ułomna do doskonałej'', Tomasz z Akwinu

,,skalanie swego ducha, tak samo jak ten, kto idzie przez ogień, naraża się na poparzenie stóp''. św. Franciszek

to trzy cytaty które oddają stosunek kościoła do sex i kobiety.

Jest taka słynna wypowiedź Glempa o marksistowskim i zezwierzęconym erotyźmie.
Pogadaj z kimś kto był na naukach przedmałżeńskich.

Z góry przepraszam, ale jak niekatolik wie lepiej od katolika co to znaczy być katolikiem, to mój komentarz jest tylko jeden:
img218.imageshack.us/img218/6319/havingpeniseg8.jpg
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.