Seks (+18)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 14:57
Cytat:
Seks dla przyjemności jest zły?? a co z tymi którzy się kochają ale nie maja możliwości wychowywania dzieci.

Seks z całkowitym pominięciem konsekwencji jest zły. To tak jakbyś jadła, a potem biegła do kibla wymiotować, bo chcesz więcej jeść, a nie się najeść. Trzeba po prostu być ostrożnym i powściągliwym. Antykoncepcja niczego ci nie rozwiązuje - nadal możesz zajść w ciążę. I trzeba się liczyć z taką możliwością, inaczej krzywdzisz samą siebie.

Rolą mężczyzny jest sprawić, by kobieta mu zaufała i nie bała się zajść w ciążę. Dopiero wtedy można naprawdę cieszyć się seksem bez sztucznego oszukiwania się i niepewności. Tym się właśnie różni stały związek od czasów studenckich. W stałym związku jest daleko łatwiej.
Cytat:
Oni nie mogą okazywać sobie w ten sposób miłości bo antykoncepcja jest zła a seks ma prowadzić tylko do reprodukcji?? ;/ To jest dyskryminacja

Niespecjalnie. Dojście do dojrzałej miłości wymaga bardzo dużo czasu. Jest nad czym pracować. Nie powinno się "okazywać sobie milości" dopóki nie zrozumiecie oboje, co to jest tak naprawdę miłość. To nie polega na patrzeniu sobie w oczki i spacerowaniu za rączkę. Tu chodzi o coś daleko więcej. A jeśli ludzie się NAPRAWDĘ kochają, to nawet jeśli pojawi się dziecko, dadzą sobie radę. Ale w liceum naprawdę trudno o prawdziwą miłość. I mówię to z pełnym przekonaniem. Niemal wszystkie licealne związki się rozpadają. Wtedy człowiek miłości dopiero się uczy, a nie wolno zaczynać nauki od końca. Naucz się kochać duszą i umysłem, kochac naprawdę. A dopiero potem możesz kochać ciałem :) Zdobądź pewność, ze to jest ten jedyny i dopiero wtedy oddaj mu siebie. Mężczyźni gardzą łatwą zdobycząB)
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-03-2009 15:01
Hmm... a jeśli ta pewność jest i to nie jest taka 'miłostka' szkolna tylko coś więcej?? I mam tego pewność i jest to miłość, jak to piszesz ładnie, 'dusza i umysłem'??

jeśli chce mu dać siebie jako formę zaufania i wyróżnienia??

a jednak do macierzyństwa mi się nie spieszy i to chyba oczywiste, ze idąc z kimś do łózka zakłada się możliwość ciąży. To normalne bo nigdy nie ma 100% pewności.
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:04
Cytat:

Lunar:
Dokładnie. Durnie dla durniów. Mnie nie jest potrzebne Ferrari i nie chcę go. Dla mnie samochód służy do tego, żebym gdzieś nim dojechał, nic więcej. Tak jak komputer służy do tego, zebym coś na nim zrobił. Nie włączam kompa żeby popatrzeć na tapetę, bo taka ładna jest i w ogóle...


Lunar ma bardzo pragmatyczne i realistyczne podejście. O dziwo, zgadzam się z nim w powyższej kwestii. Podobnie jak w tej:

Cytat:
Niespecjalnie. Dojście do dojrzałej miłości wymaga bardzo dużo czasu. Jest nad czym pracować. Nie powinno się "okazywać sobie milości" dopóki nie zrozumiecie oboje, co to jest tak naprawdę miłość. To nie polega na patrzeniu sobie w oczki i spacerowaniu za rączkę. Tu chodzi o coś daleko więcej. A jeśli ludzie się NAPRAWDĘ kochają, to nawet jeśli pojawi się dziecko, dadzą sobie radę. Ale w liceum naprawdę trudno o prawdziwą miłość. I mówię to z pełnym przekonaniem. Niemal wszystkie licealne związki się rozpadają. Wtedy człowiek miłości dopiero się uczy, a nie wolno zaczynać nauki od końca. Naucz się kochać duszą i umysłem, kochac naprawdę. A dopiero potem możesz kochać ciałem
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 15:05
Cytat:
GdanszczAnka napisał/a:
pfff... bez sensu... a mogło być tak przyjemnie ;(


Przyjemnie? Ty lepiej pomyśl o śmierci, maleńka, momento mori :mad: A nie myśl o przyjemnościach doczesnych!
Cierp gdy tylko okazja się nadarzy i ofiaruj cierpienie swe za dusze w czyśccu męki cierpiące. I za nawrócenie całego świata. Taka ofiara ma wielką moc. ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-03-2009 15:08
Cytat:
valdens napisał/a:
Przyjemnie? Ty lepiej pomyśl o śmierci, maleńka, momento mori :mad: A nie myśl o przyjemnościach doczesnych!
Cierp gdy tylko okazja się nadarzy i ofiaruj cierpienie swe za dusze w czyśccu męki cierpiące. I za nawrócenie całego świata. Taka ofiara ma wielką moc. ;)


Valdens.. mogę Ci zaraz zapewnić śmierć męczeńską. Chcesz??

Nie bedzie przyjemnie.. chyba, że lubisz duuuużo bólu...
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 20-03-2009 15:11
chciałem coś mądrego napisać, ale gdy zacząłem trzeci akapit, stwierdziłem, że to i tak do lunara nie dojdzie.

idę poprzytulać się z moją dziewczyną, to przynajmniej jest produktywne. ostrzegam, może się rozkręcimy i będzie seks! świat pęknie z tego powodu, a z powstałej dziury wypadną miliony dzieci i wreszcie polska nie będzie miała przyrostu naturalnego na minusie!

w ogóle jak na katolika/patriotę, lunar winieneś właśnie popierać gżenie się gdzie popadnie, by było więcej nas, polaków!
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:12
Cytat:
Hmm... a jeśli ta pewność jest i to nie jest taka 'miłostka' szkolna tylko coś więcej?? I mam tego pewność i jest to miłość, jak to piszesz ładnie, 'dusza i umysłem'??

Radziłbym poczekać mimimum rok. Po roku znajomości powoli uspokaja się burza hormonów i zaczyna się dostrzegać wady i słabości partnera, po dwóch latach zauroczenie zmienia się w miłość albo wygasa. Jeśli związek przetrwa dwa lata i nadal jesteście razem, to juz jest powazny argument.

Z drugiej strony jeśli jesteś świadoma możliwości ciąży i nie boisz się jej, to też jest jakiś argument :) Mi chodzi po prostu o to, że trzeba uważać. Nigdy nie można uznać takiego seksu za rzecz oczywistą - im więcej go jest, tym większe ryzyko, że jednak zajdziesz w ciążę. Ale człowiek nie jest ze stali i czasami traci nad sobą kontrolę - jeśli zachowa się umiar, nie jest to może powód do dumy, ale i nie ma potrzeby robić z tego wielkiej zbrodni.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:14
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Ale człowiek nie jest ze stali i czasami traci nad sobą kontrolę - jeśli zachowa się umiar, nie jest to może powód do dumy, ale i nie ma potrzeby robić z tego wielkiej zbrodni.


Lunar, ja chyba jednak spotkam sie z Tobą osobiście. Zobaczymy, jakie po spotkaniu ze mną będziesz miał poglądy na seks.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 15:15
Ok Rzepusia, już nie będę. Chciałem tylko plastycznie pokazać skąd bierze się katolicka (sięgająca rodowodem średniowiecza) niechęć do przyjemności doczesnych (w tym na pierwszym miejscu przyjemności seksualnych).
To skutek nauki, że cierpienie zbawia.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-03-2009 15:17
Lunar jesteśmy razem już prawie dwa lata :)

boje się ciąży jak cholera bo nie uważam, żebym była gotowa na bycie matką. Ale przyjmuje do mojego małego rozumku taką możliwość i jestem świadoma podejmowanego ryzyka.

Cytat:
jeśli zachowa się umiar, nie jest to może powód do dumy, ale i nie ma potrzeby robić z tego wielkiej zbrodni.


mam Twoje błogosławieństwo?? :p
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:17
Cytat:
Lunar, ja chyba jednak spotkam sie z Tobą osobiście. Zobaczymy, jakie po spotkaniu ze mną będziesz miał poglądy na seks.

Pójdziesz do piekła za zwodzenie na manowce chrześcijanina, kusicielko jedna ;)
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:19
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Pójdziesz do piekła za zwodzenie na manowce chrześcijanina, kusicielko jedna ;)


Jeden więcej już mi nie zaszkodzi.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-03-2009 15:19
Oke, ale bądź w miarę delikatna.. nie wiąż nie bij i ogólnie nie znęcaj się nad nim...
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:21
Cytat:
mam Twoje błogosławieństwo??

Ja ci nie mogę powiedzieć, że robisz dobrze, ani że będzie ok. Nie moge tez decydować za ciebie. Po prostu upewnij się, ze to właśnie jemu chcesz oddać całą siebie. Bo jeśłi okaże się, że to jednak nie on... to będzie ci przykro. ja tego za ciebie ocenić nie mogę. Mogę ci tylko opisać drzwi, ty sama musisz je znaleźć i zdecydować, czy chcesz je otworzyć czy też nie.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:21
Gdańszczanko, ja go rzucę od razu na głęboką wodę, bo w jego przypadku tylko terapia szokowa może dać jakieś efekty.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-03-2009 15:22
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Gdańszczanko, ja go rzucę od razu na głęboką wodę, bo w jego przypadku tylko terapia szokowa może dać jakieś efekty.


hmmm... to weź ze sobą jeszcze kogoś :p i wtedy to jak szokowa to hmm.. albo ja nic nie mówię :p
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:24
Oke, wiedząc o tobie to, co wiem, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że zrobię wszytko, żeby ci się nie udało mnie sprowokować :p
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:24
Cytat:
GdanszczAnka napisał/a:
hmmm... to weź ze sobą jeszcze kogoś :p i wtedy to jak szokowa to hmm.. albo ja nic nie mówię :p


Wezmę Valdensa, to na pewno będzie mega szokowo :lol:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 15:25
Cytat:
Nie oceniaj wszystkich na podstawie Lunara.

Ja nie czuję niechęci do uciech cielesnych. Ja tylko staram się, zeby miały swoje miejsce w moim zyciu :)
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 20-03-2009 15:26
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Bo jeśłi okaże się, że to jednak nie on... to będzie ci przykro. ja tego za ciebie ocenić nie mogę.


wiem, ze wole to zrobić z nim gdy wiem, ze jestem zakochana nawet jeśli miało by się to rozpaść niż potem czekać znowu na tak silne uczucie. Bo jedna później będę patrzeć już bardziej racjonalnie, bo nie sama miłością człowiek żyje. Jednak w partnerze (czyt. przyszłym mężu) muszę mieć oparcie nie tylko duchowe.
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]