Wiadomości z kraju i ze świata
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-05-2009 12:24
Ta grypa to kolejna brednia. Umarło chyba 1% zarażonych. Przy operacji wycięcia wyrostka robaczkowego umiera ok. 3%. Ale trzeba co jakiś czas motłoch postraszyć i trochę lekarstw sprzedać.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 04-05-2009 12:40
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Ale trzeba co jakiś czas motłoch postraszyć i trochę lekarstw sprzedać.

ja mam w ogóle bardzo mieszane uczucia co do tej firmy, co wstrzymywała leki... to się od początku jakieś podejrzane wydawało.

co roku w polsce umiera na powikłania pogrypowe około 200 osób.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2009 12:50
Biznes jest biznes.
Tworzymy wirusa, opracowujemy antidotum.
Zaszczepiamy wirusa w zacofanym rejonie i gęsto zaludnionym,
Czekamy aż sie rozprzestrzeni wirus i histeria.
Potem na rynek rzucamy odtrutkę i jesteśmy ustawieni na całe życie :)
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 04-05-2009 12:51
nie o coś takiego mi chodziło, żebym ich podejrzewała o sianie wirusów. to raczej ich podejście do biznesu, jakim jest farmacja...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2009 12:54
Samuelu, zaczynam CIę lubić :). Masz taki cięty jęzorek, że po palcach cieknie mi krew... :lol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-05-2009 13:11
Lina - też bym Cię polubił, gdybyś miała podobne poglądy jak ja. Niestety masz inne :p

btwL

Cytat:
Zdaniem Chan jest jeszcze za wcześnie, by prognozować, jaka część mieszkańców zarazi się nowym wirusem. Unia Europejska oszacowała, że spotka to 40 proc. ludności


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6567165,WHO__Ogloszenie_6__stopnia_to_nie_koniec_swiata.html

:lol:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2009 13:14
Lubisz tylko podobnych do siebie? :uhoh:

Co do tej rgypy, uważam, że po pierwsze, jak już powiedziałeś, więcej ludz umiera na zwykłą grypę czy na inne, nie-pandemologiczne paskudztwa. Po drugie zaraz wybuchnie panika i wtedy będzie prblem, chyba że to faktycznie jakaś cholerna prowokacja i manipulacja. Po trzecue - chorować to sobie może i 90%. Jeśli śmiertelność wynosi 1%, to ile umrze?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-05-2009 13:29
63 000 000 osób.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2009 13:34
Chodziło mi predzej o to, że to po prostu kolejny czynnik śmiertelności. Zresztą, co ma wisieć, nie utonie. Skoro pisane mi paść na świńską grypę, kij z tym. I tak tego ie zmienimy. Więc po co panikować?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-05-2009 13:37
Lubię różnorodność.

btw. jak przyjdzie epidemio-pandemia do Krakowa, to uciekam do lasu, do rodzinnego domu. Tam nie zagląda ani kryzys gospodarczy (bo jest ciągle, permanentny, od 1945r.), ani epidemie, ani żadne inne wymysły.

Nie ma to jak urok prowincji :-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 04-05-2009 13:40
Cytat:
valdens napisał/a:
Miałem wrażenie, że odpowiedź na to retoryczne pytanie brzmi: "mało".

ale wiecie, jaka jest prawda?
taka, że większość ludzi nie czuje pełni strachu, dopóki nie umiera ktoś bliski. wtedy nawet te 63 000 000 to nic nie mówiąca liczba.
za to wystarczy, jak umrze jedna osoba, którą naprawdę miało się obok, przy sobie, wtedy nagle ułamek procenta robi się wieeelką liczbą.

to tylko potwierdza moją teorię, że matematyką niech się zajmują ci, na których emocje ona działa. bo na moje - mało.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-05-2009 13:42
Cytat:
Więc po co panikować?


Też nie wiem. Jak ktoś lubi panikować, to niech panikuje. :lol: Ja jestem pogodzony ze zniknięciem (gdyby do tego doszło). Wiem, że to egoistyczne podejście, nie powinienem się śmiać. Niektórzy mają przecież plany, dzieci itd. :(
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 04-05-2009 13:43
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
Więc po co panikować?


Też nie wiem. Jak ktoś lubi panikować, to niech panikuje. :lol: Ja jestem pogodzony ze zniknięciem (gdyby do tego doszło). Wiem, że to egoistyczne podejście, nie powinienem się z tego śmiać. Niektórzy mają przecież plany, dzieci itd. :(

ja mam podobne podejście - nie tyle pogodzenie, tylko pełną świadomość, że jak ma się coś spieprzyć, to się spieprzy, każda minuta przeżyta w spokoju, to czas zyskany.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2009 19:41
Soczewico, już Stalin mówił, że jedna śmierć to targedia. Ta jedna ukochanej osoby. Ale jednocześnie ułamki procentów zabijają ludzi każdego dnia - wypadki, choroby... I każdy jest czyimś bliskim. Więc wybacz, ale Twój argument do mnie nie trafia. Matematykę lubię i uważam, że ma ogromne zastosowanie w życiu, co nie zmienia faktu, że to tylko liczby i z emocjami nie mają nic wspólnego.



Takie gadanie. Ja mam plany, marzenia, ale co z tego? Każdy jakieś ma. I jeśli przyjdzie umierać, i tak nic z tego nie wyjdzie. Śmierć o nic nie pyta.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 04-05-2009 20:22
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Śmierć o nic nie pyta.

dlatego uważanie jakiejkolwiek nauki za lepszą, czy gorszą jest błędne.

ja wiem, że to o tej śmierci jednej osoby jako tragedii, a o milionie jako statystyce mówił stalin. ale właśnie taka jest matematyka dla mnie - suche fakty, nie rozumiem zachwytów nad nią - a jej wielbicielom brakuje pokory.

i wasz upór tylko mnie w tym utwierdza - a zaczęło się od tego, że stwierdziłam, że obowiązkowa matura z matematyki jest zbędna. tu nie idzie o zastosowanie matematyki - tu idzie o mnogość tego, czego trzeba się nauczyć, a czego tak naprawdę się nie używa. i to jest uczenie się w imię tego, że matematyka jest królową nauk?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2009 20:30
Nie powiedziałam, że matematyka jest lepsza od innej nauki! Praca z faktami nie oznacza, że człowiek nie jest zdolny do żadnych wzruszeń.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-05-2009 20:46
Cytat:
soczewica napisał/a:
i wasz upór tylko mnie w tym utwierdza - a zaczęło się od tego, że stwierdziłam, że obowiązkowa matura z matematyki jest zbędna. tu nie idzie o zastosowanie matematyki - tu idzie o mnogość tego, czego trzeba się nauczyć, a czego tak naprawdę się nie używa. i to jest uczenie się w imię tego, że matematyka jest królową nauk?


soczewica, czy Ty zamierzasz do końca życia mnie prześladować tą matematyką? :) Przyjąłem do wiadomości, że jej nie rozumiesz i tyle. Szkoła powinna była Cię nauczyć, że matematyka to narzędzie służące do opisywania świata (a nawet Wszechświata) nie gorzej niż litery alfabetu i złożone z nich słowa, czyli język. Niestety w szkołach średnich matmy uczy się po łebkach, a tym sposobem trudno nauczyć się języka cyfr. W tym cały problem.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2009 21:05
Ale musisz to przyznać: matma jest wykorzystywana wszędzie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-05-2009 21:16
Lina_91, zobacz do budowy nowego, sztucznego świata - Second Life - użyto matematycznego budulca - cyfr. Cyfry, to "cegiełki", z których składa się tamten świat.

Jest spore prawdopodobieństwo, że nasz świat także zbudował matematyk . Brzmi jak Matrix, wiem, ale to mniej fantastyczna teoria niż te głoszone w kościołach.

Ostatnio najmodniejszy wśród naukowców jest opis Wszechświata przy pomocy teorii strun. Fascynujący temat. :yes:



Może znajdę krótki filmik, który nakreśla o co mniej więcej tam chodzi.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 04-05-2009 21:17
Co nieco o tematach pokrewnych jest na filmiku w moim podpisie. Tyle że bardziej o fizyce kwantowej niż matematyce.

Wszyscy jesteśmy kodem binarnym B)
Z liczbami jest tak - opisze się nimi wszystko. Nawet niezłe absurdy. To tak jak poznać fakturę tkaniny z której zbudowana jest rzeczywistość, ale jednocześnie nie czuć, jaka jest gładka i piękna ;) Rzeczywistość moim zdaniem to coś więcej niż ciąg cyferek.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.