Wiadomości z kraju i ze świata
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 14-04-2010 18:38
Cytat:
I tak zastanawiające jest, że nikt nie oskarżył jeszcze Al-Kaidy (a ta przecież miałaby powody!) ani Żydów

I masonów! Nie zapominajmy o tych wrednych masonach!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2010 15:57
Tak znowu dziś słyszałem przypadkiem dywagacje o tym, że to Rosjanie niby dokonali zamachu.
W zasadzie wiadomo, że dysponują oni możliwościami, żeby bez większych problemów zrobić coś takiego.
Załóżmy też, że byliby do tego zdolni mentalnie (w końcu to polityka).

Ale nawet przy tym założeniu, nim by coś zrobili, zostałoby jeszcze jedno zasadnicze pytanie... Niby po co im to?



Dobra, to teraz coś znacznie ważniejszego (dla zwykłego obywatela) od katastrofy smoleńskiej:
Cytat:
ACTA: wymiana plików nielegalna

Ujawniona ostatnio robocza wersja umowy o ochronie praw autorskich ACTA zakłada kryminalizację wymiany plików, odcinanie dostępu do Internetu osobom łamiącym prawa autorskie oraz określa próby obchodzenia zabezpieczeń cyfrowych typu DRM jako nielegalne. Protestują nie tylko organizacje obrony praw obywatelskich ale także branża IT i telekomunikacyjna - poinformowały w czwartek europejskie i amerykańskie portale i media internetowe.

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,ACTA-wymiana-plikow-nielegalna,wid,12199570,wiadomosc.html?ticaid=1a167&_ticrsn=5
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2010 16:00
Pisząc "branża IT" to chyba się troszkę pomylili.

W końcu.
Właściwie (nie linczujcie) to jestem za. Mam tylko nadzieję że to nie będzie martwy przepis.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2010 16:05
Na szczęście to tylko w Stanach (tak?). Tam to oczubieli już całkiem na punkcie prawa własności. Niedługo nie można będzie tam bąka puścić, bo ktoś stwierdzi, że naruszyłeś jego przestrzeń powietrzną B)
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2010 16:07
Znając UE, to akurat w tej kwestii, nie dadzą się Amerykanom tak łatwo "wyprzedzić". :( Zresztą sam pomysł z odcinaniem dostępu do Internetu to chyba Francuzi jako pierwsi chcieli wprowadzić w życie.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2010 16:09
Większość piraconych rzeczy pochodzi USA - jeśli w ameryce będzie mocniejsze prawo to zapewne w pośrednio przeniesie się to na cały glob.

Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-05-2010 19:03
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Ale nawet przy tym założeniu, nim by coś zrobili, zostałoby jeszcze jedno zasadnicze pytanie... Niby po co im to?



Popełniasz podstawowy błąd: zakładasz, że osoby będące faktycznie u władzy (a nie te marionetki, które nam pokazują w tv) działają racjonalnie. Otóż nie. Oni są nieracjonalnymi psychopatami, moralnym dnem i kompletnymi kretynami. Są wrodzonym zakłamanym złem. I jeśli można jakoś poszerzyć swoją strefę wpływów, to wykorzystają do tego każdą okazję na zasadzie 'cel uświęca środki'. Nikt zdrowy, mądry i szczęśliwy nie chce władzy nad innymi ludźmi.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2010 19:04
Oo Czy mi się wydaje czy mówisz coś anty kapitalistycznego?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-05-2010 13:37
Cytat:
Victor napisał/a:
Oo Czy mi się wydaje czy mówisz coś anty kapitalistycznego?


Zdaje ci się.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 02-05-2010 14:49
Zawsze kiedy jest katastrofa pojawiają się teorie spiskowe. Przecież jesteśmy biednym narodem, którego wszyscy nienawidzą... Na pewno uknuli to wszyscy razem wzięci: Murzyni, Masoni, Żydzi, Rosjanie, Niemcy, Francuzi, Chińczycy, Muzułmanie i Indianie. A my jak zwykle tylko biedni i poszkodowani.
Pytanie: po co? Moim zdaniem taka eliminacja nie jest dla nich na tyle korzystna, a polityka wobec różnych krajów się nie zmieni. Podobnie sytuacja w wojsku.
Wypadki się zdarzają, a najwyraźniej Katyń już na zawsze pozostanie przeklęty. Najbardziej jednak mnie rozśmieszają do dziś różne wiadomości o różnych wersjach katastrofy i rozmowy z politykami.
Np. ktoś pytał się z oburzeniem dlaczego ze słów różnych polityków nie padło słowo ''przepraszam''. Za co mięli przepraszać? Czy swoją śmiercią udowodnił że miał w czymkolwiek rację? Ochronił nasz kraj przed zagładą że mamy mu kłaść kwiaty pod posąg?
Poza tym PiS żeruję na ich śmierci jak hieny. Te podpisy przy ich zdjęciach to według mnie wcale nie przypominanie o tragedii, jakby komuś trzeba był oto przypominać ale wykorzystywanie sytuacji by zebrać głosy. Według sondaży już z żalu coś tam dostali.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-05-2010 16:42
Cytat:
zakładasz, że osoby będące faktycznie u władzy (a nie te marionetki, które nam pokazują w tv) działają racjonalnie.

Akurat w przypadku współczesnej Rosji mogę to śmiało założyć.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2010 03:55
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Cytat:
zakładasz, że osoby będące faktycznie u władzy (a nie te marionetki, które nam pokazują w tv) działają racjonalnie.

Akurat w przypadku współczesnej Rosji mogę to śmiało założyć.


lol
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2010 15:18
jeśli to był zamach...

Rosjanie mieli dwa powody: odwet za Gruzję i wpuszczenie amerykańskiego zwiadu geologicznego by szukał gazów łupkowych w Polsce.

Unia Europejska miała tych powodów z osiemdziesiąt w tym dwa powyższe.

Gdyby to zrobili Ruscy to raczej nie na swoim terytorium. Samolot spadłby po starcie albo rozbił się wracając. Służby UE z radochą zrobiły by to tak aby zabarać konto Ruskich.

Jeśi by to zrobiły nasze tuskoidy to raczej tak by nie drażnić rosyjskiego Niedźwiedzia. Za dużo teczek naszych elit leży sobie w Moskwie.





Cytat:
Robert napisał/a:
Przecież jesteśmy biednym narodem, którego wszyscy nienawidzą...


nienawidzą, zdradzają, wykorzystują i okradają.



Cytat:
Robert napisał/a:
Np. ktoś pytał się z oburzeniem dlaczego ze słów różnych polityków nie padło słowo ''przepraszam''. Za co mięli przepraszać?


bo była to dla nich ostatnia okazja by przaeprosić za wszystkie świńskie ataki których ofiarą padł za życia?
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-05-2010 13:26
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7867639,Kaczka_wysiaduje_jaja__Nie_mozna_budowac_autostrady.html

Cytat:
Kaczka stanęła na przeszkodzie budowy autostrady A-1. W miejscu prowadzenia inwestycji kaczka krzyżówka założyła gniazdo i wysiaduje 9 jaj.
Nadzór Przyrodniczy, a w ślad za nim inżynier kontraktu, zwracają uwagę, aby wykonawca zastosował zabezpieczenia i nie zakłócał naturalnego rytmu przyrody.


To może niech naturalnym sposobem spróbują tę kaczkę przegonić? Lis albo coś... :lol:
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-05-2010 11:21
http://wiadomosci.onet.pl/2178150,12,atak_komandosow_na_konwoj_to__co_zrobil_izrael_to_masakra,item.html
Cytat:
Izraelskie okręty wojenne zaatakowały nad ranem konwój sześciu statków z pomocą dla Strefy Gazy. W operacji izraelskich komandosów zginęło ponad 10 propalestyńskich działaczy. Akcja zakończyła się przejęciem jednostek. - To, co Izrael zrobił na pokładzie Flotylii Wolność to masakra - powiedział prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, cytowany przez oficjalną agencję informacyjną Wafa.

Kolejna zbrodnia Izraela, czyli coś do czego świat się dawno przyzwyczaił, a nie powinien.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 10:49
Cytat:
mostnarzeceK napisał/a:

To może niech naturalnym sposobem spróbują tę kaczkę przegonić? Lis albo coś... :lol:


Usługi:
ekologiczne rozwiazywanie problemów ekologicznych. :lol:
populacja motyla modraszka uniemożliwia ci budowę domu?
zadzwoń - przywieziemy szerszenie. :lol:



Cytat:

Kolejna zbrodnia Izraela, czyli coś do czego świat się dawno przyzwyczaił, a nie powinien.


trr... po kolei.

Strefa Gazy jest częścią terytorium Izraela.
Izrael wprowadził blokadę morską.
Statki (konkretnie jachty arabaskich szejków w asyście wyjętych dziennikarzy)
próbowały się przedostać.
Izrael nie ostrzelał ich ani nie zatopił tylko zrzucił komanodosów którzy zabili 10 uczestników akcji.

Rozbierzmy to na czynniki:

Izrael dokonał ataku na swoich wodach terytorialnych. Atak nastapił na akwenie zamkniętym. O zamknięciu akwenu wiedzieli wpływający. Ergo: Żydzi mieli prawo uznać to za akt agresji na terytorium państwa i zatopić całą wycieczkę na miejscu ogniem z działek pokładowych. Albo zbombardować napalmem. Sorry.

można się burzyć ale takie jest obecnie prawo.
odeszliśmy od szlachetnej idei Hanzy "kto żegluje jest wolnym".

Organizatorzy wiedzili ze można w tej przygodzie oberwać. Ale uznali że trzeba zaryzykować, może że trzeba się poswięcić. Może nawet liczyli że zginą a Allach wynagrodzi? Oberwali. Następnym razem zabiorą kałachy i może tym razem oberwą komandosi. Jak to na wojnie. Po to jest wojna żeby żołnierze poginęli.

Natomiast to co Żydzi robią z Plestyńczykami - to czystej wody nazizm. I tu zgodzę się ze świat przymyka oko zbyt długo. A wystarczyło by pewnie wprowadzić jako sankcję wizy dla izraelczyków latających do UE i USA.

Odpowiedzią Palestyńczyków jest za to terroryzm wymierzony w niewinnych izraelskich cywilów.

patrzę na ten konflikt z boku i bezstronnie. Nie lubię ani jednych ani drugich. (akurat jedni i drudzy to semici - ale nie jestem antysemitą). Każda ze storn posiada jakieś swoje racje. Jedni po 2 tysiach lat włóczęgi wrócili do domu, drudzy uznali że jak gdzieś mieszkają dwa tysiące lat to teraz ich...) Rozumiem jednych i drugich. Ale w imię tych racji sięgają po metody delikatnie ujmując "niecywilizowane".

nasza chata z kraja - niech się pozagryzają na zdrowie.

Natomiast tu w oiekumene cywilizacji łacińskiej mamy swoje standardy i możemy po porostu nie dawać wiz tym którzy nie podzielają naszego pogądu na kwestie morodwoania kobiet i dzieci.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 12:59
Cytat:
Strefa Gazy jest częścią terytorium Izraela.

Dodajmy, że jest przede wszystkim terytorium okupowanym. Okupowanym, wbrew wszelkim ogólnie przyjętym zasadom międzynarodowym.
Atak zresztą nie nastąpił w Strefie Gazy, tylko na wodach międzynarodowych, czyli terytorium neutralnym.
Cytat:
A wystarczyło by pewnie wprowadzić jako sankcję wizy dla izraelczyków latających do UE i USA.

Nie chodzi o mszczenie się na obywatelach Izraela, bo ci są dla Europy i Ameryki niegroźni. Chodzi o wymuszenie przestrzegania choćby elementarnych praw człowieka przez władze tego państwa. Zaprzestanie dostaw broni byłoby znacznie skuteczniejszą i rozsądniejszą metodą.
Cytat:
Nie lubię ani jednych ani drugich.

To nie mecz piłkarski, to nie jest kwestia sympatii/antypatii.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 14:11
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Cytat:
Strefa Gazy jest częścią terytorium Izraela.

Dodajmy, że jest przede wszystkim terytorium okupowanym. Okupowanym, wbrew wszelkim ogólnie przyjętym zasadom międzynarodowym.


jeśli podchodzimy od tej strony to cały Izrael jest tworem nie bardzo legalnym.
w każdym razie całe jego terytorum to ziemia okupowana na niekorzyść brytyjskiego terytorium powierniczego/mandatowego Palestyny.

ergo: była sobie brytyjska kolonia. W 1948 roku zaplanowali że połowę na razie zatrzymają (dzisiejsza Jordania) a drugą połowę podzielą na 3 czsęsci jedną oddadzą żydom a arabom dwie pozostałe.

Żydzi o swoje walczyli brzydko - np wysadzając angielskie hotele w powietrze.

sąsiednie państwa arabskie od razu sprobowały część żydowską najechać - ale się paskudnie nacięły bo była tam kupa polskich oficerów żydów dezerterów od Andersa i skroili arabom zadki.

W 1968 arabowie sprobowali ponownie tylko tym razem "żydowscy agresorzy zostai zatrzymani na wzgórzach golan" a izrael zajął strefę gazy i zachodni brzeg - obejmując całe terytoroum palestyny brytyjskiej. (bez Jordanii)

nie bardzo można doczytać jaki był status tego co zdobyli. W każdym razie to dziś twe ziemie okupowane.

Cytat:
Atak zresztą nie nastąpił w Strefie Gazy, tylko na wodach międzynarodowych, czyli terytorium neutralnym.


akt piractwa na otwartym morzu?
ok. na to są paragrafy.

Cytat:
Cytat:
A wystarczyło by pewnie wprowadzić jako sankcję wizy dla izraelczyków latających do UE i USA.

Nie chodzi o mszczenie się na obywatelach Izraela, bo ci są dla Europy i Ameryki niegroźni.


khm... z tego co wiem to izrael jest państwem w pełni demokratycznym. zatem głosy na partię wojny oddawali ci ludzie dobrwolnie. sankcje będą swego rodzaju wtrącaniem się w sprawy wewntrzne - bo dla ich zniesienia zagłosują na kogoś innego.

nie mam zdania.

Cytat:
Chodzi o wymuszenie przestrzegania choćby elementarnych praw człowieka przez władze tego państwa.


władzom odmawia się prawa wjazdu w pierwszej kolejności (vide stosunek UE do Łukaszenki).

Cytat:

Zaprzestanie dostaw broni byłoby znacznie skuteczniejszą i rozsądniejszą metodą.


to sobie wyprodukuja własną. Albo przyparci do muru walną arabów atomówą.

są rózne opinie.
są publicyści którzy twierdzą że izrael to wieczny punkt zapalny który dobrych i łagodnych jak baranki arabów zamienia w dyszących rządzą krwi terrorystów.

są tacy którzy uważają ze izrael to cierń w stopie islamu i puki uwiera, muzułmanie nie uderzą ponownie na bałkany.

a ja nie mam zdania.

Cytat:
Cytat:
Nie lubię ani jednych ani drugich.

To nie mecz piłkarski, to nie jest kwestia sympatii/antypatii.
[/quote]

dlaczego? :lol:

jasne że to nie mecz - ale dlaczego miałbym którychś lubić albo nie lubić?

Czy mam np. lubić Czeczeńców tylko dlatego że Ruscy ich nie lubią?

moi przodkowie nie służyli w Legii Cudzoziemskiej - nie siekali Arabów jak kapusty - więc nie mam kompleksów ani poczucie winy.

Moi przodkowie nie splamili się udziałem w shoah więc nie mam kompleksów ani chęci odkupienia win wobec Żydów.

Arabowie nie są nic Polsce winni.
Żydzi khm... a pal diabli darujmy im tych kilkuset oficerów którzy drapnęli z PSZ by budować własny kraj.

Z Żydami łączy nas wspólna historia. Historia gdzie była lichwa ale był też np. bohaterski czyn Michała Landy (swoją drogą kto z Was koajrzy to nazwisko?)

Tyko że polskie korzenie ma w Izraelu może 10% mieszkańców.

Gdyby zrobić badania genetyczne 10% Turków też ma polskie korzenie - ostatecznie trafiło tam około miliona niewolników porawanych z naszej ziemi.

Arabowie byli dalej i mniej nam podpadli.

Nasza chata z kraja. To nie są nasi sojusznicy, nasi bracia ani nasi przyjaciele.
To nie jest nasza wojna.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 15:22
Cytat:
akt piractwa na otwartym morzu?
ok. na to są paragrafy.

Wojska państwowe nie mogą być piratami - to wojsko, za które odpowiada państwo.
Podobnie akcje humanitarne, bo pirat to ktoś szkodliwy, a nie dostarczający pomoc.
Nie widzę tam piractwa po żadnej ze stron.
Cytat:
jasne że to nie mecz - ale dlaczego miałbym którychś lubić albo nie lubić?

Możesz sobie lubić i nie lubić kogo chcesz, ale to nie żadnego wpływu na to, która storna mordowała, a która była mordowana.
Cytat:
Z Żydami łączy nas wspólna historia. Historia gdzie była lichwa ale był też np. bohaterski czyn Michała Landy (swoją drogą kto z Was koajrzy to nazwisko?)

Nie kojarzę, ale w ciemno zgaduję, że nie ma to żadnego związku ze współczesną polityką Izraela wobec Palestyny. ;)
Polska, jako państwo, ma tu do rzeczy tylko tyle, że jest sojusznikiem zbrodniczego reżimu (za co trochę mi wstyd), ale jednak jest to w całym problemie sojusznik marginalny, niewiele weń wnoszący.
Choć jakby się czepiać, to Izrael zatrzymał i przetrzymuje też obywateli polskich.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-06-2010 15:30
Cytat:
która storna mordowała, a która była mordowana.
Która jest święta i pragnie miłości dla wszystkich, a która jest zła i pragnie mordowania?
Cytat:
Polska, jako państwo, ma tu do rzeczy tylko tyle, że jest sojusznikiem zbrodniczego reżimu
:D I dlatego, obywatele nie powinni nic wiedzieć o polityce zagranicznej. Co Polskę obchodzi kto jest zbrodniczy? Polskę powinno obchodzić tylko to co jest dobre dla jej rozwoju, kapitału, siły militarnej i dobra obywateli. No, ale niestety jest debilna demokracja i obywatele mają jakiś wpływ na politykę zagraniczną. Idiotyzm. Klemens von Metternich, miał głęboko w tyłku co myślą obywatele Austro-węgier o jego polityce zagranicznej, dlatego był geniuszem. To se ne vrati. :(
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]