Wiadomości z kraju i ze świata
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 16:46
Cytat:
Co Polskę obchodzi kto jest zbrodniczy? Polskę powinno obchodzić tylko to co jest dobre dla jej rozwoju, kapitału, siły militarnej i dobra obywateli.

Nie wyznaję zasady "po trupach do celu" - wolałbym, żeby Polska była nawet słabsza czy biedniejsza, niż żebym miał się za nią wstydzić.
Cytat:
Klemens von Metternich, miał głęboko w tyłku co myślą obywatele Austro-węgier o jego polityce zagranicznej, dlatego był geniuszem

I dlatego w czasie Wiosny Ludów uciekał do Anglii przebrany za panienkę.:D
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-06-2010 18:10
Cytat:
Nie wyznaję zasady "po trupach do celu" - wolałbym, żeby Polska była nawet słabsza czy biedniejsza, niż żebym miał się za nią wstydzić.
Miejmy nadzieję, że ludzie o podobnych poglądach nigdy nie będą u władzy w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że ludzie o takich poglądach będą rządzić w każdym innym kraju poza Polską.

Cytat:
I dlatego w czasie Wiosny Ludów uciekał do Anglii przebrany za panienkę.
Cóż koleje losu, ale nie zmienia to faktu, że dobro panstwa ważniejsze od jakichś prywatnych zasad, dobrze jak ktoś ich nie ma, gdy odpowiada za sprawy zagraniczne.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2010 20:10
Cytat:
khm... z tego co wiem to izrael jest państwem w pełni demokratycznym. zatem głosy na partię wojny oddawali ci ludzie dobrwolnie.

To jest argument często podnoszony przez Al-Kaidę, czy innych, tzw. "terrorystów". Ja go nie uznaję, w ogóle nie lubię odpowiedzialności zbiorowej, jak i wszelkich pojęć kolektywnych w odniesieniu do moralności.
Jakby tak rozumować, to jako obywatel Polski ponosiłbym np. odpowiedzialność za wojnę w Afganistanie czy Iraku, więc też powinny by mnie (w takim razie) spotykać represje.
Zresztą społeczeństwo Izraela jest tak jeszcze bardziej manipulowane przez propagandę, niż np. Polski, w dodatku jest na manipulacje bardziej podatne, ponieważ żyje w ciągłym zagrożeniu życia ze strony Arabów - nic dziwnego, że ich nienawidzą.
Trudno jednak by każdy Izraelczyk miał odpowiadać za to, co wybrała za niego większośc jego rodaków i wybrany przez nich rząd.
Ochlokracja dla jednostki, jest takim samym reżimem jak dyktatura.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-06-2010 02:53
Cytat:
tycenak napisał/a:
To może niech naturalnym sposobem spróbują tę kaczkę przegonić? Lis albo coś...


Mnie to już nie śmieszy. Mnie to zaczyna przerażać.
:uhoh:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-06-2010 08:55
Cytat:
_VV_ napisał/a:

Jakby tak rozumować, to jako obywatel Polski ponosiłbym np. odpowiedzialność za wojnę w Afganistanie czy Iraku, więc też powinny by mnie (w takim razie) spotykać represje.


polskie wojska do Afganistanu i Iraku z tego co wiem wysłano z naruszeniem polskiej konstytucji i prawa międzynarodowego.

ubolewam nad tym bo uważam że powinny tam pojechać. Talibowie to byłó wyjątkowe bydło a saddam nie lepszy.

Cytat:
Zresztą społeczeństwo Izraela jest tak jeszcze bardziej manipulowane przez propagandę, niż np. Polski, w dodatku jest na manipulacje bardziej podatne, ponieważ żyje w ciągłym zagrożeniu życia ze strony Arabów - nic dziwnego, że ich nienawidzą.


trrr... manipulacja jest wtedy gdy spiker izraelskiej tv powie że na izrael spadają rakiety podczas gdy nie spadają.

ale jak spadają naprawdę i tv o tym mówi to jest ostrzeżenie a nie manipulacja.

Dla mnie wojna może być sprawiedliwa (bronimy się przed napaścią) albo niesprawiedliwa (napadamy).

tam mamy do czynienia z dziwną nawalanką gdzie obie strony mają trochę racji a jednocześnie obie mają cele niesprawiedliwe.

Wojna może być prowadzona etycznie - w oparciu o konwencje genewską i haską, albo nie. Tam obie strony łamią konwencje na każdym kroku.

Wreszcie obie strony z zapałem masakrują cywilów...

Cytat:

Trudno jednak by każdy Izraelczyk miał odpowiadać za to, co wybrała za niego większośc jego rodaków i wybrany przez nich rząd.


ok. w III Rzeszy była opozycja przeciw hitlerowi. Jaka? 490 niemców w czasie wojny zdezerterowało i przeszło na stronę Stalina (tzn oni chcieli do armii czerwonej a poszli do łagrów jako szpiedzy...)

Powstała też konspiracja - sprzysiężenie białej róży liczyło bodaj siedmioro członków.
Za wikipedią:

Biała Róża stawiała sobie za zadanie obalenie systemu nazistowskiego pokojowymi metodami. Aktywiści zajmowali się głównie rozdawaniem antyhitlerowskich ulotek i wieszaniem plakatów. W 1943 roku wszyscy jej członkowie podczas procesu pokazowego zostali skazani na śmierć przez ścięcie. :|

To ładnie z ich strony że coś próbowali zrobić...

Ale to był wyjątek. "Normalni" niemcy w tym czasie jedli kiełbasę ze świń konfiskowanych w Polsce i kupowali dla żon w lumpeksach futra po zagazowanych Żydówkach. A hitlerowi szkodzili tylko tym że za kasę wypuszczali złapanych polskich konspiratorów. (był w wojsłaiciach taki Schenk. dobry obiad, dużo samogonu, trochę forsy albo drobiazg ze złota i potrafił wyciagnąć czowieka nawet z rak gestapo Chełmie!)

To w moich oczach oznacza że niemcy są winni jako naród. Sorry.

A obywatele Izraela? To dobre pytanie.
Jaki jest ich stosunek np do inicjatyw pokojowych?
Czy w ogóle dopuszczają myśl że mogliby jakoś ułożyć sobie życie z sąsiadami. Może na zasadzie równowagi strachu ale ułożyć?

Nie wiem.

Racje drugiej strony? Chcą zniszczenia Izraela. Czy gdyby żydzi ich nie mordowali zdołali by się powstrzymać przed planami likwidacji panstwa żydowskiego?

Nie wiem.

Puki nie znam odpowiedzi na te pytania patrzę na to starcie jak na walkę dwu kogutów. Obok stoją USA i UE z kubełkami zimnej wody ale jakoś nie mają ochoty chlusnąć na dziobiący się drób...:rol:



Cytat:
_VV_ napisał/a:

Cytat:
bohaterski czyn Michała Landy (swoją drogą kto z Was koajrzy to nazwisko?)

Nie kojarzę,


Michał Landy, warszawski żyd, uczeń szkoły rabinackiej i polskiego gimnazjum. W czasie demonstracji 9 kwietnia 1862 wyjął krzyż z rąk zastrzelonego zakonnika i niosąc go poprowadził demonstrację dalej. Po chwili sam został ciężko ranny i zmarł następnego dnia.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 08-06-2010 17:12
Poczytajcie sobie choćby na marnym źródle jakim jest Wikipedia o I wojnie arabsko-izraelskiej. Ci co nie znają tych szczegółów może na nowo przemyślą to co robią dzisiaj różne państwa i grupy oraz czy mają do tego powody.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 04-08-2010 15:54
Cytat:
Wydawnictwa boją się, że po fuzji Empiku z Merlin.pl będą bez szans. Piszą listy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów


Ciekawe co wyniknie z tego dla piszących?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8211235,Czy_Empik_z_Merlinem_zjedza_wydawcow_ksiazek.html
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-08-2010 22:07
Cytat:
JaneE napisał/a:
Ciekawe co wyniknie z tego dla piszących?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8211235,Czy_Empik_z_Merlinem_zjedza_wydawcow_ksiazek.html



Ano nie rozumiem. Zarówno Merlin jak i Empik to księgarnie, a nie wydawnictwa. Jeśli by już miał ktoś pisać, to inne księgarnie, a nie wydawnictwa. Wydawnictwa będą miały po prostu lepsze możliwości dystrybucji.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 08-08-2010 14:48
Nie ma takiej strony.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2010 16:53
Cytat:
Anakondę - węża o długości prawie dwóch metrów - znalazła w swojej muszli klozetowej w sobotę w nocy mieszkanka kamienicy przy ulicy Nowowiejskiej na wrocławskim Śródmieściu.


http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,8399759,Mieszkanka_Nowowiejskiej_znalazla_weza_w_toalecie.html

Może to akcja promocyjna wrocławskiego zoo? "Już teraz w Twoim domu!" :lol:
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-09-2010 21:07
Całkiem niedaleko byłem dzisiaj (tak szczerze to Miluśka była moja;) - wszystkie kobiety mnie opuszczają coś jest nie tak)
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-09-2010 00:47
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8403588,__Ludzi_inteligentnych_jest_5_czy_6_procent__Kampanie.html

Cytat:
Nagrodą specjalną wyróżniono z kolei Georgesa Freche'a, lewicowego przewodniczącego regionu Langwedocja-Roussillon. Powiedział on: "Ludzi inteligentnych jest w społeczeństwie jakieś 5 czy 6 procent. Moją kampanię robię więc dla idiotów". Znany ze słownych prowokacji Freche wzbudził ostatnio rozgłos postawieniem w Montpellier pomnika Włodzimierzowi Leninowi.


Europa się stacza na własne życzenie :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2010 12:14
Cytat:
tycenak napisał/a:
Cytat:
Anakondę - węża o długości prawie dwóch metrów - znalazła w swojej muszli klozetowej w sobotę w nocy mieszkanka kamienicy przy ulicy Nowowiejskiej na wrocławskim Śródmieściu.


Może to akcja promocyjna wrocławskiego zoo? "Już teraz w Twoim domu!" :lol:


to proste:

Najpierw było haslo PO: "schowaj babci dowód".
Potem babcia przeszła do kontrataku "schowaj wnusiowi paszport"
a to kolejna odsłona miedzypokoleniowego konfliktu. :lol:
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 21-09-2010 13:50
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8403588,__Ludzi_inteligentnych_jest_5_czy_6_procent__Kampanie.html

Cytat:
Nagrodą specjalną wyróżniono z kolei Georgesa Freche'a, lewicowego przewodniczącego regionu Langwedocja-Roussillon. Powiedział on: "Ludzi inteligentnych jest w społeczeństwie jakieś 5 czy 6 procent. Moją kampanię robię więc dla idiotów". Znany ze słownych prowokacji Freche wzbudził ostatnio rozgłos postawieniem w Montpellier pomnika Włodzimierzowi Leninowi.


Europa się stacza na własne życzenie :/


A kto głosowałby na tych socjalistów jeśli nie idioci?
Naturalnym wtedy jest iż kampania wyborcza skierowana będzie dla idiotów i jeleni, no ale po co to głośno mówić... Nam to w sumie na rękę, może ktoś przerzuci się w prawo :)
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-10-2010 21:52
Cytat:
PiS chce powołania zespołu ds. monitorowania internetu

Prawdopodobnie w przyszły wtorek PiS złoży wniosek o powołanie parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/.../306403,pis-chce-powolania-zespolu-ds-monitorowania-internetu.html

Teraz trzeba będzie siedzieć cichutko :|
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-10-2010 22:29
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
PiS chce powołania zespołu ds. monitorowania internetu

Prawdopodobnie w przyszły wtorek PiS złoży wniosek o powołanie parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/.../306403,pis-chce-powolania-zespolu-ds-monitorowania-internetu.html

Teraz trzeba będzie siedzieć cichutko :|


Boisz się parlamentarnego zespołu pozbawionego kompetencji? No kurde, taki racjonalny człowiek...
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-10-2010 16:39
Dzisiaj pozbawiony kompetencji. Jutro sąsiedzi z sejmowej ławy podchwycą, rozkręcą medialną histerię i po miesiącu, za przyklaśnięciem wiernego ludu, kompetencje sobie przypiszą. Całkiem możliwy scenariusz.
Do góry
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-10-2010 18:24
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Dzisiaj pozbawiony kompetencji. Jutro sąsiedzi z sejmowej ławy podchwycą, rozkręcą medialną histerię i po miesiącu, za przyklaśnięciem wiernego ludu, kompetencje sobie przypiszą. Całkiem możliwy scenariusz.


Twoja wypowiedź jest na marnym poziomie, świadczy o totalnym braku znajomości prawa, realiów i sytuacji politycznej.

Jakby nie było oczywiste, że sąsiedzi z ław poselskich to wroga PO, która sama prowokuje te agresywne wpisy i która teraz robi wszystko, żeby obronić "wolność słowa".

I jakby nie było oczywiste, że PO robi to od 20 lat, zanim jeszcze się nie nazywała PO. I że robi to po cichu.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 25-10-2010 23:43
Nowy krzyż przed Pałacem Prezydenckim

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/.../306718,nowy-krzyz-przed-palacem-prezydenckim.html
:sourgrapes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Wiadomości z kraju i ze świata
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 25-10-2010 23:59
polska krzyżami stoi!
http://www.berbela.com/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]