Miasta marzeń.
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Miasta marzeń.
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 23-03-2009 23:53
W Moskwie też nie byłam i tez chętnie bym zwiedziła.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-03-2009 08:31
Dla mnie zawsze była i zawsze będzie miastem marzeń Warszawa. Tu się urodziłem ja i moi rodzice i dziadkowie etc etc, tu mieszkam i nie wyobrażam sobie, że mógłbym gdzie indziej. Właśnie zakończyłem zdaję się czteroletnią emigrację do podwarszawskiego Piaseczna i był to dla mnie koszmar.
Nie jest jednak tak, że inne miasta mi się nie podobają. Mieszkać bym w nich nie chciał, ale uwielbiam Gdańsk, Gdynię, Wrocław, Kraków i Lublin też są fajne. A i w nich i w każdym innym, małym i dużym można znaleźć coś, co można pokochoć (choć i coś co można znienawidzić). O, jeszcze Sandomierz i Opatów bardzo lubię.
Pokochałem też Paryż. Byłem tam dwa razy, za pierwszym uznałem, że to absolutnie nic specjalnego i moje rozczarowanie było wielkie, ale kiedy niedawno byłem tam jeszcze raz zmieniłem zdanie diametralnie. Co więcej? Chciałbym zobaczyć jak najwięcej i jak najróżiejsze. Spore wrażenie zrobiły na mie Tunis i Konya, bo strasznie się różniły od tego, do czego przywykłem... ech, długo by gadać ;)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 10:26
Kraków to najpiękniejsze miasto i nie chciałbym mieszkać gdzie indziej. Ewentualnie Szanghaj...:yes:
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-03-2009 10:39
Mnie Kraków zaczarował. Zmokłam, zmarzłam, ale znalazłam miejsce, do którego mam wielką ochotę wrócić.

Podobne miejsce znalazłam w Poznaniu, choć samo miasto aż tak urokliwe jak Kraków nie jest. Ale mam do niego pewien sentyment, i cieszę się, że w końcu udało mi się Poznań odwiedzić :yes:

Przez trzy lata mieszkałam w Toruniu, i też bardzo mi się podoba. Starówka jest po prostu wspaniała, a widok na nią z drugiej strony Wisły nocą zapiera dech w piersiach.

Moje miasto rodzinne - Bydgoszcz - obiektywnie rzecz biorąc, do najpiękniejszych nie należy, ale kocham je, bo jest najbardziej moje. I wiem, gdzie pójść, żeby zobaczyć rzeczy co najmniej ciekawe ;) Ma swój urok, tylko trzeba się do niego dokopać ;)

Aarhus uwielbiam, ze względu na położenie (nad morzem) i park z sarenkami, które chyba nigdy nie przestaną mnie zachwycać. Samego miasta troszkę się jeszcze boję, ale kiedyś poznam je lepiej ;)


A tak ogólnie, to chyba jeszcze za mało podróżowałam, żeby wybrać swoje ulubione miasto...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 24-03-2009 10:47
Ciekaw jestem, czy komuś się Łódź kojarzy z miastem marzeń :D Poza niektórymi łodzianami oczywiście ;) To byłby cud! W mediach by o tym mówili! :lol:
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-03-2009 11:01
Cytat:
Asti napisał/a:
Ciekaw jestem, czy komuś się Łódź kojarzy z miastem marzeń


No, ba. Oczywiście, ze Łódź jest super.

Mówię to jako, wg papierów urzędowych, nie-łodzianin :D
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 24-03-2009 11:04
A ja jako łodzianin uważam że to miasto dzięki swojemu postapokaliptycznemu wyglądowi ma coś w sobie ;) Można by filmy o zagładzie nuklearnej w niektórych dzielnicach robić. I te kamienice z murami podpartymi drzewem, od 50 lat przeznaczone do wyburzenia... :D Ale żeby miasto marzeń?

Nie no, Jack, wzruszyłeś mnie :shy:
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-03-2009 11:08
Cytat:
Asti napisał/a:
Ale żeby miasto marzeń?

Nie no, Jack, wzruszyłeś mnie :shy:


To już Cię sprowadzam na ziemię - miasto marzeń - marzenie, żeby z niego wyjechać (zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 24-03-2009 11:11
No i wreszcie trochę realizmu ;)

Nie utożsamiam się jakoś specjalnie z miejscem zamieszkania (a miałem parę). W każdym razie w mojej opinii Łodzi daleko do miasta marzeń, choć swój klimacik ma. Na tyle daleko jej do miasta marzeń, że wiem chyba czemu jest zwykle pomijana i czemu znikomy odsetek ludzi tak by sobie ją skojarzył :yes:
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-03-2009 11:19
Bo Łódź ma wielkiego pecha do rządzących, chyba żadne większe miasto w Polsce nie ma tak fatalnego zarządu. Nawet nie chodzi o obecneko Kropaszenkę, ale o całokształt od 15 lat.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-03-2009 12:17
Cytat:
W Szczecinie to ja się raczej nie pojawię. smiley Chyba że z obstawą.
a co komuś podpadłaś? No bo jesteś z Wawy, myślałem, że tam trzeba być naprawdę twardym ;)
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 24-03-2009 12:37
al_qubain, byłeś w szanghaju, że tak piszesz? przyznaję, że jest ładniejszy od pekinu i kantonu. jeśli gdzieś żyć w chinach, to tylko w szanghaju, ale miasto marzeń od razu? z tym tłokiem, syfem i wszechobecnym kiczem?

moje miasto marzeń: helsinki. czysto, ładnie, przy morzu i mało ludzi.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-03-2009 13:19
Właściwie to trudno mi znaleźć miasto do którego chętnie bym wracał - jak już raz widziałem, to potem wolę następne zobaczyć.

Jedyny wyjątek to Innsbruck - ładne widoki, ale nie dla nich pojechałem znowu - tylko na festiwal ;)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 24-03-2009 13:27
Szczecin... chętnie bym tam jeździła przynajmniej raz w miesiącu, ale tylko dlatego, że to moje rodzinne miasto i czasem tęsknię, ale osobie, która chce pozwiedzać i popodziwiać, niestety nie polecam. Zakładam też, że każdy ma daleko :D
Co zaskakujące, 40% Polaków myśli, że Szczecin leży nad morzem, a 11% kojarzy to miasto z, uwaga, urlopem, słońcem i plażowaniem. 120 km to niestety niezbyt po sąsiedzku :)

Warszawa wydaje mi się miastem dość ciekawym - mam nadzieję, że niedługo lepiej je poznam.

Pięknym miastem jest dla mnie Rotterdam - masa nowoczesnej architektury, wesołej i przystępnej. Całe miasto można zwiedzić właściwie w jeden dzień, to miła cecha turystyki holenderskiej, jeśli ktoś ma na przykład tydzień wolnego, a chce zobaczyć wiele miast. Pociągi w dowolnym kierunku kursują co pół godziny, największe miasto oddalone są od siebie o kilkanaście-kilkadziesiąt minut pociągiem. Przyjaźnie, można się porozumiewać po angielsku, a znajomość niderlandzkiego powoduje, że miejscowi są jeszcze bardziej uśmiechnięci. Miłośnikom rowerów polecam nie tyle konkretne miasto holenderskie, co wielką wycieczkę rowerową, łączoną z jazdą pociągiem (albo i nie, dla twardzieli). Rowerem dojedzie się po prostu wszędzie, i to bardzo wygodnie.
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Mirella Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 13:55
A mnie się podoba w Międzyzdrojach. Są ładne plaże, molo i fajna dyskoteka.
I najważniejsze, że są naleśniki z czekoladką przy molo.
I dużo aktorów można spotkać.
Jest mi smutno, ale poprawiam sobie nastrój słodkim, kremowym ptysiem i różowym kolorem.
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-03-2009 14:20
od kilku lat bardzo chce mi się do Warszawy, nie wiem tylko dlaczego... :D
z chęcią zwiedziłabym też Sopot.
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 24-03-2009 14:47
Cytat:
Mirella napisał/a:
A mnie się podoba w Międzyzdrojach. Są ładne plaże, molo i fajna dyskoteka.
I najważniejsze, że są naleśniki z czekoladką przy molo.
I dużo aktorów można spotkać.


Międzyzdroje też są fajne, najlepiej zaraz przed sezonem albo pod koniec, kiedy nie ma tylu turystów. Dziwnów i Dziwnówek to równie dobre miejsca na odpoczynek.
Poza tym Pobierowo i jego piękne hasło "Pobierowo jest OK" :) Większość miejscowości z tego rejonu jest do siebie podobnych i można je pozwiedzać, chodząc plażą od miasteczka do miasteczka.
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-03-2009 14:49
a byliście w Mielnie :) polska Ibiza :D
Do góry
Autor
RE: Miasta marzeń.
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-03-2009 15:03
Cytat:
a byliście w Mielnie

chyba niee... :)


Z Polskich miast polecam Białystok i okolice. Można tam zwiedzić dużo niezwykłych cerkwi :)

A co do Warszawy - dzięki temu, że mieszka tam moja ciocia, bywam tam często. Dla niektórych ludzi Warszawa kojarzy się z pracą, brakiem czasu itp, a mnie kojarzy się to z naprawdę fajnie spędzonym czasem, bo ciocia zawsze zabiera nas do teatrów, na spacery, wystawy i takie tam :D Więc bardzo miło wspominam chwile spędzone w Warszawie :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Miasta marzeń.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-03-2009 15:07
Mielno staje się miastem w wakacje. Normalnie to prawie wieś. Ale w wakacje żyję :D kto lubi się bawić, to zapraszamy, zaraz nad Koszalinem, patrząc na mapę :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]