Czy można bić dzieci?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-04-2009 08:14
http://wiadomosci.onet.pl/1518085,242,1,1,czemu_winne_niewinne_klapsy,kioskart.html

ja uważam, że klaps nie zaszkodzi. Zdarzało mi się dostać i psychopatą nie jestem. Jak i większość moich znajomych.
Poza tym, przez setki lat bito dzieci, i jakoś świat się nie zawalił. Nikt też nie łaził po szkołach i nie zabijał, nie było gangów młodocianych, oraz były niższy współczynnik niechcianych ciąż wśród nieletnich. Nie mówię, że obecna sytuacja jest wynikiem bezstresowego wychowania, ale to na wypadek argumentów typu, ktoś był bity i jest alkoholikiem.
Mój dziadek palił i pił i dożył do 90 (takie to sa argumenty, wybiórcze)

Oczywiście jest karanie i znęcanie. Znęcanie powinno być karane przez państwo.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 08:19
Nie. Nie wolno bić dzieci. Znam dzieci, które nigdy nie były bite, a nawet mocno karane, a mimo to, są całkiem dobrze wychowane. Według mnie taki klaps, to tylko i wyłącznie wynik lenistwa rodziców, bo są skuteczniejsze, ale bardziej czasochłonne sposoby na wytłumaczenie dziecku, że robi źle.

Ja jako dziecko obrywałam od matki i jedyne, co z tego wyciągnęłam, to to, że jak mnie denerwuje, to mam ochotę jej odwinąć.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 08:22
wolno, nie wolno...

Ja dostawałem cięgi i psychopatą ani seryjnym mordercą nie jestem...
Popieram, że trzeba tłumaczyć dziecku, że robi źle, ale to przecież małe dziecko, nie ogarnie wszystkiego na rozum....

a szczerze myślę, że cierpliwość do tłumaczenia, prędzej czy później sama się wyczerpie...
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 03-04-2009 08:23
taki temat chyba był..
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 08:24
To było poruszane w jakimś temacie kościelnym albo lunarparkowym...
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 03-04-2009 08:25
nie.. Nath chyba założyła taki temat.. albo jakoś tak.

chyba jednak mam halucynacje ;/
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-04-2009 08:26
ja natomiast znam osoby które nie dostały nigdy, a teraz biorą narkotyki, albo piją. Może sam klaps nie jest winny, tylko brak miłości, brak rozmów z dzieckiem? Może jakby rodzice tłumaczyli, za co karają byłoby inaczej?

wole dostać klapsa niż wpaść pod samochód lub się poparzyć, zdarzają się sytuacje wymagające szybkiej zdecydowanej reakcji. Bicie ogólnie jest złe. Ale przecież jak kogoś policjan zbije brutalnie pałką, aby przerwać napaść na ofiarę to jest to chwalebne. Dzieci też trzeba uczyć, że czasem przemoc jest uzasadniona. Oczywiście mówię wciąż o klapsie, nie o napieprzaniu skakanką po głowie.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 08:30
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Dzieci też trzeba uczyć, że czasem przemoc jest uzasadniona.


O, nie, nie, nie...

Przemoc nigdy nie jest uzasadniona i nie należy uczyć dziecka, które nie wszystko potrafi zrozumieć, że niektórej przemocy można używać, a niektórej nie, bo to na pewno nikomu na dobre nie wyjdzie.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 08:32
no i tutaj (jako pacyfista do sześcianu) się zgadzam z Oke...:yes:
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 08:48
od przemocy lepsza stanowczość i kategoryczność...
dalej się nie wypowiadam bo nie mam dzieci a nie chcę "lunarzyć" (tzn. "mędrkować bez podstaw" ).
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-04-2009 09:22
no dobrze, a jak dziecku wytłumaczyć, że ma się bronić kiedy je ktoś w szkole uderzy? No wiadomo nikt kapusiem nie jest, czasem trzeba oddać.

Cytat:
Przemoc nigdy nie jest uzasadniona
no jak to nie. Jak policja by sobie radziła z kibicami? Dobrym słowem? :D Albo strażnicy w więzieniu? Proszę się uspokoić nalegam, aby przestał pan gwałcić współwięźnia :lol:

nie mówię na skróty. Ale jak się dziecko przy ałtostradzie na parkingu wyrywa, to klapsa nie można dać - Jak wpadniesz pod samochód i ciężarówka zrobi z ciebie miazgę, szlaban na telewizje :lol:
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 09:24
rzepusia szacun. dokładnie, bo to takie polskie przywalić w ryja temu co boi się oddać.
raz się nie licho wkurzyłem na Tośkę i to był ten pierwszy i ostatni raz kiedy klapnąłem jej w pupę. bardzo lekko ale nie o siłę chodziło tylko o moje złe oczy, w które spojrzała. popłakała się i zrobiło mi się jej tak żal, tej mojej małej, pięknej i słodkiej kruszyny, że wtedy zrozumiałem, że to był ten pierwszy i ostatni raz.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-04-2009 09:25
Cytat:
Dziecko ma problemy i trzeba się nad nimi pochylić, rozwiązać, weprzeć, zrozumieć.
Podstawą wychowania jest miłość.
świeta prawsa. Jednak klaps czy krzy, nie wyklucza tego. Skro to działało przez setki lat, dlaczego teraz ma niszczyć nasze społeczeństwo. Nagle cywilizacja XIX, europejska stała się najmądrzejsza? I nikt nie wie jak lepiej wychowywać.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 10:30
Czy można bić dzieci? Nie wiem. Nie mam doświadczenia, bo i sam jeszcze nie posiadam żadnego brzdąca. Niemniej jednak uważam, że wszystko zależy od podejścia rodzica. Możliwość dania klapsa dopuszczam(o ile wątpię, abym mógł swojemu dziecku coś takiego zrobić, abym znalazł na to siły). Sądzę jednak, że należy rozróżnić między klapsem wychowawczym a najzwyklejszym wyładowaniem własnej agresji i złości. Ta druga opcja jest absolutnie nie do przyjęcia. A przecież granica jest płynna i często niezauważalna!

Ps. sam nie dostawałem klapsów i byłem grzecznym dzieckiem. Moja siostra z kolei często przeginała pałeczkę, jak była mała. Dlatego też uważam, że jednej recepty na sukces wychowawczy nie ma.
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 10:38
Cytat:
Z dziećmi trzeba rozmawiać, zrozumieć, dlaczego coś robią. To zwykle wynika z głupoty. Szarpie się na ulicy, nie wiedząc, że może wpaść pod samochód. Uświadomić zagrożenie.

Są takie dzieci, rzepusiu, którym se możesz tłumaczyć do jutra rana, a i tak ono zrobi swoje i już. Jak nie dasz klapsa, to cię zignoruje i tyle.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 10:57
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Są takie dzieci, rzepusiu, którym se możesz tłumaczyć do jutra rana, a i tak ono zrobi swoje i już. Jak nie dasz klapsa, to cię zignoruje i tyle.


Lunar, jak dasz klapsa, to nie znaczy, że Cię nie zignoruje. A na pewno się wścieknie albo rozpłacze.

Tomasz, czy Ty masz dzieci?
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 11:12
Cytat:
Lunar, jak dasz klapsa, to nie znaczy, że Cię nie zignoruje.

Nie zignoruje. To nie ten wiek na ignorowanie takich rzeczy.
Cytat:
A na pewno się wścieknie albo rozpłacze.

Zdarza się. Ale jeśli to nic nie da, dziecko na przyszłość zapamięta, żeby nie przeciągać struny bo można dostać w pupę;) Będzie bardziej słuchało, co się do niego mówi, bo będzie wiedziało, co grozi za upór. Najmłodszy brat nie chciał odrabiać lekcji. Żadne tłumaczenia do niego nie docierały. Jak rodzice zaczęli zabraniać mu grać na kompie póki nie odrobi lekcji - zaczął traktować komputer jako nagrodę za odrobienie lekcji jak nie dali mu potem zagrać, nie odrabiał. w końcu ojciec się zdenerwował i wkroił mu pasem. Od tej pory nie ma problemu z odrabianiem lekcji ani z upominaniem się o komputer ;)



Swoją drogą najmłodszy dostał pasem najmniej i jest największym tchórzem i panikarzem z nas wszystkich. Jak tylko jakieś skaleczenie albo brzuch go zacznie boleć to zaraz: "mamo, a czy ja umieram?" A ma już 15 lat!:rol:
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 11:45
Cytat:
Uczniowie dwóch gimnazjów w Bochni umówili się na tzw. ustawkę. Na porachunki uczniowie przynieśli ze sobą siekierę, nóż i kastet.

Bójka miała być rewanżem. Parę dni wcześniej uczniowie jednego gimnazjum pobili chłopca z sąsiedniego gimnazjum w Bochni. Koledzy pobitego postanowili się zemścić. Do wyrównania porachunków nawoływali na łamach forum internetowego. Świadomi tego, że podobne informacje w sieci na bieżąco śledzą także policjanci, kilka razy zmieniali datę i godzinę spotkania. W zorganizowaniu starcia pomagały także dziewczyny. To właśnie gimnazjalistki dały sygnał obu grupom, że miejsce, godzina i data spotkania są ostatecznie ustalone. W ostatni piątek po szkole oba zespoły spotkały się na łąkach przy ul. Za Szybem. Na miejsce przyjechali też policjanci, którzy czytając wpisy uczniów na forum, przygotowali się do interwencji. Funkcjonariusze wylegitymowali kilkanaście osób, kilku podczas akcji udało się uciec. Trzech chłopców - którzy mieli przy sobie nóż, siekierę i kastet - zatrzymano. To gimnazjaliści w wieku 15 i 16 lat. Po kilku godzinach zostali przekazani rodzicom. O tym, jakie środki wychowawcze zastosować wobec nich, zdecyduje sąd.


źródło: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,6443329,Bochnia__Gimnazjalisci_planowali_ustawke.html

Moim zdaniem to efekt tego, że rodzice nie interesują się wystarczająco tym, co robią ich dzieci, nie mają dla nich czasu, bo są ważniejsze sprawy na głowie, a po pracy trzeba odpocząć, a nie wdawać się w życiowe dyskusje z synem/córką. Zamiast zainteresowania i miłości - kasa, ciuchy, komórki, żeby synuś miał, bo inne dzieci w szkole też już dawno wszystko mają. Moim zdaniem niektórzy przesadzają z bezstresowym wychowaniem, kiedy pozwalają dzieciom na wszystko.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 11:52
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Ale jeśli to nic nie da, dziecko na przyszłość zapamięta, żeby nie przeciągać struny bo można dostać w pupę


Prędzej zapamięta, żeby tego, za co dostało, nie robic przy rodzicach.
Wiesz, takim "pasowym" sposobem matka mnie namawiała, żebym chodziła do kościoła i na religię. Efekt znasz.

Co do lekcji, czasem trzeba dziecku pozwolic, żeby poniosło konsekwencje swojego uczynku. To jest lepsza lekcja niż bicie.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 12:07
Lunar - jak ty to wszystko godzisz:
klapsy, swój katolicyzm i pasek jako czynnik wychowawczy?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.