Czy można bić dzieci?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Samotny Wilk Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 13:22
Bezstresowe wychowanie to bezsens. Widać przecież wyraźnie co się dzieje w szkołach, parkach, ulicy, itd.
P.S. Co należy rozumieć przez bezstresowe?
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 13:29
Oczywiście, że nie można bić dzieci - ale czasem trzeba ;)
A co do wychowania bezstresowego, to należy zadać sobie pytanie - dla kogo ono jest bezstresowe? Bo mi się wydaje, że przede wszystkim dla leniwych, nieodpowiedzialnych rodziców!
Życie nie jest bezstresowe, a skoro wychowanie ma być przygotowaniem do samodzielnego życia, to wniosek narzuca się sam.
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 03-04-2009 13:34
Moja Kinia tylko raz dostała klapa paskiem (bałdzo łekko) ale zapamiętała, że tata nie żartuje. Potem jak sięgałem po pasek, to tylko w żartach i nie powiem, żadko go odnajdywałem, bo zdążyła go skutecznie ukryć.
Ale jak mnie zdenerwowała, to wiedziała o tym od razu i sama przychodziła.

Bezstresowe wychowanie - to bezsens z którym kolejne pokolenia nauczycielek w szkołach będą musiały sobie radzić...
Nawet tu w Anglii widzę wbrew pozorom zmiany.
Zawsze można takiemu rozydrzonemu bachorkowi powiedzieć, że jak dostanie w tyłek, to potem niech idzie dzwonić, gdzie trzeba- ale powrotu już nie ma!
To zaczyna działać.
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Carmen Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 13:45
Uważam, że częste rozmowy z dziećmi o różnych sprawach, nawet tych trudnych, wystarczą, żeby dobrze je wychować. Trzeba mówić im prawdę nawet jeśli boli.
"Z przyjaźnią sprawa nie jest taka prosta.
Długo i z trudem się ją zdobywa, ale kiedy się już przyjaźń posiadło, nie sposób się od niej uwolnić, trzeba stawić czoła."
Albert Camus
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 03-04-2009 15:20
No tak... Prawda boli, ale nie na tyle, aby młody okaz bobofruta zapamiętał ją od razu.
Mnie wychowywano zbyt surowo... Na dobre to nikomu nie wyszło, ale nie sądzę, aby znowuż pobłażanie i tylko sama rozmowa pomagały w wychowaniu idealnym!
Moja córka sama kiedyś stwierdziła: Tata, a daj ty mi klapa w tyłek, a nie zrzędź tyle.
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-04-2009 15:34
Cytat:
Tomasz, czy Ty masz dzieci?
nie mam i miałbym problem z dawaniem klapsa. Psa nie potrafie uderzyć,a co dopiero dziecko. Widać na ojca się nie nadaję :D

Ale sam cieszę się, ze czasem dostałem w skórę, może jakbym nie dostał wyrósłbym na jakiegoś matoła. Większość z forumowiczów pewnie dostała ;) i jacy inteligentni ludzie.



zresztą jak każdy z nas wie, wychowanie bez klapsa istnieje krótko, a kiedyś jakoś to działało. Dlaczego robic eksperymenty?

Właściwe kto wpadł na to, aby było inaczej? I kiedy?



pewnie tysiące dzieci wolałby dostać pasem i żeby rodzice się nimi interesowali, niż teraz jak nikt dla swych pociech nie ma czasu.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 15:39
Cytat:
16-letni mieszkaniec Bochni i jego 18-letnia siostra napadli na policjantów patrolujących miasto.

Kopali, pluli i wyzywali przypadkowo spotkanych funkcjonariuszy. Jak się okazało był to rewanż. Inny patrol policji tego samego dnia, tylko nieco wcześniej upomniał młodego człowieka, który w centrum miasta załatwiał potrzebę fizjologiczną.

Czwartek wieczór - centrum Bochni. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego upominają grupę młodych ludzi, która za głośno zachowuje się w centrum miasta. Wśród nich jest młody człowiek, który na płycie Rynku załatwia potrzebę fizjologiczną. Zostaje zatrzymany przez policję. Okazuje się, że ma prawie dwa promile alkoholu, znajduje się także pod wpływem środków odurzających. Trafia na komendę, tam po niego zgłaszają się rodzice. Chłopak wraca do domu, jednak tylko na chwilę.

- Młodzieniec nie miał zamiaru puścić płazem reprymendy policjantom i postanowił się zrewanżować. Okazją był przypadkowo nadchodzący patrol dzielnicowych - wyjaśnia Leszek Machaj z KPP w Bochni.

Wspólnie z 18-letnią siostrą w pobliżu bramy kamienicy przy ul. Kazimierza Wielkiego zaatakowali przechodzący patrol. Na funkcjonariuszy rzucili się z pięściami. Z pomocą policjantom przyszedł nie będący na służbie kolega. Młodzi ludzie po raz kolejny tego dnia trafiają na komendę. Tym razem zostają zatrzymani w areszcie. Wkrótce odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej i uszkodzenie ciała, znieważenie policjantów a także zmuszanie do odstąpienia od prawnej czynności służbowej.

Agresywnej dziewczynie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Wobec nieletniego policja skieruje wniosek do Śądu Rodzinnego o wydanie orzeczenia o jego umieszczeniu w zakładzie poprawczym. Oboje są dobrze znani policji z naruszania obowiązującego prawa a Sąd Rodzinny stosował wobec nich wielokrotnie środki wychowawcze.


źródło: http://www.intermaks.pl/index.html?grp=2&info=5391&strona=0

to tylko 2, ten post i poprzedni mój, które opisują przypadki mające niedawno miejsce w moich okolicach.

Pytanie - gdzie byli rodzice?
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-04-2009 15:44
Przemoc nigdy nie jest uzasadniona!!!

Policjanci powinni z nimi rozmawiać. nie bijcie nas bo to nie właściwe. I nie moralne wg norm współczesnej Europy. No niestety młodzież mogła wyznawać inne normy. Teraz w internecie można się do wiedzieć, że nie wszystkie kultury to lewactwo.

Za PRLu w szkołach też tak było? Też napadali młodzieńcy milicjantów? Pewnie wtedy rodzice wychowywali bardziej liberalne dzieci.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 15:44
Cytat:
tajga1805 napisał/a:

Bezstresowe wychowanie - to bezsens z którym kolejne pokolenia nauczycielek w szkołach będą musiały sobie radzić...


Ja sobie wypraszam, nie dyskryminować mi tutaj nauczycieli! :D :D :D

A bezstresowe wychowanie jest absolutnym bezsensem i porażką. Rozkapryszone, egocentryczne, próżne dzieciaki później się panoszą ulicami, korytarzami szkolnymi, w klasach. Aż strach pomyśleć, jakie społeczeństwo na takiej podstawie może wyrosnąć...
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 15:50
Cytat:
Ja sobie wypraszam, nie dyskryminować mi tutaj nauczycieli!


to chyba nie była dyskryminacja co napisał tajga, bo to nauczycielom potem lądują kosze na głowach i nauczyciele muszą się zmagać z pyskującymi uczniami, dla których nie stanowią żadnego autorytetu

Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 15:52
Mi chodziło o to, że napisał nauczycielki pomijając płeć męską w tym fachu :p
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Samotny Wilk Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 16:20
Bo rodzicom się nie chce, albo, że niby chroniąc dziecko - cierpi całe społeczeństwo, począwszy od nauczycieli (i nauczycielek;), a skończywszy ponownie na tych rodzicach.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 03-04-2009 16:55
OK. Sorki za kobiety... Pan od WFu też został poważnie pokopany przez dziewczyny za to, że wydał ich zdaniem niedobry wynik w meczu... A znam więcej przykładów.

Jednego jestem pewien: Jak widziałem bezstresowe dzieci w ich zabawach, to wielokrotnie łapałem za kołnierz i zanosiłem do matek... (jak fajnie patrzeć, jak same się wstydzą za swoje pociechy, dopóki to "coś wisiało" mi w ręku) :lol:
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 17:18
Cytat:
Jeśli rodzic używa argumentu w postaci klapsami dziecko w przyszłości będzie chciało wszystko zdobywać siłą.


może nie w przypadku, gdy dostanie przysłowiowego klapsa; raczej gdy naprawdę jest bite i to nie tylko gołą ręką - to kategorycznie powinno być zabronione i karane
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-04-2009 17:23
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Za PRLu w szkołach też tak było? Też napadali młodzieńcy milicjantów? Pewnie wtedy rodzice wychowywali bardziej liberalne dzieci.


PRL było państwem -satelitą państwa totalitarnego, a więc reżimem. Każdy reżim to także reżim obyczajowy. Psychologia.

Dzsiaj mamy dobrobyt, konsumpocjonizm, "lewactwo", zatem i całkowite popuszczenie obyczajom. Psychologia.

Nie ważne jest czy się bije czy nie bije. Ważne jest czy żyje się z głową, czy nie.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 17:41
Cytat:
Zeszłotygodniowa ustawka gimnazjalistów z Bochni to nie pierwszy przypadek próby brutalnego odwetu na rówieśnikach. W ubiegłym roku w Małopolsce w wyniku krwawych bójek ponad 200 nastolatków doznało obrażeń ciała, 90 proc. pobić dokonały grupy nieletnich - informuje dziś "Gazeta Wyborcza Kraków".


Przemoc rodzi przemoc, jeśli mowa o biciu w sensie takim, że rodzic się znęca, to żadnych efektów wychowawczych pasem nie osiągnie, bo dziecko będzie chciało się mścić za krzywdy, jak nie na rodzicu, to na młodszym koledze. A nie daj Boże na własnych dzieciach kiedyś.
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 17:45
Niekoniecznie musi chodzić o mściwość w przypadku, gdy bite w młodości dzieci powielają ten schemat w stosunku do swoich pociech w przyszłości. Nie musi być to pragnienie zemsty. Zauważmy, chociażby po tym wątku, że większość osób uważa, że wyrosło na porządnych ludzi. Dlatego też później sami biją(albo dają klapsy) swoje dzieci, bo przecież "skoro ja dostawałem na pupę i jestem przyzwoitym człowiekiem, to chyba jest to dobra droga wychowawcza?"
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-04-2009 17:50
Przedstawię pewien eksperyment (wymyślony na poczekaniu).
Dziecko jest smutne i marudzi, chociaż wszystko wokół jest piękne - inne dzieci się bawią, przyjechała ciocia i jest tort ze śmietaną. Po otrzymaniu klapsa (ze to marudzenie) dziecko jest smutne nadal, jeszcze bardziej, a nawet płacze. Płacze, kiedy wszystko jest super, a nawet słońce wyszło.
Aplikujemy mu trzy kolejne klapsy. Nic nie zrozumiało. Jest jeszcze gorzej - drze się w niebogłosy, bez powodu. Co począć? Zabić.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 17:52
Cytat:
Niekoniecznie musi chodzić o mściwość w przypadku, gdy bite w młodości dzieci powielają ten schemat w stosunku do swoich pociech w przyszłości. Nie musi być to pragnienie zemsty.
- oczywiście, że nie, to był tylko jeden z przykładów/możliwości, której wykluczyć nie można, ale efekty mogą być przecież najróżniejsze

A co powiesz valdens na przykład wymyślony na szybko, gdy maluch jest zaintrygowany kurkami w kuchence gazowej na której gotuje się wrzątek? Albo, gdy przechyla się bo chce zobaczyć co jest na dnie studni? (to akurat przykład z mojego życia, bo byłam bardzo ruchliwym dzieckiem i mnie nie można było upilnować) :D
Do góry
Autor
RE: Czy można bić dzieci?
nod Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 17:54
Mnie się wydaje, że podstawą każdej kary jest zrozumienie jej źródła. Problemem kary cielesnej jest natomiast to, że dziecko nie skupia się na tym, dlaczego zostało ukarane, tylko nad bolącą pupą. Klaps trwa sekundę. Rodzice często nawet nie tłumaczą, za co bachor go dostał. Później jest pięciominutowy płacz. Tylko czy w tym czasie dziecko chociaż trochę zastanowi się, dlaczego akurat dostało w tyłek?
Zapraszam do mojego świata:
http://zapisanestronice.blogspot.com/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]