Czy miłość jest banalna?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-04-2009 14:14
Małe podsumowanie uogólniające:

To nie temat Was odtrąca, ale forma zapodania. Uff. Jest nadzieja dla miłości. :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-04-2009 14:16
A co, planujesz zacząć pisać dla Harlequina?
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-04-2009 14:52
Kto wie, kto wie... :D W każdym razie, jeśli kiedyś popełnię książkę, to miłość będzie odgrywać w niej ważna rolę, o ile nie grać pierwsze skrzypce. :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 04-04-2009 15:34
Nadzieja na prawdziwą miłość jest zawsze. Należy pamiętać o miłości, że jej się ,,nie szuka ona jest, albo jej nie ma'':)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 04-04-2009 17:53
miłość nie jest banalna, jest bardzo złożonym uczuciem, przede wszystkim:
-nie ma miłości bez zrozumienia jeśli 2 osoby nie potrafią się dogadać to miłość nie będzie trwać wiecznie tylko przeminie,
-nie ma miłości bez zazdrości, choćby takiej słabej ukrywanej, przesadna zazdrość też niszczy związek ale jak kogoś kochamy to samo się w nas rodzi że spoglądamy zazdrośnie gdy nasza druga połówka tańczy z innym facetem bo jednak zawsze chciałoby się ją mieć przy sobie :p no i gdy nie odpisuje na SMSy 2 godziny to też przychodzą myśli że co ona może robić, to właśnie dowód miłości,
-nie ma miłości bez zaufania, jeśli sobie nie ufamy zaczynają się spory kłótnie i w końcu wszystko się sypie
-nie ma miłości bez przyjaźni, to też ważne i podsumowuje wszystko, także miłość nie jest banalna, banalne jest to że wszystkie filmy zawierają w sobie wątek miłosny i specjalny dni dla zakochanych, kocha się cały rok, nie tylko 14 lutego :) tylko to jest banalne w miłości
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-04-2009 18:37
Miłość banalna? Jeju, nie wiem skąd niektórym przychodzą do głowy takierzeczy!
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 04-04-2009 18:46
sam temat przez pytanie stał się banalny.

Ludzie odchodzą miłość zostaje, i nie umiera, jedynie więdnie.
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 05-04-2009 06:31
Tak jest Boski Diabełku zgadzam się z Tobą:)::yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 05-04-2009 15:03
Cytat:
jakub napisał/a:
ale jak kogoś kochamy to samo się w nas rodzi że spoglądamy zazdrośnie gdy nasza druga połówka tańczy z innym facetem bo jednak zawsze chciałoby się ją mieć przy sobie :p no i gdy nie odpisuje na SMSy 2 godziny to też przychodzą myśli że co ona może robić, to właśnie dowód miłości,

w takim razie ja jesem zakochana bez wzajemności.
miłość powinna jest prosta. powinniśmy kochać. ale tak samo, jak wiele innych prostych potrzeb może być różnie opisana - i tak samo, jak o jedzeniu, czy wydalaniu można mówić pięknie, złożenie, ale i prosto, bez zastanowienia, tak i o miłości.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 06-04-2009 11:28
może i jest wzajemność tylko z czasem po prostu zbudowałaś zaufanie na takim poziomie że zazdrość po prostu sobie poszła, być może to jest możliwe, nie mam jeszcze aż takiego doświadczenia życiowego by to potwierdzić lub zaprzeczyć
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Samotny Wilk Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 13:47
Miłość nie jest banalna, ale mówienie (czy pisanie) o niej bardzo często tak;)
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-04-2009 16:58
Miłość wydaje się być banalna przy pisaniu/tworzeniu ze względu na pewną schematyczność: albo będą w końcu razem, albo i nie. Rolą twórcy jest ukazać złożoność ludzkich myśli i przeżyć na ciekawym tle. Jak się uda, to pomimo tematu nigdy nie będzie banalnie. Banalnie będzie jak będzie się wszystko kończyć hollywoodzkim happy endem.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2009 18:35
miłość staje się banalną, gdy za dużo się o niej gada :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 06-04-2009 20:02
Cytat:
kmkmk napisał/a:
miłość staje się banalną, gdy za dużo się o niej gada :smilewinkgrin:

staje się banalna, gdy się o niej opowiada w jeden sposób.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-04-2009 03:59
Tak o miłości można pisać, mówić banalnie i bardzo artystycznie, ale najistotniejsze chyba jest to, aby ja odczuwać i mieć ją w sobie:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2009 15:37
Pokiereszowana doszłaś do sedna, nadmierne gadanie o miłości jest zbędne.
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-04-2009 18:06
co to jest "nadmierne" gadanie o miłości?
jaką miarą można mierzyć gadanie?
czy jak ja raz na dzień powiem coś o miłości, to będzie to jednoznaczne z tym, jak ktoś bardziej małomówny zrobi to też raz dziennie?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-04-2009 18:19
Soczewico o miłości należy mówić jak najbardziej, ale jeszcze bardziej trzeba ją czuć:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2009 21:32
"Czy miłość jest banalna?" - A cóż to za pytanie? Soczewico, mnie chodzi jedynie o to, że tematy takie jak ten, same z siebie banalizują pojęcie miłości. Śmiech na sali! :lol: Po co gadać, miłość się czuję albo nie - jak ładnie skonkludowała Pokiereszowana:)
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2009 22:02
Rzepusia pytanie zawarte w temacie tego nie precyzuje, więc i ja pozwoliłam sobie na ogólny wniosek.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]