Skąd bierzecie książki?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Skąd bierzecie książki?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-04-2009 16:46
Może to proste pytanie, ale właśnie zaczęłam się nad tym zastanawiać. Książki - niestety - w empikach czy matrasie są dość drogie, i jako osoba nie posiadająca jakichkowliek stałych dochodów, nieczęsto mogłam sobie pozwolić na zakupy w tych sklepach. Oczywiście pozostaje pożyczanie od znajomych (może to nieładnie, ale jak do kogoś wchodzę, to zaraz szukam półek z książkami i wychodzę z reklamówką) albo w bibliotekach, ale, ja na przykład, lubię mieć własne - żeby stały na regale w zasięgu wzroku i ręki, żebym zawsze mogła do nich wrócić.

Właściwie pytanie: Skąd bierzecie książki? Czy macie jakieś swoje miejsca, gdzie kupujecie je taniej? Gdzie takich miejsc należy szukać?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2009 16:48
Ja przeszukuję pewien znany portal aukcyjny. Tam kupuję i sprzedaję, czasami w Taniej Książce. :yes:
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-04-2009 17:00
Ja polecam:
www.czytajtanio.pl
Mają sporo ciekawych pozycji, ostatnio z D. zrobiliśmy tan naprawdę duże zakupy... A potem byłam w Poznaniu, zobaczyłam kiermasz taniej książki, i kupiłam jeszcze trzy. A dwa dni później w Krakowie, gdzie weszłam do dwóch księgarni, które twierdziły, że u nich też kupię tanio, kupiłam... Jeszcze siedem... W moim wypadku jest to nieuleczalne - ja po prostu muszę książki kupować, to ważniejsze niż bułki na śniadanie. Jestem chora, wiem, nie musicie mi tego uświadamiać :smilewinkgrin:

Moja Siostra (Tequila) natomiast ostatnio zamawiała z tej strony:
www.latarnik.com.pl
i bardzo ją chwaliła.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2009 17:15
Antykwariaty - książki po 2, 3, 8, 15 zł...

Dom - za darmo :D

Empik i Matras? Oj, rzadko, rzadko...
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-04-2009 17:24
Hmm... A konkrety? Bo ja na przykład parę razy słyszałam, że w Bydgoszczy w antykwariatach można dostać wspaniałe książki, ale gdzie te konkretne antykwariaty są - nie mam pojęcia... Zdradźcie swoje sekretne miejsca ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 10-04-2009 17:28
allegro, czasem z drugiej ręki, są takie stoiska. ale generalnie najczęściej księgarnie. niezależnie od ceny.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 10-04-2009 19:00
allegro, tylko i wyłącznie używane, jeśli lektury to Biblioteka Raczyńskich lub półka w domu jeśli jakaś popularna :) ostatnio 7zł za "Grom" Koontza ze wszystkimi kosztami, naprawdę opłacalny ten Internet :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2009 20:27
allegro, empik.com, merlin.com.pl, antykwariaty, giełda, biblioteki, składy tanich książek... :) im taniej tym lepiej. ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2009 20:30
Głównie biblioteki raczyńskich i "Tania książka" na św. Marcina, książki nawet od 1.50 :)
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2009 20:52
Czaję się pod księgarniami, potem śledzę, napadam i odbieram.
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-04-2009 22:22
Aaa! To Ty! Oddawaj książki! ;)
Tak, Ginger jest nieuleczalnym przypadkiem, a ja jej wtóruję, wspomagając dodatkowo sporadycznymi zakupami w Empiku i Matrasie :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2009 23:06
Ostatnio dostałam po nieboszczyku - sporo tego było, conajmniej dwie taczki. Grube, w większości ciekawie oprawione tomiszcza z dziedziny historii II wojny światowej, socjalizmu, trochę wiekopomnych lektur szkolnych. Gdybym ich nie zabrała, wszystkie trafiłyby na śmietnik. Ponieważ w większości nie były to książki w moim klimacie, postanowiłam złożyć je w darze bibliotece. Niestety, okazało się, że biblioteka przyjmuje tylko dary wydane po 2000 roku... I szanuj dziadu książkę! Teraz kurzą się na szafie... Jeśli jest ktoś zainteresowany, z chęcią sprezentuję :yes:
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 10-04-2009 23:40
Jako notoryczna bezrobotna :( żeruję głównie w bibliotekach, ale księgarni taniej książki nie omijam. Jak znajduję pracę, to po wypłacie lecę prosto do księgarni.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 11-04-2009 11:24
kmkmk - Spróbuj wystawić na Allegro jeśli ci zalegają. Na pewno ktoś się znajdzie. No i warto, żebyś wypisała co masz ;)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-04-2009 12:46
Cytat:
kmkmk napisał/a:
Grube, w większości ciekawie oprawione tomiszcza z dziedziny historii II wojny światowej,


Możesz coś więcej powiedzieć? Ile byś chciał/a za tom?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 11-04-2009 13:17
Cytat:
kmkmk napisał/a:
Ostatnio dostałam po nieboszczyku - sporo tego było, conajmniej dwie taczki. Grube, w większości ciekawie oprawione tomiszcza z dziedziny historii II wojny światowej, socjalizmu, trochę wiekopomnych lektur szkolnych. Gdybym ich nie zabrała, wszystkie trafiłyby na śmietnik. Ponieważ w większości nie były to książki w moim klimacie, postanowiłam złożyć je w darze bibliotece. Niestety, okazało się, że biblioteka przyjmuje tylko dary wydane po 2000 roku... I szanuj dziadu książkę! Teraz kurzą się na szafie... Jeśli jest ktoś zainteresowany, z chęcią sprezentuję :yes:
jeśli masz coś Stephena Kinga, Grahama Mastertona lub Deana Koontza to myślę że możemy się dogadać :p a jeśli jakieś inne to podaj przykłady to wtedy pomyślimy :)



ale widzę że to starsze więc w tych klimatach raczej nie znajdę u ciebie żadnych pozycji no chyba że znajdę a nie oddasz :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2009 17:03
Zainteresowanych bliższymi informacjami zapraszam na kontakt PW !!! :smilewinkgrin:

Jakub niestety wśród ocalonych przeze mnie książek nie ma horrorów, ale jest za to min Potop - też niezły ;-)

Asti, no widzisz nie pomyślalam, aby przez Allegro spróbować to opchnąć ;-) Nie chciałam zamieszczać ogłoszeń, że oddam książki, by nie trafiły na jakiś chodnikowy bazar. Jak się nie znajdą chętni, to pewnie sama się rozłożę w jakimś przejściu podziemnym :mad:
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 13-04-2009 19:57
Kmkmk - widzę, że niektórzy użytkownicy PP będą mogli podawać Ciebie jako źródło swoich książek :smilewinkgrin:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 13-04-2009 20:32
No cóż - najczęściej dostaje od rodziny na różne okazje :smilewinkgrin:

A pomijając ten fakt to korzystam z księgarń, allegro czy różnych stoisk :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 13-04-2009 21:04
Tak jak Anaris, dostaję od rodzinki i znajomych na różne okazje. Kupuję w księgarniach, antykwariatach... Godzinami wędruję po bibliotekach. No i pożyczam od znajomych ;)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]