Skąd bierzecie książki?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
salata Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2017 18:42
Mi się nawet w Biedronce zdarza coś kupić. Ale ogólnie księgarnie internetowe, czasem Empik. W bibliotece byłam ostatni raz chyba z 7 lat temu.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
chawendyk Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Polska
Dodane dnia 01-08-2017 21:48
a moją ostatnio ulubioną księgarnią jest "Biedronka" i w tym tygodniu pobliski supermarket.
Można kupić za 4,99 czy 9,99 pozycje całkiem ciekawe.
Oczywiście trzeba przekopać się przez romanse i inne ciekawostki, ale dla mnie fajną zdobyczą za 9,99 było w tym tygodniu chociażby Quo vadis za 9,99 /2015 stan ideał - twarda okładka
Jakoś tak wyszło że nigdy nie czytałem, . No i transport własnym rowerem;)
Przykład może banalny, ale warto bywać w takich sklepach bo wyprzedaże się zdarzają.
Trafiłem np w supermarkecie na wyprzedaż nieco zniszczonych książek po złotówce.
Warto tak sobie czasem poszperać.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 04-08-2017 16:05
Najczęściej kupuję na skupie makulatury, gdzie ludzie zwożą książki tonami. Czasem zajeżdżam i wybieram sobie. Najczęściej po 1 zł za sztukę, ale bywa i po 50 groszy. Stan nie jest ważny, liczy się masa książki.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Infernus Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd: mroczne Bieszczady
Dodane dnia 06-08-2017 13:05
Proponuję milionksiazek. Nowinek wydawniczych nie znajdziemy, są tam używane i stare książki, ja zawsze coś dla siebie znajdę.
" Autorstwo jest manią i nie ma tak silnych argumentów, aby ją przezwyciężyć" (M.G. Lewis)
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-08-2017 08:53
Pracuje w księgarni, więc mam to szczęście, że mogę zdobyć tańsze książki ;)
Wcześniej najczęściej wypożyczałam książki w bibliotece.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
mozajka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2018 19:31
Wow ale masz fajnie. Ja głównie z biblioteki, bo moja na bieżąco zakupuje nowości. Więc jak się trafi to pierwsza wypożyczam. A dość szybko czytam.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
adam poeta Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 06-03-2018 19:32
Ostatnio koleżanka podarowała mi 100.
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Jundi Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-03-2018 19:25
"Bidakom" polecam ebooki na chomiku, zwłaszcza jeśli chodzi o klasyki za 0 zł, np:

Philip K. Dick
Pär Lagerkvist
Neil Gaiman
i wiele wiele innych... do wyboru do koloru!


PS.
Wiedza i sztuka nie powinny kosztować ;)
/Sukces/____
__________|___
_____________|___
________________|___/Ja/
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2018 13:52
Nie zgadzam się ;)

Chciałbyś pracować nad książką powiedzmy trzy lata, poświęcać na to wiele godzin swojego czasu, później wydać ją i nie dostać za to ani złotówki, mimo że jest czytana i oceniana pozytywnie?
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 29-04-2018 21:19
Ostatnio zainteresowałam się bardziej e-bookami & kwestią darmowego a legalnego dostępu do nich.

Polecam dwie rzeczy:

1) http://swiatczytnikow.pl/skad-sciagnac-darmowe-e-booki-po-polsku-10-najciekawszych-miejsc/ - obszerne info o możliwości skombinowania legalnych darmowych książek

2) Czytnik umożliwiający korzystanie z aplikacji Legimi + konto na Legimi + wizyta w bibliotece, która udostępnia darmowe kody do Legimi. Nagle człowiek otrzymuje dostęp do wielu książek, a ściąganie ich jest łatwiejsze i wygodniejsze niż przeczesywanie internetów w poszukiwaniu pirackich wersji. Polecam z całego serduszka.
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-04-2018 23:33
Choć moje 6 e-booków nie jest może darmowe, tym nie mniej gorrrrąco polecam je Wam, byście je kupowali i czytali.
Można kupić też papier jako siódmą książkę.

Sądzę, że rynek e-booków ma się świetnie i warto go wspierać.
To książki za małe pieniądze, częstokroć perełki literatury światowej.
I w małym czytniku tyle dzieł :)
Pomyślcie.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Skąd bierzecie książki?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 30-04-2018 23:00
Emily napisała:
Ostatnio zainteresowałam się bardziej e-bookami & kwestią darmowego a legalnego dostępu do nich.

Polecam dwie rzeczy:

1) http://swiatczytnikow.pl/skad-sciagnac-darmowe-e-booki-po-polsku-10-najciekawszych-miejsc/ - obszerne info o możliwości skombinowania legalnych darmowych książek

2) Czytnik umożliwiający korzystanie z aplikacji Legimi + konto na Legimi + wizyta w bibliotece, która udostępnia darmowe kody do Legimi. Nagle człowiek otrzymuje dostęp do wielu książek, a ściąganie ich jest łatwiejsze i wygodniejsze niż przeczesywanie internetów w poszukiwaniu pirackich wersji. Polecam z całego serduszka.


To w 100% popieram.

A jeśli chodzi o rynek e-booków - rozwija się dynamicznie, fakt, jednak raczej nie polecałabym debiutować samym e-bookiem. W Polsce praktycznie nie da się w ten sposób przebić. Książki, które są kupowane w formie e-booka to zwykle te, które zostały wydane również w wersji papierowej. Być może za kilka lat się to zmieni, ale dzisiaj jest, jak jest.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.