Prywatnie na portalu..
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Prywatnie na portalu..
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 11-04-2009 00:45
Witam wszystkich, co mnie poznali do tej pory, i Tych wszystkich, co jeszcze nie wiedzą, cużem za stworzenie.
Jak wszystkim wiadomo, trwają już prace nad drugim słuchowiskiem... I dobrze!
A ja chciałbym zaproponować od razu kolejne. W całkowicie nietypowym stylu, tak zwanym japońskim.
Zabawa ta polega przede wszystkim na nieznajomości całości aż do momentu obejrzenia ( w tym wypadku usłyszenia). Każdy chętny dostałby własny tekst, z krótką notką dotyczącą modulacji głosem , a po przesłaniu nagrania, jedynie reżyser miałby pojęcie, co z tym robić dalej.
Samo opowiadanie podstawowe już jest. Za chwilę rozpisałbym całość na role, ale czy ktoś zechciałby się zabawić w kota w worku?

Wypowiedzcie się proszę, co o tym sądzicie?

A teraz wstępem określę postaci:
Wszystkie bajki czeskie, polskie,WB, Peyo, Disneya i Hensona, o Jacksonie nie wspominając i jedynym prawdziwym człowieku Timie Alenie...
Zatem byłby tam:
Krecik, Cypisek, Czerwony Kapturek, Wilk, Chip i Dale, Coralgol, Świnka Pigy, Myszka Micky, Rudolf.... i parę jeszcze pomjejszych rólek naukowców z różnych dziedzin...

Jeżeli kogokolwiek zaciekawiłem, proszę o wypowiedzi w tym temacie, a podział ról będzie już za pośrednictwam PW.

Oczywiście - efekt końcowy każdy pozna w kolejnym "Dziele Portalowym".
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 11-04-2009 01:00
Hmm... Ja bym się mogła pobawić :yes: Mogę wziąć kota w worku, pod warunkiem, że będzie nim Czerwony Kapturek :bigrazz: I wiesz... Bez żadnych zberezeństw :p
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 11-04-2009 01:04
Oczywiście!
Jedyną małą kwestię trochę odbiegająca grzecznością, wypowiada Cypisek, ale nie uwłacza ona na szczęście nikomu- hihi

Czyli zacznę przygotowywać Ci Imbirku całą rolę Kapturka- Super! :p
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2009 01:16
Mi się pomysł bardzo podoba, ale jako że nie znam się na nagrywaniu i takich sprawach to nie będę się zgłaszać. Natomiast chętnie posłucham, co przygotowali inni.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-04-2009 01:24
Jeżeli któraś z postaci klnie, to ja się jak najbardziej nadaję do tej roli, bo lubię kląć i już... :D
Tylko nagrywać się nie umiem... :shy:
Nie wiem jak po prostu.
Ktoś mnie nauczy?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 11-04-2009 01:45
Będzie to dosyć proste nauczanie, wszystko w swoim czasie. Podstawa to mikrofon i odpowiednia karta muzyczna, albo program... ale o tym potem... :lol:
Vanillivi- Dlaczego tak szybko rezygnujesz? A może to twój głos bedzie pewfekcyjnie pasował do jakieś postaci? :uhoh:
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 11-04-2009 02:01
No to ciekawe, ja tez chętnie zgłoszę swój udział:), ale czy mój głos na coś się przyda?;)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-04-2009 02:57
Zaświadczam, że Kieszonka ma bardzo interesujący, ciemny głos... :yes:
Nie przegapcie jej... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 11-04-2009 07:43
Ciemny głos nie źle to brzmi:lol:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 11-04-2009 11:36
No fakt, Pomrocznością mnie tu starszycie,aż bedę musiał przejrzeć scenaruisz, aby coś dopasować. :lol:
Ale jak podejrzewam, to na pewno się znajdzie jakaś ciekawa postać i kwestie dla niej. Zatem Poki ! Uszy do góry!!! :smilewinkgrin:
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2009 12:34
Ja potrafię "mówić" głosem Kaczora Donalda B) ale nie wiem jak to wyjdzie po nagraniu, jeśli w planach jest Kaczor to ja sie na niego piszę :)
Do góry
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 11-04-2009 15:38
Dziękuję Tajguś :)- jesteś wielkoduszny, mimo pomroczności mojego głosu dajesz mi szanse, a nie boisz się ryzyka?;)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 11-04-2009 15:44
hmm... a ja? (wiem, wiem, zgłoszę się jak tylko nagram kwestie do poprzedniego słuchowiska) :shy:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2009 22:54
Cytat:
tajga1805 napisał/a:
Będzie to dosyć proste nauczanie, wszystko w swoim czasie. Podstawa to mikrofon i odpowiednia karta muzyczna, albo program... ale o tym potem... :lol:
Vanillivi- Dlaczego tak szybko rezygnujesz? A może to twój głos bedzie pewfekcyjnie pasował do jakieś postaci? :uhoh:
Ale ja nie mam mikrofonu ani programu i się na takich rzeczach nie znam. Lepiej nie zabierać się za coś, o czym nie ma się pojęcia. ALe bardzo wam kibicuję.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 15-04-2009 23:38
Zawsze możesz mieć w domu kaseciaka , czy minidysc, czy jeszcze jakieś ustrojstwo, co to rejestruje głos... Taką kasetę, czy inne coś (mam wszystko do odbioru dźwięku) odbieram za pobraniem z poczty... Ale to tylko podpowiedź. :D

Jeszcze troszkę czasu potrzebuję na rozpisanie wszystkich ról z odnośnikami, jak w danej chwili ma brzmieć głos... Także proszę, bądźcie cierpliwi... :uhoh:
I tak specjalnie- tu się przyznam wszystkim( sic!) mam zamiar to lekko przeciągnąć w czasie, aby w pewnym momencie okazało się to zaskoczeniem dla wszystkich :lol: :yes:

Dzięki, wszystkim chętnym, a jeszcze parenaście głosów i tak bedzie potrzebnych :smilewinkgrin:

Ps: Przyznam się jeszcze, że jedna osoba już zna całość opowiadania, na podstawie którego owo słuchowisko powstanie :uhoh:, ale zobaczymy pierw jak wyjdzie ... :yes:
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 16-04-2009 06:15
No cóż cierpliwość ponoć uszlachetnia;)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 16-04-2009 09:33
tajga - mógłbym aspirować do jakiejś roli męskiej
Cytat:
Każdy chętny dostałby własny tekst, z krótką notką dotyczącą modulacji głosem

mam nadzieję, sprostam notce :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 16-04-2009 14:37
chyba pojęłam, o co mniej więcej chodzi. Jeśli mogę, to chciałabym się przyłączyć :) A jak nie - bo wiadomo, nowicjuszka ^^ - to mogę być na jakiejś liście rezerwowych :yes:
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Prywatnie na portalu..
tajga1805 Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd: coś koło 11mln. mieszkańców
Dodane dnia 16-04-2009 14:42
Każdy na pewno da sobie z tym rady :smilewinkgrin:
w razie czego, zagłuszymy efektami specjalnymi hehe :lol:
Ama, anz'ardi; ché chi muore | non ha da gire al ciel nel mondo altr'ale.- Michał Anioł...

((( Przestaję komentować inne prace, skoro na moje nawet nie zaczepią okiem... A co taki bede! ))))
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]