Seriale
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Seriale
Kthaara Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd: Ligota
Dodane dnia 23-04-2011 20:47
Widzę, że seriale tutaj różne różniste. Moim najciekawszo-ulubionym jest serial Stargate SG1. Oczywiście science-fiction, lecz fajnie się ogląda. Inne które lubię: FarScape, Battlestar Galactica, Star Trek, Misja w czasie. Z Archiwum X mi nie siadło. A, byłbym zapomniał. Wzór (czy Numb3rs) w oryginale. Bawcie się dobrze.
Kthaara
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Jednak co do tej pierwszej są pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Do góry
Autor
RE: Seriale
Rebeliant Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2011 16:22
Ja jakoś nie potrafię wciągnąć się w jakikolwiek serial, ale ostatnio wspominałem ciekawy relikt minionej epoki - udało mi się znaleźć !!!
Serial ALF, pierwszy sezon był emitowany w 1986 roku w USA. Toż to antyk!
Świetny, ale prosty humor.

i2.pinger.pl/pgr271/bddb2966001a1b834c569694/alf.jpg
Do góry
Autor
RE: Seriale
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 21-05-2011 12:06
Przedwczoraj skończyłem 4 sezon Moody'ego. Poza ostatnim odcinkiem (i może jeszcze niezłym pierwszym z kapitalną pierwszą sceną), straszna padaka. I mogli by na tym skończyć, gdyby byli przyzwoici, bo nie mam złudzeń, że będzie tylko gorzej.

Ktoś tu mówił o Walking Dead. Było tak żenująco głupie, że spasowałem po drugim odcinku.
Boardwalk empire spoko, ale drugie Sopranos to to nie będzie. Przy całym szacunku dla Buscemiego, ale jeśli chodzi o granie mafiosów, może Gandolfiniemu buty pucować (do błysku).

Ktoś ogląda "Dwóch i pół"? Podobno Ashton Kutcher ma zastąpić Sheena... Czy stukając Demi Moore, można nastukać oglądalność telewizji? Ja odpadam, w każdym razie (ostatni sezon z Sheenem i tak był kiepski).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seriale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-05-2011 19:55
http://www.youtube.com/watch?v=Oh6qZu4WdlU&feature=related

Ja, Klaudiusz - najlepszy serial w historii BBC. Genialny. Na podstawie powieści Roberta Gravesa
Świetna rola Dereka Jacobi. Może to nie jest idealne źródło historyczne, ale z tego co się orientuję, jest całkiem nieźle. Polecam. Polecam!



Aha na youtube są wszystkie części.
Do góry
Autor
RE: Seriale
asiapodkowa007 Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 29-05-2011 11:00
Kości - nawet fajny, ogólnie lubię seriale gdzie w każdym odcinku jest jakaś nowa historia, przez dłuższy czas takie coś może być ciekawe.
Do góry
Autor
RE: Seriale
bassia5 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 15-08-2011 08:07
"Dr House" - zawsze i wszędzie. :)
Do góry
Autor
RE: Seriale
clare Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 18-08-2011 18:41
Preferuję głownie seriale komediowe (najczęściej amerykańskie), innych właściwie nie oglądam. Do moich ulubionych należą: "Przyjaciele", "Joey" i "Jak poznałem waszą matkę". :)
Do góry
Autor
RE: Seriale
Miranda Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd: każda
Dodane dnia 18-08-2011 19:58
"Dr House". "Kości".;)
Miranda
Do góry
Autor
RE: Seriale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-08-2011 11:06
Gra o tron
Do góry
Autor
RE: Seriale
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 27-08-2011 14:52
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Gra o tron


Interesujący serial, chociaż książkę ciężko się czyta. Ja skupiłam się tylko na losach Daenerys Targaryen i Khala Drogo. Może następne części będą bardziej przystępne.

Do moich ulubionych seriali należy przede wszystkim Battlestar Galactica, Generation Kill, True Blood, The Sanctuary i The Walking Dead.
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Seriale
Uprzejmy Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2011 15:15
Zarówno te które oglądałem kiedyś i oglądam nadal:
Alf, Prison Break, Friends, Dr House, Zabójcze Umysły (Criminal Minds)
Do góry
Autor
RE: Seriale
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 30-11-2011 19:01
Cytat:
Interesujący serial, chociaż książkę ciężko się czyta. Ja skupiłam się tylko na losach Daenerys Targaryen i Khala Drogo.
Co? Daenderys to córka szalonego króla, sama ma nas... w głowie, mam nadzieję, że zginie wreszcie. A ksiazka jest za.... Już przeczytałem 4 tomy, w weekend kupuję kolejny :)

Ale to o serialach, więc, zakochałem się... w Dexterze :D Co za serial! Nareszcie o kimś, kto jest mi bliski :) piękna opowieść, o wspaniałym człowieku. Polecam! :D
Do góry
Autor
RE: Seriale
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 30-11-2011 19:46
To oglądaj oglądaj, najnowsza seria jest genialna :p Przy niej reszta się chowa :D
A Debra jest najlepsza.
A teraz dobijam piąty sezon kości i uwielbiam Brennon ;)
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seriale
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 30-11-2011 21:00
też oglądam Kości i powtórkę Jordan :)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Seriale
livid Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 10-09-2012 09:58
Wymienię tu kilka ulubionych serii które zapadły mi w pamięci.

Star Gate SG-1 (szczególnie dobre dwa pierwsze sezony)
Jerycho (chyba jak dotąd moja ulubiona seria szkoda, że taka krótka)
Gra o tron(dla serialu zaprzestałem czytania książki, co rzadko mi się zdarza, obecnie wyprzedzam fabułę o jeden sezon do przodu. Potem będę czytał książkę i oglądał serial na równi z wyprzedzeniem książki.
After World (Amerykańska animacja Sci_Fi fajny pomysł i przyjemne w odbiorze)
Star Trek (klasyka, klasyka, klasyka)
supernatural (dwaj bracia walka z siłami nadprzyrodzonymi, dla mnie świetne)
Terra Nova (Świetny pomysł na fabułę, niezłe wykonanie i bardzo przyjemne w odbiorze.)
How met your mother (ohhhh really Barney is cool)
hawaii five (dla mnie lepsza, bardziej dynamiczna wersja CSI)

To by było na tyle według mnie mało tu fantasy, ale prawda jest taka, że powstaje bardzo mało dobrych serii fantasy. Jeśli macie jakieś propozycje chętnie obejrzę.
Jak jeszcze mi coś przyjdzie do głowy to dopiszę.

POZDRAWIAM!
Do góry
Autor
RE: Seriale
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 10-09-2012 10:31
Cytat:
JaneE napisał/a:
Cytat:
valdens napisał/a:
"True Blood". To najbardziej "lewacki" (jak by go nazwały nasze portalowe prawiczki) serial, jaki widziałem. Wampiry, seks, śmiech, narkotyki, antyklerykalizm... Super się ogląda, trudno się oderwać :p


Czy ten serial jest puszczany jedynie na HBO? Bardzo chciałabym obejrzeć, ale teraz leci już któryś z kolei sezon.


Tu mozesz ogladac od poczatku:
http://iitv.info/czysta-krew/


W tej chwili nie mam czasu na ogladanie telewizji ale wczesniej lubilam:
"True Blood", "Criminal Minds - Zabójcze umysły", "Dr House", "NCIS", "Supernatural - Nie z tego świata"
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Seriale
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 10-09-2012 11:24
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Co? Daenderys to córka szalonego króla, sama ma nas... w głowie, mam nadzieję, że zginie wreszcie. A ksiazka jest za.... Już przeczytałem 4 tomy, w weekend kupuję kolejny :)


Deanerys może i jest córką szalonego króla, ale to kobieta z charakterem :). Arya i Sansa też zwróciły moją uwagę. Zresztą intrygujących bohaterów jest mnóstwo, ale nie warto się do nich przywiązywać. Genialny karzeł Tyrion, jego brat Jamie, Cersei i inni... Każdy znajdzie coś dla siebie :). Mnie zostały jeszcze dwa ostatnie tomy do przeczytania.

Cytat:
TomaszObluda napisał/a:Ale to o serialach, więc, zakochałem się... w Dexterze :D Co za serial! Nareszcie o kimś, kto jest mi bliski :) piękna opowieść, o wspaniałym człowieku. Polecam! :D


:lol:

Dexter genialnie wygląda, gdy duma nad istotą emocji i uczuć, z którymi ma problem. Dla mnie to naprawdę kultowe momenty w serialu.
Tomaszu, przerażasz mnie tą bliskością w stosunku do Dexa :lol:.
Ja mam zamiar obejrzeć "Sześć stóp pod ziemią" z tym właśnie aktorem. Temat tego serialu też fajny, zakład pogrzebowy w głównej roli ;).



Livid pisała o "Terra Nova". Serial niespecjalnie przypadł mi do gustu. Jak scenarzyści mogli wysłać ludzi w czasy, gdy żyły dinozaury?! :lol: Przecież one wyginęły! I dlatego skończyło się na pierwszym sezonie ;).
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Seriale
livid Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 11-09-2012 10:51
Cytat:
Elatha napisał/a:
Livid pisała o "Terra Nova". Serial niespecjalnie przypadł mi do gustu. Jak scenarzyści mogli wysłać ludzi w czasy, gdy żyły dinozaury?! :lol: Przecież one wyginęły! I dlatego skończyło się na pierwszym sezonie ;).


Skończyli kręcić serial bo nie dostali dofinansowania od FOXa, tak samo upadło Jerycho i wiele innych dobrych produkcji.

P.S Dziura w serialu wysyłała ludzi 85 milionów lat wstecz, dinozaury wyginęły około 65,5 mln lat temu wraz z 65 procentami całego życia na ziemi. Sądzę jednak, że wystarczyło by im te 19,5 mln lat na nakręcenie kilku sezonów :D

P.S2 Troszkę interesuje się dinozaurami, a zwłaszcza lubię gdybać nad ich koegzystencją z ludźmi. Więc chętnie oglądam filmy o podobnej tematyce. Jeśli ktoś również interesuje się podobną tematyką odsyłam do komiksu Neozoic (W razie pytań pisać na pw).
Do góry
Autor
RE: Seriale
Elatha Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Jaworzno
Dodane dnia 11-09-2012 15:29
Myślę, że nie chodziło tylko o pieniądze ;). Dobre seriale bywają realizowane za duże pieniądze, a nowe sezony wciąż powstają. Lubię seriale, gdzie występują dinozaury. Namiętnie oglądałam "Zaginiony świat". Na pewno znasz ten serial. Bardzo mi się podobał i nawet ma wyższą ocenę od "Terra Novy".

http://www.filmweb.pl/serial/Zaginiony+%C5%9Bwiat-1999-103912


A tutaj krytyczne wypowiedzi w sprawie "Terra Novy".

http://www.filmweb.pl/user/.../Rodzinny+piknik+po%C5%9Br%C3%B3d+dinozaur%C3%B3w-12846

Pozdrawiam :).
... Widzicie różne rzeczy i pytacie: dlaczego takie są? Natomiast ja marzę o rzeczach, których nie ma i pytam: dlaczego by nie miały zaistnieć? ... - George Bernard Shaw
Do góry
Autor
RE: Seriale
livid Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 11-09-2012 15:49
Elatha pewnie, że znam "Zaginiony świat" bardzo kultowy serial swego czasu.

Czytałem również te same opinie na temat "Terra Novy" już jakiś czas temu co nie znaczy, że się z nimi zgadzam (przynajmniej częściowo). Oceny na film webie też nie są dla mnie żadną wyrocznią, choć zazwyczaj recenzje są pisane rzetelnie. Nie chce i nie zamierzam się tu bawić w krytyka. Uważam, że serial miał swoje wady, ale zasługiwał na drugi sezon którego jednakowoż prawdopodobnie nigdy się nie doczekamy.

Nie prawdą jest natomiast, że serial skończył się na pierwszym sezonie ze względu na lukę w fabule jaką było wyginięcie dinozaurów. Wielkie telewizje charakteryzuje to, że rzadko dają drugą szanse jakimkolwiek produkcją. Zwłaszcza jeżeli jest to produkcja wysoko budżetowa.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.