Kącik fotograficzny
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Kącik fotograficzny
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-04-2009 14:16
Co powiedzielibyście na poważniejsze potraktowanie PP-fotografii?
Tak, żeby zajął się tym ktoś despotycznie, ustawiając poprzeczkę na jakimś poziomie i tego pilnował?

Ja najchętniej widziałbym na tym stanowisku:
a ) zapomina
b ) amoryta
c ) waszego kandydata/tkę

Przekazalibyśmy sprawy (i własnie założony temat) w jego/jej ręce.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 14:21
Ja jestem ZA. Tylko nie mam swojego kandydata. Może warto by było poznać, kto tu ma jakie doświadczenie, żeby wiadomo było kogo wybrać...

:yes:
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-04-2009 14:23
Cytat:
Może warto by było poznać, kto tu ma jakie doświadczenie, żeby wiadomo było kogo wybrać...


Tak, tu mozna prężyć muskuły. Śmiało. :yes:
(służę przykładem)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 14:25
emoty.blox.pl/resource/7_1_106v.gif
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-04-2009 14:37
Moment, ale w newsach widzę komunikat, ze galerią opiekuje się już (od 21.04) Rusma?
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-04-2009 15:11
Tak? Hmmm :confused:



Jeśli tak, to przepraszam, zagapiłem się. Ale jeśli tak, to muszę też z przykrością stwierdzić, że opiekuje się nią słabo - za miękko. Moim zdaniem nic się nie zmieniło. Ciągle zalewają nas łąki, lasy, pastwiska... Zdjęcia, które ze sztuką mają mało wspólnego.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 24-04-2009 15:16
Też nie zauważyłem na razie jego aktywności, ale może się szykuje na coś dopiero? DLatego nie ruszałem zdjęć ostatnio, nic nie dodawałem.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 15:37
Pomysł dobry, Rusmy ostatnio nie widziałam. :uhoh: Proponuję na to stanowisko siebie. :bigrazz:

A tak na serio, to myślę, że mogliby to być ci, którzy prowadzą swoje galerie od dawna i się na tym znają. ;)
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 15:57
Ledwo 3 dni minęły od kiedy Rusma został mianowany administratorem galerii, więc ze spokojem :)
Chyba oczywiste jest, że od tego momentu "banda starych redaktorów i redaktorek od wszelkiej maści rzeczy pisanych" nie tyka się już poczekalniowych zdjęć? A przynajmniej ja tak samo jak Jack nie dodaję już zdjęć :)
A kto wie, jeśli Rusma, ani Sagit nie będą mieli nic przeciwko, to przecież i można wybrać jeszcze jednego administratora galerii. Zdjęć się przewija dużo, a wiadomo, że jedna osoba może nie mieć tyle czasu żeby wszystko ogarnąć :)
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-04-2009 17:01
a ktoś na poważnie ocenia zdjęcia? jest coś takiego, jak najwyżej ocenione zdjęcia, oczywiście poza tymi, na których się prezentujemy? Ja się na zdjęciach nie znam, ale czasem zaglądam, i nie widziałem zbyt wielu konkretnych komentarzy, może mam pecha...
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 24-04-2009 17:08
dzięki Valdens za zaufanie ale ja się nie piszę
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 19:41
a ja chciałam na Ciebie Zapomin głosować. :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 20:17
Moim zdaniem to jest dobry pomysł, ale z drugiej strony, każdy taki widoczek ma w sobie coś niezwykłego. Poza tym musielibyście określić, co rozumiecie poprzez słowo 'sztuka', bo zdaje mi się, że każdy rozumie je inaczej :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-04-2009 21:06
Dla mnie sztuka w przypadku fotografii, to coś czego jeszcze nie widziałem, coś z nowym pomysłem. Automatycznie odpadają lasy, kwiaty, zachody słońca...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 21:08
a moim zdaniem to umiejętność zatrzymania chwili takiej jaką ja widziałeś. Czyli patrząc na las słyszysz szum drzew i paki, na kwiat czujesz jego woń i nagle powstaje przed Twoimi oczami ogród. itp ;]
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 21:10
Taak, każdy przeżywa taki widok na swój sposób. Czemu nie miałby pokazać innym swojego spojrzenia na takie rzeczy?
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-04-2009 21:22
Bo bardzo często tylko autor widzi w takim zdjęciu coś wyjątkowego.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 21:24
ale właśnie chodzi o to by przekazać za pomocą zdjęcia tę wyjątkowość innym
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2009 21:32
Valdens - po części masz rację. Ale tak, jak mówiłam - każdy widzi sztukę gdzieś indziej. I dużo osób chce się tym podzielić.
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2009 22:10
Rusma jest z nami od niedawna, ale sądzę, że jako osoba znająca się na fotografii i się nią zajmująca, poradzi sobie z tym zadaniem.

Co do mojego zdania, to uważam, że mimo wszystko powinniśmy pokazywać fotografie jak najlepsze - oczywiście nie mamy tutaj wielu fotografików, wiele osób zajmuje się tym amatorsko i dla rozrywki, co jednak jednocześnie nie oznacza, że należy wstawiać koniecznie każde zdjęcie jakie zrobimy. Pokazywać trzeba to, co ma wartość - zatem moim zdaniem odpadają zdjęcia "psktyrknięte" ot tak sobie na spacerku przypadkowego zwierzątka albo kwiatunia, którego to obiekt głowny ledwo widać, bo fota zrobiona pod słońce, albo zamazana, czy też to co miała przedstawiać ucięło w połowie. Już się na ten temat wypowiadałam wcześniej, ale uważam, że galeria powinna zachęcać do wizyt w niej, a będziemy tam wchodzić, gdy będziemy wiedzieć, że jest tam coś, na co warto popatrzeć i miło zawiesić oko. Nieco inne kryteria przyjęłabym względem galerii My na fotografii, tzn. nie traktowałabym ich tak ostro, z wiadomych powodów, no chyba, że ktoś przyśle zdjęcie, gdzie go nie widać, albo ledwo widać :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]