Kącik fotograficzny
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Kącik fotograficzny
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 13-05-2009 21:50
Ja Ci komentuje ;*
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-05-2009 23:00
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
A mi ostatnio nikt zdjęć nie komentuje :( Już mnie nie kochacie? :(


Samuelku - ja Ci komentuję wszystkie zdjęcia nie dlatego, że nadal Cię kocham, tylko dlatego, że nigdy nie przestałam kochać... :D Twoich zdjęć...
Zaglądam regularnie, żeby nic mi nie umknęło... ;)

A swoja drogą, Rusma kochany - powiedz jakie są kryteria, czyli jakiego typu zdjęcia odrzucasz, to wtedy można będzie takich unikać.
Natomiast co do odrzucania zdjęcia zachodu słońca, które Bassoonio pokazał, to jestem zdziwiona, bo zdjęcie jest piękne i wolałabym więcej takich fotografii oglądać, a nie gołych dup Sadusia... :lol:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2009 23:19
Cytat:
nie gołych dup Sadusia.

Zobaczysz Milka, że sie wypnę i pokaże na przyszłość same zachody słońca.
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-05-2009 23:26
Prędzej uwierzę, Saduś, że pokażesz gołe baby na tle zachodów słońca, niż same zachody... :D
Może szkoda zachodów na nagie laski? :lol:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kącik fotograficzny
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 13-05-2009 23:28
nie, no gołe baby sadusia są okej... ;-)))

ino, że mi telefonu do żadnej nie przesłał... ;-(((
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 14-05-2009 12:04
jaki bassooner w temacie :p

idę na łów zdjęć :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Rusma Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd:
Dodane dnia 15-05-2009 07:39
Cytat:
dlaczego moje odpadało trzykrotnie???


Usuwałem to zdjęcie gdyż moim zdaniem jest monotonne, wcześniej dodawałeś parę podobnych i do tego lepszych.

Zdjęcia które nie były odpowiednie i były już w galerii zostały usunięte, staram się chronić galerię od zdjęć typu zachody słońca i łączki kwiatki , wszelkie zdjęcia nieostre itp.


Po pierwsze zdjęcia które miały trafić do galerii "my na fotografiach" i zostały usunięte to dziecko ludzkiej pomyłki i takie zdjęcia wysyłać ponownie proszę.

Kryteria?

Zdjęcia zachodów słońca wymagają mało pracy, właściwie minimalnej wiedzy na temat kadrowania i są mało ambitne. Mogą być genialne, i zapierające dech ale większość wygląda prawie tak samo. Dlatego robiąc zachód słońca musicie się bardziej postarać.

Zdjęcia typu kwiatek w parku, ratusz albo inne mało ambitne wręcz "turystyczne" koncepcje też będą usuwane. Trzeba wykazać się inwencją, każdy turysta może zrobić zdjęcie budynku, więc trzeba pomyśleć jak ukazać ten budynek aby wyglądał inaczej niż zwykle.

Cytat:
ale kiedy mam wiedzieć, że usunięto moje zdjęcia? i dlaczego w takim razie usunięto zdjęcie, które przedstawiało mnie, a dodane było do kategorii "my na zdjęciach". według mnie głupotą jest żądanie, aby w tej kategorii znajdowały się zdjęcia, gdzie "wyraźnie widać twarz"?


Kategoria "My na fotografiach " nie podlega cenzurze i to musiała być nieszczęśliwa pomyłka jak już wyżej napisałem. System niestety nie daje mi możliwości automatycznej informacji o usunięciu zdjęcia np z podaniem powodu a to było by dobre.


keep shooting
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 15-05-2009 11:02
Cytat:
Rusma napisał/a:
Kategoria "My na fotografiach " nie podlega cenzurze i to musiała być nieszczęśliwa pomyłka jak już wyżej napisałem. System niestety nie daje mi możliwości automatycznej informacji o usunięciu zdjęcia np z podaniem powodu a to było by dobre.


keep shooting

to się zdecyduj, czy mamy wrzucać, skoro przecież "trafiają się pomyłki", czy nie? to trochę zniechęca do jakiejkolwiek działalności.



Cytat:
Rusma napisał/a:
Cytat:
dlaczego moje odpadało trzykrotnie???


Usuwałem to zdjęcie gdyż moim zdaniem jest monotonne, wcześniej dodawałeś parę podobnych i do tego lepszych.

a to to już jest moim zdaniem przekręt. skoro układamy galerię według ocen subiektywnych, czy coś jest monotonne, czy nie, to ja bym się poważnie zastanawiła, czy to rzeczywiście "poważne zajmowanie się galerią". może jednak dałbyś szansę oceny monotonności i wartości artystycznych oglądającym?
rozumiem odrzucanie zdjęć, kiedy dodawane są w złych kategoriach, albo sprzeczne z prawem. ale tego typu dobór mnie nie przekonuje.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-05-2009 12:25
Nie piszę tego, by lansować jakieś gołe d... ale faktycznie,
zachody słońca są trochę monotonne.
Może stworzyć kategorię ZACHODY i tam wszystkie przerzucać ?
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Rusma Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd:
Dodane dnia 15-05-2009 13:26
Dokładnie, nie ma sensu zalewać galerii fotkami zachodów, które są po prostu zwykłe. Ta selekcja ma na celu stworzenie galerii przyjemniejszej do przeglądania i do tego aby ludzie robiący tu zdjęcia się bardziej starali.

Liczą się walory artystyczne, zachód słońca z reguły nie wymaga żadnej inwencji twórczej.

Utworzę kategorię zdjęcia odrzucone, gdzie będę umieszczał fotografię nie przyjęte i pisał dlaczego została odrzucona, będzie można się wtedy zrozumieć i dogadać. Każdy na tym skorzysta.

Cytat:
to się zdecyduj, czy mamy wrzucać, skoro przecież "trafiają się pomyłki", czy nie? to trochę zniechęca do jakiejkolwiek działalności.


Pomyłka polegała na tym że nie zauważyłem kategorii myślałem że to ma być do "fotografii" gdzie zdjęcie takie nie przejdzie. Do galerii "My na fotografiach" możecie wrzucać co dusza zapragnie dopóki wy na nich jesteście :D Galeria ta nie podlega cenzurze.
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 15-05-2009 13:28
Cytat:
Rusma napisał/a:
Utworzę kategorię zdjęcia odrzucone, gdzie będę umieszczał fotografię nie przyjęte i pisał dlaczego została odrzucona, będzie można się wtedy zrozumieć i dogadać. Każdy na tym skorzysta.

no, ja już czuję, ze się dogadaliśmy :)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Kącik fotograficzny
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 15-05-2009 13:40
ja również popieram pomysł bo wtedy można by się czegoś nauczyć :) człowiek będzie wiedział gdzie robi błędy i będzie mógł uzyskać rady jak im zapobiec :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
Rusma Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd:
Dodane dnia 15-05-2009 15:07
No to się cieszę, że pomysł się spodobał. Mimo tego postaram się zredagować mały poradnik, ale o tym kiedy indziej.
Do góry
Autor
RE: Kącik fotograficzny
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 15-05-2009 15:31
przydał by się. I to nawet bardzo <Ani skrzą się oczy>
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]