Czy polska młodzież jest niedouczona?
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 09:47
Owszem, można, ale dotyczy to nie tylko szkoły i programu nauczania.

Cytat:
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 10:00
Cytat:
garrapata napisał/a:
Cytat:
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.


A tu to akurat szkoła za dużo do zrobienia nie ma :)
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Senrix Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Tey-Poznań
Dodane dnia 15-12-2010 18:53
Tomasz do cholery! :D
Oprócz umiejętności bezpośrednio czy pośrednio przydatne w życiu
(konkrety), liczą się także inne rzeczy.
Po co jest historia? Żeby Tobie żaden szkop nie wmówił że, to Polska wywołała II wojnę i żebyś, wiedział że, ktoś kiedyś mówił wszystko poświęcić żebyś, Ty mógł olewać historię (o ironio).
Po to są takie rzeczy w szkole aby życie było choć trochę ciekawsze.
Bo co to za życia, gdzie dzień do dnia podobny,
na dodatek nic nie wiesz?

Nie można mówić o postępującym debilizmie, co najwyżej o postępującym pesymizmie społecznym;)
Nie powiem, w zawodówce, między mną a kolegami jest duża przepaść w podejściu do nauki czy (o zgrozo) do dziewcząt.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 19:07
Cytat:
Tomasz, mam wyższe wykształcenie, pracuję na Politechnice Wrocławskiej, maturę zdałam bez problemów, chociaż z chemii, fizyki i historii leciałam przez całą średnią szkołę na samych dwójach, byleby to zaliczyć. ?
:lol: Wow!!!! I co to ogłoszenie? Chcesz się zareklamować? Przecież, nawet jakbyś skończyła zawodówkę to bym Cię lubił. [code]Co masz mi do zarzucenia?[/code]:uhoh: A gdzie ci coś zarzucam? Powiedz, to się wytłumaczę.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 19:09
Tu:

Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Skończyłam chemię jakieś osiem lat temu i przyrzekam Ci, że ta wiedza nigdy mi się poza szkołą nie przydała.


lifeinfife.files.wordpress.com/2008/01/silent-bob.jpg
Koleś, jaka chemia? Chemia, to jak laska na baletach, chce się bzykać, koleś. Yoł, B)
Viva la USA!

Mi się nigdy w życiu nie przydała wiedza, o Napoleonie, starożytnym Rzymie, czy chrzcie Polski. Po co mi to?
Po co to ludzkości? Przecież tym, się nie najesz. Grunt to aby specjaliści, potrafili produkować cocacolę i hamburgery, koleś :)



Cytat:
Dlatego to "po trochu ze wszystkiego" też jest ważne, moim zdaniem.
hey po co koleś? Ale z was durnie, po co czytacie ksiażki? Do czego wam się to przydaje? eeee :shy: Lepiej się zaj... piwem. Przy doradzaniu, jaki wybrać kredyt, wiedza, o tym, że tęcza nie jest z waty cukrowej, jest zbędna. Mi się nigdy nie przydała, wiedza, o pojęciu ewolucji, świat powstał, przez sześć dni. koleś. eee yoł :D
www.blupp.nu/film/artiklar/2002/bilder/stifler.jpg



o i koniecznie, zobaczcie ten link. Ta pani, pewnie zarabia więcej niż większość z nas, żyje w USA, ona nie posiada zbędnej wiedzy http://www.youtube.com/watch?v=zqi0DwNLJdM&translated=1



coś o Polakach http://www.youtube.com/watch?v=Ln_UisiWxkM&feature=related
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 19:17
Cytat:
Tomasz do cholery!
A uczą w szkole, czym jest sarkazm?



Ale wytłumacz w jaki sposób to Cię dotknęło? Przecież, nie mówię, że jesteś niedouczona. Nie powiedziałaś, że Cię chemii nie nauczyli, tylko, że ta wiedza Ci się nie przydała. A ja śmieję się z ludzi niedouczonych.



Cytat:
Mówisz o wiedzy przekazywanej w szkołach? Tej wiedzy, wybranej przez aparat państwowy? Ta wiedza daje wolność? Tak samo będziesz mówił, jak Twoje wnuki będą się uczyć, jak wspaniałym prezydentem był Kaczyński?
Oczywiście, że istnieje indoktrynacja, od wieków. Jeśli ktoś świadomie czegoś uczy, to zawsze chce przekazać swoje wartości, a aparat państwowy jest na to nastawiony profesjonalnie. Popatrzcie jak nas uczą, że chrześcijaństwo jest czymś najwłaściwszym i, że demokracja to niedebilny ustrój.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Senrix Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Tey-Poznań
Dodane dnia 15-12-2010 19:20
człowieku :p
Nie wyczułeś żartu z mojej strony? :p

Co do religii - nie potrzebne mi,mam dystans do tego.
Ustrój - wolisz może monarchię czy coś ?;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 19:25
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:

Ale wytłumacz w jaki sposób to Cię dotknęło? Przecież, nie mówię, że jesteś niedouczona. Nie powiedziałaś, że Cię chemii nie nauczyli, tylko, że ta wiedza Ci się nie przydała. A ja śmieję się z ludzi niedouczonych.


A jaka jest różnica między ludźmi niedouczonymi a tymi, którzy się nie uczyli? :)
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 19:30
Mhm chyba niewielka, jak ktoś się nie uczył, to jest niedouczony. W sumie Ci niedouczeni mogą być mądrzejsi, bo nie wiadomo, jaki byłby wynik gdyby się uczyli, niedouczeni natomiast, uczyli się, a i tak umieją niewiele. Strasznie ciekawe pytanie.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 19:34
Może ci, co nie uczyli się tego, co im niepotrzebne mieli więcej czasu na uczenie się tego, co ich interesowało?
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 19:40
Cytat:
Może ci, co nie uczyli się tego, co im niepotrzebne mieli więcej czasu na uczenie się tego, co ich interesowało?
Zdecydowanie. I to jest USA.
Tam profesor chemii nie musi wiedzieć kim był Szekspir. Bo powiedz mi Oke. Po co komuś kto sprzedaje odkurzacze, prowadzi firmę produkującą plastikowe kubki, czy jest kierowcą tira, wiedza kim był Szekspir? Jest potrzebna?



A moje prywatne upodobania, nic do tego nie mają, nie zadaję się z kibicami reprezentacji Niemiec i z ludźmi, którzy nie słyszeli o Szekspierze i nie więdzą co to H2O, ale to moje osobiste zdanie.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 15-12-2010 19:45
Cytat:
Bo powiedz mi Oke. Po co komuś kto sprzedaje odkurzacze, prowadzi firmę produkującą plastikowe kubki, czy jest kierowcą tira, wiedza kim był Szekspir? Jest potrzebna?

Choćby po to, żeby nie robić wielkich oczu w rozmowie ze znajomymi, nie gadać od rzeczy, kiedy dziewczyna, która mu się spodoba zaproponuje wyjście do teatru na Szekspira, a już nie daj Boże rzuci nazwiskiem "Peter Brook", bo kompromitacja pełna. Czasem podstawowa wiedza się przydaje, a jej brak jest ignorancją. Ale zgadzam się, podstawowa, a nie do bólu szczegółowa.

PS: Przepraszam, wpadłam w dyskusję jak śliwka w kompot, ale wobec takiego argumentu nie można obojętnie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 19:48
Cytat:
Elwira napisał/a:Czasem podstawowa wiedza się przydaje, a jej brak jest ignorancją. Ale zgadzam się, podstawowa, a nie do bólu szczegółowa.


I o to mi dokładnie chodzi.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 19:55
Ciekawe. Ale niby dlaczego podstawowa wiedza z zakresu literatury angielskiej ma być czymś lepszym, niż podstawowa wiedza z fizyki?



A i mam pytanie, czy w polskich szkołach się uczy wiedzy szczegółowej. Bo mnie nie uczyli, a teraz podobno jeszcze bardziej wiedzę uogulniają.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 15-12-2010 20:00
Tak naprawdę z fizyki i chemii też, tylko ona jest wykorzystywana nieco inaczej. Tu już nie chodzi o erudycję, jakieś tam istnienie w towarzystwie ludzi inteligentnych, ale o umiejętność funkcjonowania. Że wtyczkę trzeba do gniazdka, że w gniazdku jest 230, że woda i prąd to nie bardzo, że pojazdy poruszają się z jakąś prędkością na godzinę, i tak dalej. Często jest to wiedza, którą wykorzystujemy intuicyjnie.



Tomasz, jak jest w polskich szkołach to Ci powiem we wrześniu :) Wtedy będę bardziej w temacie.

Pamiętam, że mnie uczyli rzeczy, których nazw w tej chwili nawet nie pamiętam. Jakieś równania z chemii robiłam, nie wiem po co i do czego mi one.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 20:05
No mamy różne towarzystwo, bo jakby w moim ktoś nie wiedział, czym jest tablica mendelejewa, czy nie znał podstawowych jednostek układu Si, to ludzie wyśmiewaliby go za plecami. Mojego kumpla nazywamy idiotą, bo nie wie, co to Concorde. To mu do niczego nie jest potrzebne, bo zarabia z nas najwięcej.



Cytat:
Pamiętam, że mnie uczyli rzeczy, których nazw w tej chwili nawet nie pamiętam. Jakieś równania z chemii robiłam, nie wiem po co i do czego mi one.
Tu się zgodzę, powinni uczyć innych rzeczy na chemii, takich które byśmy pamiętali. Bo ja też bym nie rozwiązał wielu równań sumarycznych, a kazali mi się tego uczyć.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 20:06
Cytat:
TomaszObluda napisał/a: Mojego kumpla nazywamy idiotą, bo nie wie, co to Concorde. To mu do niczego nie jest potrzebne, bo zarabia z nas najwięcej.


www.animeonline.com.pl/emots/hahaha.gif
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-12-2010 20:08
No sory, ale facet musi wiedzieć pewne rzeczy. Są jakieś podstawy. Czy może śmiejesz się, z tego, że nie wie?
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 20:08
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
[quote]
Tam profesor chemii nie musi wiedzieć kim był Szekspir. Bo powiedz mi Oke. Po co komuś kto sprzedaje odkurzacze, prowadzi firmę produkującą plastikowe kubki, czy jest kierowcą tira, wiedza kim był Szekspir? Jest potrzebna?


może żeby sobie czasami pogadać przy wódeczce z kumplem śmieciarzem o rzeczach innych niż robota. inne rzeczy to też samochody, sport i rozkładówki, ale żeby gadać nawet na te tematy, to trzeba się znać na rzeczy i nie mylić choćby 16V od V6 i minety z minutą... a stąd już do szekspira bardzo blisko... ;-)))
http://www.berbela.com/
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2010 20:09
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
A i mam pytanie, czy w polskich szkołach się uczy wiedzy szczegółowej. Bo mnie nie uczyli, a teraz podobno jeszcze bardziej wiedzę uogulniają.


Tomasz, bez jaj... Budowę dżdżownicy uważasz za wiedzę ogólną? Poszczególne etapy mitozy i mejozy? Całki? Przedstawienia graficzne wszystkich pierwiastków z tablicy Mendelejewa?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]