Czy polska młodzież jest niedouczona?
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2011 17:36
Cytat:
Nie, polska młodzież nie jest niedouczona.

Polska młodzież jest ogłupiana i sprowadzana do roli bezmyślnych maszyn mających wykonać określoną czynność.
Zaleta takiego kształcenia?
Tępaki nie będą za bardzo protestować i burzyć się przeciwko ograniczeniom, podnoszeniu podatków, kontroli...

Kiedyś na "Zapytam, odpowiem szczerze" było pytanie czym jest wolność?
Wolność to wiedza. Nie informacja, ale wiedza.
Bez odpowiedniej wiedzy można wcisnąć każdą ciemnotę i bzdurę.


A wiecie co wychodzi jednym uchem, wychodzi drugim i zostaje w głowie? Kilof.
Może byście już tak nie narzekali na Polski system edukacji, co? Znam gorsze i to blisko nas. O wieeeele gorsze...
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-03-2011 22:38
Rozmowa dwóch dresów
-Na biologi prawie zdechłem- mówi mądrzejszy
-qrwa to byłeś w szkole???-martwi się głupszy
-a co mam tvn oglądać ???

Rozmowa która rozbawiła mnie do łez i pokochałam jazdę mpk :D
Polecam film Idiokracja:D w związku z tematem;)
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 22-03-2011 21:29
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
No sory, ale facet musi wiedzieć pewne rzeczy. Są jakieś podstawy. Czy może śmiejesz się, z tego, że nie wie?

To znaczy jakie?
Bo zaraz wyjdzie pewnie, że wyszłam za idiotę.

Nie ma czegoś takiego, że każdy musi posiadać jakąś wiedzę. Posiadana wiedza powinna być użyteczna. Owszem, można ją kolekcjonować. Niektórzy tak lubią. Ale nie powinni oni nazywać innych idiotami dlatego, że czegoś nie wiedzą. Zwłaszcza, jeśli jest im to niepotrzebne.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-03-2011 21:41
Mhm, kwestia definicji faceta. Ja zauważam, że dla większości PP, facet to ktoś kto ma penisa i wszystko. A to jest osoba płci męskiej.
Wg mnie facet, powinien odróżniać wiertarkę od młota pneuatycznego, wiedzieć czym się różni statek od okrętu, wiedzieć co to jest wkrętak (chociaż śrubokręt). Umieć zmienić koło, przynajmniej w teorii (może nie mieć prawka przecież). Sporo rzeczy by się znalazło. Oczywiście to jest mój obraz tego czym jest "facet", nie twierdzę, że nie ma innych definicji.
Może dla wielu facet, to osobnik z penisem, który prostuje włosy, zachwyca się poezją i brzydzi się mięsem, a boks uważa za barbarzyństwo. ( ja się zachwycam poezją, czasem ;) )
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 22-03-2011 21:43
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Mhm, kwestia definicji faceta. Ja zauważam, że dla większości PP, facet to ktoś kto ma penisa i wszystko. A to jest osoba płci męskiej.
Wg mnie facet, powinien odróżniać wiertarkę od młota pneuatycznego, wiedzieć czym się różni statek od okrętu, wiedzieć co to jest wkrętak (chociaż śróbokręt). Umieć zmienić koło, przynajmniej w teorii (może nie mieć prawka przecież). Sporo rzeczy by się znalazło. Oczywiście to jest mój obraz tego czym jest "facet", nie twierdzę, że nie ma innych definicji.
Może dla wielu facet, to osobnik z penisem, który prostuje włosy, zachwyca się poezją i brzydzi się mięsem, a boks uważa za barbarzyństwo. ( ja się zachwycam poezją, czasem ;) )

Śróbokręt najbardziej mi się podoba :p.
Czyli jednak wyszłam za półidiotę.
:)
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-03-2011 21:53
Poprawiłem orta, I nadal masz tylko tyle do powiedzenia? Czy, może coś ci doszło?



(Aha emotka, że wyszedłem, że też jestm dowcipny) :rip:
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 23-03-2011 19:19
Na pewno nie w temacie douczenia młodzieży, a na temat tego, jaką wiedzę powinien posiadać facet - z punktu widzenia kobiety, żony, matki i tak dalej, to chyba znowu zrobiłabym offtop.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-03-2011 20:39
Zgłoszę twoją kandydaturę na admina, nie pamiętam aby ktoś inny tak przestrzegał regulaminu. Ty mnie możesz zgłosić do osta.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 23-03-2011 20:56
Hehe, dobra, poddaję się, Twoja ironia jest lepsza ;).
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 02-04-2011 05:43
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:No mamy różne towarzystwo, bo jakby w moim ktoś nie wiedział, czym jest tablica mendelejewa

Tylko po co komu wiedza o tym, że tablica mendelejewa to taka pokolorowana tablica pierwiastków, jeśli nie będzie umiał z niej korzystać? Równie dobrze to ja mogę znać pismo chińskie (w sensie - wiedzieć co to jest takiego).

Cytat:
Poznałem laskę, która czytała Mein Kampf, i wiele opracowań o Hitlerze. Czytała też dzieła Nitzhego i sporo pamięta (...)
Klientka czytała Nitzhego, i Hitlera, a nie wiedziała, że Indie są w Azji.

No fakt, już samo wrzucanie do jednego worka Hitlera razem z Nietzschem świadczy o pewnym niedouczeniu (no bo to się w sumie gryzie trochę chyba?), więc nie dziwota,że laska nie wiedziała, gdzie są Indie ;)

Cytat:
Senrix napisał/a:Ciekawostka:
rozmawiałem po angielsku z Brazylijczykiem (...) gadał z koleżanką po hiszpańsku

Biorąc pod uwagę to, iż był z Brazylii bardziej prawdopodobne było to, że gadał po portugalsku, więc albo masz braki w wiedzy ogólnej na temat języków mówionych w różnych krajach, albo ten kolega z Brazylii znał dwa obce języki (angielski i hiszpański), co chyba dobrze by świadczyło o nim, prawda? Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że Brazylia leży na drugim końcu świata i na kompletnie innym kontynencie, więc analogicznie rzecz biorąc to Brazylijczyk, który nie wie gdzie leży Polska, to trochę jak Polak, który nie umie wskazać powiedzmy położenia Gujany Francuskiej czy innego kraiku* w Ameryce Południowej. No bo w sumie ile Polaków by to umiało? Więc generalnie twój Brazylijczyk wcale aż takim ignorantem nie był.

*terytorium zależne od Francji, ale nieważne, nazwijmy to kraikiem ;) Ewentualnie zamiast Gujany Francuskiej można podać powiedzmy Surinam. Pewnie jeszcze bardziej egzotycznie brzmiący. A to wszystko sąsiedzi Brazylii i przeciętny Brazylijczyk podejrzewam, że to wie.
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 18-06-2011 11:28
Skoro w Polesce jest tak niskie czytelnictwo, to może jest niedouczona.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
schizofrenik_ Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd: sześć miliardów myśli stąd.
Dodane dnia 18-06-2011 11:38
Owszem, jest niedouczona, ale, moim zdaniem, i chyba na szczęście, z dwóch powodów:

1. Polskie gimnazja mają, w stosunku do liceów, bardzo niski poziom, co, siłą rzeczy obniża trochę poziom tych drugich. I chyba dobrym pomysłem byłoby zlikwidowanie tych pierwszych.

2. Młodzież jest po prostu leniwa, nawet jeśli wielu z nich jest ambitnych i inteligentnych (sam zamierzam to zmienić od września).
radosne danse macabre.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-06-2011 11:54
Cytat:
Metro w Singapurze. Chiński chłopiec, 7 – 8 lat. Chudy, blady, na nosie okulary. Namiętnie czyta książkę, powtarzając coś pod nosem. Zajrzałem przez ramię. Ciekawe, jakie bajki chłoną dzieci na drugim końcu świata. Bajki? Bajki to my opowiadamy przy okazji sporów o model edukacji w Polsce. Mały Chińczyk czytał o układach scalonych, i to po angielsku - pisze Andrzej Talaga.

Nigdy w państwach europejskich rodzice nie będą w stanie przymusić dzieci do wkuwania przez długie godziny matematyki i fizyki. W Azji – jak najbardziej. Nie bez powodu Singapur ma najwyższy na świecie wskaźnik milionerów. Ponad 15 procent rodzin może pochwalić się tam dochodem powyżej miliona dolarów rocznie.

Matematyka i fizyka są wspierane także przez rządy Tajwanu, Korei Południowej, a nawet kontynentalnych Chin. Tajwan zrezygnował nawet z rozwijania produkcji na korzyść eksportu know-how i designu. Pieniądz i rozwój to dziś idee, modele biznesowe, technologia. Gdy walą się rynki zbytu na produkty fabryk, można zawsze sprzedawać wiedzę. Pod warunkiem że ją mamy, rozwijamy edukację w kierunku nowych technologii. A ich podstawą jest nieodmiennie matematyka.

Kiedy słyszymy, że kandydaci na nauczycieli tego przedmiotu w Polsce sami nie potrafią rozwiązać niezbyt skomplikowanych problemów matematycznych, opadają ręce. Gdzie nam do małego chłopca z Singapuru? Czas się obudzić. Matematyka, głupcze! – parafrazując wyborcze hasło prezydenta Clintona. To klucz do sukcesu.

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/.../343492,matematyka-glupcze.html
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 30-06-2011 12:26
Wypraszam sobie. Jak komuś na samym sobie zależy to się uczy. Ja się staram i wcale źle nie jest. ;) Ale również popieram, że gimnazja powinny zniknąć. I wszelkie egzaminy w podstawówkach. ;|
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 30-06-2011 13:22
hmmm... czy niedouczona to nie wiem, ale nazwałabym to inaczej - wiekszość ma inne wartości.
Ale fakt faktem - gimnazja powinny zniknąć. No i zamiast omawiania fragmentów lektur przydałoby się, aby przeczytać trochę więcej;)
Do góry
Autor
RE: Czy polska młodzież jest niedouczona?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 30-06-2011 17:05
Cytat:
Fatalne wyniki matury 2011. Egzamin oblało prawie 25 proc. uczniów

http://www.polskatimes.pl/pap/421355,fatalne-wyniki-matury-2011-egzamin-oblalo-prawie-25-proc,id,t.html
Cytat:
Na ponad 343 tys. osób przystępujących w tym roku do obowiązkowych egzaminów maturalnych nie zdało ich ponad 84 tys. abiturientów. To prawie jedna czwarta wszystkich zdających. Bez prawa powtarzania matury w tym roku pozostało 7 proc. uczniów - informuje CKE.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]