Ludzie Godziny Czwartej
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Ludzie Godziny Czwartej
Misiael Pierwszy Użytkownik
  • Postów: 49
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2009 20:08
Tak... Nie wiem, czy założenie tego tematu nie zostanie odebrane jako przejaw narcyzmu. Ale co tam, człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce. Chciałbym zawiązać tu dyskusje na temat mojego cyklu opowiadań "Ludzie Godziny Czwartej". Nie chodzi mi o dyskusję o poziomie literackim i warsztatowym (o powyższych bowiem można wypowiedzieć się w komentarzach poszczególnych opowiadań) a o zawartości merytorycznej - czy cykl się podoba, jaki jest w Waszych oczach, dokąd według Was zmierza (ja to wiem, ale nie powiem :) ). Jak podobają Wam się rozwiązania fabularne cyklu, pomysł na uniwersum, postacie, mitologię i demonologię (tę planuję rozwinąć w kolejnych pracach).
Dla przypomnienia i dla tych, którzy słyszą o cyklu po raz pierwszy.

Ludzie Godziny Czwartej to opowieść o trójce ludzi, którym przeżyte koszmary nie pozwalają spokojnie spać w nocy. Sprawia to, że budzą się dokładnie o godzinie czwartej, kiedy zazwyczaj ludzki umysł tka sny. Oni w tym czasie krążą po mieście i stykają z rzeczami, o istnieniu których zwyczajni ludzie nie mają pojęcia.

Trudno sklasyfikować gatunek cyklu - nie jest to sciene-fiction (choć pierwiastek, nazwijmy to, "mechaniczny" w Ludziach Godziny Czwartej występuje), horror, (choć tak się wydaje na pierwszy rzut oka), ani fantasy (ponieważ nie zawiera w sobie cech charakterystycznych dla tego gatunku). mimo to, to najczystsza fantastyka.

Cykl o Ludziach Godziny Czwartej

1. Ludzie Godziny Czwartej - Od tego opowiadania wszystko się zaczęło. Poznajemy w nim Mroka, Pandorę i Szczura. Dowiadujemy się też, kim są bohaterowie.

2. Ludzie Godziny Czwartej 02 - Szeptucha - Drugie opowiadanie. Opowiada o starciu talentów Ludzi Godziny Czwartej z gusłami wiejskiej Szeptuchy. Ludzie i Szeptucha łączą siły, by zażegnać wspólne zagrożenie. W zamierzeniu to opowiadanie miało skłonić czytelnika do zastanowienia "Kim tak właściwie jest Pandora?"

3. Ludzie Godziny Czwartej 03 - Interludium - Krótkie interludium i wstęp do dalszych dramatycznych wydarzeń, które opiszę w kolejnych opowiadaniach.

4. Ludzie Godziny Czwartej 04 - Spaliny - Mrok ma poważne problemy. Jakie? Dowiecie się już niedługo, jak tylko to opowiadanie dostanie się na ten zacny Portal. Mniej cierpliwych odsyłam do Interludium - odnajdą oni tam pewne wskazówki co do dalszego biegu wydarzeń.

Opowiadania towarzyszące

Fletnia Pana - Rozgrywające się w uniwersum Ludzi Godziny Czwartej opowiadanie o potężnych istotach służących tajemniczemu Panu...

Nieśmiało zachęcam do dyskusji :)
Do góry
Autor
RE: Ludzie Godziny Czwartej
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-05-2009 20:22
Tytuł cyklu jest świetny :O
Jak będę miał więcej czasu (czyt. w wakacje - po 19 czerwca)to na pewno zgłębię. Do tego czasu powstanie pewnie jeszcze kilka części, ale nadrobię wszystko. Obiecuję :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Ludzie Godziny Czwartej
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2009 20:36
Brzmi bardzo zachęcająco, nie tylko tytuł, ale i opis. :yes: Ja też jestem wolna dopiero w wakacje (a konkretnie w sierpniu), więc postaram się przeczytać cały cykl. B)

Hm... swoją drogą... zakładanie tematów o swoich utworach to chyba nie taki narcystyczny pomysł... :p
Do góry
Autor
RE: Ludzie Godziny Czwartej
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-05-2009 21:15
Pozwól, że zadam Ci jedno, małe pytanie - A poprawiłeś to, co wypunktowali komentujący?
Zwłaszcza myślę o interpunkcji... ;)
Jeżeli chcesz zachęcić do dyskusji i czytania swojego cyklu, to myślę, że mógłbyś zrobić użytek z tego, co już zostało powiedziane, a w każdym razie pokazać, że pracujesz także.
Ja osobiście nie mam ochoty w każdym odcinku potykać się o taki sam błędny sposób zapisu dialogów, na przykład, jaki już został wcześniej zauważony w poprzednich. Oj, Misiaelu... ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.