Znaliście "Upadek" Alberta Camusa?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Znaliście "Upadek" Alberta Camusa?
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 10-05-2009 11:25
To jest pierwsza przeczytana przeze mnie książka czysto filozoficzna. Głównym bohaterem jest adwokat opowiadający o swoim życiu turyście z Paryża. Ja osobiście powieść polecam, zresztą jak i wszystkie dzieła Camusa. Uznawany jest on za najwybitniejszego myśliciela wszech czasów!
Do góry
Autor
RE: Znaliście "Upadek" Alberta Camusa?
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 20-05-2009 09:43
"Upadek", tak, przeczytałem z ciekawości krótko po maturze. Zupełnie inny styl niż w "Dżumie" czy nawet "Obcym" (który chyba w największym stopniu przyczynił się do mojej 6-tki na wspomnianym egzaminie). Też Camusa bardzo polecam, ale "Upadek" to jednak nie na każdy łeb (podobnie jak np. Sartre). Raczej właśnie te wcześniejsze powieści. No i dramaty, czasem będące może ich przeróbką, (zwł. "Stan oblężenia";) ale dość krótkie, oryginalne i wiele mówiące.
Przy okazji, jak ktoś jest fanem takiej twórczości, już po raz trzeci na tym portalu polecam animację (nie dla skrajnych rusofobów, osób nie mających akurat 10 min. wolnego czasu lub oczekujących dialogu):
http://tiny.pl/z8gw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Znaliście "Upadek" Alberta Camusa?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-07-2009 12:09
Camus... hmm... Dżuma mnie znudziła strasznie, "Człowiek zbuntowany" - dość trudna lektura, ale warto, bo naprawdę sporo daje, dramaty: "Kaligula" i "Sprawiedliwi", resztę tez przeczytam, bo mam cały zbiór. Ale trzeba przyznać, że o ile niektóre rzeczy Sartre'a mnie zachwyciły - np. "Mur" czy "Niepogrzebani" tak sposób pisania Camus jest dla mnie jakiś taki... mało interesujący. Ale chodzi mi tylko o jego styl, nie treść - bo treściowo, są to rzeczy świetne.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]