Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 11:10
Temat ma służyć wymianie doświadczeń oraz polecaniu tytułowych spotkań, warsztatów poetyckich czy literackich, w których braliście/bierzecie udział, albo słyszeliście, że są warte polecenia. Można oczywiście zadawać pytania - bo kto pyta, nie błądzi :)
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 11:13
Ja mam pytania : Co to jest ZLP i SPP? to popierwsze:)
a po drugie :) to czy są jakieś takie spotkania czy tam inne organizowane w lubuskiem??:)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 11:47
Związek Literatów Polskich - ZLP
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich - SPP

Obydwie organizacje pisarskie mają siedzibę w Domu Literatury w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

oczywiście istnieją również w obu przypadkach odziały, które znajdują się na terenie całego kraju.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronach internetowych tych organizacji:

http://www.literaci.eu/ - strona ZLP

http://www.zgspp.pl/ - strona SPP

osobiście mam do czynienia z SPP, a raczej "kołem młodych" stowarzyszenia, gdzie staram się chadzać, oczywiście oddział krakowski

Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 16:07
Jak siędo takiego zwiazku zapisać? Jest jakieś wpisowe? :)
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2009 21:44
Aby należeć do SPP czy ZLP należy spełniać ich wymagania czyli mieć odpowiedni dorobek. Nie można się samemu zapisać ot tak sobie, nad tym obradują komisje i w ogóle dosyć długo to trwa. Jak ktoś jest zainteresowany to niech sobie poczyta na ich stronach internetowych, wszystko powinno być napisane.

Co jednak jest dobrego jeśli chodzi o ZLP i SPP to Koła Młodych, do których może należeć praktycznie każdy zainteresowany, chcący się rozwijać. Koło młodych SPP składek nie ma, nie wiem jak ZLP ale myślę, że podobnie. To raczej działa na rodzaju spotkań warsztatowych i dyskusji.
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Sonia Użytkownik
  • Postów: 176
  • Skąd: Enuria
Dodane dnia 08-06-2009 20:27
Fajne, ale właśnie... trza mieć dorobek. A szkoda, że wydawnictwa mają swoje wymagania i "widzi-mi-się", przez co połowa zdolnych, młodych pisarzy nie może się rozwijać na polskim rynku. Połowa książek to zagraniczni pisarze, a jeśli już z Polski, to stare, dobre nazwiska.
Słowa wpływają na ludzi, potrafią nawet zrujnować człowiekowi życie.
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-06-2009 20:40
Cytat:
a jeśli już z Polski, to stare, dobre nazwiska.
- nic dziwnego, Wydawnictwo to nie PCK. Jeśli mają do wyboru sprawdzonych twórców, a kogoś kto jest "zielony" to nie ma się co dziwić wyborowi.

Zresztą jak wspomniałam wcześniej, największe związki twórcze w Polsce posiadają coś takiego jak Koła Młodych, gdzie można przystąpić. Nie od razu Kraków zbudowano, więc każdy musi przejść swoją ścieżkę, od czegoś trzeba zacząć.
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2009 08:58
hmmm... No dobra ale po co właściwie się tam zapisywać? Dla legitymacji i znaczka w klapie?
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2009 10:30
A po co być pisarzem jak można być spawaczem, albo i dentystą?

SPP urządza spotkania, imprezy, prowadzi działalność wydawniczą, promuje twórców w Polsce i za granicą. Należenie do takich organizacji pomaga w podtrzymaniu życia literackiego.
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Marcin Sierszynski Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 02-07-2009 10:51
Sonia, zdziwiłabyś się, ile chłamu wydają w Polsce. Wystarczy przejść się do księgarni.


Co do tematu, polecam warsztaty literackie organizowane przez Biuro Literackie. Dla ludzi studiujących we Wrocławiu, albo mieszkających w okolicach, są za darmo. Dla reszty - nie pamiętam ceny, ale można się zawsze spytać.
W tym roku będą prowadzić owe Karol Maliszewski, Roman Honet no i oczywiście Artur Burszta. Więc uczyć się można od znakomitych. Nie są to zwykłe dyskusje nt. pisania każdego z uczestników. To coś więcej - wyrabianie czytelnictwa i uświadamianie sobie tego, co się dzieje w poezji i na rynku wydawniczym.

Kiedy ja uczęszczałem, to zamiast Maliszewskiego była Podgórnik (ale z warsztatów dostałem się na laboratorium, "wyższe studium", prowadzone już przez pana Karola). I całkiem miło wspominam, przyjemna atmosfera (ino palić nie można w księgarni, ech.:p), oraz "słynni i świetni" prowadzący. Takoż gorąco polecam wszystkim.
http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=650 - tutaj możecie wysyłać zgłoszenia. :)
nie będziemy królami nie będziemy królami
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-07-2009 11:27
Cytat:
W dniach 6.-8. listopada 2009 roku odbędą się 18. Warsztaty Literackie, cykl wykładów i ćwiczeń przygotowany z myślą o początkujących autorach, pragnących skonfrontować swoje umiejętności z fachowcami od literatury.

Tradycyjnie w programie znajdą się: wspólna praca nad tekstami literackimi, indywidualne konsultacje dla autorów, w czasie których prowadzący udzielą porad, jak wzbogacić warsztat poetycki i uniknąć pisarskich błędów, co i dlaczego czytać oraz kiedy debiutować; wydarzeniu towarzyszyć będzie wieczór autorski z udziałem Romana Honeta i Karola Maliszewskiego.


to rzeczywiście brzmi kusząco :) jak ktoś ma blisko to niech korzysta :D ja niestety nie mam po drodze do Wrocławia
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-07-2009 17:06
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
hmmm... No dobra ale po co właściwie się tam zapisywać? Dla legitymacji i znaczka w klapie?


:lol:

I żeby mieć wszystkie znaczki za składki w tej legitymacji.

I żeby przez przypadek wyciągać tę legitymację w towarzystwie.

:lol:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2009 17:22
Jesteś przeciwny stowarzyszeniom Samuel? :)
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-07-2009 01:46
Cytat:
19. Warsztaty literackie

W dniach 26.-28. lutego 2010 roku odbędą się 19. Warsztaty Literackie. Cykl wykładów i ćwiczeń przygotowywany z myślą o początkujących autorach, pragnących skonfrontować swoje umiejętności z fachowcami od literatury. Zajęcia poprowadzą: Julia Fiedorczuk i Roman Honet.

http://www.biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=660
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 17-07-2009 11:56
Klopot w tym że jeszcze nie wydrukowano kalendarzy, w których można by to sobie zapisać :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-07-2009 13:01
A właśnie, że wydrukowano :p widziałem w magazynie, czekają aż je poskładam :lol:
a póki co zawsze można zapisać sobie informację w komórkowym kalendarzu :)
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-08-2009 22:47
Znalazłam w necie coś takiego:
Cytat:


„ŁOWICKIE WARSZTATY LITERACKE” – zapraszamy na comiesięczne Slamy Poetyckie w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00. Koordynatorem jest Pan Jacek Rybus


http://lok.art.pl/content/.../1/
Do góry
Autor
RE: Koła, stowarzyszenia, warsztaty...
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 27-08-2009 23:42
[quote]Marcin Sierszynski napisał/a:
.


"Co do tematu, polecam warsztaty literackie organizowane przez Biuro Literackie. Dla ludzi studiujących we Wrocławiu, albo mieszkających w okolicach, są za darmo. Dla reszty - nie pamiętam ceny, ale można się zawsze spytać.
W tym roku będą prowadzić owe Karol Maliszewski, Roman Honet no i oczywiście Artur Burszta. Więc uczyć się można od znakomitych. Nie są to zwykłe dyskusje nt. pisania każdego z uczestników. "



Poraz kolejny zostaje uświadamiany że zostałem wysadzony na stacji zwanej Gubinem gdzie nima nic:D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]