Czy pisarz musi mieć gadane?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-06-2009 16:46
Cytat:
Tylko że podążając tym tropem, wystarczy zrobić cokolwiek byle było nowatorsko, nazwać to sztuką i już? No to wielkie dzięki za taką sztukę (a może raczej sztuczkę?).
no tak, ale wiemy, że rzeczywistość czasem tak wygląda? No nasze dziękowanie nie ma na to wpływu.
Do góry
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-06-2009 10:35
Było o Masłowskiej i braku gadanego, a kto Waszym zdaniem gadane ma? Jaki pisarz, poeta wg Was jest osobą, która potrafi się doskonale wypowiadać i odnajduje w różnych sytuacjach?
Do góry
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-06-2009 11:21
J. K. Rowling?? Ma takich ludzi, co ją ubierają i umawiają na wywiady, pewnie podowiadają co ma mówić. Widziałem ją kilka razy w tv i robi wrażenie. Chociaż to Toma Hanksa czy Seana Penna jej troche brakuje :)
Do góry
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2009 11:28
Ale rozmawiamy o pisarzach, a nie o aktorach :D Wiadomo, że aktorzy pokroju Toma Hanksa nie czują tremy przed kamerą. J.K.Rowling też widziałam. A z Polaków to gadane ma chyba Cejrowski, choć on nie tworzy literatury pięknej. No ale - gadane ma.
Do góry
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-06-2009 11:37
no nie o aktorach, ale chodzi mi o porównanie, ludzi, któzy są szkoleni do wystąpień. Ta J.K R była trochę żartem. Bowiem uważam, że podobnie jak aktorzy, ma doradców od wizerunku, któzy podopowiadają co poprawić co mówić. Cejrowski ma nawet wygadane :D ale to bardziej antropolog i dziennikarz niż pisarz.
Do góry
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
loco Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2009 12:44
Pewnie nikogo nie zaskoczę jak powiem, że Andrzej Sapkowski, aczkolwiek niewiele go w tv (youtube).
każdy pisarz to wariat, nie każdy wariat to pisarz ...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2009 16:33
czy ktoś ma gadane, czy nie, najlepiej widać u Kuby Wojewódzkiego.
Do góry
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-06-2009 16:44
Cytat:
czy ktoś ma gadane, czy nie, najlepiej widać u Kuby Wojewódzkiego.
czasem tak. Ale bardziej widać, czy Wojewódzki ma przed kimś respekt. Jak nie ma, to inteligentny człowiek będzie siedział cicho. Bo przecież pisarze to raczje inteligentni ludzie, a gadane nie znaczy krzyczane. Wątpie aby Cicero, miał ochotę przekrzykiwać Wojewódzkiego.
Do góry
Autor
RE: Czy pisarz musi mieć gadane?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2009 17:26
właśnie o to mi chodzi Tomku, najbardziej żenują mnie ci którzy próbują na siłę dopasować się do stylu p. Wojewódzkiego. Zresztą widać po nim, że jego też...żeby było jasne mnie jest baaaarrrrdzo daleko do jego inteligencji. Z największych blagierów w tej chwili przypomina mi się Mariusz M. Kolonko i Mucha. A z pozytywnej strony np. Weronika Rosati
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.