Postęp
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-09-2009 16:38
Grunt by nie zwracać uwagi na przeciwników nauki. Niech sobie pokrzykują, głoszą swoje teorię, postęp jest silniejszy. Jahwe rozwalił wierze Babel, pomieszał języki, ukarał nas za poznanie dobra i zła. Jak jego słudzy mieliby postępować inaczej, robią tak jak przykazał im ich Ojciec w niebie. Ale ludzkość się chyba nie da ;)
Do góry
Autor
RE: Postęp
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 11-09-2009 17:55
Anub1s czy te przykłady udowadniają istnienie jakiejkolwiek organizacji ateistów zwalczającej religie? Jak dla mnie nie (gdybyś cosik kumał z historii to zrezygnowałbyś z przykładu francuskiego akurat nie chodziło o zwalczanie religii tylko kościoła jako instytucji, a i hiszpańscy księża nie byli niewinnymi owieczkami).

A może wiara w Boga bez uciekania się do instytucji?

Podobnie w nieskończoność można ciągnąć listę zbrodni dokonanych przez wyznawców różnych kościołów i bardzo często z ich podpuszczenia (nie wspominając o zgodzie).
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-09-2009 18:10
To jest postęp ;-)
www.ulibnis.com/photos/15490.jpg
Do góry
Autor
RE: Postęp
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-09-2009 19:12
Cytat:
botaurus napisał/a:
A co takiego św. Tomasz powiedział o in vitro? Kolego - jesteśmy w teraźniejszości, a to jest jak najbardziej współczesne zdanie Kościoła.


Brrr... a Ty nie wiesz oczywiście co to jest norma, interpretacja, logika itd.? Wiesz. To nie udawaj, że nie wiesz.

Cytat:
botaurus napisał/a:
Poza tym - zacytowałeś dwa moje zdania, skrajnie wyjęte z kontekstu i do czego tu się św. Tomasz ma odnosić? Do przeginania, czy ewolucji?


Chodzi mi o to, że Kościół nie buduje poglądów w ten sposób w jaki to przedstawiłeś.

Cytat:
botaurus napisał/a:
Zamiast rzucać nazwiskami, instytucjami, to zacznij w końcu coś pisać z głowy. Cytowanie ma sens tylko li wtedy, gdy popierasz to własnymi słowami. Inaczej robisz mi po prostu za bibliografię.


Nie rozumiem. Wszystko co piszę jest moiimi słowami, nawet jeśli kogoś cytuję, mówię o jakiejś instytucji czy neguję poglądy interlokutora.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 11-09-2009 20:50
No właśnie, ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z in vitro. Dlaczego niby sztuczne zapłodnienie, a raczej poza organizmem kobiety, jest złe, a sztuczna ręka już nie.
Czyżby kościół katolicki uważał że plemnik i komórka jajowa to też człowiek?
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-09-2009 02:06
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
No właśnie, ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z in vitro. Dlaczego niby sztuczne zapłodnienie, a raczej poza organizmem kobiety, jest złe, a sztuczna ręka już nie.
Czyżby kościół katolicki uważał że plemnik i komórka jajowa to też człowiek?


Po pierwsze - kwestia zarodków, z którymi nie ma co zrobić i się wywala.

Po drugie - dziecko jest dla kobiety i mężczyzny, a nie dla singielki.

Być może nawet w samym in vitro nie ma nic złego, ale jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do głębokich zmian w organizacji społeczeństwa.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-09-2009 10:21
No i uszczęśliwić wielu ludzi :) Ale co tam, szczęście w życiu doczesnym nie jest przecież priorytetem... ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 12-09-2009 13:23
Super, znaczy tatuś być musi, może chlać, bić, okradać rodzinę, może być ostatnim skur...synem lecz ważne że jest?
Poza tym można to chyba uregulować prawnie - zarodki zamrażać, nie wytwarzać ich zbyt dużej liczby, nie sądzę żeby zarodki miały być rozdawane na prawo i lewo, komu popadnie, a raczej in vitro byłoby traktowane jako ostatnia deska ratunku dla par które z różnych powodów dzieci mieć nie mogą (własnych, uprzedzając stwierdzenie że dziecko można adoptować).
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-09-2009 13:31
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Super, znaczy tatuś być musi, może chlać, bić, okradać rodzinę, może być ostatnim skur...synem lecz ważne że jest?


A co to za argument za in vitro? :lol:

Lewactwo zawsze wszystkie swoje idiotyczne pomysły musi argumentować pijanym i złym ojcem? :lol:

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Poza tym można to chyba uregulować prawnie - zarodki zamrażać, nie wytwarzać ich zbyt dużej liczby, nie sądzę żeby zarodki miały być rozdawane na prawo i lewo, komu popadnie, a raczej in vitro byłoby traktowane jako ostatnia deska ratunku dla par które z różnych powodów dzieci mieć nie mogą (własnych, uprzedzając stwierdzenie że dziecko można adoptować).


W teorii pięknie to wygląda, a w praktyce mamy już handel organami, teraz będzie handel zarodkami. Brr...
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 12-09-2009 13:42
A jak się całkowicie zakaże to według ciebie nie będzie nielegalnego handlu?
Raczysz żartować sobie ze mnie.

To nie jest argument za in vitro tylko stwierdzenie że wolę dziecko wychowywane przez singielkę niż przez takiego "tatusia"

Widzę że dla ciebie wszystko jest proste - każdy kto ma inne poglądy to lewak. A wszystkie pomysły które wydają ci się złe są idiotyczne.
Świat nie jest czarno - biały, prędzej czy później się o tym przekonasz, im później tym będzie to bardziej bolesne.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-09-2009 14:26
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
A jak się całkowicie zakaże to według ciebie nie będzie nielegalnego handlu?
Raczysz żartować sobie ze mnie.


A np. kradzież jest zabroniona i nadal istnieją nielegalne kradzieże. Prawo jest od tego, żeby wyznaczyć normę. Przynajmniej wg. mnie. Wg. Ciebie to nie wiem po co.

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
To nie jest argument za in vitro tylko stwierdzenie że wolę dziecko wychowywane przez singielkę niż przez takiego "tatusia"


Co to znaczy "wolę"?! Dziecko wychowane w patologicznej rodzinie może się okazać mniej patologiczne od wychowanego przez singielkę lub na odwrót. Ale jedna i druga sytuacja to są patologie, odstępstwa od normy.


Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Świat nie jest czarno - biały, prędzej czy później się o tym przekonasz, im później tym będzie to bardziej bolesne.


Dziękuję za poradę, starszy i bardziej doświadczony życiowo wujku.

:lol:
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 12-09-2009 14:38
Samuelu czyżbyś nie wiedział do czego doprowadziła prohibicja w USA.
Absolutny zakaz spowoduje brak jakiejkolwiek kontroli.
Powtarzasz w kółko argument że coś tam jest zakazane a dalej się odbywa - naprawdę nie potrafisz znaleźć innego?

Wolę znaczy wolę - ja, mogę mieć chyba własne zdanie. Wiem że tobie najbardziej podobałby się świat gdzie wszyscy mają jedyne słuszne ale to na szczęście niemożliwe, nawet u Orwella.

Tak jestem starszy i bardziej doświadczony więc proszę bardzo.
Natomiast twoim wujkiem nie jestem.;)
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-09-2009 14:57
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Samuelu czyżbyś nie wiedział do czego doprowadziła prohibicja w USA.
Absolutny zakaz spowoduje brak jakiejkolwiek kontroli.
Powtarzasz w kółko argument że coś tam jest zakazane a dalej się odbywa - naprawdę nie potrafisz znaleźć innego?


Alkohol piją miliony i prohibicja to głupi pomysł. Nie sądzę, aby 10 milionów Polaków chciało skorzystać z in vitro. Skala zjawiska też decyduje o sensowności zakazu.


Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Wolę znaczy wolę - ja, mogę mieć chyba własne zdanie. Wiem że tobie najbardziej podobałby się świat gdzie wszyscy mają jedyne słuszne ale to na szczęście niemożliwe, nawet u Orwella.


Nie można wolić dziecka tylko dlatego, że zostało wychowane tak a nie inaczej.

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Tak jestem starszy i bardziej doświadczony więc proszę bardzo.
Natomiast twoim wujkiem nie jestem.;)


Starszy nie znaczy bardziej doświadczony. Są tacy, którzy śpią przez całe życie, ale są i tacy, z których życia można by spisać kilka książek.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 12-09-2009 15:25
Tak a wiesz ilu ludzi bierze narkotyki? Czyli rozumując w ten sposób narkotyki powinny być legalne.

JA nie wybieram dziecka tylko model rodziny, singielka+ dziecko - tak, mama i taki tata + dziecko - nie!

Będę jednak twierdził że jestem bardziej doświadczony, "bawiłem" się w życiu w różne rzeczy i byłem w różnych miejscach i sytuacjach, ale to nie czas i nie miejsce by o tym mówić. Oczywiście zgadzam się z tobą że wiek nie przekłada się na doświadczenie ani dojrzałość.
Jeżeli moja wypowiedź cię uraziła to przepraszam.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-09-2009 00:16
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
JA nie wybieram dziecka tylko model rodziny, singielka+ dziecko - tak, mama i taki tata + dziecko - nie!


A ja mówię, że singielka + dziecko to też nie jest dobry pomysł.

Nic się nie stało ;-)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-09-2009 14:30
Rozwój... techniki militarnej
Do góry
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-12-2009 09:47
Cytat:
Saya-sensei (nauczyciel) to robot stworzony przez japońskiego profesora Hiroshi Kobayashi, a praca nad nim zajęła profesorowi ponad piętnaście lat. Saya, która z wyglądu przypomina postać ludzką zostanie nauczycielką w szkole podstawowej. Sensei jest wielojęzyczna, mówi ludzkim
Cytat:
Saya na obecnym etapie prac konstruktorskich nie ma jeszcze szans na zostanie nauczycielem kontraktowym, lecz szybko się rozwija, potrafi już sprawdzić listę obecności, wydawać proste komendy dzieciom czy wybierać zdania z podręcznika, które podopieczni mają odczytać.
Cytat:
Naukowcy uznali, iż takie roboty świetnie nadają się zarówno do pracy z małymi dziećmi jak i osobami starszymi.

http://dziecko.onet.pl/35109,6,11,mamo_uczy_mnie_pani_robot,1,artykul.html

wypas, co :)



A jednak cywilizacja nie ma tak wielkiego wpływu na efekt cieplarniany :)
Cytat:
Sensacyjne e-maile ws. zmian klimatycznych i manipulacji danymi, które wymieniali między sobą naukowcy z Uniwersytetu Wschodniej Anglii, zostały "wypuszczone" do sieci poprzez mały serwer na dalekiej rosyjskiej Syberii.

Cytat:
Wynika z nich jasno, że tzw. "globalne ocieplenie", to nic innego jak wielkie oszustwo. Z opublikowanych listów wyłania się obraz spisku, mającego na celu przekonanie opinii publicznej, że faktycznie czeka nas ocieplenie. Pojawiają się w nich sformułowania: "Właśnie poprawiłem dane, dodałem nieco wartości, tak aby ukryć rzeczywisty spadek temperatury".

Co ważne, dane z Hadley Climatic Research Unit są jedną z podstaw pracy dla Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatycznych (Intergovernmental Panel on Climate Change) - ONZ-etowskiej komórki, która zajmuje się zmianami klimatu. To właśnie Panel w 2007 roku doszedł do wniosku, że za ocieplenie klimatu przede wszystkim odpowiada działalność człowieka.

http://wiadomosci.onet.pl/2090643,11,zaskakujacy_watek_w_klimatgate_-_wiadomo__gdzie_odpalono_afere,item.html

:smilewinkgrin: postęp jest zły
Do góry
Autor
RE: Postęp
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 06-12-2009 10:40
Ciekawa manipulacja, efektu cieplarnianego nie ma, w ogóle przemysł nie ma żadnego wpływu na środowisko;) Kasa, kasa, kasiorka - hip hip hurra.
:smilewinkgrin:
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-12-2009 10:45
wiadomo,że ma. Tyle,źe nie tak wielki, jak twierdzi Al Gore(który za wykład dostaje100 tys $).
Na walce z efektem też się zarabia,to też napędza postęp. Chodzi tylko o to aby nie przesadzać.

Polskim Gorem jest Rydzyk, który prowadzi odwierty geotermalne.
Do góry
Autor
RE: Postęp
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 06-12-2009 13:02
Jeśli postęp ma opierać się na uderzanie w godność człowieka, to ja chcę być zacofany.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]