Postęp
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-07-2009 17:08
Cytat:
Klonowanie to nie jest badanie. To jest pewna czynność techniczna. I jest ona z punktu widzenia aksjologii Kościoła - niemoralna.
Dziwolągi. No ale cóż, KK przynajmniej nikomu krzywdy nie robi. Takie nieszkodliwe dziwaki.



Aha i jest niemoralne, bo wywnioskowali to z zasad swojej wiary, która opiera się na Biblii, więc Biblia jest ich problemem, gdyż mają przez to moralność, która nie pozwala dokonywać pewnych czynności technicznych, kótre służą naucę.
Do góry
Autor
RE: Postęp
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 05-07-2009 22:36
Hmm, no właśnie, Samuel powiedziałeś, że nauka i wiara, to dwie różne kwestie i że tylko motłoch je ze sobą łączy, a jeśli tak, to Watykan - kardynałowie i sam Papież - to też motłoch? Uznali przecież za stosowne przyjrzeć się argumentom naukowców, ba, częściowo przyznali im rację i zmodyfikowali święte doktryny. Dlaczego? Może ich wiara była za słaba...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2009 15:03
Cytat:
Na szczęście KK nie ma wpływu na naukę i nikt nie będzie palony na stosie , jak Giordano Bruno.

Na szczęście każdy katolik ma głos w wyborach i wpływ na prawo w swoim kraju, więc jest szansa że morderstwa pozostaną morderstwami bez względu na ich naukową przydatność.
Cytat:
Z tym, że KK ma pewien problem, on się nazywa Biblia i Bóg.

To ateiści mają problem. Nazywa się on: brak kręgosłupa moralnego. Dlatego dla ateisty moralność definiowana jest przydatnością naukową i ekonomiczną. A mnie nie obchodzi przydatność, dla mnie to zbrodnia i tyle. Opłacalna i naukowo uzasadniona zbrodnia pozostaje zbrodnią.
Cytat:
Do dlaczego KK jest przeciwko takim badanią jak np klonowanie? Bo ja nie rozumiem?

Bo KK potępia fabrykowanie ludzi w laboratoriach i uważą to za poniżanie godności osoby ludzkiej. KK uważa, że każdy człowiek ma prawo począć się, rozwijać i urodzić się w naturalny sposób i zastępowanie tego czymś zupełnie sztucznym jest równoznaczne z zabawą w Boga. Jeśli pilnowanie ludzkiej godności uważasz za problem, to ja nie mam więcej pytań.
Do góry
Autor
RE: Postęp
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-07-2009 15:52
Cytat:
valdens napisał/a: Uznali przecież za stosowne przyjrzeć się argumentom naukowców, ba, częściowo przyznali im rację i zmodyfikowali święte doktryny. Dlaczego? Może ich wiara była za słaba...


Wiara nie jest żadną wiedzą.
Doktryna powinna być zmieniana w miarę postępu nauki.

ALE - nie należy zapominać, że doktryna to jedynie widzi mi się na podstawie wiary!

Kiedy wiedza (nauka) postępuje, wiara jest taka sama, ale mniej się wypowiada na temat procesów rządzących światem - wycofuje się. Ale wg mnie są takie sprawy, na które nigdy nauka nie znajdzie odpowiedzi. I tam jest właśnie miejsce wiary.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-07-2009 17:13
Cytat:
Gwarantuję ci, że twoje zasady moralne, także zabraniają dokonywać pewnych czynności technicznych, które służą nauce
Masz rację, ale jeśli tylko kiedy to zbrodnie. Klonowanie czy ekserymenty na embrionach to nie zbrodnie przecież.

Cytat:
Na szczęście każdy katolik ma głos w wyborach i wpływ na prawo w swoim kraju, więc jest szansa że morderstwa pozostaną morderstwami bez względu na ich naukową przydatność.
Ale co też chcecie palic kogoś na stosie? Byś głosował za tym?

Cytat:
To ateiści mają problem. Nazywa się on: brak kręgosłupa moralnego. Dlatego dla ateisty moralność definiowana jest przydatnością naukową i ekonomiczną.
Ale jaki to problem. Wolno nam zrobić więcej.

Cytat:
Jeśli pilnowanie ludzkiej godności uważasz za problem, to ja nie mam więcej pytań.
Nie uważam, że te działania są obroną ludzkiej godności, bo nie jest przez wspomniane badania zagrożona. Ale rozumiem stanowisko KK, wynikające z zasad wiary.

Cytat:
Doktryna powinna być zmieniana w miarę postępu nauki.
Dokładnie.

Cytat:
Kiedy wiedza (nauka) postępuje, wiara jest taka sama, ale mniej się wypowiada na temat procesów rządzących światem - wycofuje się. Ale wg mnie są takie sprawy, na które nigdy nauka nie znajdzie odpowiedzi. I tam jest właśnie miejsce wiary.
Zgadzam się. Może nie tyle wiary, co kwestia teorii. Bo tym się różni religia od nauki, że religia jest pewna, nauka zakłada.
Do góry
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2009 19:27
Cytat:
Klonowanie czy ekserymenty na embrionach to nie zbrodnie przecież.

To czy to są zbrodnie zależy od przyjętej moralności. Dla ciebie nie, dla mnie tak, to są zbrodnie ludobójstwa, czyli najcięższe z możliwych.
Cytat:
Ale co też chcecie palic kogoś na stosie? Byś głosował za tym?

Głosowałbym za surowym wymierzeniem kary przestępcy. Czy to naukowiec i czy w jego mniemaniu było to dla dobra nauki, to mam głęboko gdzieś.
Cytat:
Ale jaki to problem. Wolno nam zrobić więcej.

No właśnie. Kiedy wolność przeradza się w samowolę, to taka sytuacja jest problemem. Nawet zwierzęta nie podnoszą łapy na własne młode. To oznacza, że naukowcy eksperymentujący na embrionach są poniżej poziomu zwierząt.
Do góry
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-07-2009 19:38
No cóż Lunar, rozumiem twoje podejście, wiem z czego wynika. Prawdopodobnie nie będę myślał podobnie, gdyż najpierw musiałbym przyjąć twoją moralność, a to wiązałoby się z powtórynym uwierzeniem w Boga, na co się nie zanosi. Chociaż niezbadane są wyroki boskie. ;)

W filmie, do którego Valdens dodał link w temacie UFO, jest mowa o świadomych zmianach genetycznych, które mieliby prezeprowadzić ludzie, by ułatwić sobie życie w innych kosmicznych warunkach, niż te ziemskie. Myślicie, że to dobry pomysł? Wg mnie genialny. Świadoma ewolucja w wybranym kierunku. Ewolucja na oczach jednego pokolenia :D To prawie rewolucja. Myślicie, że postęp ma granicę? Jakieś ma prawda, ale jeszcze tyle przed nami.
Do góry
Autor
RE: Postęp
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-07-2009 19:40
Cytat:
Nawet zwierzęta nie podnoszą łapy na własne młode.

Oj, nie uważało się na lekcjach biologii, nie uważało...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-07-2009 19:45
Cytat:
Oj, nie uważało się na lekcjach biologii, nie uważało...
Kurczę w sumie racja :lol: To nawet na biologię nie trzeba chodzić, wystarczy kupić parkę chomików i nie rożdzielać jej gdy się urodzą młode. Chociaż, to mało estetyczne, jednak lepiej się uczyć z książek :D
Do góry
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2009 20:46
Cytat:
W filmie, do którego Valdens dodał link w temacie UFO, jest mowa o świadomych zmianach genetycznych, które mieliby prezeprowadzić ludzie, by ułatwić sobie życie w innych kosmicznych warunkach, niż te ziemskie. Myślicie, że to dobry pomysł? Wg mnie genialny. Świadoma ewolucja w wybranym kierunku. Ewolucja na oczach jednego pokolenia

Jest tylko taki problem, że nauka o genetyce nie wie tak naprawdę nic. To są - tak jak to ktoś wcześniej określił - zabawy zapałkami na beczce prochu. Nienawidzę ludzi, którzy nie znają granic własnej wiedzy, stąd nie znoszę genetyki jako takiej. To mniej nauka, a bardziej arogancja.

Poza tym na Marsie powietrza jest za mało żeby ludzki organizm przeżył. Mówmy o nauce, a nie o X-men! Realne jest dostosowanie się ludzkiego organizmu do warunków wysokiego ciśnienia na Wenus nawet bez modyfikacji genetycznych. Nierealne jest życie w atmosferze Marsa bez butli tlenowej.
Cytat:
To nawet na biologię nie trzeba chodzić, wystarczy kupić parkę chomików i nie rożdzielać jej gdy się urodzą młode.

Nie wiem jak chomiki, ale nie zazdroszczę kocurowi, który zbliży się do kotki mającej młode. No chyba że kotka to ciapa.
Do góry
Autor
RE: Postęp
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-07-2009 20:52
Cytat:
Nawet zwierzęta nie podnoszą łapy na własne młode.

Cytat:
Nie wiem jak chomiki, ale nie zazdroszczę kocurowi, który zbliży się do kotki mającej młode

Rozumiem, że zwierzęta to samice. A samce w takim razie czym są...?

Widziałeś kiedyś świnki...?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2009 21:23
Cytat:
Rozumiem, że zwierzęta to samice.

Rozumiem, że jak tylko samiec podnosi łapę na młode to postawa samicy się zupełnie nie liczy? Bo oczywiście postawa samca definiuje postawę gatunku jako takiego?
Do góry
Autor
RE: Postęp
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 06-07-2009 21:29
Hej! To Ty powiedziałeś, że zwierzęta nie podnoszą łapy na własne młode. Czyli to Ty zdefiniowałeś postawę całego gatunku.
Bo skoro samica nie podniesie łapy, to znaczy, że żadne zwierzę nie podniesie?
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2009 01:25
Cytat:
Bo skoro samica nie podniesie łapy, to znaczy, że żadne zwierzę nie podniesie?

Tak, bo samica na to nie pozwoli. I ja taką postawę szczerze podziwiam. Dlatego do kobiet mam więcej szacunku niż do mężczyzn - faceci nie od dziś mają w genach skurczysyństwo. Matkami dopuszczającymi się aborcji po prostu się brzydzę, bo są gorsze od zwierząt. Gorsze nawet od naukowców eksperymentujących na genach. Kobieta która nie umie bronić życia unieważnia najważniejszy powód, dla którego kobiety są na świecie potrzebne.
Do góry
Autor
RE: Postęp
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-07-2009 07:00
Cytat:
faceci nie od dziś mają w genach skurczysyństwo.
A to coś nowego. Gen skurczysyństwa. Każdy ma taki?

Cytat:
Kobieta która nie umie bronić życia unieważnia najważniejszy powód, dla którego kobiety są na świecie potrzebne.
To drogie panie jesteście zdefiniowane. Każda kobieta, która nie chce mieć dzieci, i chce się poświęcić karierze, jest mniej warta.

A może kiedyś postęp doprowadzi do tego, że dzieci będzie tworzyć się w laboratoriach, że seks będzie służył tylko przyjemności, a ci, którzy bedą chcieli płodzić w naturalny posób dzieci będą ekscentrykami. Nauko do dzieła :) czas podrasować naturę. No i warto by było usunąć gen skurczysyństa.
Do góry
Autor
RE: Postęp
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-07-2009 09:54
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Tak, bo samica na to nie pozwoli.

skąd ty to bierzesz?
u lwów, gryzoni, a nawet u naczelnych samce zabijają nieswoje potomstwo i matka nie ma żadnego prawa obrony, chyba, że odejdzie ze stada, co jest równoznaczne ze śmiercią.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Postęp
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-07-2009 09:54
Cytat:
Tak, bo samica na to nie pozwoli.

To, że samica nie pozwoli zrobić krzywdy, to nie znaczy, że samiec nie będzie chciał. Więc - de facto - podniesie.
Poza tym wybierz się do chlewu - świnia zagryzie swoje swoje młode. Więc nie wmawiaj mi bzdur, ja Ciebie proszę.

Cytat:
Kobieta która nie umie bronić życia unieważnia najważniejszy powód, dla którego kobiety są na świecie potrzebne.

Kobiety to nie maszynki do rodzenia dzieci!

Cytat:
Każda kobieta, która nie chce mieć dzieci, i chce się poświęcić karierze, jest mniej warta.

Tą, która nie może mieć dzieci, powinno się natychmiast uśmiercić, co by nie zajmowała miejsca Matkom-Polkom, które wychowują po 12 pociech, a które nie mają co tym dzieciakom do ust włożyć i w co je ubrać.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2009 10:48
Cytat:
Każda kobieta, która nie chce mieć dzieci, i chce się poświęcić karierze, jest mniej warta.

Owszem, jest warta o wiele mniej. Bo pracować może za nią mężczyzna, ale mężczyzna dziecka za nią urodzić nie jest w stanie. Taka kobieta rezygnuje z najważniejszej swojej wyższości nad mężczyzną na rzecz pospolitości i dołączenia do wyścigu szczurów. Zamiast zadbać o swoją przyszłość taka kobieta pasożytuje na innych kobietach.
Cytat:
A może kiedyś postęp doprowadzi do tego, że dzieci będzie tworzyć się w laboratoriach, że seks będzie służył tylko przyjemności, a ci, którzy bedą chcieli płodzić w naturalny posób dzieci będą ekscentrykami.

Będzie to oznaczało katastrofę. Jak dotąd człowiek schrzanił wszystko, czego się dotknął w naturze. Gardzę nauką oderwaną od naturalnego porządku. Jak słucham wiecznej gadaniny arogantów o postępie i geniuszu ludzkości ogarnia mnie pogardliwy śmiech. My nie potrafiliśmy nawet pokojowo współegzystować z naturą bez wybijania gatunków dla własnej chciwości, a wy każecie mi wierzyć, że już nigdy niczego nie zepsujemy? Nierealne, człowiek w niczym nie jest tak dobry jak w psuciu różnych rzeczy.
Cytat:
Kobiety to nie maszynki do rodzenia dzieci!

Zażalenia do matki natury. Fakty są takie, że zarabianie pieniędzy to dla kobiety żaden powód do chwały, bo mężczyzna też to potrafi. Natomiast tylko dzięki kobiecie praca mężczyzny nabiera sensu, bo tylko dzięki niej może powstać nowe życie. Nigdy nie zrozumiem kobiet, które pozbywają się swojej jedynej przewagi nad mężczyzną i wolą utonąć w szarej masie, zarabiając pieniądze tylko po to, by się zmarnowały bo nie ma ich komu przekazać.
Cytat:
Tą, która nie może mieć dzieci, powinno się natychmiast uśmiercić, co by nie zajmowała miejsca Matkom-Polkom, które wychowują po 12 pociech, a które nie mają co tym dzieciakom do ust włożyć i w co je ubrać.

Nudzi mnie twoje wieczne popadanie w idiotyczne skrajności. Nie będę rozmawiał w taki sposób.
Do góry
Autor
RE: Postęp
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 07-07-2009 11:00
Cytat:
Nudzi mnie twoje wieczne popadanie w idiotyczne skrajności. Nie będę rozmawiał w taki sposób.

Lepsze idiotyczne skrajności od idiotycznych kłamstw :lol:

Kobieta to też człowiek (nie jestem pewna, czy zdajesz sobie z tego sprawę), ma swoje ambicje, pasje, cele, do których dąży tak samo jak mężczyzna. Nie wiem, dlaczego chcesz jej to zabrać.
Mówisz, że kobieta ma rodzić i wychowywać dzieci, a mężczyzna utrzymywać dom. A co, jeśli on sobie nie radzi? Kobieta musi być odpowiedzialna. W życiu nie chodzi tylko o to, żeby spłodzić jak najwięcej potomstwa. Nie liczy się ilość, ale jakość.
Mam jedną siostrę, moi rodzice mogli mieć więcej dzieci, ale się nie zdecydowali. Dlaczego? Bo nie byłoby ich stać, żeby wszystkie swoje dzieci posłać do prywatnych szkół (swoją drogą uwierzysz, że spędziłam sześć lat w katolickiej szkole i mnie nie wyrzucili?), żeby dać im ubranie, jedzenie, wysłać na wakacje, i jeszcze raz na ileś lat wyremontować mieszkanie. Po prostu wiedzieli, że to będzie przekraczało ich możliwości finansowe.
Mam znajomego, który ma dziesięcioro rodzeństwa. Razem z rodzicami - oboje nie pracują - mieszkali w trzypokojowym mieszkaniu w bloku. W liceum, zamiast się uczyć, ciągle kombinowali, skąd by tu trochę kasy wytrzasnąć, bo nie stać ich było na nic. Teraz każde sobie radzi, lepiej lub gorzej, ale gdzie w tym sens i logika? Jeśli powiesz, że w emeryturach, to umrę ze śmiechu i będziesz mnie miał na sumieniu.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Postęp
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2009 11:24
Cytat:
Kobieta to też człowiek (nie jestem pewna, czy zdajesz sobie z tego sprawę), ma swoje ambicje, pasje, cele, do których dąży tak samo jak mężczyzna. Nie wiem, dlaczego chcesz jej to zabrać.

Nikomu niczego nie zabieram. Jeśli kobieta chce pracować, jej wola. Ale jej podstawową rolą w naturze jest co innego. Im więcej kobiet nie ma dzieci, tym większa szansa, że będziesz obgryzała kit z okien na starość. Takie są fakty. Twoja emerytura nie zostanie przetransportowana z przeszłości wehikułem czasu. Mniej dzieci=mniej składek= mniejsze emerytury. Tak to działa.

Poza tym przykro mi cię rozczarować. Pracuję z matkami i niemal wszystkie one z chęcią by zostały w domu gdyby nie konieczność zarabiania na rodzinę. One wszystkie wydrapałyby ci oczy jakbyś przy nich wspomniała o pracy i ambicjach życiowych. Takie kobiety jak ty są ślepe na fakt, że większość kobiet pracować wcale nie chce. Zamiast zapewnić mężczyznom możliwość zarobienia na rodzinę, feministki wolą "aktywizować kobiety zawodowo" i odbierać im możliwość pozostania w domu przy dzieciach. To jest zbrodnia.
Cytat:
W życiu nie chodzi tylko o to, żeby spłodzić jak najwięcej potomstwa. Nie liczy się ilość, ale jakość.

Kiedy niby napisałem, że chodzi o ilość? Napisałem, że zamożne rodziny mające jedno dziecko lub wcale to zwyczajni lenie. Żeby cię nie stać było na jedno dziecko, to musielibyście być żebrakami. Nie pieniądze są najwazniejsze. Można mieć szczęśliwe dzieciństwo w rodzinie mało zamożnej i mieć przechlapane w rodzinie bogaczy.

I polecałbym wreszcie przestać łączyć biedy z marginesem społecznym, bo odbieram to jako osobistą obrazę.
Cytat:
Bo nie byłoby ich stać, żeby wszystkie swoje dzieci posłać do prywatnych szkół

Straszne. Zapewne bez prywatnej szkoły dziecko by tonęło w rozpaczy.:lol: Żal mi ludzi prymitywnych, którzy jedyną wartość upatrują w tym, na ile ich stać. Dziecka gówno obchodzi, ile dla niego kupisz! Jeśli wszystko dla dziecka kupujesz to nie lepiej, ale gorzej - wychowujesz w ten sposób dziecko na egoistę. Dziecka najbardziej obchodzi, czy czuje się kochane i to jest najbardziej potrzebne! Prywatna szkoła i wakacje co roku nie są dla dobra dzieci tylko dla egoistycznych zachcianek rodziców. a dziecka interesuje najbardziej nie to, że ma dostatek - ale to, że rodziców wiecznie nie ma w domu. Oni chcą realizować kosztem dzieci swoje ambicje życiowe. Dziecka to nie obchodzi. Dla dziecka ważne jest, aby czuło się kochane i aby je akceptować takim, jakie ono jest - a nie wysyłać do prywatnej szkoły, zmuszać to tych czy owych lekcji "bo to dla twojego dobra" i wciskać od małego zamiłowanie do wyścigu szczurów. Dzieciństwo ma się tylko raz. Nie mam zamiaru okradać z niego mojego dziecka.
Cytat:
Mam znajomego, który ma dziesięcioro rodzeństwa.

Znowu popadasz w skrajności. Powiedziałem, że nie będę tego komentował.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]